Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. září 2021 Andrea

Online reportáž

Pěkný páteční podvečer z pražské Julisky. Domácí Dukla zde přivítá ve 27. kole první fotbalové ligy poslední Příbram. Utkání začne v 18 hodin, jeho průběh vám přineseme minutu po minutě.

Do výkopu v tuhle chvílí zbývá něco málo přes půl hodiny a na trávníku se zatím před prázdným hledištěm rozcvičují fotbalisté obou týmů.

Výkony Dukly jsou jako na houpačce. Jednou výhra, pak remíza, poté zase porážka. Minulé kolo prohra na hřišti Plzně znamenala vypadnutí z první poloviny tabulky.

To Příbram má své místo takřka celou sezonu jisté - až na dvě kola (1. a 25.) byla vždy poslední. V nedávné době se ale svěřenci kouče Tobiáše téměř zázračně zvedli a ze dvou duelů tři vyhráli. A před týdnem se Spartou přišli o bod v poslední minutě.

Sestavy a rozestavení

Dukla PrahaDukla(4-3-3)

1 Rada
3 Koreš
Koreš
o hráči
73. min Brandner o hráči
Hanousek
o hráči
Juroška
o hráči
82. min Smejkal o hráči
Holenda
o hráči
Mustedanagič
o hráči
58. min Bilovský o hráči
15 Tetour
Tetour
o hráči
Štetina
o hráči
Miloševič
o hráči
Šimůnek
o hráči
39 Podaný
Podaný
o hráči

1. FK PříbramPříbram(4-5-1)

6 Pilík
Pilík
o hráči
7 Suchan
Suchan
o hráči
8 Bazal
Bazal
o hráči
82. min Ayong o hráči
9 Kvída
Kvída
o hráči
87. min Kacafírek o hráči
10 Rezek
Rezek
o hráči
13 Hruška
Hruška
o hráči
14 Linhart
Linhart
o hráči
22 Trapp
Trapp
o hráči
75. min Krameš o hráči
Divíšek
o hráči
Jiránek
o hráči
27 Chaluš
Chaluš
o hráči

Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Urban
Počet diváků: 1 264

Náhradníci
Dukla

Domácí Dukle chybí kvůli kartám Ondřej Kušnír a Peter Olayinka. Na místo pravého beka se stáhl Branislav Miloševič, na křídle nastupuje prvně v sezoně v základu Štěpán Koreš.

Dovolte zajímavost ze zápisu o utkání: na pozici příbramského maséra je napsán Jaroslav Starka, který tak na duel bude moci dohlížet přímo ze střídaček.

Zní hymna domácí Dukly, na tribuny se pomalu trousí fanoušci a trávník byl před výkopem zkropen vodou. Za pár okamžiků začínáme.

Sudí už na hrací plochu přivedli obě jedenáctky. Následují tradiční oficiality a zápas 27. kola vypukne.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Příbram
O rozehrávku se postarali domácí ve žlutých dresech, konkrétně forvard Jan Holenda.

1

Domácí Šimůnek ihned dlouhým kopem hledal na křídle Holendu, který sice míč neudržel, ale po autovém vhazování vybojovala Dukla první roh.

2

Po nepříliš povedeném centru se pokoušel zakončovat Štetina, jeho ránu ale hosté zablokovali. Stejně tak následnou dělovku Podaného, do které se obětavě vrhl Trapp a zůstal otřeseně ležet na trávníku. Hra je přerušena.

3

Příbram sportovně vrátila Dukle balon a už se opět hraje. Podaný nakopl vpřed, kde byl pozorný Jiránek a odhlavičkoval do bezpečí.

4

Na levém křídle nevypustil souboj se Šimůnkem hostující Linhart a Příbram tak může kombinovat na domácí polovině.

5

Dlouho se na území před Radou ale neohřála, útočili opět fotbalisté ve žlutém. Juroška si ale při obcházení Divíška počínal nedovoleně.

6

Koreš dostal balon na půlce a rozběhl se s ním mezi tři hráče soupeře. Neměl podporu kamarádů a hosté ho během chvíle zpacifikovali.

