Nezvykle dlouhý druholigový ročník je pro Jihlavu a Ústí nad Labem u konce. 30. kolo skončilo výhrou hostí 3:2. Ti vedli po první poločase 2:0 když se trefil Lukáš Matějka. Ve druhém poločase se domácí zvedli a zásluhou dvou branek Stanilava Klobásy srovnali krok. Poslední slovo však měli hosté ze severu Čech. Svým třetím gólem rozhodl o zisku tří bodů Lukáš Matějka. Vysočinu může těšit fakt, že má v kádru nejlepšího střelce soutěže. Stanislav Klobása vstřelil sedmáct branek, jeho pronásledovatel Lukáš Matějka šestnáct.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Hosté rozehráli nakrátko a následně přišel hvizd hlavního rozhodčího.

FC Vysočina Jihlava(4-2-3-1)

13 Lancman
Lancman
14 Svoboda
Svoboda
Křišťál
46. min Diouf
Pojezný
Javůrek
46. min Novotný
Fortelný
72. min Rezek
22 Lacko
Lacko
16 Mikuš
Mikuš
46. min Smejkal
30 Ritter
Ritter
84. min Arroyo

Prošek
85. min Kunc
Matějka
90+4. min Černý
Čičovský
59. min Bassey

90+4

Jakub Rezek na své polovině fauloval a u míče zůstanou hosté.

90+4

Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Adam Černý.

90+2
Karty

Ve vápně fauloval Luis Arroyo gólmana Mariána Tvrdoně a vidí žlutou kartu.

90+1

Gólman hostí musel být po srážce ošetřen.

90

Druhý poločas bude o tři minuty delší.

89

Vysočina jej rozehrála z pravé strany, ale obrana hostí byla pozorná.

89

Blízko ke třetí brance měl i Stanislav Klobása, ale nakonec je z tjo jn rohový kop.

88

Gólman Marián Tvrdoň měl k míči blíže než Lukáš Zoubele.

87

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
LUKÁŠ MATĚJKA se dočkal třetí branky, když si položil Michala Lancmana a do odkryté branky poslal míč.

86

Luis Arroyo se snažil obhodit Bohumila Hudce, ale na stopera Ústí nad Labem si nepřišel.

85

Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Petr Kunc.

84

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Luis Arroyo.

83

Z levé strany rozehrál rohový kop Filip Novotný, ale obrana hostí byla pozorná

83

Matúš Laco přihrál ve vápně Lukáši Zoubelemu, jehož střela na bránu byla tečována a bude z toho roh pro domácí.

81

Filip Novotný se ve vápně k přihrávce nedostal, od své brány tak bude rozehrávat gólman hostí.

81
Karty

Žlutou kartu dostává Matěj Valenta (FK Ústí nad Labem).

79

Jihlava právě vstřelila branku!
STANISLAV KLOBÁSA dstal míč do vápna a z pravé strany prostřelil gólmana Mariána Tvrdoně. Jeho náskok na čele tabulky střelců je tak opět dvougólový.

78

Z větší vzdálenosti se pokusil o střelu Tomáš Smejkal, ale jeho pokus nebyl přesný.

77

Domácí byli blízko vyrovnání, Adamu Ritterovi střelu z malého vápna gólman Tvrdoň vyrazil, odražený balón se snažil dostat do sítě Stanislav Klobása, ale ze tří kroků přestřelil odkrytou bránu.

76

Filip Novotný chtěl oslovit Jakuba Rezka, ale neposlal mu přesný balón.

74

Matúš Lacko dostal od rozhodčího výhodu, ale asi by byl spíše rád, kdyby hlavní rozhodčí odpískal ruku hráče hostí.

73

Youba Drame rozehrál z pravé strany rohový kop, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.

72

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Jakub Rezek.

70

Ústí nad Labem rozehrává po zemi od své brány a Vysočina se snaží vysoko napadat.

68

Waly Diouf si nyí dával pozor, i když sebral opět míč gólmanovi, tak zle, jak na Dukle to nedopadlo.

65

Lukáš Matějka útočil na třetí gól, čímž by se opět dotáhl na čelo tabulky střelců, pokusil se přelobovat gólmana Michala Lancmana, ale ten se překonat nenechal.

