Z mé strany je to dnes již vše. Přeji vám pohodový zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu u Premier League těšit napočtenou!

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:16.

Je to tak již osmý zápas v řadě, který Everton v Premier League nevyhrál a při pohledu na tabulku fanouškům Karamelek musí naskočit osypky, na 17. místo totiž mají modrobílí jenom mrzký dvoubodový náskok, na 18. flek zaručující pád do Championship pak bodů pět. Liverpool naopak odskočil čtvrtému West Hamu na sedm bodů a vedoucí trojici Premier League tak obstarává Chelsea, City a již zmínění Reds.

Townsend
73. min Delph
Doucouré
6 Allan
Allan
11 Gray
Gray
85. min Tosun
Richarlison
33 Rondón
Rondón
59. min Gordon

Henderson
83. min Oxlade-Chamberlain
Fabinho
Alcântara
75. min Milner
11 Salah
Salah
20 Jota
Jota
88. min Minamino

• 15Oxlade-Chamberlain
  • 18Minamino
  • 27Origi

Pískot se ozývá Goodison Parkem, neboť Everton v dnešním Merseyside derby zcela jednoduše vybouchl. Ačkoliv šel do druhé půle s nadějí, že by mohl srovnat a po bídném vstupu do utkání urvat alespoň bod, nedokázal si vytvořit kloudnou tutovku a vaz mu setnula chyba kapitána Colemana ve 64. minutě. Pod tlakem Mohameda Salaha vůbec nezpracoval míč jako poslední a egyptský útočník se z brejku nemýlil. A když 11 minut před koncem napálil Jota z úhlu Pickfordovi míč pod břevno, bylo hotovo.

Everton zkrátka v dnešním derby pohořel po všech stránkách, jedinou světlou chvilkou byla branka na 1:2 v 38. minutě, po níž do konce první půle výrazně oživl, od druhého poločasu se však hrálo jenom podle not Liverpoolu, který sebevědomým výkonem dotáhl liverpoolské derby k výhře 4:1, a to navíc na hostujícím trávníku.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Abdoulaye Doucouré mohl ještě poslat Tosuna do úniku, finální přihrávku za obranu ale zastavil van Dijk a odkopává míč na druhou stranu.

90+3

Pickford při rozehrávce faulu na polovině podklouzl a míč přímo proletěl daleko od branky. Proto si vysloužil posměch od fanoušků červenobílých a Alisson možná naposledy v tomto duelu uvede míč od své branky do hry.

90+1

Liverpool naprosto s klidem dohrává utkání s míčem na kopačkách a vůbec nikam se nežene. V závěru duelu se doslova nic neděje, otázkou také je, zda trápení Evertonu korunované dnešní fackou může Rafael Benítez na střídačce ještě ustát.

90+1

Jsme již v nastavené minutě a Paul Tierney to příliš nekomplikuje. Nastavuje tři minuty a diváků na tribunách stále ubývá a ubývá...

90

Liverpool si může zapsat další primát, poprvé od roku 1982 v Goodison Parku nastřílel více než tři góly.

89

Richarlison chtěl prostřelit obranný val před sebou, proto se vší silou opřel do míče a pálil, leč Matip úspěšně zblokoval jeho pokus.

88
Střídání

Jota krátce poté byl Kloppem stažen ze hry, na scénu se dostane japonský talent Takumi Minamino.

87

Jota pustil míč pod sebe na Oxlade-Chamberlaina na půlce a následovala kolmice pro Salaha, která však byla příliš dlouhá. Ale to už je jenom exhibice z hostující strany.

86

Godfrey chtěl vysunout hru po dlouhé době blíže šestnáctce Liverpoolu, ale tancoval s míčem tak dlouho na postranní lajně, až z toho bude vhazování pro červenobílé.

85
Střídání

Střelec doposud jediné branky Toffees, Demarai Gray, odchází z trávníku. Pokud bychom měli jmenovat nejlepšího hráče Evertonu za dnešek, pak to bude jednoznačně Gray. Místo něj jde Cenk Tosun.

84

Tribuny stadionu povážlivě řídnou, teď už víceméně stačí jenom utkání dohrát. Obrat zápasu, stejně tak jako minimálně remíza, se za současného rozpoložení jeví jako absolutní scifi.

83
Střídání

Jeden z nejlepších hráčů derby, Jordan Henderson, má pro dnešek splněno. Alex Oxlade-Chamberlain odehraje zbylých zhruba 12-13 minut zápasu.

82

I nadále Liverpool nešetří obranu Evertonu a ve velkém stylu dohrává dnešní duel. Jota reklamoval v souboji s Colemanem ruku protihráče, avšak rozhodčí nechává pokračovat.