7
Důležité

Juroška teď překvapil Hrušku, jenž musel vyškrábnout míč z horního růžku na roh! Přitom křídlo Dukly podle výrazu spíš centrovalo.

8

V krátkém časovém sledu dva rohy domácích. Ten první se nepodařil podle představ, podruhé přerušil snažení Dukly praporek asistenta - ofsajd.

9

Tetour ztratil míč na půlce a vybídl k útoku hosty, kteří se ale daleko nedostali. Vhazují u prostoru střídaček.

10

Pilíkův centr odkopl z hranice vápna Štetina, hosté ale přesto zůstali u míče a zůstanou u něj ještě chvíli. Hanousek totiž kousek za polovinou hřiště fauloval.

11

Měl to být pokus o signál, ten se ale velice nepovedl. Suchanova přihrávka na nabíhajícího Rezka byla totiž příliš dlouhá.

12
Góly

Jan Holenda (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Příbram 1:0
Důraz ve vápně je důležitý, ukázali domácí. Holenda s Juroškou totiž nevzdali o boj o zdánlivě ztracený balon a první jmenovaný ho z úhlu poslal pod břevno. Velký kus práce udělal také Tetour, jenž poslal Holendovi kolmici do pokutového území.

14

Po krátké sérii nahrávek mezi Radou a Štetinou poslal domácí gólman výkop vpřed, kde ale úřadovali hosté.

15

Dukle se teď moc nedaří rozehrávka, přitom Příbram paradoxně vůbec nenapadá.

16
Důležité

Obrovskou šanci zazdil Koreš. Levé domácí křídlo dostalo zcela osamocené přihrávku na penaltu od Hanouska, ale nedokázalo balon ve vzduchu ideálně trefit a přestřelilo.

17
Důležité

A slibná příležitost i na straně druhé! Pilík vymyslel chytrý pas za obranu, kam nabíhal Linhart. Útočník hostí ale přes veškerou snahu na míč těsně před Radou nedosáhl.

19

Juroška si obhodil na polovině hřiště Chaluše, který školácky propadl v souboji. Stoper Příbrami se ale stihl vrátit a svou chybu napravil.

20

Linhart si v souboji s Hanouskem pomohl faulem a vlastně tak domácího kapitána vysvobodil - ten byl totiž pod tlakem a obklopen hráči v černém.

21

Hra se nese ve znamení nepřesností na obou stranách. Teď se nepodařila snadná přihrávka Mustedanagičovi, spoluhráče nenašel ani nákop Podaného. A nemohoucnost hostí teď nesmyslným zbavením se balonu demonstroval Kvída.

23

Tudy to asi nepůjde. Jiránek hledal dlouhým nákopem Linharta, kterého si v klidu uhlídal stoper Štetina.

24

V krátkém časovém sledu si zahráli oba gólmani. Napřed Hruška lapil míč po nepovedeném centru domácích, pak Rada udělal ve druhém vápně to samé.

25

Tetour vybojoval na polovině hřiště míč, ale brejk Dukly neměl dlouhého trvání. S Juroškou se dobře vrátil Divíšek.

26
Důležité

Zajímavý atak hostí! Rezek si navedl míč na střed a vybídl v protiútoku k zakončení Pilíka. Ten to z hranice vápna zkoušel šajtlí a vůbec netrefil bránu.

28

Příbram chvíli zamkla Duklu před vápnem a tento úsek ukončil Rezek, který zpoza vápna vypálil nad bránu. Rada jeho pokus jistil.

30

Kvídovi se vůbec nepovedl centr z hloubi pole. Místo vzduchem šel míč po zemi. A tak může hrát Dukla.

31

Bazalovi se nepodařilo projít přes dvojici Tetour, Podaný, ale získal aspoň aut na úrovni velkého vápna.

32

Krátce poté došlo na stejný souboj, jen bez Tetoura. A opět z něj vyšel vítězně Podaný, který nákopem našel Holendu. Domácí ale balon dlouho neudrželi.

33

To samé ale platí o Příbrami. Obecně platí, že je to fotbal plný nepřesností. To se snažili změnit Juroška s Korešem - druhý jmenovaný po centru svého spoluhráče v pádu na hranici vápna hlavičkoval nad.

