Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 26. září 2023 Andrea

Hezké nedělní odpoledne z pražské Julisky, vítejte u online reportáže ze zápasu 29. kola české nejvyšší soutěže, ve kterém se střetne domácí Dukla s Mladou Boleslaví.

Dukla se v ligové tabulce nachází dvě kola před koncem základní části na posledním místě. Na předposlední Karvinou ztrácí už čtyři body. Naposledy se Pražané radovali z vítězství ve 25. kole nad Karvinou (2:1), od té doby padli třikrát v řadě.

Mladá Boleslav bojuje o umístění v první skupině tabulky. Momentálně sedmí Boleslavští ztrácejí na šestý Liberec jeden bod, na pátou Ostravu pak body čtyři. Středočeši ztratili v minulém utkání s Libercem (1:2) svoji jarní neporazitelnost.

Mladá Boleslav má s Duklou pozitivní vzájemnou bilanci - z posledních pěti zápasů Středočeši vyhráli tři. Na podzim však utkání skončilo remízou 0:0. Dočkáme se dnes branky?

Sestavy a rozestavení

FK Dukla PrahaDukla(3-4-3)

1 Rada
Ostojič
o hráči
44 Ďurica
Ďurica
o hráči
18 Souček
Souček
o hráči
Douděra
o hráči
15 Tetour
Tetour
o hráči
Hanousek
o hráči
Miloševič
o hráči
Djuranovič
o hráči
González
o hráči
79. min Hadaščok o hráči
19 Holík
Holík
o hráči
64. min Podaný o hráči

FK Mladá BoleslavMl. Boleslav(4-5-1)

33 Šeda
Šeda
o hráči
18 Fulnek
Fulnek
o hráči
4 Hájek
Hájek
o hráči
3 Jugas
Jugas
o hráči
17 Mareš
Mareš
o hráči
9 Ladra
Ladra
o hráči
86. min Klíma o hráči
Hubínek
o hráči
24 Bucha
Bucha
o hráči
59. min Mašek o hráči
Tatajev
o hráči
64. min Takács o hráči
Přikryl
o hráči
Komličenko
o hráči

Rozhodčí: Houdek - Kotík, Flimmel
Počet diváků: 769

Kvůli karetním trestům nebudou moci do zápasu naskočit Mohamed Doumbia a Jan Holenda z Dukly. Na druhé straně bude kvůli stejnému provinění pykat Marek Matějovský. Po vypršení trestu se naopak vrací nejlepší střelec české ligy mladoboleslavský Nikolaj Komličenko.

Na Julisce dnes panuje krásné fotbalové počasí, trávník je také velmi dobře připravený. Škoda jen, že si na zápas nenašlo cestu více fanoušků. 10 minut před zápasem jsou tribuny prořídlé. Oslnivě není zaplněný ani kotel boleslavských.

Hlavní rozhodčí Jiří Houdek přivádí hráče na plochu, utkání za malou chvíli začne.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Ml. Boleslav
Jako první obstarali rozehrávku zápasu hráči Mladé Boleslavi, konkrétně Bucha.

1

Hosté ihned nakopli balon dopředu, tam však byla obrana Dukly pozorná a uzmula míč.

3

Boleslavský Fulnek nakopl míč dopředu na Komličenka, ten to však měl k balonu daleko a pro míč si v pohodě doběhl gólman Dukly Rada.

4

Komličenko se znovu hnal za dlouhým nákopem, tentokrát to měl o poznání blíže. Znovu ale zasáhl Rada a míč před ním odkopl dopředu.

5

Boleslav se pěknou kombinací po levé straně dostala až do pokutového území Dukly, tam však přišel útočný faul a rozehrávat budou domácí.

7

Dukla se poprvé v zápase dostala na delší dobu k balonu. Gonzáles prostrčil míč na pravou stranu na Douděru, který se snažil odcentrovat do vápna. Hosté však odkopli na roh.

8
Důležité

Po rohu z levé strany hlavičkoval Holík, jeho pokus však vytěsnil gólman Boleslavi Šeda.

10

Hostující Přikryl se snažil vymyslet přihrávku do vápna na své spoluhráče, domácí obrana ale odhlavičkovala do zámezí. Z následného dlouhého autu Boleslavští nic nevytěžili.

11

Dukelský Djuranovič se snažil prokličkovat ke střele na levé straně, obrana hostů ale bez problému jeho útočný výpad v pohodě odrazila.

13

Z úrovně velkého vápna střílel po dobrém uvolnění Holík, jeho střelu nadvakrát zlikvidovala obrana Boleslavských. Vypadá to, že hráč Dukly si při svém pokusu něco udělal, běží k němu zdravotníci Pražanů.

14

Hráč je v pořádku, utkání může pokračovat.

15

Souček si vlastní nešikovností ukopl balon na roh. Tam si už míč staví k rozehrání Bucha.

16

Na Buchův centr si ale naběhl gólman Dukly Rada a míč vyboxoval na střed hřiště.

