Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Online reportážFC Hradec Králové – vítězství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v sezóně 2020/21 a postup do FORTUNA:LIGY pro ročník 2021/22

Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Děkuji vám za pozornost, věřím, že vás hra zejména v prvním poločase bavila a i fandové Dukly přejí Votrokům zasloužený postup. Oběma celkům patří za dnešní předvedený výkon všechna čest! Já se budu těšit zase někdy příště, na počtenou.

Statistiky utkání z pohledu domácích:

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:3.
Střely mimo: 9:1.
Rohy: 7:4.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 14:21.

Sestavy a rozestavení

FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové(4-2-3-1)

30 Reichl
Reichl
19 Mejdr
Mejdr
13 Donát
Donát
18 Leibl
Leibl
4 Urma
Urma
22 Kodeš
Kodeš
23 Rada
Rada
89. min Soukeník
11 Prekop
Prekop
83. min Záviška
Dvořák
Vlkanova
Vašulín
73. min Kateřiňák

FK Dukla PrahaFK Dukla Praha(4-4-2)

30 Kinský
Kinský
18 Souček
Souček
5 Piroch
Piroch
Kovernikov
Chlumecký
Peterka
13 Krunert
Krunert
85. min Kozel
15 Šebrle
Šebrle
Buchvaldek
73. min Barac
9 Fábry
Fábry
61. min Ayong
Hadaščok
73. min Kim

Rozhodčí: Pavel Orel – Matěj Vlček, Lukáš Lakomý – Marek Radina. Delegát fotbalové asociace: Miroslav Tulinger. Technický delegát: Michal Tandler.
Počet diváků: 410 (omezená kapacita)

Náhradníci
FC Hradec Králové
 • 12Ottmar
 • 2Král
 • 5Soukeník
 • 6Kateřiňák
 • 16Novotný
 • 24Záviška
 • 25Čech
Náhradníci
FK Dukla Praha
 • 1Rada
 • 3Kott
 • 14Ayong
 • 17Kim
 • 20Fišl
 • 23Kozel
 • 26Barac

Votroci si nyní alespoň rychle plácají s fandy, kteří před chvílí vyvolávali především trenéra Zdenka Frťalu, který Hradec k postupu dotlačil. Jemu patří veškeré uznání, poděkování a čest. I pokud by pod Bílou věží nadále nepokračoval, vzpomínky bude mít určitě krásné. Právě opouští trávník a za ním mizí do šaten celý tým. Z tribun odchází také nadšení fanoušci.

Pojďme ještě zhodnotit utkání.

Duel Hradce s Duklou rozhodla především první půle, která přinesla všechny tři branky. Klíčovým okamžikem druhého poločasu se stalo brzké vyloučení Štěpána Šebrleho, jenž Pražany výrazně oslabil a Votroci pak začali hrát tak, aby soupeře co nejvíc unavili. Mnoho zajímavých fotbalových akcí jsme tak na rozdíl od první pětačtyřicítky neviděli. Votroci ale vedení 2:1 udrželi a přetavili je v zaslouženou výhru! Díky ní vyhrávají F:NL a postupují od příští sezóny zpátky do FORTUNA:LIGY!

Hradečtí fandové nadále slaví společně s hráči, kteří skáčou nadšením a vychutnávají si dosyta postup do nejvyšší fotbalové soutěže.

Samozřejmě nemůže chybět: "Okolo Hradce..." A řada dalších. Hráči oslavují s fanoušky, když si klekají a vyskakuji, nebo nyní, když si sedli a budou čekat na další chorál, který je vymrští na nohy.

Upřímně musím říct, že v tom vedru bych u pyra, ze kterého teď dýmem stoupají hradecké barvy – černá a bílá, být nechtěl, Ale fandové i hráči si to užívají nadšeně.

A na montovačce už je nějaké to pyro a fanoušci společně s hráči zpívají: "Tak jsme první no a co!" a "Hoši děkujem".

Fotbalisté zůstávají asi dvacet metrů od montovací tribuny a poskakují do rytmu chorálů, které kotel prozpěvuje. Samozřejmě se ozývá i hlasitý potlesk.

Fotbalisté se konečně přesouvají k montovačce, kde budou alespoň z dostatečné vzdálenosti slavit s fanoušky, kteří už je volají: "Pojďte mezi nás, pojďte mezi nás, Hradečáci pojďte mezi nás."

Jen o sedačku přede mnou sedí hradecká legenda Pavel Krmaš, který radost z postupových oslav dobře zná. Nyní zamyšleně hledí na slavící hráče a určitě je také velice šťastný.

Fanoušci dále vyvolávají své hrdiny, ti se ale ještě u střídaček fotí a kapitán Adam Vlkanova si běží splnit mediální povinnosti, když dává první postupový rozhovor české televizi.

Zároveň se z montovačky za bránou ozývá hlasité skandování – Hradec, Hradec! Votroci ale ještě poskakují u své střídačky a zpívají: "Prvoligoví, prvoligoví, už jsme zase prvoligoví!"

Votroci samozřejmě slaví na hrací ploše, nejprve v těsném kruhu, nyní už u střídaček, kde bouchlo nějaké to šampaňské a za zvuku "We are the champions" se slaví ve velkém, celý tým skáče na místě.

90+4

Konec zápasu. Hradec vyhrává zápas, F:NL a postupuje mezi smetánku české fotbalové scény!

90+3
Karty

Artem Kovernikov ještě fasuje žlutou kartu, jelikož fauloval Kodeše, který získal míč a rychle s ním pádil na půlící kruh. Po zákroku na Kovernikova ještě zařval, že si kartu zaslouží, ale důležité je, že Hradec už tohle zvládne a po čtyřech letech je znovu prvoligový!