34

Rychlá akce hostí končí v Radových rukavicích - domácí brankář do nich lapil centr Rezka z levého křídla.

36
Góly

Jan Suchan (Příbram) vstřelil gól. Dukla - Příbram 1:1
Tak to je velmi nečekané vyrovnání. Dukla propadla v napadání a otevřela téměř celý pravý střed hřiště. Tam nahrál Pilík záložníkovi Suchanovi, který zkusil štěstí z dálky a skákavou střelou k tyči překonal Radu.

37

Byla to vůbec první příbramská střela mezi tři tyče.

38

Rezek se spoluhráči se neprobili přes zeď na vápně a Koreš odehrál balon do bezpečné vzdálenosti od Radovy svatyně.

40

Na polovině hřiště fauluje Rezek Jurošku a Dukla se možná nadechla k tlaku před přestávkou.

40

Po rychlém přenesení hry a šikovné kličce se do vápna prodral Podaný a šajtlí vyslal něco mezi střelou a centrem. Míč každopádně prolétl kolem brány do zámezí.

42

Divíšek přetáhlu svůj centr až na pravou stranu, kde po zpětné příhře Pilíka centroval Kvída. Na jeho centr si naběhl Trapp, který ve výskoku ovšem fauloval Radu.

43

Rezek pláchl po levém křídle a levačkou centroval do prostoru penalty, kde byl Bazal o trochu později, než by býval potřeboval. Je z toho aut pro Duklu.

44

Mustedanagič se rozhodl brejk Dukly vyřešit dloubáčkem na Koreše, který se ale o přihrávku hlásil v ofsajdu. Ten byl také posléze odmávaný a odpískaný.

45

Podaný si v běžeckém souboji troufl na Kvídu a vybojoval čtvrtý dukelský roh.

45

S centrem od levého praporku si ale hostující beci poradili a odhlavičkovali balon daleko za vápno. Sudí vzápětí nastavuje první poločas o jednu minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

POLOČASOVÉ STATISTIKY: Střely na bránu 2-1, střely mimo 3-2, rohové kopy 4-0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Příbram
Tentokrát uvedli míč do hry hosté, jmenovitě jejich jediný střelec Suchan.

47

Premiérový rohový kop pro hosty vybojoval Linhart, ale příbramští fotbalisté z nabídnuté standardky Duklu neohrozili.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Josef Divíšek (Příbram)

49

Mustedanagič vedl akci Dukly, narazil si s Korešem a pak se pokusil nedaleko před vápnem nahrát Holendovi. Jeho úmysl ale vystihl Chaluš.

50

Po zákroku domácího fotbalisty s číslem jedenáct kopal Pilík na úrovni půlicího kruhu standardku, ale balon poslal do Radových rukavic.

51

Podaný předvedl sprint přes polovinu hřiště, dostal balon od Holendy a hledal spoluhráče ve vápně, jeho centr byl ale zpomalený zásahem jednoho z příbramských fotbalistů.

52

Šimůnek našel dlouhým nákopem Jurošku, jenž v nepříjemné pozici vybojoval alespoň roh.

53

Ten rozehrál Koreš, ale centr si zopakuje kvůli rozmíškám v pokutovém území.

54
Důležité

Druhý pokus se domácímu záložníkovi moc nepovedl, hosté se bez potíží na chvíli ubránili. Pak ale Dukla měla hodně blízko ke gólu. Holenda dostal přihrávku do vápna, přihrál pod sebe a Podaný nadvakrát pálil - jeho druhou ránu vykopl z brankové čáry Chaluš.

55
Důležité

Nedovolený zákrok domácích přerušuje hru přibližně třicet metrů od Rady. Pilík nacentroval, domácí odvrátili za vápno, kde z voleje pálil Suchan - a jeho druhému gólu zabránil na čáře pohotový Rada.

58

Hosté zůstali u balonu a kopali roh, který se jim ale hrubě nepovedl. Dukla to měla s jeho bráněním snadné.