17

Po pravé straně táhl útok Boleslavských Ladra, jeho centr byl ale tečovaný a bez větších problému si pro něj došel brankář Rada.

19

Ladra znovu centroval z pravé strany, tentokrát byla jeho přihrávka lepší - snášela se na hlavu Komličenka. Před ním však míč vyrazil brankář Rada. Komličenko pak ještě gólmana Pražanů fauloval.

20

Záložník Dukly Hanousek poslal centr na úplně volného Podaného, který už byl sám před brankářem, jeho chabý pokus však zastavil gólman Šeda. I kdyby gól vstřelil, neplatil by pro ofsajd.

22

Ladra na pravé straně pokutového území prostrčil balon na Fulneka, který hledal zpětnou přihrávkou některého z nabíhajících spoluhráčů. Obrana Dukly však míč odkopla na roh.

23

Boleslavský Jugas pěknou přihrávkou za obranu našel Komličenka, který už byl sám před brankářem. Akci však zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.

25
Góly

Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Dukla - Ml. Boleslav 0:1
Komličenko se dostal k Přikrylově přihrávce na úrovni penaltového puntíku. Byl zcela nebráněný, takže si mohl ještě míč zpracovat a posunout do výhodnější pozice, z které se už nejlepší střelec ligy nemýlil.

27
Důležité

Komličenko mohl ihned přidat další gól, na jeho pokus z hranice šestnáctky Rada nedosáhl. Střelce Boleslavi však zastavila levá tyč.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hájek (Ml. Boleslav)
Za faul na středu hřiště.

30

Dukelský Gonzáles se pěkně na středu hřiště uvolnil a nákopem hledal rozběhnutého Holíka. Míč však těsně předtím, než k němu přiběhl hráč Pražanů, doputoval do zámezí.

31

Před Ladrou odkopl míč do zámezí stoper Dukly Ďurica.

32

Boleslav zahrávala standardku ze zajímavé pozice na levé straně hřiště. Míč se snášel do klubka nabíhajících hráčů, jenže tam ho nikdo nedokázal trefit do brány.

34

Douděra z Dukly napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti, jeho pokus ale prolétl vysoko nad bránou Šedy.

35

Aktivní Ladra odcentroval na svého spoluhráče Přikryla, kterého ale ve skluzu zastavil jeden z bránících hráčů. Z následného centru Boleslav také nic nevytěžila.

36
Důležité

Z protiútoku se snažil ohrozit bránu domácí Gonzáles, jeho krásná střela ze zhruba 20 metrů však těsně minula horní tyč.

39

Boleslav s rozehrávkou nikam nespěchá, míč tak doputoval až ke gólmanovi Šedovi.

40

Domácí Ostojič se snažil najít dlouhým nákopem některého ze svých útočníků. Našel však pouze brankáře Boleslavi Šedu.

41

Z pravé strany centroval boleslavský Fulnek, jeho přihrávka však skončila na prvním bránícím hráči.

42

Gonzáles nenašel svým centrem z pravé strany nabíhajícího Holíka.

44

Boleslavský Ladra, který se pohyboval na hrotu útoku, nedokázal zpracovat hlavou těžký míč od Buchy a balon tak doputoval za postranní lajnu.

45

Stoper domácích Ostojič nadvakrát zlikvidoval akrobaticky centr nejprve z levé a poté z pravé strany.

45

První poločas je nastaven o jednu minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Ml. Boleslav
Rozehráli domácí hráči.

46

Z levé strany centroval do ohně hostující Přikryl, obrana domácích ale odhlavičkovala. Ani následná střela z velké dálky branku gólmana Rady neohrozila.

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Mareš (Ml. Boleslav)

48

Miloševič rozehrával standardní situaci z dobré pozice na pravé straně, jeho centr však prolétl vápnem. Následně se k balonu dostal Ďurica, kterého sražený centr dolétl za brankovou čáru.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Ostojič (Dukla)

49

Gólman Dukly Rada vyběhl z brány, míč si ještě posunul dopředu a běžel na střed hřiště. Na jeho následný centr ale nedosáhl na hrotu útoku Podaný.

50
Důležité

Z hranice pokutového území vyslal střelu z hloubi pole Tetour, jeho pokus však byl na poslední chvíli sražený. Ke gólu ale moc nechybělo.

52

Gonzáles neuspěl ve sprinterském souboji s hostujícím Hubínkem a stoper Boleslavi odkopl míč za postranní lajnu.

54

Tetour ještě posunul míč přibližně 20 metrů od brány na Douděru, který vystřelil. Jeho pokus však letí daleko mimo bránu.

55

Djuranovič mohl centrovat z kraje vápna, ale s míčem se dlouho rozmýšlel a jeho přihrávku odklidil do bezpečí obránce Středočechů Jugas.

56

Dukla je v posledních minutách výrazně lepší. Do vápna Šedy létá jeden centr za druhým a hosté jen odkopávají.

