Eintracht Frankfurt vyhrává tento zápas 1:0, celkově dvojzápas 3:1 a postoupil do finále Evropské ligy. Po závěrečném hvizdu se fanoušci Frankfurtu vřítili na hrací plochu.

Tento duel výrazně ovlivnila červená karta, kterou dostal v prvním poločase hostující celek. West Ham si v oslabení žádnou výraznější šanci nevypracoval a do finále se propracovat nedokázal. Rafael Borré se dnes prosadil jako jediný.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:5.

Hinteregger
8. min Touré
Rode
76. min Jakić
10 Kostić
Kostić
23 Hauge
Hauge
82. min Hrustic
19 Borré
Borré
82. min Paciência

Coufal
87. min Jarmolenko
Fornals
74. min Binrahma
20 Bowen
Bowen
Antonio
10 Lanzini
Lanzini
22. min Johnson

90+5

Saíd Binrahma to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Nicméně vybojoval rohový kop pro hosty.

90+4

Domácí brankář rozehrává od své branky, následně se hraje na polovině hrací plochy a domácí fanoušci už čekají na konečný hvizd. To bude dlouhá noc ve Frankfurtu.

90+3

West Ham se usadil na polovině soupeře. Kevin Trapp následně ránu z velké dálky dokázal zastavit. Pálil Jarrod Bowen.

90+2

Rána končí vedle branky, Kristijan Jakić to vzal na sebe a minul branku. Domácím to rozhodně nevadí.

90+1
Karty

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Kevin Trapp).

90
Důležité

Souček dostal míč přímo na hlavu, Bowenův centr trefil, ale míč končí vedle branky. Nechybělo mnoho. Hezká akce českého hráče.

90

Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Uvidíme ještě rohový kop hostů.

89

Kevin Trapp kryje míč nadvakrát po rychlé akci hostující a zakončení Antonia. Domácí budou rozehrávat.

88

Djibril Sow pálil z velké dálky, ale Alphonse Aréola celkem snadno zasáhl.

88

Kristijan Jakić, Ajdin Hrustic a Filip Kostić hrají hodně aktivně a vybojovali další rohový kop. Centr se snesl před branku, ale nebyl přesný.

87
Střídání

Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Andrij Jarmolenko.

86

Almamy Touré měl hodně času i prostoru a nedokázal zakončit podle představ. Mířil do horní části branky a jeho pokus Alphonse Aréola vytěsnil nad.

86

Aktivně hrající Frankfurt vybojoval další roh. Filip Kostić poslal balon před branku, a gólman Alphonse Aréola jej vyboxoval pryč.

84

Domácí fanoušci už pomalu začínají slavit, protože ví, že postup je blízko. Ajdin Hrustic a Filip Kostić nedokázali vymyslet lepší přihrávku na spoluhráče. Rána končí vedle branky.

83

Obrovská šance domácích. Gonçalo Paciência se rychle dostal do šance, ale ránou z první minul branku. Nechybělo moc a viděli jsme další branku.

82
Střídání

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Gonçalo Paciência.
ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Ajdin Hrustic.

81
Karty

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Ansgar Knauff).

Žlutá karta pro tým West Ham United (Saíd Binrahma).

81

Hra se pořádně přiostřuje a soubojů mimo hru přibývá.

80

Kevin Trapp si dokázal poradit se střelou soupeře ze střední vzdálenosti.

79
Karty

Červená karta pro tým West Ham United (David William Moyes).

78
Karty

Žlutá karta pro tým West Ham United (Michail Antonio). Hostující kouč dostává za nesportovní chování červenou kartu. Nakopl míč na střídačku soupeře.

77

Obrana si poradila s rohovým kopem za cenu dalšího. Ten bude rozehrávat Jarrod Bowen. pPoslal centr před branku, ale obrana si dokázala poradit.

76
Střídání

ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić.

76

Saíd Binrahma se propracoval k zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop.

75

Filip Kostić si počínal nedovoleně, a tak budou moci hosté rozehrávat na útočné polovině. Kevin Trapp bude muset být pozorný. Jarrod Bowen byl tím, kdo byl faulovaný.

74
Střídání

ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Saíd Binrahma.

