To je ode mne vše. Přeji Vám krásný zbytek neděle a u dalších přenosů nashledanou.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:14. Střely mimo: 3:8. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.

Je konec! Po remízovém 1. poločasu jsme viděli skvělou druhou část v podání Arsenalu. Po gólech Ozila, Lacazetta a Ramseyho se skóre vyhouplo na 1:4. Navíc Everton dohrával o deseti, protože se v 69. minutě nechal vyloučit Gueye. Na konci utkání jsme viděli ještě 2 góly, o jeden se postaral Niasse, když využil chyby hostujícího obránce a Petra Čecha. Poslední změna ve skóre přišla po gólu Sancheze.
Arsenal tak zvládl důležitý zápas a domácí Everton deklasoval 2:5.

EvertonEverton(3-5-2)

Pickford
4 Keane
Keane
Jagielka
Williams
46. min Davies
Rooney
75. min Lookman
Calvert-Lewin
76. min Niasse

Özil
82. min Coquelin
Sánchez
Lacazette
77. min Wilshere

Arsenal právě vstřelil branku!
To je brankostroj! ALEXIS SÁNCHEZ si skvěle navedl balón do pokutového území a tvrdou ranou ještě navyšuje skóre na 2:5.

90+3

Everton právě vstřelil branku!
A nakonec je z toho ještě gól Evertonu. Obrovská chyba Arsenalu, Čech si vůbec nerozuměl s monrealem, který mu poslal přihrávku do obtížné situace a OUMAR NIASSE si připisuje velmi jednoduchý gól.

90+3

Domácí by přeci jen ještě chtěli vstřelit gól, už jen kvůi fanouškům.

90+1

Nastavovat se bude 5 minut.

90

Nakonec jsme se dočkali ještě jednoho gólu! Wilshere krásnou příhrávkou překonal obranu Evertonu a AARON RAMSEY bez větších problémů překonává Pickforda.

89

Aktivitou hýří akorát Sanchéz, který se opět pokoušel najít spoluhráče centrem.

88

Arsenal v klidu kombinuje na útočné polovině a čeká na konec utkání. Monreal zkusil ještě zaútočit, míč mu byl ale odebrán.

86
Karty

Žlutou kartu za šlapák dostává L.Koscielny.

85

Ke konci zápasu už Evertonu vůbec nefunguje obrana. Hráči ARsenalu však již netouží po dalších gólech, snaží se spíše vytvořit nějaké zajímavé situace pohledné pro fanoušky.

84

Xhaka prudkou ranou zopza vápna trefuje břevno!

82

Střídání v týmu Arsenal FC; odchází M.Ozil a přichází F.Cinquelin.

82

Sanchez se dožadoval odpískání faulu, dočkal se však pouze hlasitého pískotu od fanoušků.

80

Vypadá to, že Arsenal nebude mít v posledních 10-ti minutách problém. Everton nejspíše vzdal snahu o bodový zisk a pouze brání.

78

Hra se nyní díky střídání hodně rozkouskovala, už je to ale opět Arsenal, který se řítí do útoku.

77

Střídání v týmu Arsenal Fc; odchází A.Lacazzete a přichází J.Wilshere.

76

Střídání v týmu Everton FC; odchází Calvert-Lewin a přichází B.Niasse.

75

Střídání v týmu Everton FC; odchází W.Rooney a přichází A.Lookman.

74

A je nejspíše rozhodnuto. Velká chyba jednoho z domácích borců na útočné půli vedla k přečíslení. Ozil poslal míč nesobecky do vápna a ALEXANDRE LACAZETTE precizní střelou do pravého horního rohu zvyšuje na 1:3.

73

Rychlý protiútok Arsenalu byl zastaven obranou. Everton je aktivnější a snaží se vstítit důležitý gól.

71

Posledních 20 minut zápasu a domácí nyní ztrácejí nejen v gólech, ale i v počtu hráčů na hřišti.

69

A přišlo to, co jsem avizoval jíž v 1. poločase. Gueye hrál celý zápas velice tvrdě a nyní na to doplatil. Po jasném šlapáku dostává 2. žlutou kartu a jde předčasně do sprch.

67

Petr Čech, o kterém v tomto utkání není příliš slyšet, nyní bude rozehrávat od vlastní brány. Je fakt, že jsme v podstatě neviděli žádný zákrok v jeho podání, protože kromě gólu Rooneyho se žádná střela nevešlea mezi 3 tyče.

65

hra se přelévá ze strany na stranu bez nějaký větších šancí. Měl by být aktivnější domácí celek, nejspíše však jeho momentální kvalita a forma není na tak vysoké úrovni.