90+3

Nyní už by se měl pomalu pískat konec. Centr Daniela Součka vyvolal velké zatrnutí ve všech hrdlech Votroků, jelikož Reichl šel pro míč, ale vyrazil jej očividně špatně a chvilku nebylo jasné, kam. Nakonec ale naštěstí pro Hradec pouze k lajně.

90+2
Karty

Situaci Hradce ještě lehce komplikuje Adam Vlkanova, který na půlící čáře fauloval Artema Kovernikova, takže Dukla pošle do vápna ještě jeden balón.

90+2

Dvořák se vydal napadat po autovém vhazování Dukly a Kinský musel rychle odkopávat. Diváci si už žádají odpískání konce. Votroky dělí od první ligy vteřiny.

90+1

Rozhodčí nastavuje k druhé půli další tři minuty. Reichl nyní nebude chtít hrát, očividně vyčkává, dokud ho sudí nezačne popohánět. Nakonec jeho výkop končí v autu.

90

Běží nám poslední minuta základní hrací doby. Vysoký míč na malé vápno Votroků poslal hlavou do bezpečí Leibl. Dukla se následně dožadovala rohového kopu, ale bude se kopat od branky Reichla.

89

Jeden z fandů se nyní hlasitě zeptal pomezního, jestli se při akci Dukly neměl pískat ofsajd. Rozhodčí ale správně praporek nezdvihl, v době přihrávky byl Piroch na úrovni Donáta.

89
Střídání

Jakub Rada má pro dnešek dohráno. Místo něj spěchá na posledních pár minut na trávník Dominik Soukeník, jenž určitě dostal úkol udržet vedení.

88

Výpad Dukly končí útočným faulem a Reichl spěchá dobrých dvacet metrů před vlastní šestnáctku, aby mohl rozehrát akci.

87
Důležité

Adam Vlkanova si navedl míč z levé strany trochu na osu hřiště a tvrdě vypálil na bližší tyč. Jeho rána ale nebyla parádně umístěná, takže Kinský poměrně bez potíží skočil robinsonádu a vytěsnil merunu mimo tyče. Nekope se ani roh.

86

Hradečtí se dočkávají mohutného povzbuzování obecenstva, které se je snaží podpořit v obranné činnosti, oblouček Chlumeckého končí u Urmy.

86

Hráči z hlavního města v závěru stupňují tempo stejně jako jejich soupeř. Ayong přetlačil v osobním souboji Leibla, toho ale bleskově zastoupil Donát, jenž odkopl merunu znovu na aut.

85
Střídání

Štěpán Krunert se velice rychle poroučel ze hřiště, aby uvolnil místo Davidu Kozlovi. Hradec dělí od postupu do první ligy pět minut plus nastavení.

84

Hradečtí stupňují tempo a snaží se přidat pojistku na výhru v zápase, lize a postupu do nejvyšší soutěže. Musí ale myslet hlavně na zadní vrátka. Leibl na poslední chvíli odkopl před Ayongem na aut.

83
Střídání

Autor první branky utkání Erik Prekop má pro dnešek hotovo a míří na střídačku. Místo něj je již na trávníku Jan Záviška.

82

Sudí stopera Votroků vpustili rychle zpět do hry. V následujícím dění se Pražané provinili znovu, když na půlící čáře faulovali Dvořáka.

81

Pražanům se podařilo přenést hru rychle na druhou polovinu hřiště, kde se po souboji na hranici šestnáctky skácel Leibl, k němuž běží doktoři. Stoper Hradce musí následně odkulhat za lajnu.

80
Karty

Barac za svůj zákrok nebo výrok po něm viděl žlutou kartu. Kateřiňák zahrál míč šikovně na zadní tyč, tam však byli nejvýš obránci Dukly. Balón sbírá Rada.

80

Jakub Barac fauloval Adama Vlkanovu na levé straně vedle vlastního vápna z pohledu Votroků. Následně kapitánovi Hradce adresoval pár slov, ale ta výrok sudího nezmění. Zajímavá standardka.

80

Rozehrávka Votroků teď byla tak pomalá, až se málem Hradeckým vymstila. Nakonec ale Reichl zvládl odkopnout míč před Baracem včas.

79

Druhý poločas opravdu nenaplnil očekávání z půli první. Za vše ale může především faul Šebrleho. Hradec kvůli němu pohodlně kontroluje hru a čeká, až soupeři dojdou síly. Ten jich nemá dost k tomu, aby výrazněji zahrozil.

78

Jiří Kateřiňák se poprvé výrazněji ukázal v zápase na levé lajně, jeho postup zastavila defenzíva Pražanů jen za cenu autového vhazování.

78

Prekop se dostal po chybě v kombinaci Dukly k míči a následně byl u pravé lajny faulován. Rozehrát před šestnáctku přichází brankář Reich, jenž nakonec ustoupil. Donát mu balón přikopl na nohu.

77

Vysoký míč z kopačky Peterky mířil na Ayonga, který skákal na kraji velkého vápna. Míč ale nezasáhl a i kdyby ano, nejspíš by z akce nic zásadního nebylo. Takhle ale Reichl ještě pohodlněji sebral hrací předmět.

76

Hráči z Julisky drží míč a snaží se najít cestu skrz pevně postavenou obranu Votroků. Jejich kombinace je postupná, pozvolná, nepříliš rychlá.

