Ode mne je pro dnešek vse, hezký zbytek večera.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 7:6.

Utkání je ukončeno a Zbrojovka opět bere tři body. Na začátku druhé půle přežila šanci Zoubeleho a z protiakce udeřil po centru Fouska prosadil Krška. Následně se do střelecké listiny zapsali Vintr a podruhé v utkání také Přichystal. Hosté svoje šance neproměnili a až na konci snížil Koubek. Brno stáhlo náskok Pardubic na šest bodů.

Hladík
46. min Krška
16 Sedlák
Sedlák
Pachlopník
36. min Eismann
Šumbera
46. min Vintr
11 Fousek
Fousek
70. min Jurásek
Přichystal
76. min Mach

FC Vysočina Jihlava(4-2-3-1)

Vejmola
Křišťál
22 Lacko
Lacko
Pojezný
74. min Diouf
Novotný
Vaculík
62. min Šudajwa
Fortelný
16 Mikuš
Mikuš
73. min Svoboda
19 Zoubele
Zoubele
62. min Koubek
20 Rezek
Rezek
57. min Smejkal

90+2

V samotném závěru Mach vysunul Vintra, který toužil po druhé brance v utkání, ale jeho ránu k tyči Vejmola vyrazil.

90+1

Nastavují se dvě minuty.

90

Po rychlé sérii nahrávek dostal pěknou kolmici Fortelný a rodila se zajímavá akce Jihlavy, do centru záložníka hostů se ale položil Dreksa a odvrátil míč na roh.

89

Jurásek dostal míč na pravou stranu a měl čas něco vymyslet, ale svůj centr na zadní tyč na Kršku byl přetažený.

88

Hra už je hodně kouskována drobnými fauly a utkání se pouze dohrává. Domácí směřují za další důležitou výhrou.

88
Karty

Střídající Smejkal u levé lajny zajel do soupeře a uviděl žlutou kartu.

86
Karty

Žlutou kartu dostává Peter Štepanovský (FC Zbrojovka Brno).

86

Po rychlé přihrávce se k dalekonosné ráně odhodlal Jan Fortelný, jeho přízemní pokus ale mířil přesně do rukavic Flodera.

85

Znovu v centru dění Peter Štepanovský, který srazil nyní pro změnu Smejkala a oba zůstávají ležet na trávníku.

84

Brno se drželo několik desítek sekund v kombinaci, ale z ní nic nevyplynulo, a tak ji celou ukončil faulem Peter Štepanovský.

82

Koubek se octl za obranou v další tutovce, ale branku přeloboval. Hosté reklamovali penaltu po zásahu Flodera, který do něj při zakončení zajel, ale nakonec byl jen máván ofsajd.

81

Hosté to rozhodně ještě nezabalili. Arroyo se v rychlé akci snažil vysunout Šudajwu, ten ale míč nezpracoval. Zbrojovka hru otáčí.

80

Deset minut před koncem se hosté opět vydali vpřed, ale tentokrát Smejkalovi centr vůbec nevyšel, a přeletěl branku Flodera.

79

Jihlava právě vstřelila branku!
Teď už hosté snižují. Po rychlé přihrávce a upadnutí Čermáka šli hosté do brejku, který vzal MATĚJ KOUBEK na sebe a z hranice vápan tvrdou ranou na zadní tyč propálil Flodera – 5:2.

78

Po rohu se dostal k hlavičce neobsazený Fáris Šudajwa a jeho skvělé zakončení vytáhl na brankové čáře pohotový Floder dalším famózním zákrokem.

77

Smejkal se dostal k míči na pravé straně, ale jeho centr našel jen připraveného Čermáka, který jej odvrátil na roh.

76

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Marek Mach.

76

Hosté dostali ponechanou výhodu, v níž zakončoval technicky na zadní tyč střídající Svoboda, ale zařízení netrefil.

76
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).

75

Hosté měli velkou šanci snížit. Centr z rohového kopu propadl opět nedůraznou obranou k Arryovi, ale tomu v pádu sebral gól z pod kopaček tygřím skokem Floder.

74

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Karel Pojezný, přichází Waly Diouf.

73

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Tomáš Svoboda.

72

Roh se sice domácím nepovedl, ale akce pokračovala. Eismann čechral zajímavý balón na Juráska, jeho hlavičku ale zablokoval bek.

