Z mé strany je to vše, Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.

Je dobojováno. Do výročního duelu vstoupil lépe Baník, který se hned v 7. minutě ujal vedení zásluhou Eidara Šehiće. Skotský celek ovšem s odpovědí nenechal dlouho čekat a ve 14. minutě se prosadil Kyogo Furuhaši. O deset minut později se již hosté radovali z vedení. Laštůvku totiž dokázal překonat Matt O ́Riley. Skotové posléze prokazovali i nadále své kvality a měli více ze hry. Tento obraz pokračoval i po pauze, kdy záhy ve 49. minutě skóroval Georgios Giakoumakis. Baník ještě vykřesal jiskru naděje v 72. minutě brankou Muhameda Tijani, ale o dvě minuty později dal výsledku konečno podobu Liel Abada. Celtic tak dokázal vyhrát tento slavnostní duel 4:2, ale i tak si všichni v Ostravě duel užili.

90+1

Konec zápasu.

Sestava FC Baník Ostrava
Laštůvka – Ndefe (69. Sanneh), Takács (77. Fulnek), Pojezný (69. Chlumecký), Fleišman (84. M. Jaroň) – Kaloč (46. Pokorný), Tetour (46. Budínský) – Klíma, Kuzmanović (61. Buchta), Šehić (61. P. Jaroň) – Almási (61. Tijani)
Náhradníci: Letáček, Hrubý

Sestava Celtic FC
Hart (61. Siegrist) – Juranović (46. Ralston), Carter-Vickers (68. Lawal), Welsh (68. Jullien), Taylor (46. Bernabei), McGregor (68. Johnston), O' Riley (46. Ideguči), Turnbull (68. McCarthy), Forrest (46. Abada), Jota (46. Maeda), Furuhaši (46. Giakoumakis)
Náhradníci: Bain – Oluwayemi, Ajeti, Johnston, Kenny, Urhoghige, Vata

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

85

Maeda výborně nacentroval před bránu z pravé strany a našel přesně hlavu Giakoumakise. Jeho zakončení jen těsně minulo zadní tyč.

84

Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Fleišman, přichází Jaroň M..

83

Celtic si opět vytvořil gólovku, ale Maeda byl usvědčený z ofsajdu.

82

Stadionem v Ostravě právě obíhá mexická vlna a navzdory nepříznivému stavu si fanoušci utkání užívají.

79

Tijani prokázal svou dravost a ve středu pole se prodral ke střele. Ta byla sražená jen k Jaroňovi, jehož pohotové zakončení skončilo v náruči Siegrista.

78

Fulnek se hned zapojil do útočení a z levé strany pokutového se dokázal probít k centru, který ale Klíma na zadní tyči nedokázal trefit ideálně.

77

ze hřiště odchází Takács, přichází Fulnek.

74

Celtic právě vstřelil branku! Jenže těsný stav nevydržel dlouho a hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek! Po odrazu ve středu pole utíkal sám na Laštůvku Giakoumakis. Toho Laštůvka skvěle vychytal, ale k dorážce se dostal LIEL ABADA, jenž trefuje odkrytou bránu.

72

Baník právě vstřelil branku! Ostravané se dostávají slavnému soupeři na dostřel! Petr Jaroň povedenou příhrou vybídl do sóla MUHAMEDA TIJANIHO, kterému se míč tváří v tvář gólmanovi v pokutovém území trochu zamotal, ale nakonec dokázal chladnokrevně zakončit placírkou k tyči.

69

ze hřiště odchází Pojezný, přichází Chlumecký.
ze hřiště odchází Ndefe, přichází Sanneh.

68

Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Turnbull, přichází McCarthy.
ze hřiště odchází Carter-Vickers, přichází Lawal.
ze hřiště odchází McGregor, přichází Johnston.
ze hřiště odchází Welsh, přichází Jullien.

65

Poté ale již přišla další gólovka Celticu! Z pravé strany přilétl centr na zadní tyč, kde byl nikým nehlídaný Maeda. Ten zakončoval pohotově hlavou, ale proti němu vyběhl Laštůvka, který z těsné blízkosti zakončení zlikvidoval.

63

Petr Jaroň se okamžitě zapojil do útočné fáze, ale jeho smělý průnik neskončil slavně. Balon mu odskočil od nohy a hosté se zmocnili míče.

61

ze hřiště odchází Hart, přichází Siegrist.
ze hřiště odchází Šehić, přichází Jaroň P..
ze hřiště odchází Kuzmanović, přichází Buchta.
ze hřiště odchází Tijani, přichází Almási.

60

Následný centr do kapsy uklidil na rohový kop jeden z domácích a hra se stěhuje před Laštůvku.

59

Baník následně chvíli okupoval půlku soupeře, ale Celtic se rychle dostal k míči a vyráží vpřed.

57

Kuzmanović ve středu pole dohrál skluzem svého soka a sudí Zelinka rozhoduje správně ve prospěch hostů.