75

Vysoko padající list sebral do náruče bez potíží Reichl, který si následně hodil merunu před sebe a s rozehrávkou rozhodně nespěchal. Ve středu hřiště se následně střetli Krunert a Kodeš. Po zásahu Donáta je výsledkem jen aut pro Duklu.

74
Důležité

Akce Hradce pokračovala po levé lajně a vyvrcholila přihrávkou na osu hřiště, kde se na kraji vápna opřel do míče Dvořák. Bránu soupeře ale přestřelil o hodně.

74

Urma táhne akci po levé straně, Jakub Barac vypadá už trochu unaveně na to, že právě přišel ze střídačky, ale u beka Votroků byl včas a postup dál mu sebejistě znemožnil.

73

Oba celky provedly v jedné minutě hned tři střídání. Na hřišti je tak spousta čerstvých sil. Rada mezitím poslal krásný centr na zadní tyč, který si Mejdr dobře zpracoval, přihrát spoluhráči už ale nezvládl.

73
Střídání

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Jakub Barac.

73
Střídání

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází Sung-Bin Kim.

73
Střídání

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Jiří Kateřiňák.

72

Karsten Ayong budí respekt svou postavou. Rychlostí už podstatně méně. I proto asi nyní stál v přibližně dvoumetrovém ofsajdu, který pomezní postřehl a odmával.

71

Nesouhlasné mručení na tribunách vyvolal pokus Pavla Dvořáka. Ten má po vstřelené brance velké sebevědomí a nyní zkusil z půlící čáry přehodit vyběhnutého Kinského. Míč ale doletěl sotva do vápna. Na levé lajně byl úplně volný Vlkanova...

70

Reichl musel odkopnout od své svatyně, což se mu podařilo. První balón však měli hráči Dukly a dostali jej až do šestnáctky soupeře. K zakončení akce ale nedošlo.

69

Votroci drží míč na půli soupeře. Nyní dostal míč před vápno na pravou stranu Erik Prekop. S míčem si pěkně pohrál a levačkou vypálil, mířil ale opravdu hodně mimo.

68

Reichl může rozehrávat, ale samozřejmě nikam nespěchá. Obě strany se snaží komunikovat tak, aby bylo každému jasné, kde má stát. Karsten Ayong to zatím úplně dokonale nepochopil, usměrňuje jej Krunert.

68

Daniel Souček se snažil poslat centr z pravé strany. Na každý pád se mu to velice nevydařilo, tedy pokud nechtěl tvrdě napálit Urmu, který mu asi vděčný dvakrát nebude.

67

Jakub Rada neposlal z pravé lajny vůbec špatný balón. Na první tyči jej prodloužil malý velký Adam Vlkanova a na zadní tyči zavírali Vašulín a Dvořák, druhý jmenovaný však míč mezi tři tyče nenasměroval.

67

Další faul hostí z Julisky. U pravé lajny šel na zem Erik Prekop a Votroci mají standardku z velice zajímavé pozice, zahrávat ji bude Rada.

66

Petr Kodeš je stále na trávníku v péči lékařů hradeckého celku. Nyní se za pomoci Jakuba Rady, který jej vytáhl na nohy, postavil a kulhá směrem kupředu, nakonec to asi nebude tak vážné.

65

Petr Kodeš stále leží ve středovém kruhu a ze země se mu vůbec nechce. Dobrou zprávou je, že se sám posadil, ačkoliv na jeho rychlý odchod to rozhodně nevypadá. Dostává obstřik.

64
Karty

Velice tvrdý střet na polovině hřiště. Jan Peterka se zde tvrdě střetl s Petrem Kodešem, kterému se nechce ze země a přiběhnout musí lékaři. Hráč Dukly fasuje za tento souboj žlutou kartu.

64

Na druhé polovině hřiště si Votroci úplně nerozuměli. Za balónem směřujícím k rohovému praporku se vydal Mejdr, ale dostihnout jej už pochopitelně nestihl.

63

Dukla se málem dostala do zajímavé šance, když Ayong stíhal prudký míč kupředu. Situace smrděla ofsajdem. Sudí nemával, Ayong se k míči nedostal, takže se nic zajímavého nestalo.

62

Hradečtí se snažili probít do další šance na pravé straně. Přihrávka Jakuba Rady kupředu však byla příliš prudká a končí až u Kinského.

61
Střídání

Máme tu první střídání v mužstvu Dukly. Na hřišti je Karsten Ayong, pro dnešek má hotovo Marek Fábry, který už sedí na střídačce hostí.

61

Vašulín s Vlkanovou a nakonec i Radou se snažili chytře vykombinovat přesilu defenzivně postaveným hráčů Dukly na levé lajně. Nakonec úspěšní nebyli.

60

První třetina druhé půle je završena. Urma aktuálně vrací míč Reichlovi, jenž s rozehrávkou nespěchá. Vlkanova sice nevyhrál hlavičkový souboj se Součkem, ten však posunul balón jen za lajnu.

59

Votroci postupně přenesli hru z levé strany na pravou, kde se do meruny nakonec opřel Honza Mejdr. Ani jeho zakončení však nebylo přesné.

59

Až nyní trochu zahrozil Vlkanova. Od brankové čáry poslal míč zpět do vápna Urmovi. Ten špatně zpracoval. Kapitán Hradce ale skvěle akceleroval, míč přebral a následně vypálil obloukem na zadní tyč. Mířil ale dost nepřesně.

58

Druhá polovina zatím není tak interesantní jako první půlka duelu. Votroci zatím kombinují, ale do žádné větší šance se nedostávají.

57

Ten ale neslavil úspěch a následně se hráč Dukly musel vracet zpět a faulovat Vašulína. Jak napovídá zdejší publikum, může být rád, že za zákrok zezadu neviděl kartu.