71

Krška se znovu zapojil do rychlé akce a našel rychlou přihrávkou Štepanovského, který dokázal vybojovat roh.

70

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází David Jurásek.

69

Brno právě vstřelilo branku!
Rozbor hostující obrany pokračuje, je tu pátý gól. Krška posunul míč ve vápně na Vintra, který si s ním obratem a obešel Křišťála, načež ještě vyšperkoval akci přihrávkou před prázdnou branku na JAKUBA PŘICHYSTALA a ten na hraně ofsajdu zaznamenal svůj druhý gól v zápase – 5:1.

68

Jihlava po čtvrté brance hraje už v útlumu, přesto mají hosté zhruba pětadvacet minut na to, aby se ještě pokusili aspoň remizovat.

67

Znovu byl v akci Fousek, který dnes hraje velký zápas. Míč si navedl zleva na střed, natáhl na sebe dva hráče a pokusil se patičkou vysunout Přichystala, tomu však chyběly zhruba dva kroky.

66

Další tutovka jako hrom pro Brno! Sedlák získal míč ve středu hřiště po skluzu Přichystala a skvěle vysunul Fouska. Ten pádil sám na branku, ale jeho obstřel Vejmola fantasticky pokryl do rukavic.

64

Druhý celek tabulky je i nadále na balónu a hraje aktivně směrem vpřed.

63

Domácí vedou už o tři branky! Opět podnikla Zbrojovka rychlý brejk, do nějž se skvěle zapojil na levé straně nabíhající Eismann, který z jedničky prudce odcentroval na zadní tyč a zcela volný MAREK VINTR zakončil zblíizka pod "víko" – 4:1.

62

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, přichází Fáris Šudajwa.

62

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Matěj Koubek.

61

Exekuce se ujal Filip Novotný, ale jeho mířidla byla hodně špatně seřízena, neboť branku vysoko překopl.

60

Luis Arroyo byl faulován při zpracování míče Barišem a hosté mají k dispozici zajímavou standardku.

60

Po Eismannově rohu se k hlavičce protlačil Dreksa, ale tentokrát spolupráce, která rozhodlo čtvrteční duel v Líšni, nezafungovala.

59

Fousek u levé lajny doběhl přetažený centr a kolem dvou soupeřů vysunul Štepanovského do vápna, slovenský fotbalista ale centroval jen do soupeře.

58

Zraněným byl nakonec Lacko, který odkráčel se zdravotníky za postranní čáru, ale už signalizuje rozhodčímu, že je připraven se vrátit.

57

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Tomáš Smejkal.

56

Přichystal pri napadání zajel do soupeře a ten zůstává ležet na trávníku. Hra je přerušena.

55

Na opačné straně se k ráně dostal Fortelný, jeho dalekonosný pokus zamířil ale vysoko nad branku.

54

V další akci Brna mohl Bariš na zadní tyči najít nabíhajícího spoluhráče, ale nakonec se utopil ve svých kličkách.

54
Karty

Vintr coby napadající hráč povalil k zemi Lacka a obdržel hodně přísnou žlutou kartu.

52

Tempo hry nyní mírně opadlo, oba celky se snaží tvořit a kombinovat, ale na obou stranách se kupí chyby.

51

Také Jihlava vyrazila do brejku a Jakub Rezek dostal přihrávku na levou stranu, ovšem možnost další přihrávky za beky prováhal, a tak celá akce vyšla vniveč.

49

Právě domácí bek se poté přesunul do útoku a zleva odcentroval, nicméně Pojezný byl připraven a hlavou odvrátil míč na roh.

48

Eismann si nyní opět musel dávat pozor na presink Mikuše, ale situaci zvládl a pomohl si přihrávkou na Flodera.

47

Tradiční nedáš – dostaneš se opět ukázalo v praxi. Vintr dostal míč do běhu a táhl brejk. V pravý čas vysunul kolmicí Fouska, který si jej potáhl k lajně a odcentroval přes Vejmola na zadní tyč, kde zblízka střídající DAVID KRŠKA dopravil hlavou míč pohodlně do sítě přes nedůrazného Křišťála – 3:1.

47

Hned zkraje druhé půle hosté mohli srovnat. Aktivní Zoubele se dostal k míči ve vápně, rychle se s ním otočil a dloubl jej přes Floder, ale Čermák stihl zasáhnnout na brankové čáře a míč vykopnout.