62

Z pravé strany rozehrál rohový kop Michal Bílek, domácí se dostali k rychlému brejku, kdy z levé strany přihrál Tomáš Smejkal na Matúše Lacka, jenž místo střely volil přihrávku na Stanislava Klobásu, který už zakončoval do odkryté brány, ale trefil do hlavy na brankové čáře dobíhajícího Jiřího Pimparu.

61

Youba Drame pro své barvy vybojoval rohový kop.

59

Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Adam Čičovský, přichází Fortune Bassey.

58

Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáše Smejkal, k zakončení se dostal Lukáš Zoubele, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.

58

Daniel Chodora posílá míč před nabíhajícím Tomášem Smjkalem do zámezí. Rohový kop pro Vysočinu.

56

Míč na hranici velkého vápna si ke střele chystal Tomáš Smejkal, ale k zakočení se nedostal.

55

Stanisav Klobása se na hraniic vápna dostal k další střele, ale tentokráte byl jeho pokus zblokován.

54

Z pravé strany odcentroval Tomáš Svoboda do vápna, kde si míč našel Lukáš Zoubele, jeho pokus ještě gólman vyrazil, k odraženému míči se dostal Filip Novotný, jenž přihrál z levé strany STANISLAVU KLOBÁSOVI, který nadvakrát dokázal dostat míč do sítě.

53

Michal Bílek posílal z pravé strany centr do vápna, domácí měli nyní štěstí, že se k míči nikdo z hostí nedostal.

51

Standardní situaci rozehrál Michal Bílek, k hlavičce se dostal kapitán Jiří Pimpara, ale balón mezi tři tyče nedostal.

50

Karel Pojezný se pár metrů před velkým vápnem provinil faulem a hosté budou mít možnost zahrání standardní situace.

48

Tomáš Smejkal posílal z levé strany centr do vápna, ale obrana hostí byla pozorná.

47

Youba Drame se dal do zakončení, ale byl mu odpískán ofsajd.

46

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Waly Diouf.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Filip Novotný.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Tomáš Smejkal.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Ihned po akci Ústí hlavní rozhodčí odpískal konec prvního poločasu, čímž domácí vysvobodil. Hosté byli od 30. minuty lepším celkem, což potvrdili i gólově, kdy se dvakrát prosadil Lukáš Matějka a dotáhl se na čelo kanonýrů soutěže na Stanislava Klobásu.

45

První poločas skončil.

45

Youba Drame odcentroval z pravé strany do vápna, kde si nabíhal Daniel Chodora, ale tomu střelu zblokoval Vojtěch Křišťál.

43

Michal Lancman teď nadvakrát koril střeu zpoza velkého vápna. Hosté z Ústí jsou při chuti.

41

Rajmund Mikuš se dostal přes Daniela Chodora, ale k míči měl blíže gólman Marián Tvrdoň.

40

Jan Fortelný rozehrál z pravé strany rohový kop, do zakončení se dral Stanislav Klobása, ale ve vápně si pomohl faulem.

38

LUKÁŠ MATĚJKA na hranici velkého vápna obstřelil Vojtěcha Křišťála a jeho pokus k tyči byl Michal Lancman krátký.

36

Zpoza velkého vápna se dostal ke střele Youba Drame a moc nechybělo, aby jeho pokus zapadl k tyči, takhle jen těsně minul pravou tyč Lancmanovy brány.

33

Jan Fortelný rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana hostí byla pozorná.

32

Lukáš Matějka se dostal ke střele, ale jeho pokus z hranice velkého vápna byl zblokován.

30

Michal Lancman vypíchl balón z pod nohy Youbovi Dramemu, ale ten si balón doběhl a před odkrytou branku jej nacentroval pro LUKÁŠE MATĚJKU a ten již neměl problém poslat svůj tým do vedení.

28

Javůrek rozehrál rohový kop z pravé strany nakrátko na Jana Fortelného, ten odcentroval do vápna, ale svého spoluhráče nenašel.

26

Z pravé strany rozehrál další rohový kop Michal Bílek, ale obrana Vyočiny byla pozorná a naopak vyrazila dopředu.

25

Z pravé strany rozehrál rohový kop Michal Bílek, ale bude mít další možnost.