57

Postupný útok Votroků je zastaven špatnou rozehrávkou Jakuba Rady a faulem Petra Kodeše. Dukla tak vyváží míč na půlící čáru. Aktuálně posílá Daniel Souček vysoký nákop kupředu.

56

Kodeš se snažil po zisku míče rychle přejít tři soupeře. U dvou slavil úspěch, u třetího již nikoliv. Vysoký padající list do vápna chytá Reichl bez potíží do rukavic.

55

Hadaščok nyní svedl kousek za půlícím kruhem na polovině Hradce důrazný osobní souboj s Vlkanovou a je mu pískán faul.

55

Vašulín se snažil na hranici šestnáctky prosadit přes bránícího beka. Nevím, zda sudí na lajně mával faul či ofsajd. Tak jako tak Kinský vykopává.

54

Hradečtí nyní drží hrací předmět a do útoku se vyloženě neženou. Je jasné, že kvůli absenci Šebrleho bude soupeři ubývat sil rychleji, zvlášť pokud bude hrát bez míče.

53

Vlkanova získal faul na půlící čáře a ihned rozehrál k pravé lajně, tam byl ale centr Jana Mejdra tentokrát příliš dlouhý. Přesto se Votroci drží na útočné polovině.

52

Dlouhý míč za obranu Votroků se nyní snažil dostihnout Vojtěch Hadaščok, Michal Reichl však byl z brány včas a merunu poslal daleko od své klece.

52

Brankář Kinský musí rozehrát z hranice vlastní šestnáctky. Míč míří na Jana Peterku, který jej rychle posílá daleko od své svatyně.

51

Dukla se znovu snažila prosadit podél levé lajny. Tu ale důsledně stráží Jan Mejdr a Denis Donát, kteří teď dvakrát zapracovali směrem dozadu na jedničku.

50

Pražané jsou i bez jednoho muže v poli připraveni k rychlým výpadům. Nyní to po levé straně zkoušel Hadaščok, ale bez většího úspěchu, balón musí vrátit obráncům.

49

Prudký dlouhý balón kupředu se vydal před své vápno odkopnout Reichl, již předtím ale bylo pískáno, takže nešlo o nic zas tak závažného.

48

Dukla tak hraje jen s devíti hráči v poli a musí se bránit, nyní to ale zvládla na jedničku a po faulu bude rozehrávat z poloviny hřiště.

47

Rychlý průnik Votroků musel za cenu žluté karty zastavit jeden z borců Dukly, jmenovitě šlo o Štěpána Šebrleho. Ten už jednu žlutou měl, takže nyní dostává červenou a musí ze hřiště!

47

Daniel Souček rozehrál ve spolupráci s Krunertem nakrátko, ale výsledkem jejich práce nebylo nic jiného, než že míč letěl daleko od šestnáctky Votroků.

46

Lukáš Buchvaldek kombinoval šikovně na pravé straně se spoluhráči. Po něm přebral míč Štěpán Krunert. Dukla získala rohový kop z pravé strany.

46

Druhý poločas začal, Votroci rozehráli dozadu a ihned se vydali kupředu po pravé straně, kde vhazují. Rada se snažil hlavou sklepnout pro spoluhráče, ale to se nepovedlo.

46

Začal druhý poločas.

Není na co čekat, druhá polovina může za chvilku začít. Hráči obou mužstev už jsou na trávníku, stejně tak sudí. Borci z Julisky budou útočit z pohledu hlavní kamery zleva doprava. Rozehrávku mají Votroci.

Druhý poločas by měl začít přibližně v 16:47.

První poločas duelu Votroků s borci z Julisky je tedy za námi. A já musím říct, že lepší fotbal jsem dlouhou dobu neviděl. Šance zde střídá šanci, jedna zajímavá akce druhou. Oba celky předvádí velice kvalitní výkon směrem kupředu, naopak obrany dnes úplně stoprocentní nejsou, ale to pouze přispívá k atraktivitě duelu. Hradečtí jsou po první půli spokojení, jednou nohou jsou totiž už v první lize. A to už od 12. minuty, kdy je do vedení dostal tvrdou střelou Erik Prekop. Lukáš Buchvaldek v 26. minutě dokázal, že kvalita je na obou stranách a po sólovém úniku vyrovnal parádní ranou do levého horního rohu. Vyrovnaný stav však trval jen čtyři minutky. Pak se k míči dostal na levé straně malého vápna Pavel Dvořák. Ačkoliv se to zdálo skoro nemožné, z ostrého úhlu nasměroval merunu do sítě a Východočeši tak vstoupí do druhé pětačtyřicítky s nejtěsnějším možným vedením. Lepší pozvánku ke sledování zbytku zápasu, než byla první polovina, vám těžko můžeme nabídnout.

45+0

První poločas skončil. Diváci aplaudují výkonu Hradeckých v první půli.

45

Pražané ještě tlačí na vyrovnání a po levé straně se snaží prosadit. Martin Chlumecký však cestu k bráně nevidí, a tak vrací míč zpět na své obránce.

44
Karty

Otto Urma vidí žlutou kartu za faul v nepřehledné situaci na polovině Dukly. Levý obránce Votroků si tak bude muset hlídat své prohřešky ve zbývajícím čase utkání.

44

Znovu to byl Adam Vlkanova, kdo si postavil míč k pravému rohovému praporku a poslal centr do vápna. Obrana Dukly jej ale odvrátila bez potíží.

43

Kodeš se dostal s merunou na osu hrací plochy a deset metrů před vápnem, povzbuzen publikem, vypálil. A udělal dobře, Hradec bude kopat roh.