46

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází David Krška.

46

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Marek Vintr.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

První půle je za námi. Domácí předvedli skvělý úvod, když se během minuty prosadili z penalty Fousek a poté z úniku Přichystal. Od té doby byli ale hosté aktivnější a měli několik náznaků šancí, ovšem ty brankou neskočily. Po půlhodině mohl zvýšit opět Přichystal, ale trefil jen tyč. Další důležité okamžiky přišly v závěru půle, kdy nejprve Vaculík nedal penaltu, ale Zoubelemu se už snížit povedlo.

45+3

První poločas skončil.

45+2

V nastavení půle hosté zaslouženě snižují. Dlouhý aut Křišťála zprava propadl přes chybujícího Čermáka k LUKÁŠI ZOUBELEMU, který si jej ještě stihl zpracovat a mezi Štepanovským a Bariše zakončil přesně mimo dosah Flodera – 2:1.

45+1

Eismann se nedokázal na levé straně zbavit Arroya a ten na něm vybojoval aut.

45

Nastavují se tři minuty.

44

Eismann na levé straně dobře pohlídal nabíhajícího Křišťála a Floder bude moci odkopávat.

43

Domácí poté přestáli i další centr, když dobře zasáhl předchozí hříšník Hladík. Brno se dokázali následně osvobodit odkopem.

43
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Fortelný (FC Vysočina Jihlava).

42

K penaltě se postavil Vaculík, ale Floder vystihl směr a jeho ránu vyrazil! K dorážce se navíc dostal úplně volný Mikuš, ale ani ten neproměnil! Tyhle okamžiky patřily brankáři Zbrojovky!

42

Hladík ve vápně povalil nabíhajícího Novotného a rozhodčí už podruhé v první půli nařídil penaltu!

41

Penalta pro hosty!

41
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Hladík (FC Zbrojovka Brno).

40

Pět minut před koncem půle sledujeme stále atraktivní fotbal. Hosté mohou litovat nepovedeného začátku, ale také neproměněných šancí, kterých bylo dost.

39

Přichystal nyní i za cenu tvrdého souboje vyhrál hlavičku pro Šumberu, který postupoval do vápna a měl proti sobě posledního obránce. Tomu se vyhnul a chtěl ještě vysunout Fouska, ale kolmici vracející se bek na posledních chvíli zastavil.

38

Do centru z rohového kopu se chtěl z voleje opřít Křišťál, k jeho smůle ale jeden z domácích na poslední chvíli během letu přizvedl míč.

37

Mikuš zkusil nasadit na pravé straně jesličky Čermákovi, ale nepochodil. Roh pro hosty.

36

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Pavel Eismann.

35

Fousek se přesunul zleva doprava a dostal se k centru, jenže nabíhající Pachlopník se k hlavičce neprotáhl.

34

Po následném rohovém kopu, který byl rozehrán nakrátko, hlavičkoval zády k brance stoper Čermák, leč bohužel pro domácí nad branku.

33

Mohlo to být o tři branky! Fousek vytáhl míč středem a skvěle načasoval kolmici doprava na rozběhnutého Přichystala, jenž vypálil prudce po zemi, ale Vejmola jeho pokus vytáhl na tyč!

32

Brno přesto získalo míč znovu a tentokrát už se do vápna dostalo. Šumbera zkoušel centrovat na zadní tyč, Přichystal ale svůj náběh v půlce zastavil.

31

Zbrojovka předvedla rychlý brejk po pravé straně, ale nabíhající Hladík, k němuž šel míč nakonec celou akci pozdržel, a tak z ní nic nebylo.

30

Bariš po půlhodině hry dobře vytáhl míč středem a předal balón Šumberovi, který zkusil štěstí střelou z dálky, ale ta doputovala přesně do rukavic Vejmoly.

29

Pachlopník na levé straně kooperoval s Přichystalem, centr druhého jmenovaného ale přesný nebyl. Brno pokračuje s míčem.

27

Domácí ted zvládli uklidnit hru ve středu hřiště, ale stále se musejí vypořádávat s aktivním presinkem celku ve žlutém.

26

Hosté se teď dostávají na jednu dvě přihrávky obranou Brna velmi snadno vpřed. Napravo měl prostor k centru Mikuš, ale hlavu nabíhajícího spoluhráče netrefil.

