Góly: 38. M. Kozák, 66. C. Frýdek, 81. L. Tupta, 89. V. Olatunji

45. I. Varfolomejev
29. Q. Adediran, 78. L. Havel, 88. O. Čoudek

Střely na branku: 10:2; Střely mimo: 8:6; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 1 358 (14 % z kapacity 9 990)

První duel ve skupině o umístění skončil budějovickou výhrou 3:2, přestože hosté na Střeleckém ostrově po deseti minutách vedli 2:0. Vzájemná utkání v letošní sezoně skončila 1:1 v Liberci a pak jeho výhrou venku 2:0.

V sestavě Liberce jsou oproti minulému utkání tři změny: v základní sestavě tentokrát nastoupí Ndefe, Mikula a Kozák. V brance zůstává Bačkovský, Červ stojí kvůli červené kartě.

I v týmu hostů jsou tři změny, do branky jde Janáček, od začátku nastoupí též Potočný a Hais. Kvůli vyloučení v minulém zápase nehraje Čermák.

V Liberce je 15 stupňů, zataženo, občas lehce zaprší.

Valenta
90. min Lexa o hráči
11 Frýdek
Frýdek
83. min Prebsl o hráči
Varfolomejev
65. min Doumbia o hráči
3 Mikula
Mikula
83. min Ghali o hráči
9 Kozák
Kozák
65. min Tupta o hráči
Olatunji

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(3-5-2)

Janáček
15 Čoudek
Čoudek
2 Havel
Havel
85. min Broukal o hráči
Králik
19 Penner
Penner
11 Čavoš
Čavoš
79. min Škoda o hráči
23 Hora
Hellebrand
Potočný
59. min Sluka o hráči
Adediran
85. min Grič o hráči
14 Hais
Hais
59. min Matoušek o hráči

Rozhodčí: Ulrich - Hádek, Vyhnanovský
Počet diváků: 1 358

Náhradníci
Č. Budějovice

Tribuny stadionu U Nisy jsou skoro prázdné. Tenhle zápas diváky netáhne, i když minulé utkání v Budějovicích přineslo pět gólů.

V součtu obou soubojů lepší tým postoupí do finále skupiny o umístění. Pokud by Liberec vyhrál o gól, následovalo by prodloužení, poté případně rozstřel.

Oba týmy už jsou na hřišti, Liberec nastupuje v modrém, Budějovice v černém se světlými pruhy.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Č. Budějovice

1

Výkop měli hosté.

1

Po faulu Ndefeho na Hellebranda budou hosté hned v úvodu kopat trestňák zpoza rohu šestnáctky.

2

Obrana Liberce odhlavičkovala do bezpečí.

3

Po střetu s Olatunjim se z hřiště těžko zvedal Havel. Ale už je v pořádku.

4

Po sérii libereckých centrů do vápna Budějovic se hosté ubránili jen za cenu rohu.

4

Liberec ho však rozehrál špatně.

6

Faul hostů ve středu pole.

6

Obrovské šance domácího týmu. Po rychlé akci zblízka zakončoval Olatunji, Janáček jeho střelu vyrazil a bravurně vyrazil i Kozákovu dorážku. Do třetice pak zakončoval Olatunji vysoko nad budějovickou branku.

8

Útočný faul hostů.

9

Další nebezpečný útok Liberce zakončoval z hranice šestnáctky Valenta, jeho tečovaná střela skončila v Janáčkových rukavicích.

11

Olatunji vysunul do vápna Kozáka, jeho střela levačkou na zadní tyč se však do branky nevešla.

12

Kozákova hlavička po Ndefeho centru byla nepovedená.

13

Hora poslal parádní oblouček před branku na Adedirana, proti němuž skvěle zasáhl domácí gólman Bačkovský. Byl to však ofsajd.

18

Kozák centroval před branku, Olatunjiho však nenašel.

22

Frýdek pálil už v šestnáctce, mířil však jen do středu branky, kde číhal Janáček.

24

Ojedinělá útočná akce hostů končí po teči Potočného jen odkopem od branky.

27

VAR zkoumal ruku Králika ve vlastním vápně, ale penalta pro Liberec z toho nakonec nebude.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Quadri Adebayo Adediran (Č. Budějovice)
za dohrání Purzitidise.

30

Frýdek našel centrem do šestnáctky Fukalu, tomu se však následná přihrávka z první vůbec nepovedla.