42

Borci z hlavního města se nyní drží na míči. Šebrle zachytil míč ještě na hrací ploše, následně se ale nedokázal domluvit s Buchvaldkem a balón končí v zámezí. Reichl vykopává.

41

Hráči z Julisky rozehrávají od své vlastní svatyně. Zkouší to fotbalově, jak to vídáme u pražské Slavie. Přihrávka na Kinského už vyvolala reakci publika. Gólman Pražanů musel rychle odkopnout merunu před dobíhajícím Kodešem.

40

A na druhé straně je to zase Dukla, která chvilku tahala pilku a kombinovala v nebezpečné blízkosti od brány Reichla. Finální centr a zakončení Šebrleho hlavičkou však zajímavé nebylo.

39

Následně roh z pravé strany zahrál výjimečně Adam Vlkanova, defenzíva Dukly však byla dobře zformovaná a poslala hrací předmět daleko od své svatyně.

38
Důležité

Standardku Jakub Rada nezahrál dobře, Hadaščok ji snadno odvrátil hlavou mimo vápno. Následně se ale míč vrátil na jeho hranici a byl to Erik Prekop, kdo vyslal další nebezpečnou ránu, která byla sražena jen těsně vedle brankové konstrukce!

37
Karty

Jasná žlutá karta pro Štěpána Šebrleho. Sudí je stejného názoru. Známé jméno faulovalo v úniku Mejdra na pravé straně vápna. Vidí žlutou kartu a Votroci mají zajímavou standardku.

37

Centr na hranici šestnáctky směřoval na Prekopa, který sice vyskočil vysoko, ale ještě výš byly ruce brankáře Kinského, jenž míč chytil.

36

Dvořák nyní nemohl hrát pro ofsajdové postavení a Vašulín tři soupeře nepřetlačil, takže jsme další příležitost neviděli. Místo toho je Jakub Rada faulován ve středovém kruhu.

35

Jakub Rada poslal míč znovu jako v brankové příležitosti na zadní tyč. Tam byl ale tentokrát Kinský včas a posunul míč na další rohový kop z druhé strany. Projektil z kopačky Vlkanovy už nebezpečný nebyl.

34

A další zajímavá příležitost! Dvořák dostal centr na malé vápno a hlavou se jej snažil poslat na bránu, sražený pokus končí nakonec na rohovém kopu.

33

Sledujeme rozhodně nadprůměrné druholigové utkání a především parádní fotbal. Jedna interesantní akce střídá druhou. Nyní byl na půlícím kruhu faulován Mejdr. Tato skutečnost konečně lehce uklidní hru.

32

Zajímavé situace teď přichází jedna za druhou. Po centru Mejdra z pravé strany se k zakončení z hranice velkého vápna dostal Rada. Jeho prudká rána byla zastavena. Votroci budou vhazovat.

31

Ihned po brance Votroků mohla Dukla srovnat, jenže Marek Fábry byl při svém úniku na bránu Východočechů chycen v ofsajdu.

30
Góly

Hradec Králové právě vstřelil branku!
Jenže Kinský nevyrazil míč dost daleko! Otto Urma jej následně hlavou trkl zpět do malého vápna, kde se do míče z první opřel PAVEL DVOŘÁK, jehož prudké zakončení z ostrého úhlu znovu posílá polovinu těla Votroků do první ligy! Hradec znovu vede, 2:1! Nutno připomenout, že kanonýr Východočechů má na jaře skvělou formu a sází jednu branku za druhou. Další trefu si tedy připisuje i dnes. Asistence: Otto Urma.

30

Jakub Rada zahrává levačkou roh z levé strany. Nohou poslal míč na zadní tyč, kde se však objevily ruce brankáře Kinského.

29
Karty

Štěpán Krunert je prvním karetně trestaným hráčem tohoto utkání. Míč na ose hřiště špatně zpracoval, po osobním souboji s Dvořákem upadl a následně podrazil hradeckého útočníka, který chtěl jít do protiakce. Zaslouženě tak vidí žlutý kartónek.

28

Pražané se nyní prezentují zajímavým fotbalem. Z pravé strany strhávají hru na střed, kde je Štěpán Krunert.

27

Vyrovnání vlilo hráčům z Julisky krev do žil a z levé strany dostali míč znovu do vápna Votroků. Tam je ale zradilo zpracování a z akce nic víc nebude.

26
Góly

Dukla právě vstřelila branku!
Jako blesk z čistého nebe je vyrovnáno! Obrana Votroků na pravé straně trestuhodně zaspala a LUKÁŠ BUCHVALDEK se hnal prakticky od půlící čáry z levé strany na bránu Votroků sám. Následně si stáhl míč na střed a z hranice šestnáctky vypálil přesně do levého horního rohu, Reichl byl naprosto bez šance. Je srovnáno na 1:1.

26

Votroci se snažili projít po pravé straně rychle kupředu, ale dlouhý míč nyní nebyl přesný a soupeř vyráží do rychlého protiútoku.

25
Důležité

Zajímavá akce Dukly. Nastřelený balón do vápna se snažil lehkým dotykem kopačky usměrnit do brány Marek Fábry, balón ale nakonec minul klec Votroků o podstatný kus.

24

Prekop se poctivě vrátil do defenzívy, získal míč a přešel dva soupeře, ten další mu sice míč ukopl, ale pomocnou ruku podal Kodeš a meruna tak letí na půlící kruh.