72

West Ham se po rychlém přenesení hry dostal před branku, ale nedokázal si vypracovat výraznější šanci, balon nakonec získal brankář.

70

Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, převahu mají domácí fotbalisté. Dajči Kamada vedl další zajímavou šanci, ale neměl komu přihrát.

68

Vladimír Coufal měl hodně volného prostoru, ale svou akci nedokázal přetavit ve výraznější šanci, Djibril Sow si dobře počínal na své polovině.

67

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, což vyhovuje domácím. Těm se daří držet hru daleko od vlastní branky. Navíc do šancí se v deseti hrající West Ham dostává těžko.

65
Karty

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Sebastian Rode).

63

Hosté vybojovali rozehrávku na útočné polovině. Centr se snesl do velkého vápna, Craig Dawson hledal spoluhráče před brankou, ale centr byl přetažený.

62

Jarrod Bowen hledal spoluhráče, ale přihrávka se mu nepodařila. Souček balon neudržel, hrát budou domácí.

62

Hodina hry je pryč, zatím stále vedou domácí fotbalisté o jednu branku a v celkovém součtu 3:1.West Ham United v poslední půlhodině nečeká vůbec nic snadného.

60

Kevin Trapp si poměrně snadno dokázal poradit s akcí soupeře, Craig Dawson si vyskočil na míč, který hlavou poslal na branku.

59

Frankfurt kombinuje na útočné polovině, zatím se ale nemůže vůbec propracovat do nějaké výraznější šance.

58

Filip Kostić to vzal na sebe. Jeho rána z velké dálky, možná ze třiceti metrů končí výrazně nad brankou.

57

Jarrod Bowen hledal přihrávkou Antonia, ale do dráhy míče vložil nohu jeden z obránců domácích. United vybojovali vhazování.

57

Na nějakou výraznější šanci ve druhém poločase čekáme.

55

Filip Kostić se znovu pokoušel dostat do střelecké pozice, ale na dlouhou přihrávku nedosáhl. Akce domácích nebyla zakončená.

54

Ansgar Knauff a Jens Hauge se pokoušeli něco vymyslet, ale dobře si počínal jeden z hráčů West Hamu.

53

Hostující brankář znovu rozehrává od své branky, tento styl hry domácím vyhovuje. Drží balon daleko od vlastního brankáře.

51

Filip Kostić vedl akci, ale následné zakončení, které vyslal Ansgar Knauff bylo už zbytečně. Prvně jmenovaný už byl s míčem mimo hrací plochu.

50

Alphonse Aréola byl u míče první, zastavil jej, a pak rychle rozehrával. Jeho spoluhráči se do žádné výraznější šance po rychlé akci nedostali.

49

Rafael Borré se propracoval do zakončení, hostující brankář si dokázal poradit. Rána z velké dálky nebyla špatná, ale gólman poměrně snadno zasáhl.

48

Filip Kostić pokoušel dostihnout míč, který byl hodně rychlý, ale i když se snažil, tak na něj nedosáhl.

46

Zdá se, že během poločasové přestávky ani jeden celek nestřídal.

46

Začal druhý poločas.

Rafael Borré se stal prvním a zatím jediným střelcem tohoto zápasu. V deseti hrající West Ham prohrává na půdě soupeře a nemá snadnou pozici pro druhý poločas. Naopak domácí hrají tak, jak potřebují.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Dostáváme se do poslední nastavení minuty a balon mají domácí na útočné polovině pod kontrolou.

45+3
Karty

Žlutá karta pro tým West Ham United (Declan Rice). Za nesouhlas s výroky sudího dostává hráč kartu.

45+1

Sebastian Rode to vzal na sebe. Navedl míč na osu hrací plochy a vypálil. Jeho rána o kousek minula branku.

45

Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude vzhledem ke zranění, střídání i VARu nastavovat.

44

Eintracht rychle rozehrál a přenesl hru, ale do výraznější šance se domácí propracovat nedokázali. Následně se hra uklidnila.

44
Důležité

Jarrod Bowen poslal centr před branku, jeho spoluhráči se dostali k zakončení a domácí obránce na brankové čáře dokázal balon vykopnout. Velká šance.

43
Karty

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Evan Ndicka). Za tvrdý souboj o míč dostává domácí hráč žlutou kartu.