80
Karty

Virgil van Dijk (LFC) nezachytil náběh Gordona mezi dva stopery, proto jej musel podrazit, aby nešel mladý domácí útočník do tutovky. Proto jednoznačná žlutá karta.

79

Liverpool právě vstřelil branku!
V Goodison Parku je jednoznačně hotovo, Liverpool má z derby tři body! Henderson poslal z osy míč na levé křídlo pro Robertsona, který se neunáhlil, zpracoval si míč a přistrčil do vápna na DIOGO JOTU. Portugalský útočník prokázal velké sebevědomí, proti Keanovi si vytáhl míč až do zdánlivě nesmyslného úhlu, aby následně napálil prudce balon Pickfordovi pod břevno – 1:4! Asistence: Andrew Robertson.

77

Z ničeho nic musel rozhodčí Tierney přerušit hru. Nejprve byly na hřiště vhozené dvě plastové flašky, načež policie musela zpacifikovat výletníka, který se chtěl podívat na pažit Goodison Parku. Nejenže se ale na trávník nedostal, pravděpodobně se ale na stadion nedostane pěkných pár měsíců.

76

Alisson se dostal do hry, aby odlehčil obráncům před sebou, neboť Everton výrazně vysunul presink a napadá až na hranici soupeřovy šestnáctky. Zatím však Reds působí v klidu.

75
Střídání

Thiago Alcântara má dnes po šichtě, na závěrečných 15 minut nabíhá do hry prakticky veterán liverpoolského týmu James Milner.

75

Gordon prvním dotykem rozhodně situaci u lajny domácím nevylepšil, následně při snaze získat míč zpět zezadu srazil na zem Maného a pískán je tak faul mladému útočníkovi Evertonu.

73
Střídání

Očekávané střídání se stalo skutečností, ze hry jde Andros Townsend, na jeho místo nastupuje žolík Fabian Delph.

72

Dlouhá přihrávka na středový kruh pro Colemana dala záminku Manému napadat domácího kapitána, senegalský útočník se zřejmě inspiroval poslední brankou v utkání. Tentokrát to ale legenda Toffees zvládla a s Pickfordem nebezpečí zažehnala.

72

Čas se týmu okolo stratéga Beníteze povážlivě krátí. Na jeho straně se chystá další střídání, instrukce od asistenta dostává zkušený Fabian Delph.

71

Rohový kop nic zásadního Poolu nepřinesl, naopak z dohrávky je další ofsajdové postavení v tomto duelu. Hosté za 71 minut hry zatím stále nestřídali.

70
Důležité

Godfrey nebyl daleko od vlastní branky, Henderson umotal na metru u lajny Graye a nacentroval do vápna, kde šel do míče Pickford. Těsně předním se však zjevil již zmíněný domácí obránce a skluzem poslal míč těsně nad břevno!

69

I napodruhé byl brazilský útočník v ofsajdu a v Goodison Parku jsou slyšet pouze chorály z hostujícího sektoru. Liverpool se pomalu vrací k tomu, co jej zdobilo drtivou většinu první půle, tedy sebevědomá kombinace po celé hrací ploše.

67

Pokračujeme tak v utkání za dvoubrankového vedení týmu okolo německého stratéga Kloppa a pro Everton to bude zase o něco těžší. Přiblížit se na jednu branku zkusil Richarlison, do náběhu na levé straně ale šel z ofsajdu.

64

Očekávalo by se, že po rohovém kopu Evertonu budou spíše blíže brance domácí, ale opak je pravdou! Coleman po jednoduché přihrávce od Graye na středovou lajnu zaváhal, velký tlak na něj totiž vyvinul napadající MOHAMED SALAH a nepřesné zpracování domácího kapitána dalo příležitost Egypťanovi jít do brejku. To se také stalo, padajícího Pickforda překonal přesným zakončením pod ruku a na hřišti je dokonce dýmovnice vhozená z hostujícího sektoru na důkaz oslavy – 1:3! Bez asistence.

64

Townsend byl exekutorem a tlačil míč přes zeď, van Dijk ale vyskočil dost vysoko a srazil na rohový kop.

63
Karty

Andrew Robertson (LFC) schytává žlutou kartu, nechytl zcela náběh Gordona a Everton má velmi podobnou standardku, jakou měl Liverpool zhruba před osmi minutami.

Udělení žluté karty ale hostující obránce rozporuje, dle jeho názoru se Gordona nedotkl a televizní záběry mu dávají spíše za pravdu.