23

Vašulín dostal míč do situace jeden na jednoho na hranici šestnáctky. Na přechod soupeře neměl rychlost, tak se ho snažil prostřelit. Jiří Piroch je ale zkušený borec a ránu projít nenechal, zastavil ji nohou. Dobrá defenzivní práce kapitána Dukly.

23

Borci z Julisky poslali míč na přední tyč, kam se snažil seběhnout Martin Chlumecký. Dukla ale musí hrát zpět na Kinského.

22

Jakub Rada se následně postavil i k rohovému praporku, ale jeho centr na malé vápno nenašel uplatnění. Defenzíva Dukly zvládla situaci ustát a následně to budou Pražané, kdo bude zahrávat roh.

21

Jakub Rada poslal z pravé strany parádní centr do vápna, který hlavou odvrátil na roh Marek Fábry. Votroci pokračují v náporu.

20

Kinský musel rychle z brány, aby zastavil výpad Prekopa, který uháněl za zpětnou přihrávkou do vápna. Následně se nádherně na pravé straně prezentovali kličkami a přechody Prekop a Mejdr. Fanoušci znovu aplaudují.

20

Nyní se už borci z Prahy dostanou na míč. Dvořák poslal míč zpět na Radu, ten ale nebyl u meruny včas a ta skončila v zámezí.

19

Vlkanova tak musel na levé straně zahrát raději zahrát až dozadu na Reichla. Hradec drží balón už pěkně dlouho a stejně tomu bude i po nákopu Leibla, kdy budou jeho hráči házet aut.

18

Hradečtí pronikají postupným útokem kupředu po levé straně. Po faulu rozehráli rychle nakrátko Rada s Vlkanovou, jejich kombinace ale nebyla úspěšná.

18

Rohový kop z kopačky Vlkanovy nebezpečné uplatnění nenašel. Dukla dokázala Východočechy vytlačit ze své půlky. Reichl vykopává od své klece.

17
Důležité

Hradec mocně tlačí Duklu! Balón šel do šestnáctky z levé strany, po pár odrazech v pádu zakončoval Prekop, Kinský skvěle vyběhl a ránu vyrazil do vzduchu, kde se po dorážce sápal znovu aktivní Erik Prekop. Roh pro Votroky.

16

Východočeši se dál drží na balónu. Na levé straně ho má Vlkanova, jenž poslal míč do šestnáctky Vašulínovi. Ten byl zády k bráně důrazně atakován, a tak vrací zpět. Diváci potleskem odměňují každou akci Votroků! Jako v Anglii.

15

Hradečtí už se zase tlačí vpřed, Prekop je evidentně při chuti. Jednoho soupeře přešel, pak si ale nerozuměl v kombinaci s Dvořákem.

14

Z tribun se konečně nese hlasité – Hradec, Hradec, které tak dlouho na Malšáku chybělo. Diváci dávají najevo podporu svému týmu.

13

Dukla se snažila odpovědět na úvodní branku Votroků a tlačila se kupředu po pravé straně, tam však její veškeré snahy uťal nekompromisní Otto Urma.

12
Góly

Hradec Králové právě vstřelil branku!
Votroci jsou jednou nohou prvoligoví! Už to vypadalo, že Hradečtí akci překombinovali, Vlkanova vrátil na velké vápno Dvořákovi, který měl na první pohled střílet. Útočník Votroků však parádně zpracoval a lehkým obloučkem našel na penaltě ERIKA PREKOPA. Ten přijal hrací předmět zády k bráně, hbitě se otočil a míč zasáhl svou nohou velice tvrdě a přesně jej poslal k pravé tyči. Kinský byl bez šance, Hradec vede 1:0! Nádherný gól! Asistence: Pavel Dvořák.

12

Bojuje se nyní na vzdálenější půli hřiště, kde byl u půlící čáry faulován pravděpodobně Otto Urma. Reichl rozjíždí další akci ve spolupráci Leiblem.

11

Zajímavá průniková přihrávka na pravé straně, na kterou sbíhal Krunert. Skvěle se však vrátil Michal Leibl, jenž dostal míč do bezpečí a získal aut.

11

Rohový kop z pravé strany zahráli borci z Julisky nakrátko. Jejich akce ale k žádnému zakončení nevedla a nyní jsou vytlačeni s míčem za půlící kruh.

10

Zatím sledujeme hodně zajímavý duel. Na druhé straně se snažil ve vápně soupeře prosadit Štěpán Šebrle. Vybojoval alespoň rohový kop.

9

O chvíli později vracela jedenáctka Hradce míč Reichlovi. Votroci šli rychle kupředu a akci na levé straně zakončil Dvořák, jeho pokus ale mířil vysoko nad.

9

Jen trochu prostoru dostali na pravé straně vápna Mejdr s Prekopem a hned z toho byla zajímavá situace. Druhý jmenovaný centroval na Dvořáka, jeho pas byla ale příliš dlouhý.

8

Hráči Dukly se snažili projít po pravé straně, nakonec se ale ve svém postupném útoku špatně dohodli a míč tak pohodlně sebral Reichl.

8

Na pravé straně se následně neujal ani centr Prekopa a po další nepřesnosti v kombinaci Východočechů sbírá Kinský míč pohodlně do rukavic.

7

Votroci zajímavě Kombinovali, Vlkanova si vyměnil míč s Urmou, klíčová přihrávka na penaltový puntík, kde byl Dvořák, však byla sražena do bezpečí.

6

Na pravé straně podstoupil souboj s Chlumeckým Jan Mejdr, který mu ukopl hrací předmět, který Votroci kontrolují na vlastní půli trávníku.

6

Hráči Dukly zaútočili po pravé straně, ale míč se dostal až za brankovou čáru. Michal Reichl tak může v poklidu vykopnout na pravou stranu.

