Fotbalisté Plzně v odvetě 2. předkola Ligy mistrů přivítají HJK Helsinky, které minulou středu ve Finsku porazili 2:1.

Pokud čeští šampioni druhý soutěžní zápas v sezoně zvládnou, tak si vedle postupu do další kvalifikační fáze zajistí i pohárový podzim. I kdyby se jim už další soupeře zdolat nepovedlo, mají jistou účast ve skupině Evropské konferenční ligy.

V případě postupu fotbalisté Plzně ve 3. předkole narazí na lepšího z dvojice NK Maribor - Šeriff Tiraspol, start v základní skupině Ligy mistrů by jim vynesl zhruba 400 milionů korun.

A pokud by domácí vypadli, i ve 3. předkole Evropské ligy by je čekal soupeř ze stejného páru. V tomto případě ten horší, pochopitelně.

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-2-3-1)

36 Staněk
Staněk
Řezník
46. min Holík o hráči
2 Hejda
Hejda
63. min Kaša o hráči
Pernica
24 Havel
Havel
10 Kopic
Kopic
77. min Trusa o hráči
20 Bucha
Bucha
Sýkora
23 Kalvach
Kalvach
Mosquera
70. min Pilař o hráči
15 Chorý
Chorý
63. min Kliment o hráči

Peltola
72. min Yli-Kokko o hráči
56 Hetemaj
Hetemaj
Hostikka
81. min Terho o hráči
20 Murilo
Murilo
58. min Soiri o hráči
Abubakari
58. min Serrarens o hráči
Radulovic
46. min Arajuuri o hráči

Rozhodčí: Stavrev - Kostadinov, Lika
Počet diváků: 10 810

1

Začal první poločas utkání Plzeň - HJK Helsinky

1

Plzeňský pokus o aktivní vstup do utkání zastavil záložník Browne, na Mosquerovi vybojoval aut.

1

Po faulu na Sýkoru rozehrává Plzeň z prostoru kolem půlicí čáry.

2

Chorý ztratil před pokutovým územím soupeře stabilitu, hrát mohou Helsinky.

2

Hejda poslal trochu „špek“ brankáři Staňkovi, ten před napadajícím soupeřem odkopl míč až na střechu tribuny.

4

Průbojného Browneho domácí obrana z křídla vytlačila až ke středovému kruhu.

5

Tak hosté se s míčem na nohy dostali až k vlastní brance.

5

Mosquera podskočil centr do křídla, Browne od pravého rohového praporku našel Raduloviče a ten spálil obrovskou tutovku. Mířil po zemi k tyči do Staňkova protipohybu, leč branku těsně minul.

6

Řezníkovi nevyšla na útočné polovině rozehrávka, Hejda jeho zaváhání musí v souboji hasit faulem.

8

Opět je míč na helsinským kopačkách, hosté trpělivě rozehrávají.

9

Havel obral Hoskonena. Jdeme před branku Helsink.

9

Kalvach z 25 metrů po zemi jedovatě vypálil, Hazard šel na zem a trochu krkolomně ránu vyrazil nohama.

9

Vzápětí pískán ofsajd, v momentě střely byl za obranou dorážející Chorý.

10

Plzeň přečkaná tutovka hosté varovala, nabírá útočné obrátky.

11

Luděk Pernica (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - HJK Helsinky 1:0
Pernica si naběhl na přední tyč na parádně zahranou Kalvachovu standardku a uklízí míč k tyči! Parádní start českého mistra.

15

Plzeň se rychlou kombinací dostala před pokutové území hostů, Sýkora vybojoval roh.

16

Vzápětí Hoskonen prodlužuje plzeňský centr do zámezí, z čehož pramení další roh.

16

Chorý posílá svoji hlavičku na tribunu.

19

Mosquera se dostal před svého strážce, v náběhu před brankou číhal na centr a Browne s ním měl co dělat. Mosquera naznačuje, že byl držen za dres.

19

Hazard uprostřed branky kryje střelecký pokus domácích.

21

Jan Sýkora (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - HJK Helsinky 2:0
Plzeň spěchá za hladkým postupem! Sýkora rozjel akci do křídla, jeden z hostujících obránců odvrátil následný centr přímo k němu a Sýkora se zpoza velkého vápna trefuje přízemní ranou k tyči.

23

Za potlesku z tribun domácí drží míč, hráči finského celku vypadají opařeně.

24

Zahraje si i gólman Staněk, jde o uklidnění rozehrávky.

25

Velmi krátce se Helsinky dostaly k míči, Hejda je vyhraným hlavičkovým soubojem vrací zpět k vápnu.

26

Souboje Mosquera vs. Browne jsou v tomto zápase velmi časté, po dalším z nich kopou hosté proti brance Plzně.

27

Murilo trefil plzeňskou zeď.

29

Krátká vlažnější pasáž ve hře.

31

Po faulu na Sýkoru pošle Plzeň míč do velkého vápna.

31

Lukáš Hejda (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - HJK Helsinky 3:0
Plzeňští stopeři jsou k neudržení! Hejda si zaběhl za tři bránící hráče soupeře, centru ideálně nastavil nohu a sklepl ho za záda bezmocného Hazarda.

33

Publikum se skandováním dožaduje búra, a není se co divit. Plzeň je rozjetá a hosté jsou na ručník.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Plzeň)
Kapitán Plzně to ve středu pole přehnal s důrazem.

35

Hostikka napřáhl z poměrně velké dálky. Staněk pro jistotu k tyči šel, ale rána byla nepřesná.

36

Plzeň si v klidu poradila s rozehrávkou u vlastní branky. Po dlouhém nákopu je na zemi faulován Chorý.