54

Ani teď se Ostrava nedostala příliš do hry. Hosté předvádějí v plné kráse své kvality.

52

Celtic i nadále po pauze pokračuje v aktivní hře a nepouští Baník téměř k miči. Hra se odbývá převážně na polovině domácích.

49

Celtic právě vstřelil branku!Teď už to ale hostům vyšlo! Povedenou souhru zakončil po centru krásně GEORGIOS GIAKOUMAKIS, jehož zakončení se za brankovou čáru dostal odrazem od břevna. Laštůvka se sice za balonem natahoval, ale byl nezmocný.

47

Hosté mohli krátce po pauze navýšit vedení, ale tváří v tvář Laštůvkovi jeden z nich selhal.

46

ze hřiště odchází Tetour, přichází Pokorný.
ze hřiště odchází Kaloč, přichází Budinský.

ze hřiště odchází Juranovic, přichází Ralston.
ze hřiště odchází Taylor, přichází Bernabei.
ze hřiště odchází O ́Riley, přichází Ideguchi.
ze hřiště odchází Forrest, přichází Abada.
ze hřiště odchází Jota, přichází Maeda.
ze hřiště odchází Furuhaši, přichází Giakoumakis.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

Je za námi úvodní půle výročního duelu. V ní začali lépe domácí, kteří zahrozili nejprve Kuzmanovićem, jenž minul dalekonosným lobem bránu. V 7. minutě se už Ostrava radovala. Na krásný centr Kuzmanoviće si naběhl Eidar Šehić, jenž hlavou otevřel skóre. Vedení ale Baníku dlouho nevydrželo a ve 14. minutě dokázal srovnat Kyogo Furuhaši. Skotové poté pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla druhá branka. Ve 24. minutě se prosadil střelou zpoza šestnáctky Matt O ́Riley. Skotové následně ukazovali svou kvalitu, ale skóre se již do poločasu nezměnil. Do kabin tak jdou oba týmy za stavu 1:2.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Furuhaši se už už dostával do další palebné pozice, ale na poslední chvíli mu míč od nohy ukopl jeden z domácích.

45+1

A znovu se Celtic propracoval k zakončení po akci na pravé straně. Ani v tomto případě ale hosté nemířili mezi tři tyče.

45

Furuhaši si zleva navedl míč na střelu na střed, ale nedokázal propálit obranný val Baníku.

43

Baník měl nyní problémy v obranné fázi a po nedůrazu mohl pálit jeden z hostů ze solidní pozice. Ten ale jedovatou ranou těsně minul.

42

Celtic znovu velmi dobře kombinoval na půlce Ostravy a po chvíli přišla nenápadná střela z dvaceti metrů, která však minula zařízení Laštůvky.

40

Tak už se opět pokračuje ve hře. Míč mají hosté, kteří zatím trpělivě hledají skulinu v obranném bloku domácích.

37

Domácí hráč již po svých opouští hrací plochu zatímco ostatní hráči krátkou pauzu využili k občerstvení a odstraňování konfet, které na hrací plochu naházeli fanoušci.

36

Na hrací ploše se svíjí v bolestech zřejmě Šehič, který je již v péči lékařů.

35

Almási to znovu zkoušel dalekonosným lobem přes Harta, ale ani tento pokus nebyl z kategorie přesných.

33

Hosté se hravě nyní dostali z vysokého presinku Ostravy a pokračují v kombinaci na své polovině.

32

Furuhaši si znovu nabíhal za obranu, ale tentokrát byl pas příliš prudký. Míč tak končí až u Laštůvky.

31

Další centr Celticu přilétl na zadní tyč z pravé strany, avšak Furuhaši nezamířil v těžké pozici přesně.

30

Povedená kombinace Baníku! Kaloč vysunul do lajny Kuzmanoviće, jenž pěkným centrem oslovil Almásiho. Ten se sice položil do zakončení, ale hlavou zamířil do náruče Harta.

27

Almási obdržel dobrou příhru do vápna, ale zády k bráně nedokázal míč přesně sklepnout.

26

Fanoušci Baníku mezitím spustili choreo doprovázené dýmovnicemi, a tak velkou část stadionu zahalil modrý dým.

24

Celtic právě vstřelil branku! Hosté poměrně rychle otáčejí skóre! MATT O ́RILEY dostal příliš prostoru za hranicí šestnáctky, odkud parádním obstřelem umístil ránu přesně k tyči.

22

Furuhaši děla na lajně Ndefemu velké starosti, nicméně nyní se japonský hráč ve službách Celticu provinil proti pravidlům.

21

Následná kombinace Celticu po levé straně nebyla z nejpřesnějších, a tak se bude za malou chvíli kopat od domácí brány.

20

A další atak přišel zprava. Na středu šestnáctky však výborně zapracoval Takács, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.

18

Skotové se následně snažili udeřit po pravé straně, ale tam si výborně počínal Fleišman, který byl navíc po zisku míče faulován.