5

Hráči z Julisky se snažili následně zahrozit z rohového kopu, ale ten žádné větší nebezpečí nepřinesl. Pražané se ale drží na míči. Martin Chlumecký vrací merunu stoperům.

4
Důležité

Daniel Souček se postavil ke standardce na pravé straně velkého vápna a pravačkou poslal míč do pravého horního rohu brány parádním obloučkem. Fantastický zákrok však předvedl Reichl, jenž zvládl vyrazit balón na rohový kop!

3

Znovu háže aut Jan Mejdr, Východočeši přenesli hru z jedné strany na druhou, ale nakonec jejich rozehrávka nebyla úspěšná a po faulu na Hadaščoka má Dukla nebezpečnou standardku.

2

Jan Mejdr si šikovně vyměnil na pravé straně míč s Prekopem. Votroci budou znovu vhazovat. Obránce Votroků hodil merunu až do vápna na Dvořáka, toho zradilo zpracování.

2

Rada poslal levačkou mičudu z pravé strany přímo na penaltový puntík. Leibl se snažil prosadit do zakončení proti velké přesile soupeřů. Jeho snaha ale kýžený efekt nepřinesla.

1

Prekop si šikovně u pravé lajny podržel soupeře za zády a pokryl si míč. Sudí píská faul a Jakub Rada bude zahrávat standardní situaci.

1

Dukla měla úvodní výkop, utkání začalo. Fotbalisté z hlavního města vrátili míč na obránce a zaútočili po levé straně, balon z jejich kopaček šel do zámezí.

1

Utkání právě začalo.

Probíhá losování rozehrávky a výběr stran, stejně jako poslední předzápasové rituály. Votroci budou útočit v tomto poločase z pohledu hlavní kamery zleva doprava.

Fotbalisté Dukly přichází odění převážně ve žluté barvě na trávník. Za nimi zvolna nastupují za potlesku několika fanoušků Hradečtí odění v bílé. Celou scenérii uzavírá trojice sudích.

Diváci

Na hlavní tribuně i montovačce za bránou se nachází několik fanoušků, kteří pochopitelně dodržují přísná pravidla pro vstup na Malšák. Buďme tedy rádi, že utkání bude mít alespoň nějakou kulisu a snad i atmosféru, která k tak důležitému utkání, jako je to dnešní, neodmyslitelně patří.

Klíč k postupu

Ještě jednou připomeňme to nejdůležitější, o co v dnešním utkání jde. Hradec Králové v případě vítězství vyhraje celou F:NL a zajistí si postup do nejvyšší české fotbalové soutěže. V případě remízy či porážky Votroků musí Východočeši čekat na výsledek utkání z Prostějova, kde hraje Líšeň. Pokud ta neuhraje alespoň bod, spadne postup i výhra celku z města pod Bílou věží do klína i bez jejich dnešního přičinění.

Do startu utkání chybí asi deset minut a obě mužstva se už odebrala do šaten k poslední předzápasové poradě. Poslední opustil hrací plochu trenér brankářů Votroků Tomáš Poštulka.

Zajímavost

Dalším zajímavým jménem dnešního duelu je Bohuslav Pilný. Dřívější trenér Votroků a velký hradecký patriot přijíždí Pod Lízátka poprvé jako soupeř v barvách Dukly Praha.

Změny v sestavách

Votroci oproti poslednímu utkání mění jediného hráče v základní jedenáctce. Michal Leibl se vrací po karetním trestu na své místo stopera a Jan Král tak usedne opět na lavičku náhradníků.

Borci z Julisky udělali v základní sestavě hned čtyři změny. Místo Filipa Rady se do brány Dukly postaví mladé, nicméně určitě ne neznámé jméno – Antonín Kinský. Od úvodní minuty se na hřišti neobjeví ani Kim Seung Bin, David Kozel a Sunday Faleye. Jejich pozice připadly Štěpánu Šeberlemu, Marku Fábrymu a Vojtěchu Hadaščokovi, kterého zde na soutoku Labe s Orlicí dobře znají.

Ještě jednou přeji krásné sváteční odpoledne všem příznivcům kvalitní české kopané z Malšáku, jak by řekl zdejší hlasatel. Do začátku zápasu Hradce s pražskou Duklou chybí téměř přesně půlhodinka. Oba celky jsou již na trávníku a rozcvičují se. Pod Bílou věží máme krásné počasí, občas studeně zafouká, ale jinak slunce svítí a krásně hřeje, takže se za necelých 30 minut můžeme těšit na parádní podívanou.

Úvodní sestavy:

FC Hradec Králové: Reichl – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Ottmar – J. Král, Soukeník, Kateřiňák, F. Novotný, Záviška, F. Čech.

FK Dukla Praha: Kinský – D. Souček, Piroch (C), Kovernikov, Chlumecký – J. Peterka, Krunert, Šebrle, Fábry – Buchvaldek, Hadaščok.
Náhradníci: F. Rada – Kott, Ayong, Kim, Fišl, David Kozel, Barac.

Rozhodčí: Pavel Orel – Matěj Vlček, Lukáš Lakomý – Marek Radina. Delegát fotbalové asociace: Miroslav Tulinger. Technický delegát: Michal Tandler.

Základní sestavy obou celků z předchozích utkání

FC Hradec Králové: Reichl – Mejdr, Donát, Král, Urma – Kodeš, Rada – Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.

FK Dukla Praha: Rada – Souček, Piroch, Kovernikov, Chlumecký – Peterka, Krunert, Kozel, Bin – Faleye, Buchvaldek.

