To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a co nevidět u FORTUNA:LIGY se opět budu těšit, na shledanou.

Je dobojováno. Plzeň v generálce na jarní část ligy poráží Hradec Králové 5:2. Již po prvním poločase vedla o tři branky a ve druhém poločase svůj náskok uhlídala. V chladném počasí se dokázali prosadit i hosté, z penalty Dvořák a nedlouho po něm hezkou střelou Novotný. Na domácí straně skóroval v prvním poločase Kaša, Ondrášek a Šulc. Pavel Šulc záhy ve druhém poločase přidal svou druhou a trefu a definitivu výsledku dal deset minut před koncem další navrátilec z hostování Lukáš Matějka.

89

Hra opět na druhé straně, Plzeň rozehrála rohový kop, Novotný si hlavičku Hejdy z malého vápna pohlídal.

88

Hosté jsou opět nastěhovaní u šestnáctky Plzně, pro přízemní centr si skočil brankář Staněk, který následně dlouhým výkopem rozehrává.

87

Hosté místo střely zvolili centr do pokutového území, Staněk mohl zůstat v klidu, Votroci zakončit nedokázali.

86

Hradečtí se nakonec až k pokutovému území Plzně dostali a díky nedovolenému zákroku mají možnost rozehrát volný přímý kop ze slušné vzdálenosti.

85

Hradec plzeňské hráče do zakončení po rohu nepustil, sám mohl do rychlého brejku, leč jako první u míče ve středu pole byli plzeňští.

84

Další plzeňská rána a obětavá hostující obrana projektil ztečovala na rohový kop.

82

Tempo zápasu stále neustupuje a trenér Plzně stále tlačí své svěřence do zakončení.

80

Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria přispěchala s bleskovou odpovědí. Josef Koželuh sklepl dlouhý balon na LUKÁŠE MATĚJKU, ten přetlačil obránce a následně míč zasunul do opuštěné brány. Stejně jak Pavel Šulc, tak i Matějka se do Plzně vrátil z Českých Budějovic a svůj obnovený start okořenil gólem.

79

Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Jan Záviška dostal přihrávku za obranu, zpětným balonem našel na hranici malého vápna FILIPA NOVOTNÉHO, který se trefil přesně k pravé tyči.

78

Pavel Bucha našel v pokutovém území Lukáše Matějku, ten ovšem zamířil vedle brány.

77

Dlouhý balon do pokutového území hosté odvrátili na další rohový kop, i když hosté obdrželi již čtyři branky, tak obrana nehraje vůbec špatně.

76

Velká zima se projevuje i na fanoušcích, kteří spustili hlasité fandění za plotem.

75

Před námi je poslední čtvrthodina hry, Plzeň nadále útočí a snaží se hostům zasadit nepopulárního "bůra".

74

Plzeňští fotbalisté to s kombinací mírně přehnali, po nepřesné přihrávce budou hosté vhazovat.

72

Ten velké nebezpečí pro bránu Hradce nepřinesl.

71

To se však brzy změnilo, leč rána byla tečovaná a k dispozici má Plzeň další rohový kop.

70

Domácí fotbalisté opět mají balon v plně své moci, ten míří ze strany na stranu, jenom ne na branu.

69

Pa plzeňském stadionu panuje opravdu velká zima, ke všemu na západě Čech přes noc napadlo celkem dost sněhu, opravdu těžké podmínky na ligové hráče. Na druhou stranu hřiště je ve fantastickém stavu.

68

Lukáš Hejda vybojoval míč na pravé straně, obléhání hostující svatyně pokračuje.

67

Filip Kaša nechal hostujícího hráče z otočky vystřelit, brankář Staněk mohl ale zůstat v klidu, jelikož rána mířila nad branku.

66

Opět se nám prostřídalo, dalších pět nových tváří na place. Míč mají hosté, kteří si přihrávají ve středu pole.

64

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Vlkanova, přichází Baďura.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Dvořák, přichází Samko.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Kodeš, přichází Doležal.

63

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Ondrášek, přichází Matějka.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kayamba, přichází Hořava.