62

Na třetí roh v řadě šel Robertson a točil míč do vápna k zadní tyči, Pickford šel včas ven a vyboxoval jej z vápna pryč. Ačkoliv Everton pak rychle postupoval vpřed, daleko se nedostal a znovu se hraje ve středu pole.

61

Kean to ve vzduchu sice uskákal, jeho finální hlavička ale skončila za brankou Pickforda, tudíž z toho máme další rohový kop pro červenobílé barvy.

61

Coleman však v dalším momentě lehce selhal, nezpracoval si míč na první dobrou a zařídil tím LFC další rohový kop.

60

Hra navázala dalším výpadem Liverpoolu po křídle, Maného ale skvěle zastavil kapitán Coleman a následně vybojoval pro domácí barvy vhazování u vlastní branky.

59
Střídání

Salah byl rozběhnutý na pravé straně a už měl zájem utrhnout útok na sebe, avšak nakonec zvolnil a přešel v útok postupný. Po přijmutí přihrávky van Dijkem je navíc jasné, že Rondón dnes dohrál. Kvůli zranění musel opustit hřiště, na jeho místo jde rychlonohý Gordon.

58

Po krátkém ošetření za lajnou se Rondón vrací a Cenk Tosun, který se pomalu vysvlékal z bundy, nemusí tak příliš spěchat.

57

Zatímco Richarlison řešení brejku zazdil a poslal míč z první kamsi na tribunu za Alissonovou brankou, na hřišti zůstal sedět Rondón a po chvilce za doprovodu doktorů odchází za postranní čáru.

56

Gray patří k nejaktivnějším hráčům dnešního duelu, znovu operoval na levém křídle a chtěl na sebe vzít výpad, ale Matip jej čistě zakřižoval a odebral mu hrací předmět.

55

Exekuci přímáku na sebe vzal van Dijk, zeď ale vůbec neprostřelil. Odražený míč měl jako první Salah a po chvíli nahrávek nabil Thiagovi, jehož bomba proletěla s velkým odstupem od tyče Pickfordovy kasy.

55

Proces stavby zdi je však náročný, hlavní rozhodčí posouvá zeď pomocí spreje tak o dva metry déle, než byl prvotní odhad hráčů.

53

Mané zalepil míč na středovém kruhu a přes Salaha šel do náběhu Jota. Godfrey jej ve snaze zastavit zašlápl někde na 25 metrech přímo proti brance a je z toho velmi nadějný trestňák.

52

Ten hosté ubránili a sami znovu táhnou brejk vpřed. Po neúspěšné přihrávce do vápna to na sebe vzal Salah a z dobrých 20 metrů poslal míč na branku, jenže zakončení mu těžce nesedlo a skončilo kdesi na tribuně.

51

Gray chvíli čekal na levém křídle, poté udělal stahovačku blíže vápnu a centroval na Richarlisona, který už chtěl jít do hlavičky, Matip se před ním ve vzduchu zjevil o něco dříve a přizvedl na roh.

50

Alcantara posunul na Hendersona, který se snažil dostat se do střelecké pozice naražením si o Alexander-Arnolda na pravé straně. Ve finální fázi ale podklouzl a bylo po potenciální střele.

49
Důležité

Mané byl v další tutové šanci, neboť Liverpool předvedl smrtící kontr a Alexander-Arnold předvedl bleskové zrychlení, které uvolnilo ve vápně Maného. Po příjmu míče měl Mané parádní šanci na třetí gól týmu, do střely ale vletěl Godfrey a připsal si úspěšný blok!

48

Townsend schválně trefil před sebou stojícího Robertsona, od nějž se míč sice do bezpečí neodrazil, pokračující souboj měl ale za následek útočný faul.

47

Mané si chtěl naběhnout do vápna a posunul míč na Hendersona, zatímco se snažil probojovat do šestnáctky. Obránci Toffees ale byli pozorní a nedovolili Reds vytvořit si další příležitost.

47

Domácí začali druhý poločas ve velkém tempu a Alisson si hned připsal zákrok proti zakončení Rondóna, to však nebylo příliš razantní a nedělalo brazilskému brankáři žádný problém.

46

Oba týmy nesáhly v přestávce ke střídání, výkop mají hráči Evertonu, kteří hned tlačili hru dopředu. Rondón se tlačil za nákopem, Robertson byl ale o krok rychlejší a odkopl do zámezí.

46

Začal druhý poločas.