Sudí a delegáti

Jako hlavní arbitr byl na toto utkání nominován Pavel Orel. Na čarách by mu měli pomáhat Matěj Vlček a Lukáš Lakomý. Čtvrtým sudím bude Marek Radina. Delegátem fotbalové asociace pak Miroslav Tulinger a technickým delegátem Michal Tandler.

Nejproduktivnější hráči obou celků:

FC Hradec Králové – Pavel Dvořák a Daniel Vašulín (útočníci) – oba 8 gólů

FK Dukla Praha – Lukáš Buchvaldek (záložník) – 5 gólů

Předchozí vzájemná utkání

Votroci se s Pražany utkali v této sezóně už dvakrát. Poslední duel sehráli v rámci Tipsport ligy během zimní přípravy. Dukla vedla v 50. minutě už 3:1, ale Hradečtí se v závěru zmohli na vyrovnání, takže konečné skóre znělo 3:3. Za celek z hlavního města se prosadili Piroch, Faleye a Fábry. Za Východočechy pak Prekop a dvakrát Vlkanova.

26.1.2021 FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 3:3

Poslední ligové měření sil těchto celků se odehrálo o necelé dva měsíce dřív. A také tento souboj skončil remízou. Na Julisce se hrál zajímavý zápas, který v prvním poločase branky nepřinesl. Hned na začátku druhého šli ale Votroci do vedení. V 49. minutě se Vašulín dokázal prosadit přes bránícího Pirocha a střelou z úhlu na první tyč prostřelil Radu. Hráč Dukly si napravil reputaci v 75. minutě, kdy po standardní situaci hlavou srovnal na 1:1, což bylo také konečné skóre utkání.

2.12.2020 FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:1

FK Dukla Praha

Pražané v současné chvíli zaujímají pozici ve středu druholigové tabulky na 7. místě. Na své konto zatím zvládli zapsat jednatřicet bodů. Hráči z hlavního města určitě nejsou se sezónou spokojeni. Před jejím začátkem byli pasováni do role jednoho z favoritů na postup. Tyto ambice však nedokázali naplnit a boj o účast mezi tuzemskou smetánkou se jich už nějaký čas netýká. Na druhou stranu je třeba říci, že se s nejvyšší pravděpodobností vyhnou také záchranářským bojům, takže závěr sezóny prožijí poměrně v klidu. Na pásmo sestupu mají pohodlný náskok osmi bodů, na svého dnešního soupeře jich ztrácí jednadvacet.

Forma Dukly má vlastně po celý ročník dosti nestabilní charakter a výhry střídají porážky i remízy jak na běžícím pásu. Posledních pět utkání Pražanů vypadalo následovně. Hráči z hlavního města nejprve zvítězili v souboji bývalých prvoligových celků v Jihlavě těsně 1:0 a na tuto výhru se jim podařilo navázat dalším úspěchem, když doma přetlačili Blansko 2:1. Následně opět před vlastními tribunami remizovali s Vlašimí 1:1 a poté, co udolali Chrudim na jejím trávníku 1:0, měli sérii čtyř neprohraných střetnutí v řadě. Jenže v tom posledním padli na svém hřišti v malém pražském derby se Žižkovem 1:2, takže pod Lízátka nepřijíždí v nejlepším možném rozpoložení.

FC Hradec Králové

Votroci se vyhřívají na první příčce F:NL se ziskem dvaapadesáti bodů. Na druhou Líšeň mají v současné chvíli desetibodový náskok. Pokud dnes Hradečtí zvítězí, stanou se vítězem druhé nejvyšší domácí soutěže a zajistí si postup do FORTUNA:LIGY na příští sezónu. Jejich šance na účast v nejvyšší soutěži pro příští ročník je opravdu velká. Pokud dnes Líšeň prohraje v Prostějově, tak Východočeši nemusí uhrát s Duklou ani bod a stejně jim to bude stačit k vytyčenému cíli.

Forma svěřenců Zdenka Frťaly je navíc doslova nadpozemská. Votroci vyhráli předchozích devět utkání! Důkladněji se zaměřme na posledních pět z nich. Hradečtí nejprve přetlačili Třinec 1:0, následně předvedli úžasný obrat v závěrečných deseti minutách zápasu v Chrudimi, kde zvítězili 3:2, načež vyhráli také v Ústí nad Labem zřetelným rozdílem 3:0. Zde na Malšáku pak udolali 1:0 i Blansko Martina Pulpita. Ve vůbec posledním střetnutí dokázali otočit duel v Prostějově, kde po první půli prohrávali 0:1. Druhý poločas jim ale vyšel a Hanáky porazili 2:1.

Tiskem se tento týden jako blesk z čistého nebe snesla zpráva, že hlavní kouč Votroků Zdenko Frťala s velkou pravděpodobností nebude v Hradci pokračovat v příští sezóně a zamíří do Teplic. Uvidíme, zda se tato informace potvrdí, na každý pád zde tento trenér odvedl velký kus práce a fanoušci i klub mu za jeho služby jsou vděční.

Příjemné sváteční odpoledne přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu z města na soutoku Labe s Orlicí. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA dospěla do cílové rovinky, zbývají z ní odehrát poslední čtyři kola. Dnešní den nám nabízí hned pět zápasů 23. kola druhé nejvyšší soutěže v Čechách a my se západem slunce můžeme znát jejího letošního vítěze. Společně se zaměříme na duel mužstva, které se v tento den může stát šampiónem a zajistit si postup mezi tuzemskou smetánku. FC Hradec Králové stojí v cestě za tímto povýšením FK Dukla Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Mohlo by vás zajímat