62

Jindřich Staněk vystihl pravou stranu ze svého pohledu, leč rána PAVLA DVOŘÁKA byla razantní, skvěle umístěná a plzeňský gólman na ni nedosáhl.

62

Hosté si skvěle narazili v pokutovém území a po faulu na Vašulína mají hosté k dispozici pokutový kop.

62

S centrovaným balonem z pravé strany si poradil stoper Filip Kaša, který hlavou odvrátil nebezpečí.

61

Pavel Bucha se ve středu pole snažil oslovit někoho ze svých spoluhráčů, to se mu ovšem nepovedlo, navíc plzeňští hráči posléze faulovali a rozehrávat tak budou hosté.

60

Po hodině hry plzeňští přenesli hru na levou stranu, tam se dostali až do vápna, ale střelu na bližší tyč si hostující brankář pohlídal.

59

Druhý poločas se zatím hraje ve svižným tempu, ani jedno mužstvo nemá malou chvilku na odpočinek.

58

Parádní rána Votroků ze střední vzdálenost, plzeňský brankář se proletěl k pravé tyči a míč navíc udržel ve svých rukavicích.

57

Hosté nakopli dlouhý balon, s ním si ovšem poradil Josef Koželuh.

56

Ten ale nepřichází, centrovaný balon letěl na první tyč, kde byli hosté v pozoru.

55

Hra se rychle otočila na druhou stranu, Viktoria má k dispozici rohový kop a plzeňští fanoušci si přejí jediné – gól.

54

Hradečtí fotbalisté se nyní dostali až do pokutového území, ale jejich střela byla nadvakrát zblokovaná plzeňskými hráči.

53

Hosté se provinili nedovoleným zákrokem ve středu pole, rozehrávat bude opět Viktoria.

52

Šance nyní střídá šanci, Ondřej Mihálik napřáhl na hraně pokutového území a jeho povedená rána končí na břevně.

51

Jindřich Staněk musel na zem, skvěle si poradil se střelou a Hradec tak musí na svou první trefu nadále čekat.

49

Zkraje druhé půle přidává Viktoria čtvrtou branku. Filip Kaša dlouhým balonem našel Zdeňka Ondráška, ten se neunáhlil, našel ještě v pokutovém území PAVLA ŠULCE, který propálil vše co mu stálo v cestě, pro plzeňského hráče to je již druhá trefa v dnešním utkání.

49

Poprvé se také balonu dotkl plzeňský brankář Jindřich Staněk, který dlouhým balon rozehrál od své brány.

48

Zatím se hraje ve středu hřišti, pro plzeňského hráče Josefa Koželuha to jsou první minuty v plzeňském A-týmu, do druhé poločasu navíc nastoupil s kapitánskou páskou.

47

Oproti prvnímu poločasu máme na každé straně tři změny, uvidíme jak se změny stavu projeví na hře.

46

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Král, přichází Kosař.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Zaradny, přichází Záviška.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Prekp, přichází Vašulín.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Ottmar, přichází Mach.

46

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hruška, přichází Staněk.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Limberský, přichází Koželuh.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Brabec, přichází Hejda.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi úvodní poločas, který náramně vyšel plzeňské Viktorii, ta vede o tři branky. Skóre otevřel povedenou hlavičkou obránce Kaša, na jeho zásah navázal snajpr Zdeněk Ondrášek a jako poslední se trefil navrátilec z Českých Budějovic Pavel Šulc. Viktoria tak směřuje k tomu, aby její generálka na jarní část ligy byla vítězná.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Hlavní rozhodčí už kouká na hodinky, každou vteřinou skonči první polovina hry.

45

Nechybělo moc a hosté mohli i zakončit, pískán je ovšem ofsajd.

45

Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, s míčem nyní operují hosté na útočné polovině.

43

Kayamba zapnul své rychlé nohy, leč míč už na hrací ploše nedoběhl. Hostující gólman už si staví míč, který za malou chvilku pošle dlouhým nákopem zpět do hry.

42

Kaša ve středu pole obehrál protihráče, následně už ale jeho cesta s míčem skončila. Přesto domácí zůstávají u balonu.

41

Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situaci před jednou z branek?