25

Krátce nato vybojovala Vysočina přímý kop z levé strany, centr Vaculíka ale dobře odvrátil Bariš a Fousek míč vyvezl.

24

A znovu hosté v šanci! Arroyo si dobře narazil a po nedůrazu obránců byl už před Floderem, ale na poslední chvíli mu pod nohy skočil jeden z beků. Míč se dostal k Rezkovi, ale ani ten vracející se blok neprostřelil.

23

Na zemi se následně po zblokované ráně ocitl domácí kapitán Pavel Dreksa, ve hře však bude moci pokračovat, i když ho inkriminované místo bude ještě nějakou chvíli bolet.

22

Opět byli hosté blízko snížení. Arroyo dostal krásnou kolmici a přihrávkou z první hledal na zadní tyči úplně volného Rezka, který by zakončoval do prázdné branky. Floder situaci skvěle přečetl a v pádu nataženou pravačku pas vyrazil.

21

Po autu kombinace Machálkových svěřenců pokračovala, ale první centr Bariše byl přetažený a ten další z druhé strany mířil jen do rukavic Vejmoly.

20

Na tři rychlé přihrávky zvládli domácí těžký aut na levé straně, kde Fousek opět vysouval Přichystala. Ten se probil až do vápna, ale neměl podporu spoluhráče a přízemní centr byl sražen.

19

Jihlava je po druhé obdržené brance mírně aktivnější. Znovu to zkoušeli hosté rychlou přihrávku skrz obranu na nabíhajícího Zoubeleho, ale opět byl pas moc dlouhý.

18
Karty

Tentokrát už sudí poprvé v zápase sáhl do své kapsičky pro žlutou kartou, kterou obdržel za tvrdý skluz do Vaculíka domácí Ondřej Pachlopník.

17

Sedlák chtěl na polovině hřiště pustit míč za sebe na spoluhráče, ale nevšiml si dobíhajícího Arroya. Ten by se k němu dostal, a tak jej domácí středopolař musel takticky faulovat.

16

Jihlava se znovu usadila na polovině soupeře a rychlými přihrávkami kombinovala, Křišťál ale nedokázal přesnou kolmicí vyslat do vápna Zoubeleho. Floder odkopává.

14

Do útoku se obratem vydali domácí a Štepanovský chytrou uličkou vybízel Fouska, ten si ale při zpracování předkopl míč příliš a Vejmola si jej sebral.

13

Další zajímavá šance hostů! Zoubele na pravé straně ustál souboj a centrem pod sebe našel Arroya. Ten se protáhl kolem nedůrazného Čermáka a měl prostor pro střelu uvnitř vápna, bodlem však mířil těsně vedle.

12

Floder s Barišem si teď lehce zahráli s ohněm u levé lajny, výkop brankáře Brna nakonec doputoval k Vaculíkovi a ten zakládá další akci.

11

Rohový kop Brnu opět nevyšel, centr byl moc krátký. Domácí ale i tak hrají ve velké pohodě a s náskokem v zádech kombinují na balónu.

10

Lacko má zatím na levé straně obrovské problémy s Přichystalem, který se znovu dostal k míči a upaloval vpřed. Na zadní tyči hledal centrem Hladíkem, ale balón byl sražen na roh.

9

Hosté mohli snížit. Na centrovaný balón od rohového kopu si naběhl Fortelný, na nějž obrana Brna zapomněla, ale záložník hostů nedokázal sklopit nárt a svůj pokus z jedničky poslal kousek nad břevno.

8

Mikuš se dostal do první akce Jihlavy a dvakrát se vyhnul Čermákovi, ten jej však nakonec nenechal projít vpřed a srazil míč na roh.

7

Zbrojovka je na konci a znovu se vydala vpřed, rána Bariše se ale vytočila mimo vymezený cíl a Vejmola bude odkopávat.

6

Šílený úvod pokračuje a domácí vedou už o dvě branky! Fousek ve středu hřiště hlavou sklepl dlouhý balón od Čermáka a ukázkově vysunul JAKUBA PŘICHYSTALA, který podruhé v krátkém sledu pláchl obránci a vyběhnuvšího Vejmolu jemně přeloboval – 2:0.

5

A domácí jdou zaslouženě do vedení! K penaltě se postavil tradiční exekutor ADAM FOUSEK, který se nerozpakoval a míč poslal přesně do pravé šibenice. Vejmola neměl nárok, protože zvolil opačný kout branky – 1:0.