57

Tetour opět napřáhl ke střele z hranice pokutového území, jeho přízemní pokus ale minul těsně pravou tyčku boleslavské brány.

59
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Pavel Bucha, nahradil ho Dominik Mašek

59

Douděra se hnal s míčem podél vápna Boleslavských, příliš dlouho však čekal a výhodnou pozici na střelu prováhal, za což mu vyčinilo místní publikum.

60
Důležité

Obrovská šance domácích, v pozici, z které snad bylo lehčí gól dát, než nedat, se ale nadvakrát mýlili Douděra a Gonzáles.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Uroš Djuranovič (Dukla)
Djuranovič ve vápně padal až příliš ochotně, za což si od hlavního rozhodčího vysloužil žlutou kartu.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Fulnek (Ml. Boleslav)

64
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Alexej Tatajev, nahradil ho Ladislav Takács

64
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Lukáš Holík, nahradil ho Jakub Podaný

66

Boleslavský centr z pravé strany hřiště jen neškodně prolétl vápnem.

67

Podaný mohl hned nacentrovat na gól, na jeho přihrávku však nedoběhl ani jeden z útočníků Pražanů.

69

Boleslavští nadvakrát nedokázali odcentrovat do vápna, u míče však zůstanou, po sražené přihrávce budou kopat rohový kop.

70

Z toho ale nic nevytěžili, poté dostala příležitost k rohu i Dukla, ale na centr Miloševiče nikdo z hráčů domácích nevyskočil.

71

Teď jsme svědky strhujícího zápasu, jeden útok střídá druhý. Boleslavský Komličenko se neprokličkoval ke střele a obrana domácích mu sebrala balon.

72

Počet diváků 769 (9 % z kapacity 8 150)

73

Boleslavský Takácz se nesnažil řešit situaci konstruktivně a balon na středu hřiště odkopl suverénně někam směrem k Vltavě.

74
Góly

Dominik Mašek (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Dukla - Ml. Boleslav 0:2
Mašek se dostal ve vápně k odraženému balonu a střelou doprostřed brány překonal vybíhajícího gólmana Dukly Radu.

77

Mašek rozehrával ze středu hřiště standardní situaci, na jeho centr ale vyskočili jako první domácí.

78

Gólman Dukly se zaskvěl proti střele Přikryla, kterou vyrazil na roh.

79
Góly

Uroš Djuranovič (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Ml. Boleslav 1:2
Djuranovič se dostal k propadlému balonu za boleslavskou obranu a v pádu se mu podařilo dopravit balon za gólmana Středočechů Šedu.

79
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Pablo González, nahradil ho Vojtěch Hadaščok

81

Douděra centroval z pravé strany do pokutového území Boleslavi, jenže na jeho přihrávku žádný z jeho spoluhráčů nestačil.

84

V posledních minutách se bojuje spíše ve středu hřiště.

85

Tetour našel na levé straně Miloševiče, který se snažil ještě hlavičkou hledat některého ze svých spoluhráčů. Obrana hostů ale míč odkopla do bezpečí.

86
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho Jakub Klíma

88
Góly

Daniel Tetour (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Ml. Boleslav 2:2
Boleslavskou obranou propadl míč, který se dostal k volnému Tetourovi, jenž už neměl problém míč dopravit do brány. Boleslavští se zlobí, myslí si, že to by ofsajd.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Jugas (Ml. Boleslav)

90

Dukla uzamkla Boleslav v jejím pokutovém území, Pražané budou zahrávat už třetí roh v řadě.

90

Jenže ani napotřetí nepřišlo ohrožení branky.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Tetour (Dukla)

90

Djuranovič ještě mohl upravit v závěru zápasu skóre pro domácí Duklu, před vápnem mohl vystřelit, ale obrana Boleslavských ho zastavila.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2

Vzájemné zápasy

21. dubna 2019 17:00Dukla-Ml. Boleslav 2:2
9. listopadu 2018 18:00Ml. Boleslav-Dukla 0:0
19. května 2018 16:00Ml. Boleslav-Dukla 1:0
24. listopadu 2017 17:30Dukla-Ml. Boleslav 4:1
7. dubna 2017 18:00Dukla-Ml. Boleslav 1:2
1. října 2016 15:30Ml. Boleslav-Dukla 1:0
9. dubna 2016 18:00Ml. Boleslav-Dukla 2:2
16. října 2015 20:15Dukla-Ml. Boleslav 1:1
29. listopadu 2014 17:00Dukla-Ml. Boleslav 0:2
3. srpna 2014 17:00Ml. Boleslav-Dukla 0:1
17. března 2014 18:00Ml. Boleslav-Dukla 1:0
23. srpna 2013 18:00Dukla-Ml. Boleslav 1:1
26. května 2013 18:00Dukla-Ml. Boleslav 2:1
19. listopadu 2012 18:00Ml. Boleslav-Dukla 3:0
29. dubna 2012 17:00Dukla-Ml. Boleslav 1:2
6. listopadu 2011 17:00Ml. Boleslav-Dukla 3:1