16

Ostravané se snažili znovu o zakončení. Po nakrátko rozehraném rohu centroval opět krásně Šehić, ale na zadní tyči se hosté ubránili.

14

Celtic právě vstřelil branku! Nyní již je srovnáno. Skotskému klubu se povedla rychlá kombinace v pokutovém území a z jeho pravé strany přišel pas před bránu, kde KYOGO FURUHAŠI zakončil pohodlně do prázdné svatyně.

11

Baník posléze z rohového kopu nevymyslel další brankovou možnost a Skotové se tak dokázali ubránit.

10

Nechybělo mnoho a mohlo to být o dvě branky! Kuzmanović si naběhl na další parádní centr Ndefeho, ale na zadní tyči z vyložené pozici hlavou Harta nepřekonal.

9

Celtic mohli vzápětí odpovědět! Před Ndefeho se prohnal Furuhaši , který z levé strany vápna nedokázal prostřelit Laštůvku.

7

Baník právě vstřelil branku! Tohle je skvělý start Ostravy. Kuzmanović vyslal nádherný centr do kapsy z pravé strany a u penaltového puntíku našel EIDARA ŠEHIĆE, který placírkou zkušeně otevírá skóre.

6

Velmi dobrou práci odvedl Takács, který nadvakrát obral o míč soupeře u půlící čáry.

5

Domácí hráči se nyní marně dobývali k míči, který zalehl jeden z hostů a sudí Zelinka píská proti Celticu.

4

Celtic se následně snažil prosadit po levé straně, ale pas byl příliš dlouhý a vše končí odkopem od brány.

3

Tak to by byla paráda na úvod! Kuzmanović si ve středovém kruhu všiml vyběhnutého Harta, ale svým daleko osmým pokusem těsně minul.

1

Utkání právě začalo.

Největší hvězdou soupeře je nejspíš bývalý brankář Manchesteru City a anglický reprezentant Joe Hart, který dnes nastupuje v základní sestavě.

Do Ostravy také zavítali fanoušci ze Skotska, kterých je podle zákulisních informací zatím zhruba 200.

Také ostravští borci přiběhli na plochu a domácí publikum je pochopitelně hlasitě vítá.

Fotbalisté Celticu jsou již přítomni na hrací ploše a věnují se předzápasové rozcvičce. Na domácí hráče zatím čekáme, tedy až na brankářské trio, které se již pilně rozhýbává.

Úvodní sestavy:

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Takács, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour – Klíma, Kuzmanović, Šehić – Almási
Náhradníci: Letáček, Hrubý – Buchta, Sanneh, Chlumecký, Pokorný, Tijani, Jaroň P., Budinský, Fulnek, Jaroň M.

Celtic FC: Hart – Juranovic, Carter-Vickers, Welsh, Taylor, McGregor, O' Riley, Turnbull, Forrest, Jota, Kyogo
Náhradníci: Bain – Siegrist, Oluwayemi, Jullien, Giakoumakis, Ajeti, Abada, McCarthy, Johnston, Ideguchi, Kenny, Bernabei, Urhoghige, Lawal, Ranston, Vata

Rozhodčí: Zelinka.

Do začátku duelu zbývá necelá hodina a široké okolí stadionu se jen hemží bílými trikoty fanoušků. Dnešní duel slibuje opravdu zajímavou kulisu.

Podle nejčerstvějších informací se Ondřej Novotný musel z moderování předzápasového programu omluvit z důvodu nemoci.

Předzápasový program obstará moderátor Ondřej Novotný, který je známý ze série Oktagon MMA. Součástí programu bude i vystoupení dvojice Chacharski & Pretorian. Pro fanoušky je také stanovený dress code – všichni zúčastnění by měli mít na sobě bílé oblečení.

Celtic se stejně jako Slezané nacházejí v letní přípravě. Skotové do Ostravy dorazí přímo ze soustředění v Rakousku, kde na úvod porazili amatérský tým Viktoria Vídeň 7:0. Druhý duel proti Rapidu však přinesl nerozhodný výsledek 3:3 a dnes čeká Skoty třetí duel z celkových sedmi naplánovaných.

Baník se aktuálně nachází za polovinou přípravy, během které doposud odehrál pět duelů. Na úvod si dokázal poradit s třetiligovými Otrokovicemi a bral výhru 7:1. Poté ale zaznamenal dvě remízy. Nejprve proti Zlínu a posléze se bezbranková plichta zrodila s polskou Niecieczou. Posléze Ostravané zvítězili 2:0 v Líšni, ale o víkendu nestačili na slovenskou Žilinu, která zvítězila 3:1.

Oslavy 100 let od založení Baníku jsou tady a největší vrchol se odehraje na Městském stadionu. Ostravané si na tuto speciální událost pozvali věhlasný a tradiční evropský celek. Do slezské metropole zavítá skotský Celtic Glasgow.

Vítáme vás u on-line přenosu z přátelského utkání mezi Baníkem Ostrava a Celticem Glasgow. Zápas začíná v 18:00.