Kdyby to po prvním poločase bylo pro Reds 5:0, nikdo by se moc nedivil. Od první minuty totiž Everton naprosto nestíhal nastolené tempo duelu, což mělo za následek dvě trefy hostí za 19 minut hry. Nejprve se trefil z hranice vápna k tyči Jordan Henderson, aby následně poslal několik stovek fanoušků pryč ze stadionu v 19. minutě po brejku Mohamed Salah.

V ten moment nic nenasvědčovalo tomu, že by se modrobílí zvedli, jenže z jediné šance v poločase skórovali díky Demaraiu Grayovi a rázem bylo zase o co hrát. Právě po brance na 1:2 se hra srovnala a přibylo i žlutých karet, Kloppův celek si ale do kabin odnáší těsné vedení.

45+4

První poločas skončil.

45+3
Důležité

Doucouré poslal po přiťuknutí od Allana do vápna přízemní centr, který byl tečovaný a nabídl se odrazem pro jednoho z domácích, míč ale v brance nekončí, na hranici malého vápna byl zablokován van Dijkem!

45+3

Z rohu nic domácí nevytěžili, Salah sice pak ještě podstoupil souboj s Colemanem za účelem zisku míče, avšak byl mu signalizován ofsajd.

45+2

Alexander-Arnold bude zahrávat další rohový kop Liverpoolu a vůbec se k jeho exekuci nemá. Proto to od diváků na tribunách v této části stadionu schytává.

45+1
Důležité

Na začátku tříminutového nastavení to mohlo být zpátky o dvě branky! Opět to byl centr téměř z úrovně brankové čáry, který si našel na opačné straně malého vápna Maného. Ten tak hlavičkoval k bližší tyči, Pickford však se výborně pozičně srovnal a střelu hlavou k tyči vyráží!

44
Karty

Rozhodčí Tierney se s tím dnes moc opravdu nemaže. Demarai Gray (EVE) se na půlkruhu snažil vymodlit faul na přímák, který by z této pozice byl velkým nebezpečím. Proto před soubojem s Fabinhem skočil do prázdna, což arbitr viděl a uděluje střelci jediného gólu Toffees žlutou kartu.

43

Richarlison jenom potáhl míč po levé straně, v rozhodné fázi však neměl kam postupovat, a proto zvolil nahrávku zpět na půlku. Odtud šel míč napravo, pro Townsenda ale moc prudký.

42

Další dlouhé přenesení hry na pravou stranu pro Salaha, který však prudký centr na hřišti už nestihl. Proto může Pickford odkopávat od vlastní branky a rázem se nám duel výrazně srovnal.

40
Karty

Lucas Digne (EVE) putuje do seznamu napomínaných hned záhy. Po ztrátě míče přejel jednoho ze soupeřů a po další várce emocí slízl žlutou i on.

39
Karty

Thiago Alcântara (LFC) se víceméně vyfauloval ke žluté kartě. Třetí tvrdší zákrok na středu pole mu rozhodčí Tierney přičetl k prvním dvěma, tudíž je Alcantara prvním trestaným z hostující strany.

38

Everton právě vstřelil branku!
Prakticky z první akce Evertonu máme sníženo! Ztráta Liverpoolu u lajny měla za následek přesnou nahrávku na Richarlisona, který se neunáhlil a posunul pod sebe na DEMARAIE GRAYE. Přestože mu v prvním momentu míč uskočil a vypadalo to, že vracející se Trent Alexander-Arnold stihne zahrát balon jako první, Gray šel nakonec do střelby a prostřelil Alissona – 1:2! Asistence: Richarlison.

37

Po pár přihrávkách se míč dostal na pravou stranu pro Alexander-Arnolda, který zkusil vyzvat trojici útočníku vepředu centrem křížem na levou stranu. Nikdo však do náběhu nešel a tenhle míč má v držení Pickford.

35

Robertson se vrací po ošetření do hry a Reds směle pokračují v kombinaci po celé ploše hřiště. Z domácích tribun se začíná čím dál více ozývat pískot a také samozřejmě vyvstává na povrch otázka, zda trápení Evertonu nemusí odnést kouč Benítez.

34

Po sérii soubojů na středu pole Jota vrací míč napříč vlastní půlkou až k Alissonovi a opět se hrát chvíli nebude. Důvodem je Townsendův střet s Robertsonem, po němž teče hostujícímu plejerovi z nosu krev. van Dijk tak odkopl po přihrávce od svého brankáře míč do zámezí.

33

Po dlouhé pasáži, kdy se nehrálo a řešily emoce, potažmo zdravotní stav Joty, se opět pokračuje v duelu. Henderson dlouhý nákop od Alissona zpracoval, jenže se nepochopil s Alexander-Arnoldem, který šel do prostor, kde nemohl zpracovat míč na první dobrou.