24

Hráči Vysočiny centrovali zlevé či pravé strany do vápna, ale nikdo se nedokázal dostat k zakončení.

22

Z pravé strany rozehrál rohový kop Youba Drame, míč do bezpečí vyboxoval Michal Lancman.

21

Z levé strany rozehrál rohový kop Václav Prošek, jeho spoluhráč při zpracování zahrál rukou, a tak do své brány bude rozehrávat Michal Lancman.

19

Z levé strany rozehrál rohový kop Václav Prošek, ale obrana domácích byla pozorná.

19

Střelu k tyči z kopačky Matěje Valenty vyrazil Michal Lancman na rohový kop.

18

Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Jan Fortelný, ale trefil obránce Ústí.

16

Oba celky se snaží hrát aktivně, ale vyloženou šanci si ještě žádný z týmu nevypracoval.

14

Z větší vzdálenosti se pokusil o střelu Adam Ritter, ale jeho pokus po zemi se mezi tři tyče nevešel.

13

Václav Prošek vyzkoušel pozornost Michala Lancmana, gólman Vysočiny se překvapit nenechal.

12

Hosté dvakrát krátce po sobě vhazovali na pravé straně poblíž rohového praporku, ale k ohrožení branky se nedostali.

10

Z levé strany jej rozehrála dvojice Javůrek a Mikuš, ale obrana hostí si poradila bez problémů.

10

Do rychlého brejku se dostal na levé straně Lukáš Zoubele, ale vybojoval jen rohový kop.

9

Z pravé strany rozehrál rohový kop Michal Bílek, do bezpečí jej odhlavičkoval Vojtěch Křišťál.

8

Z pravé strany posílal míč do vána Rajmund Mikuš, ale ani Stanislav Klobása či Lukáš Zoubele se k zakončení nedostali.

7

Vojtěch Křišťál se na polovině hřiště provinil faulem a ještě navíc podržl míč. Rozhodčí mu důrazně domluvil, že takové chování tolerovat příště nebude.

5

Z levé strany centroval do vápna Daniel Chodora, k zakončení se dostal Youba Drame, ale balón nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Případný gól by stejně neplatil neb byl hráč Ústí v ofsajdu.

4

Od vé brány bude rozehrávat mladíček Michal Lancman.

1

Duel rozehráli hosté z Ústí, kteří nastupují ve světlo zeleno černé barvě a domácí s modré kombinaci dresů.

1

Utkání právě začalo.

Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Deset minut do začátku duelu a hráči Vysočiny již zamířili do kabin, jejich soupeř z Ústí ještě na trávníku setrval.

Úvodní sestavy:

FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Svoboda, Křišťál, Pojezný, Javůrek – Fortelný, Lacko – Mikuš, Ritter, Zoubele (C) – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Diouf, Koubek, F. Novotný, Smejkal, Arroyo, Jakub Rezek.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Pimpara (C), Chodora – Drame, D. Richter, M. Valenta, Prošek – L. Matějka, Čičovský.
Náhradníci: J. Plachý – Bassey, Kolařík, A. Černý, Kunc, P. Škoda, Bechyně.

Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Bureš.

Kouče Radim Kučera učinil oproti duelu ve Vlašimi tři změny, kdy Filipa Novotného, Jakuba Rezka a Tomáše Smejkala nahrazují Jan Javůrek, Lukáš Zoubele a Adam Ritter.

Útí nad Labem učinilo oproti duelu s Vikorií Žižkov jednu změnu, kdy Fortune Basseyho nahradil Adam Čičovský.

FC Vysočina do letní přípravy na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí s novým trenérským týmem. Kouč Radim Kučera, asistent trenéra Josef Mucha a trenér gólmanů Josef Hanzálek se nedohodli s vedením klubu na dalším trvání svých smluv.