63

Po rohovém kopu se k míči dostal "miláček" domácích fanoušků Sanchez, jeho střela byla zblokována.

62

Hraje se dál a Calvert-Lewin zatím zůstává na hřišti. Mezitím se do další šance hnal Ramsey a vybojoval rohový kop.

60

Borec domácích bude ošetřen za postranní čárou, uvidíme, zda se bude schopen vrátit do hry.

59

Calvert-Lewin má nějaké zdravotní problémy. Zůstává ležet na trávníku a je přivolán lékař.

57

Přímý volný kop Evertonu nebyl nijak nebezpečný a Petr Čech si nemusel zapisovat zákrok.

56

Ramsey byl v ideální pozici, nikým neatakován však nezvládl střelu z první a míč posílá vysoko nad bránu.

55

Jsem zvědav, co domácí vymyslí. Do druhé půle nevstoupili vůbec dobře, budou se muset vzchopit.

53

Arsenal otáčí vývoj utkání! Sanchéz, na kterého fanoušci už nějakou dobu pískají, skvěle našel centrem MESUTA ÖZILA, který hlavičkou překonává Pickforda.

50

Bellerin byl v dobrém náběhu, obrana Evertonu ale zabránila pohromě.

48

Sanchez z přímého kopu pouze napálil jednoho z protihráčů do hlavy. nvím, zda to udělal schválně či ne, dotyčného to ale muselo pořádně zabolet.

47

Keane fauluje a může být rád, že nevidí žlutou kartu. Arsenal bude mít k dispozici volný přímý kop.

46

Střídání v týmu Everton FC; odchází A.Williams a přichází T.Davies.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi 1. poločas. Do něho velmi aktivně vstoupil hostující Arsenal, překvapivě to byli ale domácí, kteří zásluho Rooneyho a jeho krásné střely již od 12. minuty vedli. Poté se hra trochu uklidnila, ale aktivnější byli přeci jen domácí. Až ke konci poločasu se Arsenal vzpamatoval a Monreal upravil skóre na 1:1. Uvidíme, co nám přinese druhé pokračování tohoto utkání.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Emoce planou. Nyní se Calvert-Lewin dožadoval rohového kopu velmi hlasitě, rozhodčí mu ale nevyhověl.

45

Arsenal doslova uzamkl Everton a zkousí otočit utkání ještě v 1. půli. Vše nakonec končí velmi nepřesnou dalekonosnou střelou.

44

Sanchez měl na kopačce další gól, skvěle ho ovšem vychytal Pickford.

42

Nyní Calvert-Lewin trochu přiostřil v souboji a na hrišti vznikla lehká šarvátka.

40

A máme vyrovnáno! NACHO MONREAL ukázal pohotovost, když se uprostřed vápna dostal k dorážce, a pohodlně uklízí balón k levé tyči.

40

Velké zmatky ve vápně domácích se nakonec podařily vyřešit a obránci odkopli míč daleko od brány Pickforda.

38

Williams i Gueye hrají velmi agresivně i poté, co jž dostali žluté karty. Měli by si dát větší pozor, aby zbytečně neoslabili svůj tým.

37

Kvalita utkání se značně snížila. hra se odehrává okolo půlící čáry, kdy Arsenal drží míč a Everton se snaží pozičně bránit.

34
Karty

Rozhodčí nejspíše sečetl všechny zákroky na Sancheze a za ten poslední uděluje žlutou kartu, kterou dostává I.Gueye.

34

Everton je teď velmi pasivní. Uvidíme, zda toho hosté využijí.

32

Dalekonosnou střelu v pohodě kryje Pickford.

31

Sanchez se domáhá druhé žluté pro Williamse. Z opakovaného záběru všek bylo vidět, že se o šlapák nejednalo a borec Arsenalu pouze simuloval.

30

ROzdílovým hráčem na straně hostů jej ednoznačně Sanchez. SKvěle nyní prošel až k vápnu a předložil balón Bellerinovi. Jeho centr ale postrádal přesnost.

29

Domácí začali napadat poměrně vysoko rozehrávku Arsenalu a londýnský celek s tím má ohromné problémy.

28

Roh Arsenalu nepřinesl žádné nebezpečí a Pickford bude vykopávat.

26

Opět centroval Rooney, který má evidentně stále skvělou kopací techniku. Calvert-Lewin poté hlavičkoval vedle brány.

25

Calvert-Lewin ukázal fyzickou sílu, když vyhrál souboj proti dvěma protihráčům.

24

Vlašič získal míč na vlastní polovině a namířil si to rovnou k Čechovi. Poté se pokusil centrem najít spoluhráče, Jagielka ale pohotově zasáhl a k zakončení se borci v modrém nedostali.