31
Karty

Přichází druhá žlutá karta pro Everton v dnešním duelu. Allan (EVE) sice ve skluzu hrál jako první míč, spodkem kopačky ale nepříjemně na kotník trefil nadskakujícího Jotu. Rozhodčí Tierney uděluje žlutou kartu a začíná to mezi hráči pomalu vřít.

30

Tentokrát Gray zvolil řešení v podobě přetaženého centru na Godfreye, jemuž se ale nepovedlo zpracování na první dobrou a hosté mohli letět do dalšího kontru. Podél lajny to zkusil Jota, důrazný obránce Coleman jej ale do podobného úniku, jako měl v případě druhé branky Salah, nepustil.

29

Svěřenci trenéra Kloppa centr odvrátili, jenže netrvalo dlouho a přišel další faul. Alcantara přejel Allana a bude to přímák ze zhruba stejné pozice, která nastala před minutou.

28

Teprve pátý faul za 28 minut hry, Thiago došlápl nepříjemně jednoho z domácích hráčů a Everton má první standardku v duelu. Kopat směrem do šestnáctky bude Gray.

27

Alexander-Arnold podcenil souboj s Grayem u rohového praporku a snažil se jej zastavit držením zezadu, domácí záložník se ale utrhl a centroval do šestnáctky před Alissona, ve vzduchu byl jako první van Dijk a odvrátil mimo.

26

Dvě střely v krátkém časovém sledu, nejprve se do toho opřel Mané a prudký pokus musel Pickford vyboxovat, následně měl prostor na zakončení po zemi Thiago, míč ale zastavil první bránící hráč.

25

Rondón zkoušel přejít přes Fabinha, ale utopil se v kličce a LFC letí zase do kontru. Z první vlny nic nevzešlo, i tak ale drží tým z Anfield Road míč pevně na svých kopačkách.

24

Ačkoliv Liverpool z rohu nic nevytěžil, i nadále hraje jednoznačně lepší duel a kombinuje na útočné polovině. Nálada v Goodison Parku je tak na bodu mrazu a není se čemu divit, i přes trápení modrobílých tohle jejich fanoušci rozhodně nečekali.

23

Roberston poslal od rohového praporku prudký centr na Matipa na hranici malého vápna, odkud se hostující obránce snažil patičkou posunout míč k brance. Ale bylo to mimo, tudíž Pickford může odkopávat do branky.

22

Není zrovna málo diváků, kteří to po 20 minutách duelu zabalili a odešli ze stadionu. Neviděli tak rohový kop, který zahrával Alexander-Arnold z pravé strany a letěl znovu do ohně, hosté budou mít další roh.

19

A pro Everton je to pořádná facka hned v úvodu utkání! Po neúspěšném centru na Richarlisona do vápna zaváhal Godfrey, z čehož rezultovala ztráta míče a bleskový přechod do útoku, na jehož konci byla přesná přihrávka Jordana Hendersona do běhu na MOHAMEDA SALAHA. Egyptský král měl hodně prostoru na pravém křídle a s náskokem doběhl až do vápna, kde z velmi těžkého úhlu zkušeně překonal Pickforda technickým zakončením na zadní tyč – 0:2! Asistence: Jordan Henderson.

19

Od prvních minut se hraje utkání ve velkém tempu a LFC především díky silnému úvodu vede v ostře sledovaném derby. Everton se však po chvilce osmělil a i on hrozí, zatím však bez většího nebezpečí.

16
Karty

Žlutou kartu dostává Andros Townsend (Everton FC).

9

Za svůj vstup do utkání je tu pro Liverpool zasloužená odměna v podobě branky! Robertson zatáhl hru před branku Toffees po levém křídle a v ideální moment vrátil pod sebe na osu hřiště pro JORDANA HENDERSONA, který z jedničky technickým obstřelem překonal Pickforda, ten vzduchem plachtil marně – 0:1! Asistence: Andrew Robertson.

5

Allan skvělým čtením hry zastavil rozehrávku Liverpoolu, jenže následně rozehrál nepřesně.

4
Důležité

Další příležitost Liverpoolu! Jota prošel po levé straně do blízkosti šestnáctky, odcentroval na malé vápno, kde dotíral Salah, ale míč poslal nad břevno.

2
Důležité

Hned v úvodu utkání měli hosté velkou šanci! Alexander-Arnold kroutil míč do vápna, kde se k zakončení dostal Matip, ale minul branku.

1

Coleman a Pickford si nerozuměli při nákopu. Liverpool tak zadarmo získal úvodní roh.