„Není úplně šťastné o tomto mluvit před posledním zápasem, chtěli jsme změnu trenérského týmu veřejnosti oznámit až po skončení sezóny. Bohužel se to nepovedlo. Na druhou stranu mají hráči příležitost rozloučit se s trenéry vítězstvím a také fanoušci mají možnost poděkovat trenérům, kteří v Jihlavě zanechali hlubokou stopu. Trenérský tým kouče Radima Kučery v FC Vysočina za půldruhého roku odvedl velmi dobrou práci, držel po celou dobu mužstvo v čele druholigové tabulky a před rokem mu v baráži smolně unikl návrat do nejvyšší soutěže. Také se jim povedlo individuálně zvednout celou řadu mladých hráčů a z našeho pohledu nezpochybnitelně prokázali svou kvalitu v době, která pro klub není jednoduchá. Již v uplynulých měsících jsme si s trenéry nastavili nějaké podmínky, za kterých by mohla naše spolupráce pokračovat. Trenéři z nich nejsou ochotni ustoupit, což plně chápeme, nicméně klub není momentálně schopen garantovat, že mužstvo nedozná změn. Trenérům moc děkuji za spolupráci a to, co klubu obětovali. O jejich další budoucnost nemám strach,“ okomentoval změny na trenérských postech ředitel klubu Jan Staněk.

„Moc dobře víme, že jsme po koronaviru prožili menší kolaps, po němž jsme se nemohli výsledkově nastartovat. A rozhodně se nás ani nedrželo štěstí, díky čemuž jsme inkasovali zbytečné góly v závěrech utkání. Každého nás to moc mrzí a cítíme dluh vůči našim fanouškům. Rozhodně budeme chtít, abychom v posledním zápase sezony zvítězili. Chceme udržet velice dobrou domácí bilanci, která nás v uplynulém půldruhém roce provází, a zároveň chcete živit naději na co nejvyšší tabulkové umístění. Věřím, že i v posledním utkání kluci prokáží sílu kolektivu, charakter, odmakají ho a udělají maximum pro výhru,“ řekl pro web fcvysocina.cz Radim Kučera.

A jak dopadl poslední vzájemný zápas? V pondělí 22. července 2019 cestovala Vysočina do Ústí nad Labem. Zápas skončil bezbrankovou remízou. Domácí nastoupili do zápasu v této sestavě: Tvrdoň – Písačka (75. Drame), Brak, Pimpara, Strada – Krátký, Richter (58. Valenta), Peterka, Miskovič – Prošek (70. M. Bílek), Matějka

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – J.Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný – Vaculík (55. Lacko), Fortelný – Mikuš (66. Javůrek), Zoubele, Smejkal (90+2. Křivánek) – Klobása

A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Ústí nad Labem doma přivítalo Viktorii Žižkov. V 54. minutě poslal do vedení domácí tým Daniel Chodora. Severočeši nastoupili do zápasu v této sestavě: Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Pimpara (C), Chodora – Drame, D. Richter (86. A. Černý), M. Valenta, Prošek (90+3. Kunc) – L. Matějka, Bassey (68. Čičovský).

Vysočina cestovala do Vlašimi, odkud si dovezla tři body za výhru 3:2. V 6. minutě poslal hosty do vedení Stanislav Klobása. Ve 27. minutě mohli domácí srovnat, ale gólman Lancman penaltu chytil. Středočechům se přesto povedlo srovnat, pět minut před koncem poločasu se trefil Michal Vrána. V 54. minutě šli domácí dokonce do vedení, trefil se Milan Kadlec. O minutu později však bylo srovnáno zásluhou Rajmunda Mikuše. V 77. minutě poslal Jihlavu do vedení Luis Arroyo. Vysočina nastoupila v této sestavě: Lancman – Pojezný, Křišťál, T. Svoboda, Fortelný (57. Ritter) – Lacko (C), F. Novotný, Smejkal (77. Koubek), Mikuš (88. Javůrek) – Jakub Rezek (57. Arroyo), Klobása (57. Zoubele)

V rámci 30. kola přivítá pátá Vysočina sedmé Ústí nad Labem. Hosté ze severu Čech mají na svém kontě po 29. kolech deset výher a osm remíz. Doposud vstřelili čtyřicet tři branek, inkasovali jich čtyřicet pět. Na svém kontě tam mají třicet osm bodů. Domácí Jihlava má na svém kontě čtrnáct výher a sedm remíz. Doposud vstřela padesát sedm branek a čtyřicet tři jich obdržela. Na svém kontě majíčtyřicet devět bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.