39

To je návrat do sestavy, jak se patří. PAVEL ŠULC nejprve zachytil hostující rozehrávku, poté si narazil se Zdeňkem Ondrášek a následně tváří v tvář proti Ottmarovi nezaváhal.

39

Sám faulovaný Lukáš Kalvach se rozběhl proti balonu, avšak jeho rána skončila jen ve zdi.

38

Lukáš Kalvach vybojoval standardní situaci z velmi dobré střelecké pozice.

37

Kovařík centroval na úroveň penalty, kde se o balon sváděl tuhý boj, nakonec byli úspěšnější hosté, kteří se osvobozují.

36

Další šance pro Plzeň. Jan Kovařík se chystá rozehrát rohový kop,

35

Klouže to, klouže... To nyní zjistil i Jan Kovařík na levé straně, který uklouzl, avšak nic hrozného se nestalo a plzeňský obránce se opět zapojil zpět do hry.

34

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Urma, přichází Novotný.

34

Domácí pokračují ve své aktivitě, skvěle nyní napadal Pavel Šulc, který se po hostování z Českých Budějovic opět objevuje v plzeňském dresu.

33

Plzeňští zdvojnásobují své vedení. David Limberský skvělým pasem našel ve vápně ZDEŇKA ONDRÁŠKA, ten prokázal důraz v pokutovém území a jeho střela ve skluzu skončila až za Ottmarem.

32

Obrana Plzně si pomáhá s gólmanem Hruškou, který rozehrává dlouhým míčem.

31

Opět červenomodří útočili po pravé straně, nyní ovšem hosté skvěle zasáhli a vybojovali balon pro sebe.

30

Kayamba dostal na pravé straně prostor k centru, Plzeň se následně dostala i do zakončení, leč míč skončil nad brankou Ottmara.

29

Skvělá akce domácích, dlouhý balon ještě lépe zpracoval Jan Kovařík, do akce se následně dostala jeho pověstná levačka, ta ovšem adresáta na pravé straně nenašla.

27

Razantní odkop plzeňského obránce. Hosté se snažili dostat do útoku, jejich snaha však skončila dříve než pořádně začala.

26

Hradečtí měli míč pod kontrolou na své polovině hřiště, ale domácí skvěle napadají a presinkem donutili hosty k chybě.

24

Votroci měli k dispozici další rohový kop, který už byl daleko nebezpečnější, v pokutovém území se dostal k hlavičce Dvořák, Hruška skvěle zasáhl.

23

Zápas se hraje za zavřenými dveřmi, přesto se pár fanoušků k bráně stadionu dostalo. Fandí se ve stylu Bohemians, kdo vidí přes hradbu, je král.

22

Domácí vybojovali míč ve středu pole, míč se dostal k nabíhajícímu Janu Kovaříkovi, který zvolil centr vzduchem, ale tohle chtěl spíš balon pozemi. Ottmar vykopává.

21

Plzeň rychle rozehrála na vlastní polovině, rychlé přesunutí hry na Mihálika ale nebylo úspěšné, jelikož balon skončil až v zámezí, tohle by nedoběhl ani Usain Bolt.

20

Máme za sebou prvních dvacet minut hry, v mrazivém počasí má zatím navrch plzeňská Viktorie, která za svou snahu už byla i odměněna gólem.

19

Ottmar opět musel rychle vyběhnout ze své branky, naštěstí pro něj byl opět u balonu včas a zažehnal prvotřídní nebezpeční.

18

Viktoria nadále pokračuje v obléhání pokutového území, hledal lepší pozici pro centrovaný balon.

17

Ondrášek si sběhl na kraj vápna, přiťukl míč Kovaříkovi, jeho následný centr ale skončil na prvním bránícím hráči.

16

Míč letěl přímo do vápna, ale brankář Hruška si balon sebral ze vzduchu přímo do rukavic.

16

A jejich aktivita se projevila, i hosté se dočkají prvního rohu v zápase.

15

Faul ve středu hřiště, po delším časovém úseku si balon užijí i hosté z východu Čech.

14

Centr do vápna byl sražený, Viktoria zůstane u balonu.