30

Roh pro Liberec.

31

Po rohu hosté nejprve odvrátili, ale následoval další centr do vápna z druhé strany. Olatunjiho střelu ještě Janáček vyrazil, ale na důraznou dorážku Plechatého byl krátký. Liberecká radost však také byla krátká, po zásahu VAR byl gól pro ofsajd odvolán.

35

Na druhé straně pálil z hranice vápna Adediran vedle.

36

Horův nebezpečný centr na zadní tyč našel Adedirana, ten však hlavou nedokázal míč dopravit do branky.

37

Po rychlé kombinace Liberce roh pro domácí.

38

Matyáš Kozák (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Č. Budějovice 1:0
Liberec se znovu trefil po rohu a tentokrát už VAR jeho trefu posvětil. Frýdek poslal před branku nadýchaný centr, Janáček míč v tísni jen vyboxoval k Mikulovi a ten napálil břevno. Kozák však balon s tečí bránícího Havla dokázal dorazit zblízka do sítě.

42

Olatunji po centru hostů odhlavičkoval na roh.

43

Po rychlém kontru roh pro Liberec.

44

A po Čoudkově zásahu další roh.

45

Liberec mohl znovu udeřit po rohu. Balon se po centru a zásahu Olatunjiho dostal na zadní tyč k Purzitidisovi, jenž z malého vápna těsně minul branku.

45

Adediran dostal přihrávku za obranu, domácí gólman ho však vychytal, navíc to byl ofsajd.

45

Nastavují se 3 minuty.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Varfolomejev (Liberec)

50

Po Fukalově centru zprava střihl Kozák nůžkami, ale měl vychýlenou mušku.

52

Roh pro hosty.

52

Bačkovský Horův centr vyboxoval. Olatunji pak odvrátil na další roh.

55

Valenta posunul míč na Kozáka a ten z hranice vápna těsně minul odkrytý kout budějovické branky. Velká šance domácího týmu.

57

Po faulu Frýdka na Čavoše se hostům nabízí trestný kop z necelých 30 metrů. Nadějné.

58

Potočný pálil nad.

59

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Daniel Hais, nahradil ho Jakub Matoušek

59

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Roman Potočný, nahradil ho Branislav Sluka

61

Hellebrand pálil zpoza vápna vedle domácí branky.

64

Hora pálil z dálky nad.

65

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Ivan Varfolomejev, nahradil ho Mohamed Doumbia

65

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Matyáš Kozák, nahradil ho Lubomír Tupta

66

Christian Frýdek (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Č. Budějovice 2:0
Nádherná akce domácího týmu, který dokonale rozebral obranu Jihočechů. Začalo to u Doumbii, po něm Olatunji našel u rohu šestnáctky Tuptu a ten poslal míč do volného prostoru nabíhajícímu Frýdkovi, jenž s přehledem zakončil ke vzdálenější k tyči.

68

Olatunji se hnal do dalšího útoku, v poslední chvíli ho odstavil Čoudek.

72

Faul na Valentu ve středu pole.

74

Po rohu hostů Hellebrand centroval do zámezí.

75

Tupta vlétl zleva do šestnáctky a hledal Olatunjiho, toho však pokryl Králik.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Havel (Č. Budějovice)
za faul na Olatunjiho.

79

Frýdek zahrával trestný kop vpravo od vápna, rozehrál na Doumbiu, který pálil po zemi z hranice vápna vedle.

79

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho Michal Škoda

81

Olatunji se hnal znovu na zteč, udělal kličku do vápna, ale protivníků na něj bylo příliš.

81

Lubomír Tupta (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Č. Budějovice 3:0
Fukala vyhrál vpravo souboj s Pennerem a odcentroval na zadní tyč na Tuptu, který z první poslal míč po zemi k tyči.

85

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Jakub Grič

85

Obrovská šance Liberce. Fukala po Doumbiově centru našel zprava z první Olatunjiho, jeho zakončení zblízka však Janáček vyrazil.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Čoudek (Č. Budějovice)
ze hrubý faul na Olatunjiho ve středu hřiště.

89

Victor Olatunji (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Č. Budějovice 4:0
Povedený kontr Liberce. Tupta prolétl po levé straně, předložil před branku osamocenému Olatunjimu a ten z první trefil tyč, ale dorážku už zacílil přesně.