Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:22.

Everton FC tak na svém trávníku prohrává nejtěsnějším rozdílem 1:2 a Wolverhampton Wanderers tak pod vedením nového trenéra zapisují hned první výhru, ta je posunuje ze dna na 18.pozici, kdy bod nad nimi je právě Everton a také West Ham.

Gueye
84. min Doucouré
17 Iwobi
Iwobi
20 Maupay
Maupay
84. min Cannon
7 McNeil
McNeil
56. min Gray
13 Mina
Mina
77. min Godfrey

Bueno
59. min Aït-Nouri
Collins
29 Costa
Costa
71. min Jiménez
59 Hodge
Hodge
59. min Nunes
Hwang Hi-čchan
59. min Traoré
23 Kilman
Kilman
Moutinho
78. min Toti
8 Neves
Neves
10 Podence
Podence
73. min Guedes

Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Rayan Aït-Nouri).

90+5

Wolves právě vstřelili branku! V nastaveném čase se radují hosté z dalšího zásahu, kdy se přesně trefil RAYAN NOURI AIT.

90+3

Domácí mají uprostřed hřiště míč a zkouší ještě něco vymyslet.

90

Základní hrací doba končí, hlavní sudí nastavuje 5.min.

90
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Diego Costa).

88

Patterson předvedl nedovolený zákrok a píská se proti němu faul.

88

Out rozehrává Everton, na půlce soupeře.

87

Ten samý hráč nyní fauloval a hostující výběr tak bude rozehrávat volný přímý kop.

85

Při útoku domácího týmu zkusil vystřelit Mykolenko, zamířil mimo.

84

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Thomas Cannon,
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Abdoulaye Doucouré.

82

José Sá vykopává od své brány.

81
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Toti).

79
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Rúben Neves).

78

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Toti.

78

Po dalším faulu rozehrávají přímák Wolves.

77

ze hřiště odchází Yerry Mina, přichází Ben Godfrey.

73

ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Gonçalo Guedes.

71

ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Raúl Jiménez.

67

Do další ofsajdové pasti se chytil Wolverhampton.

65

Je tu krátká pauza, Idrissa Gueye potřebuje ošetřit.

64
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Max Kilman).

61
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Daniel Podence).

59

ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Adama Traoré,
ze hřiště odchází Joe Hodge, přichází Matheus Nunes,
ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Rayan Aït-Nouri.

56

ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Demarai Gray.

52

Z větší vzdálenosti se ujal přímého kopu Anthony Gordon, jeho pokus ohrozit branku nevyšel a míč tak letěl hodně mimo.

50

Další nedovolený zákrok předvedl Nelson Semedo, hru tak bude rozehrávat Everton.

48

Alex Iwobi se dostal do dobré příležitosti hlavičkou, ale José Sá byl na svém místě a zasahuje.

48

Everton vybojoval další pokus od praporku, McNeil rozehrává na krátko.

47

Hned na začátku 2. poločasu je odpískán faul proti Amadou Onana.

46

Začal druhý poločas.

Po první polovině je stav 1:1, Everton šel do vedení už v 7.minutě, kdy otevřel skóre Yerry Mina. Wolverhampton se podařilo srovnat ve 22.minutě, kdy se po rohu přesně trefil Daniel Podence.

42

U hranice vápna se dostal do dobré pozice Neal Maupay, zamířil doprostřed José Sá teď musel předvést zákrok.

40

Diego Costa byl v souboji více agresivní a je tu další faul.

38
Karty

Žlutá karta pro tým Everton FC (Nathan Patterson).

36

Anthony Gordon se dostal k balónu mimo povolených pravidel a je tu další faul.

32

Costa dostal centr do vápna, který hlavičkou usměrnil doprostřed branky, tam si na něj počkal Pickford.

32

Na druhé straně trávníku měl hru Podence, ale ani on nedokázal vyzrát na obránce.

30

Maupay se chtěl dostat přes obránce, ten ho zastavil.

29

Další vybojovaný roh pro Wanderers, ten po nákopu do prostoru před brankářem kontroluje obrana.

27

Kapitán Wolverhampton si počínal nedovoleně a je pískán další faul.

24

Domácí mají hru na svých kopačkách a snaží se něco vykombinovat.

22

Wolves právě vstřelili branku! Po rohovém kopu od Moutinha se dostal k zakončení DANIEL PODENCE a pozemní střelou doprostřed svatyně Evertonu vyrovnává na 1:1.

19

McNeil z dálky poslal centr do obrany Wolves, ti zareagovali včas a odvrátili hrozbu.

18

Moutinho fauloval a tak soupeř znovu bude rozehrávat.

17

Everton se snaží na krátko kombinovat a dostat se blíže k brance.

Pickford si poprvé připsal zákrok po přihrávce Hee-Chan Hwanga, která směřovala do vápna.

14

Out bude zahrávat Wolves, na polovině soupeře.

10

Tentokrát se proti pravidlům provinil střelec branky, balón tak získávají hosté.

9

Costa fauluje a hru tak získává znovu soupeř.

7

Everton právě vstřelil branku! A je tu první trefa dnešního utkání, domácí vybojovali roh, toho se ujal McNeil a přesně našel YERRY MINA, který hlavičkou dopravil míč za brankovou čáru.

5

Faul, kterého se dopustil Semedo, následuje přímý kop pro domácí celek.

4

Ofsajd hostů přerušuje hru, do něj se dostal Costa.

Úvodní sestavy:

Everton FC: Pickford (C) – A. Gordon, Gueye, Iwobi, Maupay – McNeil, Mina, Mykolenko – Onana, Patterson, Tarkowski.
Náhradníci: Begović – Cannon, Coleman, T. Davies, A. Doucouré, Godfrey, D. Gray, Holgate, Vinagre.
Trenér: Frank Lampard

Wolverhampton Wanderers: Sá – Bueno, Collins, D. Costa, Hodge – Hwang Hi-čchan, Kilman, Moutinho – Neves (C), Podence, Semedo.
Náhradníci: Šarkić – Aït-Nouri, Guedes, Jiménez, Lembikisa, Nunes, Ronan, Toti, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Pawson C. (Eng).

Everton FC
V minulém ročníku bojoval o udržení až do předposledního kola. Letos se nacházejí také vespodu tabulky, z posledních 7 zápasů před MS měli bilanci (1 výhru,1 remízu a 5 proher).

Drží se těsně nad hranicí sestupu na 17.místě se 14 body (3 výhry, 5 remíz, 7 proher).

Nebudou hrát: Coady, Garner, Townsend.

Nejistý start: Calvert-Lewin.

Wolverhampton Wanderers
V minulém roce proti Evertonu vyhráli oba zápasy (0:1 a 1:2). Do tohoto souboje už jdou hosté pod novým trenérem Julenem Lopeteguihem, který by měl tým dostat ze dna nahoru. Forma Wolves v 5 posledních utkáních není ideální, když 1 remizovali a 4x prohráli. Navíc v letošním roce dali jen 8 branek.

Jsou na poslední 20. pozici s 10 body (2 výhry, 4 remízy, 9 proher).

Nebudou hrát: Chiquinho, Kalajdžič, Neto.

Nejistý start: Jonny, Traore.

Zajímavost: V tomto roce se jim ještě nepodařilo vsítit gól po 60. minutách.