13

Ondřej Mihálik hýří na levé straně aktivitou, ovšem zatím je pokaždé u balon o chvilku později, než je strážce obránce Čech.

12

Opět míč za hostující obranu, sprinterský souboj byl spíše remíza, nicméně míč se do zámezí odrazil od domácího hráče a brankář Ottmar tak bude rozehrávat od své branky.

11

Domácí se opět tlačí do koncovky, nyní ovšem jejich snahu zastavil pomezní rozhodčí – ofsajd.

10

Plzeň se ujímá zaslouženého vedení. Kalvach našel na pravé straně Jana Kovaříka, jeho centrovaný balon si v pokutovém území našel FILIP KAŠA, který hlavou nedal brankáři sebemenší šanci.

9

Balon rozehraný nakrátko, následný centr odvrátila hostující obrana na další roh, tentokrát z druhé strany.

9

První rohový kop v zápase má k dispozici plzeňská Viktoria.

9

Čech se lekl nabíhajícího Mihálika a pod tlakem poslal míč do autu.

8

Viktoriáni jsou stále více na balonu, ale do zakončení se ne a ne dostal. Ottmar si zatím nepřipsal jediný zákrok.

7

Hlavní rozhodčí si zjednává na hrací ploše respekt. "To že se jedná o přátelské utkání neznamená, že ti nemůžu dát jakoukoliv kartu," řekl na adresu obránce Čecha.

6

Hra se přesunula do středu hřiště, nicméně Jan Kovařík se poté dostal k centru, s jeho vysokým balonem si ale hosté poradili.

5

Opět vysoký balon za hostující obranu, tentokrát si nabíhal Ondráček, ale ani on se do zakončení nedostal.

4

Dlouhý balón za obrnu ze středu hřiště, do sprintu se pustili brankář Ottmar a plzeňský Mihálik, jako první byl u balonu brankář Votroků, který ho odkopl daleko od své svatyně.

3

David Limberský napálil míč z voleje do pokutového území, tam se k němu ale nikdo z domácích nedostal.

2

Plzeň se snaží útočit po levé straně, kde dneska operuje Jan Kovařík, avšak k centru se plzeňský obránce neodhodlal.

1

Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné – utkání může odstartovat, pojďme na něj. Výkop měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří první poločas budou útočit zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Aktéři dnešního utkání už jsou na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Hruška (46. Staněk) – Kovařík, Brabec (C) (46. Hejda), Kaša, Limberský (46. Koželuh) – Kalvach, Šulc, Bucha – Mihálik, Ondrášek (63. Matějka), Kayamba (63. Hořava)

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Mach) – Čech, Leibl, Král (46. Kosař), Urma (34. Novotný) – Kodeš (63. Doležal), Soukeník – Zaradny (46. Záviška), Dvořák (63. Samko), Vlkanova (63. Baďura) – Prekop (46. Vašulín)

Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Flimmel.

Zápas se hraje za zavřenými dveřmi, vy však o podrobný děj na hřišti nepřijdete...

Krásné odpoledne z Plzně!

Dnes od tří hodin sehraje plzeňská Viktorie jediné přípravné utkání před jarní části sezóny 2020/21. Na svůj pažit v Luční ulici si svěřenci Adriana Guly pozvali vedoucí celek druhé nejvyšší soutěže – Hradec Králové.

Podzimní část Plzni vůbec nevyšla. V tabulce je až na devátém místě, když na vedoucí Slavii Praha ztrácí propastných patnáct bodů a to mají Pražané ještě odehráno o zápas méně. Druhý Jablonec má náskok devíti bodů a to zřejmě bude cíl do konce sezóny. Ačkoli červenomodří prožili nejhorší podzim za posledních deset let, trenér Západočechů zůstává na lavičce.

Letos do FORTUNA:LIGY postupuje pouze vítěz druhé ligy a zatím na nejlepší cestě k postupu je Hradec Králové. Přesně v polovině soutěže je s náskokem dvou bodů na překvapení soutěže Líšeň první. Vše je ovšem otevřené, jelikož soutěž je hodně vyrovnaná. I nu posuďte sami, jedenáctý Třinec ztrácí na první místo deset bodů.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.