43

Podle oficiálních statistik jsme viděli jednu jedinou střelu na branku. Domácí ji proměnili v branku.

42

Jens Hauge si počínal v souboji nedovoleně, jeho tvrdou hru odnesl Vladimír Coufal.

41

Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hosté vhazují na útočné polovině. Od vstřelené branky na nějakou výraznější šanci čekáme.

40

Filip Kostić měl co dělat, aby balon stihl, ale nakonec jej odehrál do autu Coufal. Hrát tak budou dál domácí fotbalisté.

38

Sebastian Rode a Djibril Sow kombinovali poblíž velkého vápna. Následně se Ansgar Knauff pokoušel dostat do zakončení, ale podklouzl.

38

Hostující celek mě nyní míč, ale poměrně rychle o něj přišel. Hostům se nedaří vypracovat si nějakou výraznější příležitost.

36

Jens Hauge to zkoušel individuálně, ale následně v souboji před brankou se soupeřem přišel o míč.

35

Tomáš Souček vypracoval akci pro Bowena, ale z rychlé akce se hosté k zakončení nedostali. Následně se výborně vrátil Kurt Zouma, který zastavil možnost rychlé akce soupeře.

34

West Ham United vhazuje na své útočné polovině, ale vrátil hru daleko k půlce, protože před brankou nebyl nikdo z hráčů volný.

34

Půlhodina hry je pryč, sledujeme zajímavý fotbal. Domácí celek vede, hosté hrají o deseti a oba kluby už střídaly.

33

Almamy Touré se díky aktivní hře dokázal vypracovat do šance, míč poslal před branku, ale jeho spoluhráči nedokázali zakončit. Míč skončil poměrně snadno u brankáře.

31

Tomáš Souček hlavou zakončoval po centru spoluhráče, ale balon nedokázal přesněji poslat na branku.

30

Vladimír Coufal vhazoval na útočné polovině, poslal balon až do velkého vápna. Následně pálil Declan Rice. Jeho pokus byl zblokovaný.

29

Michail Antonio se pokoušel doběhnout dlouhý míč, ale Evan Ndicka tak tak dokázal balon odehrát před nabíhajícím soupeřem. Možná, že hrát na brejky, to bude cesta, která by na domácí mohla platit.

28

Filip Kostić rozehrává rohový kop domácích. Jeho centr byl hodně přetažený. Eintracht následně vrátil míč před branku, ale vyskočil si pro něj Alphonse Aréola.

26

Frankfurt právě vstřelil branku!
První domácí střela na branku končí gólem a domácí jdou do vedení, RAFAEL BORRÉ si výborně naběhl na přihrávku spoluhráče, kterou dokázal proměnit ve střelu dobře umístěnou k tyči. Asistence: Ansgar Knauff.

25

Frankfurt to zkoušel středem, Sebastian Rode a Ansgar Knauff hledali Tourého, který byl ovšem v rozhodující chvíli obsazený.

25

Hostující celek rozehrává na své polovině a marně se pokouší něco vymyslet. Domácí defenziva hraje hodně zodpovědně.

22

Hostující celek nyní vybojoval rohový kop. Pablo Fornals poslal centr před branku, ale obrana si celkem snadno s nepříliš povedeným centrem dokázala poradit.

22
Střídání

ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Benjamin Johnson.

20
Důležité

Filip Kostić rozehrával volný kop. Jeho rána mířila k tyči, ale gólman zasahovat nemusel. Míč končí vedle.

19
Karty

Červená karta pro tým West Ham United (Aaron Cresswell). Po konzultaci s VAR dostává hostující hráč červenou kartu.

17

Aaron Cresswell fauloval soupeře před pokutovým územím. Vytáhl žlutou kartu, do akce jde VAR.

16

Sledujeme takticky vedený fotbal, ani jeden celek nechce chybovat. Hodně se kombinuje.

14

Vladimír Coufal hledá spoluhráče, ale nemá komu přihrát, a tak vrací míč hlouběji na svou polovinu. Hodně pozvolna hosté přenášejí hru.

14

Vhazování vybojovali hostující fotbalisté, ale nemohli pokračovat dopředu, a tak vrací hru na svou polovinu.