37

Na Mosquerův centr se nedokázal dostatečně vysoko vyšroubovat Hejda, přesto Plzeň pokračuje v tlaku. Kalvachova střela je sražena na roh.

40

Hosté se snaží něco vymyslet, aby se dostali zpět do hry. Hetemaj se neprobil přes důslednou obranu domácích.

41

Peltolovo snažení směrem dopředu zastavil Kalvach.

42

Havel se vydal za precizní Kalvachovou průnikovou přihrávkou, obrana finského celku před ním zahrála do autu.

43

Plzeň hraje s velkou chutí, sérii přihrávek v pokutovém území ale zastavuje hvizd rozhodčího. Někdo z domácích fauloval.

46

Střídání HJK Helsinky: ze hřiště odešel Bojan Radulovic, nahradil ho Paulus Arajuuri

47

Postupný útok hostí, Helsinky hledají skulinku ve zformované plzeňské obraně.

48

Nadzvednutý centr přeletěl pokutové území Plzně.

48

Helsinky už drží míč docela dlouho.

48

Ovšem s touto taktikou to hosté přehnali, nahrávka směrem k brankáři skončila ztrátou.

50

Domácí jsou přímočařejší. Po pár přihrávkách střílel Bucha, tečovaný míč skončil v Hazardových rukách.

51

Sýkora nastřelil bránícího hráče, je z toho roh.

53

Raitala si naběhl za plzeňské obránce, rozhodčí mu píská velmi těsný ofsajd.

54

Stejný prohřešek v podání domácích.

55

Chorý se vracel se střídajícím Arajuurim, dupnul mu na nohu a píská se proti Plzni.

55

Zmateně působící signál bez nápadu končí málem finskou ztrátou, i tak se hosté dostali s míčem až k vlastnímu brankáři.

56

Raitalův centr z levého křídla bez potíží odrazila plzeňská obrana.

58

Střídání HJK Helsinky: ze hřiště odešel Malik Abubakari, nahradil ho Fabian Serrarens

58

Střídání HJK Helsinky: ze hřiště odešel Murilo, nahradil ho Pyry Soiri

59

Hetemaj se podél postranní čáry pokusil proklouznout podél Sýkory, míč si kolem něho pokopl, ale tělo už tam nedostal.

61

Mosquera hlavou vrátil přetažený centr před branku soupeře, kde si dělal prostor Havel. K míči se nedostal.

63

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Hejda, nahradil ho Filip Kaša

63

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Chorý, nahradil ho Jan Kliment

64

Plzeň hraje v pohybu, hráči se nabízejí a přibližují se k pokutovému území.

65

Sýkora napřáhl zpoza velkého vápna a jeho projektil jen těsně přeletěl břevno.

67

Kliment v nebezpečném náběhu do vápna, jeho přihrávku sklepl na roh Peltola.

69

Hosté špatně rozehráli a Kopic si to namířil nejrychlejší cestou k brance. Průnik zakončil skákavou střelou, s níž měl Hazard potíže, ale zlikvidoval ji.

70

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho Václav Pilař

70

Browne se vyhnul bránícímu hráči a odcentroval, na míč nikdo nedosáhl.

72

Střídání HJK Helsinky: ze hřiště odešel Matti Peltola, nahradil ho Johannes Yli-Kokko

73

Jan Sýkora (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - HJK Helsinky 4:0
Další sérii kiksů v rozehrávce soupeře Plzeň bez váhání trestá. Pilař poslal kolmici do vápna, Havel předal ideálně postavenému Sýkorovi a ten svůj výtečný výkon korunuje dalším gólem. Dává ho ranou pod břevno.

75

Registrujeme druhou gólovku hostí, Browne hlavou z malého vápna těsně míjí levý horní roh Staňkovy branky.

77

Kalvachovu střelu chytá Hazard.

77

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Matej Trusa

78

Hosté se dostávají k rohovému kopu, střelou zahrozil Serrarens.

78

Terho hlavičkuje daleko vedle.

78

Počet diváků 10 810 (92 % z kapacity 11 700)

79

Plzeňský útočný festival pokračuje. Holík posadil centr na Trusovu hlavu, střídající útočník domácích trefuje horní síť.

81

Střídání HJK Helsinky: ze hřiště odešel Santeri Hostikka, nahradil ho Casper Terho

81

Serrarens vyslal z levého rohu pokutového území střelu na zadní tyč, Staňka pořádně protáhl. Plzeňský brankář míč drží.

83

Kalvach si narazil se Sýkorou, a i když mu přihrávka odskočila, šel do skluzu a vybojoval si míč zpět. Plzeň hraje s neutuchající chutí.

84

Sýkora se hlásil o roh, nakonec se bude kopat od branky HJK Helsinky.

84

Jan Kliment (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - HJK Helsinky 5:0
To je neskutečně jak přesné útočné akce Plzně jsou! Holík svůj centr směrem k brance zatočil tak, že Kliment v náběhu nemusel vůbec změnit krok, dostal se k hlavičce a nezadržitelně skóruje.

86

Vzápětí v další šanci Trusa.

88

V Plzni se slaví postup, tribuny burácí.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Staněk vystartoval proti kolmici, za kterou se hnal jeden z hráčů poražených.

90

Pilař se prezentoval střelou nad.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:0

90

Plzeň po nezadržitelném představení slaví postup. Domácí byli po celý zápas výrazně lepší, což dokumentují i statistiky: Střely celkem 18:10, střely na branku 11:2, rohy 7:1.

90

Tiraspol vede těsně před koncem nad Mariborem 1:0, což by znamenalo, že Plzeň poletí do Moldávie.

26. července 2022 19:00Plzeň-HJK Helsinky 5:0
20. července 2022 18:00HJK Helsinky-Plzeň 1:2