22

Krása! Centr Rooneyho našel ideálně hlavu Sigurdssona, ten měl ale těžkou pozici a hlavičkoval pouze do obránce. Arsenal nyní vůbec nestíhá.

20

Arsenal měl skórovat na začátku utkání. Nyní už to má těžší, Everton vede, hodně se zatáhl před slastní šestnáctku a hosté mají problém procházet do vápna.

18

Lacazette si navedl balón do pokutového území, prudkou ránu u ale zblokoval obránce těsně vedle brány.

16

Z volného přímého kopu to zkusil Sanchez a nebylo to vůbec špatné! Pickford pouze vyrazil před sebe, poté si poradil i s dorážkou.

16
Karty

Žlutou kartu dostává A.Williams.

15

Ofsajd a v něm chycen Sigurdsson.

14

A nyní měl Petr Čech velké problémy s rozehrávkou! Váhal příliš dlouho a málem o míč přišel. Nakonec ve spolupráci s obranou vše vyřešil.

12

Petr Čech si ještě nesáhl na balón a už ho loví z brány. Gueye skvěle vypíchl míč a WAYNE ROONEY krásnou ranou zpoza vápna vymetl levý horní růžek brány Arsenalu.

11

Míč se dostal až k Pickfordovi, který ho vysokým nákopem posílá až k vápnu hostů.

9

Kdepak, zatím to domácím příliš nejde. Rooney to nyní zkoušel sám, ale narazil na obranu hostů.

7

Lacazette to po krásné kombinaci zkoušel z velkého úhlu, Pickford zasáhl skvěle.

6

Arsenal vstoupil do utkání aktivněji a Everton zatím neví, jak si poradit s šikovností útočných hráčů londýnského celku.

4

Sanches se nejprve "nechal" faulovat na polovině. Poté nasprintoval do vápna domácích a málem se mu povedlo dostat míč před prázdnou bránu. Nakonec je z toho roh.

3

A mohlo to být 0:1! Ramsey se po krásné kombinaci zjevil za obranou domácích, přízemní střelu však nasměroval těsně vedle pravé tyče.

2

Everton se žene do útoku, dlouhý centr však odvrací obrana Arsenalu.

1

Utkání nám začíná! Světle modří jsou domácí, hosté mají tmavé dresy.

1

Utkání právě začalo.

Česká stopa:
Je asi zbytečné to psát, ale přesto to musím zmínit. Dlouholetá česká brankářská jednička, legenda Chelsea, která však již 3. sezónu hájí barvy Arsenalu, Petr Čech, nastoupí i do tohoto utkání.

Vzájemné zápasy:
21.5.17 Arsenal – Everton 3 : 1
13.12.16 Everton – Arsenal 2 : 1
19.3.16 Everton – Arsenal 0 : 2
24.10.15 Arsenal – Everton 2 : 1

Arsenal FC
Arsenal zažívá, řekl bych, obvyklý vstup do sezóny. Není to žádná paráda, ale na vyhazov trenéra to také není. Narážím tím na působení Wengera, kterého půlka fanoušků uctívá a druhá půlka téměř nenávidí, když to přeženu.
Arsenal zatím hájí 6. příčku se ziskem 13 bodů po 8 kolech. Skóre 12:10 není věru špatné, ale těch inkasovaných branek je přeci jen více, než-li jsme u londýnského celku zvyklí.
V posledním zápase hosté, řekl bych senzačně, prohráli s Watfordem 2:1, a tak si budou chtít zajisté v zápase s Evertonem zlepšit náladu a přidat důležité body do tabulky.

Everton FC
Co si budeme nalhávat, vstup Evertonu do letošní sezóny je mizerný. Lukaku momentálně válí za United a domácím chybí jeho důležité góly. Ačkoliv se vrátil Rooney, od kterého se očekávalo střílení branek, zatím se mu ve staronovém působišti příliš nedaří. A tak je Everton těsně nad sestupovými příčkami na 16.místě, když za 8 kol nasbíral 8 bodů. Skóre 5:13 je velmi špatné a je vidět, že v ofenzivě to opravdu nejde. Everton každou sezónu inkasuje poměrně hodně gólů, ale také jich velký počet vsítí. Letos je to ale jinak.
V posledním zápase Everton pouze remizoval s Brightonem. Předtím dokonce prohrál s Burnley. To jsou soupeři, které v minulých sezónách domácí jasně přehráli.
Dnes se jim postaví londýnský Arsenal, který bude jistě favoritem utkání.

Krásné den všem fanouškům anglické kopané! Mé jméno je Martin Primus. Máme před námi zajímavý duel mezi Everton FC a Arsenal FC, který začíná po svátečním nedělním obědě ve 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.