Góly: 26. L. Kozák, 44. F. Balaj, 56. V. Vukadinovič, 82. J. Didiba, 90. N. Kovinič
Góly: 78. T. Zajíc

Žluté karty:
77. T. Slončík

Červené karty:
1. L. Havel

Střely na branku: 14:6; Střely mimo: 7:2; Rohové kopy: 6:2
Počet diváků: 1 729 (27 % z kapacity 6 375)

Poslední tým tabulky čeká na vítězství od první půlky února. Tehdy Zlín doma skolil Teplice, jenže od té doby získal pouze dva body. S Českými Budějovicemi potřebuje zabrat.

Jihočeši se před reprezentační přestávkou vyhoupli na desátou příčku, která znamená účast v prostřední nadstavbové skupině. Pomohli si například cenným vítězstvím nad Slavií, ve středu nastoupí v semifinále poháru na Spartě.

Zlínský trenér Pavel Vrba nasadil dvě věže - Kozáka s Balajem. Hostům chybí střelec vítězné branky proti Slavii Adediran.

o hráči
87. min J. Hellebrand o hráči
33 Hlinka
Hlinka
o hráči
6 Didiba
Didiba
o hráči
87. min Tkáč o hráči
Vukadinovič
o hráči
87. min Fantiš o hráči
45 Balaj
Balaj
o hráči
67. min Slončík o hráči
20 Kozák
Kozák
o hráči
67. min Kovinič o hráči

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-4-2)

Šípoš
o hráči
22 Sladký
Sladký
o hráči
71. min Grič o hráči
o hráči
46. min Sluka o hráči
P. Hellebrand
o hráči
23 Hora
Čermák
o hráči
80. min Penner o hráči
11 Čavoš
Čavoš
o hráči
4. min Broukal o hráči
10 Škoda
Škoda
o hráči
71. min Zajíc o hráči
Potočný
o hráči

Rozhodčí: Nehasil - Šimáček, Matoušek
Počet diváků: 1 729

1
Červená karta

Červenou kartu dostal Lukáš Havel (Č. Budějovice)
Ve 36 vteřině dostal červenou kartu Havel, který těsně před vápnem podkopl Vukadinoviče, který šel sám na brankáře.

3

Z přímého kopu trefil Dramé jen zeď.

4

Dramé centroval, Simerský hlavičkoval nad bránu.

4
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho David Broukal

6

Po silných přeháňkách je terén nasáklý vodou a hráčům ztěžuje hlavně pohyb.

7

Kozák hlavičkoval zblízka do brankáře, vzápětí ale asistent odmával ofsajd.

10

Zlín hraje přesilovku, ale zatím to moc poznat nejde. Vázne mu kombinace.

10

Kozák si ukázal o nahrávku, Vukadinovič ale trefil ze strany prvního protihráče.

11

Čanturišvili natáhl z dálky, minul zadní tyč.

13

Vukadinovič byl na pravé straně sám, do centru ale vložil až moc síly a míč poslal do zámezí.

15

Potočný zatáhl ve vápně za rameno Procházku, útočný faul hostů.

17

Šípoš vyrazil střelu Čanturišviliho do strany, Balaj si přitom nepohlídal ofsajdové postavení.

17

19
Důležité

Kozák dvakrát nastřelil v dobré šanci obránce. Na druhé straně šel Potočný na Rakovana, který vyběhl a jeho střelu zablokoval.

20
Důležité

Dramé ve velké šanci i kvůli teči soupeře netrefil bránu. Následuje zlínský roh.

21

Simerský se dral k dorážce, hosté míč ukopli na roh.

22

Procházka posadil míč na hlavu Balaje, který střílel slabě a Šípoš u země zasáhl.

24

Hlinka trefil z dálky reklamní panel nad bránou.

25

Škoda pálil z 20 metrů k tyči, Rakovan chytil.

26

Libor Kozák (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 1:0
Teď už to domácím vyšlo. Cedidla našel přesně Kozáka, který poslal míč hlavou pod víko. Vše ještě posvětil VAR.

28

Nad stadionem se klene duha, počasí ve Zlíně je vskutku aprílové.

29

Hellebrand pálil po zemi, Rakovan na míč nedosáhl, ke štěstí domácích minul zadní tyč.

31

Zlín šel do přečíslení, Vukadinovič ale pokazil už předfinální fázi.

34
Důležité

Čanturišvili se trefil z dálky k tyči, VAR se ale vrátil k předchozí situaci, při které odhalil ofsajd Kozáka.

38

Vukadinovič se rozběhl na pravé straně, Hlinka mu ale poslal míč prudce a nepřesně. Zlínu se přitom rýsovalo přečíslení.

41

Další hlavička Kozáka, Šípoš si na ní počkal a míč chytil pod břevnem.

42

Míč se snesl do kotle hostujících fanoušků, kde jsou tři jejich příznivci.

44

Filip Balaj (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 2:0
Zlín přidává druhý gól do šatny. Na konci pohledné akce stál Balaj, který si na desítce zpracoval míč a placírkou ho uklidil k tyči. Balon mu patičkou přichystal Simerský.

45

První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Zlín - Č. Budějovice

46
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Skovajsa, nahradil ho Branislav Sluka

47

Od Sladkého se odrazil míč do zámezí. Rakovan bude kopat od zlínské brány.

50

Hlinka střílel po zemi k přední tyči, Šípoš zasáhl.

53

Balaj leží před vápnem hostů, po minutě se ale těžce zvedl.

56

Vukadin Vukadinovič (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 3:0
Vukadinovič dorazil střelu Balaje, trefil se pod břevno.

59

Dramé utekl po levé straně, Šípoš jeho střelu k tyči vyrazil na roh.

60

Vukadinovič se prokličkoval do vápna, místo střely volil nahrávku do pětky, kde ale hosté míč odkopli.

63

Zlín se na levé straně prokombinoval do zámezí.

63

65
Důležité

Tohle nedat je umění. Vukadinovič naservíroval míč před prázdnou bránu Dramému, který ji ze tří metrů překopl.

70

Šípoš vyrazil ránu Čanturišviliho, Kovinič pak dorážel nad bránu.

Důležité

Střídající Zajíc mohl hned snížit, ve vápně mu ale do střely skočil Rakovan.

73
Důležité

Slončík se chytá za hlavu, z pětky obstřelil gólmana i brankáře.

77
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tom Slončík (Zlín)

78

Tomáš Zajíc (Č. Budějovice) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 3:1
Hosté v deseti snižují, Zajíc na zadní tyči dvakrát dorážel, podruhé z metru do sítě.

80
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Nicolas Penner

81

Rakovan zkontroloval míč do zámezí.

82

Pěknou ránu Hlinky z hranice vápna vyrazil Šípoš na roh.

82

Joss Didiba (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Č. Budějovice 4:1
Tohle už Šípoš nemohl chytit. Nejdříve vyrazil hlavičku Koviniče, důrazný Didiba dorážel z metru.

84

Počet diváků 1 729 (27 % z kapacity 6 375)

86

Nešťastník Dramé zahodil další šanci, zleva šel sám na Šípoše, jenže přestřelil.