12

Úvodních deset minut hry je pryč, domácí už museli střídat, jinak na výraznější šanci v tomto zápase čekáme. Oba týmy hrají trpělivě a nechtějí chybovat.

10

Jens Hauge rozehrává rohový kop domácích. Nakrátko rozehráno, následně centroval hodně nepřesně, a tak bude balon rozehrávat Alphonse Aréola.

10

Domácí vybojovali autové vhazování na útočné polovině, Filip Kostić vhazoval, ale Coufal byl připravený a akci zastavil akci.

9

Domácí fotbalisté rozehrávají od své branky, Kevin Trapp přenechal míč obráncům, kteří se pokouší otočit směr hry. Dajči Kamada pokračoval v akci, následně Filip Kostić centroval před branku.

8
Střídání

ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Almamy Touré.

7

Martin Hinteregger znovu na hrací ploše, nepůjde to.

7

Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.

6

Martin Hinteregger se nyní za potlesku vrací, zatím to je v rámci možností dobré. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál.

6

Domácí tedy zatím hrají v oslabení o zraněného hráče a podle všeho se bude brzy střídat. Martin Hinteregger ovšem se rozcvičuje, uvidíme.

4

Martin Hinteregger se zranil v souboji se Michailem Antoniem . Zdá se, že bude muset střídat.

2

West Ham hned ve druhé minutě bude rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, poslal ho tam Aaron Cresswell. Akce nebyla přesná.

2

Sebastian Rode nedokázal zpracovat míč, a tak mohou hrát soupeři. Vladimír Coufal vhazoval. Poslal míč hluboko do útočné části hrací plochy. Michail Antonio však nic nevymyslel.

1

V prvním semifinálovém zápase jsme viděli branku hned v první minutě, zde se zdá, to tak rychlé nebude.

1

Zápas začal, úvodní výkop mají domácí. Ti hrají v černém, hosté oblékli světlé dresy.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Sow, Rode (C), Kostić – Hauge, Borré, Kamada.
Náhradníci: Grahl – Ache, Barkok, da Costa, Hasebe, Hrustic, Chandler, Jakić, Lammers, Lenz, Paciência, Touré.

West Ham United: Aréola – Coufal, Dawson, Zouma, Cresswell – T. Souček, Rice (C), Fornals – Bowen, Antonio, Lanzini.
Náhradníci: Randolph, Fabiański – Alese, Binrahma, I. Diop, Fredericks, Johnson, Král, Masuaku, Noble, Vlašić, Jarmolenko.

První zápas
West Ham – Frankfurt 1:2
Branky: 21. Antonio (Zouma) – 1. Knauff (Borré), 54. Kamada (Sow)
Karty: 79. Sow (FRN), 81. Hinteregger (FRN)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 3:10.
West Ham United: Aréola – Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell – T. Souček (C), Rice, Fornals – Bowen, Antonio, Lanzini (66. Binrahma).
Náhradníci: Fabiański, Randolph – Coufal, Jarmolenko, Vlašić, Noble, Fredericks, Masuaku, Král, Alese, Chesters.
Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, Touré – Knauff, Sow, Rode (C), Kostić – Lindström (62. Hauge), Kamada – Borré (90+3. Ache).
Náhradníci: Grahl, Horz – Hrustic, Lammers, Hasebe, Chandler, da Costa, Lenz, Barkok, Paciência.

Lepší výchozí pozici pro mač mají nyní domácí fotbalisté. Uvidíme, komu vyjde tento dvojzápas lépe a bude se radovat na konci z výhry a postupu. Frankfurt to mít snadné rozhodně nebude.

Ansgar Knauff poslal hostující celek do vedení hned v první minutě, následně ve 21. minutě k radosti domácích fanoušků srovnal Michail Antonio. Klíčová branka přišla v 54. minutě, kdy se prosadil obranou neobsazený Kamada. Další gól jsem navzdory šancím neviděli. První semifinálový zápas vyhráli hosté z Frankfurtu 2:1.

Jedná se o odvetný zápas, první mač se hrál ve West Hamu před týdnem.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské fotbalové ligy. V tomto semifinálovém zápase proti sobě nastoupí Eintracht Frankfurt a West Ham United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.