4

Domácí v úvodu drtí svého soupeře, po sražené přihrávce Přichystala se k míči dostal Pachlopník, který udělal kličku obránci a byl zcela jasně faulován. Mladý záložník vybojoval pro svůj celek penaltu už ve druhém duelu v řadě!

4

Penalta pro domácí!

3

Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl, hosté sebrali míč už na přední tyči a osvobodili se odkopem.

2

Obrovská šance Brna hned v úvodu! Lacko vyrobil strašlivou chybu coby poslední hráč a Přichystal se řítil sám na branku. Naznačil střelu, ale nakonec jej ještě dobíhající stoper stihl lehce rozhodil a Vejmola konečky prstů vyrazil balón na roh!

1

Domácí uvedli míč do hry a ihned se s ním kupředu chtěl vydat Pachlopník. Tomu se proti přesile nevedlo, a tak Vysočina otočila hru, avšak akce skončila ofsajdem.

1

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou na hrací ploše, na Srbské dnes panuje zcela ideální počasí pro fotbal. Domácí budou hrát v červeném, hosté ve žlutém.

Úvodní sestavy:

FC Zbrojovka Brno: Floder – Štepanovský, Dreksa (C), Ad. Čermák, Bariš – Hladík, J. Sedlák, Pachlopník, Šumbera – A. Fousek, Přichystal.
Náhradníci: Šustr – Eismann, Mach, Krška, M. Vintr, Jurásek, Endl.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Lacko, Pojezný, F. Novotný – Vaculík (C), Fortelný – Mikuš, Zoubele, Jakub Rezek – Arroyo.
Náhradníci: Veselý – Diouf, Koubek, Smejkal, T. Svoboda, Šudajwa, M. Šimko.

Rozhodčí: Petřík – Novák, Váňa.

Řekli před utkáním:

Miloslav Machálek (hlavní trenér Brna): „Tonda Růsek viděl červenou kartu, klub ale proti tomu vyloučení podal protest. Teoreticky tak je možné, že by mohl nastoupit, nicméně chystáme se na obě varianty. Jinak se ve složení kádru nic nemění." (zdroj: fczbrno.cz)

Josef Mucha (asistent trenéra Jihlavy): „Necítíme se jako outsider, ale je pravdou, že jsme v posledních pěti zápasech nezvítězili. Možná i proto můžeme do Brna jet s větším klidem a touhou tuto špatnou bilanci zlomit. Nachystáme se jako na předešlé zápasy a věříme, že tentokrát hráči budou lépe plnit pokyny, které jim předáme. A také že budou lépe bránit a budou odvážnější směrem dopředu.“ (zdroj: fcvysocina.cz)

Podzimní duel v Jihlavě dopadl lépe pro domácí, kteří v přestřelce zvítězili 3:2 po trefě Smejkala z 90. minuty utkání.

FC Vyšočina Jihlava

Hosté z Vysočiny by zatím asi na pokoronavirovou jarní část sezóny zapomněli. Jejich ambice na přímý postup už jsou v rovině utopie a vzhledem k tomu, že na jaře ještě nevyhráli, tak se jim nyní vzdálilo i třetí místo zajišťují účast v baráži – momentálně na něj Jihlava se ziskem 37 bodů ztrácí tři body. Na jaře zatím celek z Vysočiny vydoloval z pěti utkání jen dva body, v posledním utkání navíc dostal čtyři góly v Chrudimi a prohrál 3:4.

Nejlepší střelci:

Stanislav Klobása – 10 branek
Tomáš Smejkal, Lamin Jawo – 5 branek

Jihomoravský celek sedm kol před koncem pokračuje ve stíhací jízdě vedoucích Pardubic, ty však jarem procházejí zatím jako nůž máslem. Zbrojovka nyní ztrácí na východočeského soupeře devět bodů, ale k dobru má právě pondělí dohrávku. V posledním kole se Machálkovi svěřenci pořádně nadřeli na tři body v městském derby s Líšní, které museli otáčet a tři body Brnu vystřelil až v závěru stoper Pavel Dreksa.

Antonín Růsek, Jakub Přichystal – 8 branek
Marek Vintr – 7 branek

Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Dnes se v rámci 23. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – utkají v moravském souboji FC Zbrojovka Brno a FC Vysočina Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.