58
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Zinedin Mustedanagič, nahradil ho Frederik Bilovský

60
Důležité

Juroškův centr propadl až ke Korešovi, ten vyčkal na náběh spoluhráčů a přetáhl balon na zadní tyč. Tam si sbíhal Šimůnek, jehož dělovku pod břevno skvěle vyrazil Hruška!

61

Z následného rohového kopu už ale domácí bránu Příbrami neohrozili.

62
Góly

Jan Holenda (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Příbram 2:1
A znovu hráč s číslem devět! Holenda dostal mezi beky ideální kolmici od Koreše, prodral se až před Hrušku, kterému udělal kličku a zakončil do prázdné.

64

Divíšek nasadil jesličky Juroškovi, který svého protihráče vzápětí faulem kousek od postranní čáry zastavil. Volný kop pro Příbram.

65

Pilíkův dobrý centr, který se stáčel na zadní tyč, boxuje Rada daleko za vápno.

67

Nadějně vypadající postup Dukly po pravém křídle ukončila nepřesná přihrávka Miloševiče na Jurošku.

68

Počet diváků 1 264 (16 % z kapacity 8 150)

69

Příbram se nedaleko vápna domácích dopouští útočného faulu, to je pro Duklu naprosto ideální situace.

69

Hosté ale chvíli poté znovu vybojovali ztracený míč a Rezek se v pokutovém území pokoušel o střelu, kterou zablokoval obětavý Miloševič.

71
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Juroška (Dukla)

72

Kvída si myslel, že vybojoval aut pro Příbram, ale opak byl pravdou. Sudí ho ihned vyvedl z omylu a nechává vhazovat Podaného.

73
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Štěpán Koreš, nahradil ho Patrik Brandner

74

Bílovský se zjevil na pravém křídle a z první poslal přízemní centr do vápna, ve kterém ale až na pozdě nabíhajícího Brandnera nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

75
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Petr Trapp, nahradil ho Martin Krameš

77

Po delší odmlce přišla fotbalovější akce v podání Dukly, Miloševič si narážel s Hanouskem na vápně a vzešel z toho domácí roh. Juroškův centr ale jeho spoluhráči nevyužili tak, jak by si představovali - sudí navíc odpískal útočný faul.

79

Dukla se teď ubránila hostujícímu volnému kopu, Rezek totiž tvrdou střelou napálil jen zeď.

82
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Josef Bazal, nahradil ho Karsten Ayong

82
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jan Juroška, nahradil ho Michal Smejkal

84

Bilovský si moc nerozuměl na pravé straně s Miloševičem, ale přesto spolu udrželi míč a druhého jmenovaného pak fauloval Divíšek.

85

Podaný zkusil místo centru ze standardky rovnou překvapit Hrušku, ale jeho pokus prolétl nad břevnem.

87
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Jan Kvída, nahradil ho Štěpán Kacafírek

88

Všichni hráči Příbrami vyrazili vpřed, Suchan rychle rozehrál standardku a vzápětí hodně nepřesně centroval Divíšek. Pokus o vyrovnání se prozatím odkládá.

89
Důležité

Dukla mohla mít klid, jenže Podaného centr, jenž si ve vápně hostí mohl balon pohodlně naštelovat, poslal Bilovský v záklonu hlavou nad bránu.

90

Sudí Marek nastavuje tři minuty nad rámec hrací doby.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Smejkal (Dukla)

90
Góly

Frederik Bilovský (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Příbram 3:1
A je rozhodnuto, tři body zůstanou na Julisce. Do otevřené obrany šel Bilovský s Tetourem, který střídajícímu hráči nahrál a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil.

90

Díky za pozornost, vážení čtenáři. Na shledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové nejvyšší soutěže zde na iDNES.cz. Pěkný zbytek pátečního večera!

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1

Vzájemné zápasy

25. května 2019 17:00Příbram-Dukla 3:2
7. prosince 2018 18:00Dukla-Příbram 1:2
11. srpna 2018 17:00Příbram-Dukla 4:0
5. května 2017 18:00Dukla-Příbram 3:1
5. listopadu 2016 17:00Příbram-Dukla 3:1
30. dubna 2016 15:00Příbram-Dukla 2:2
7. listopadu 2015 17:00Dukla-Příbram 0:1
25. dubna 2015 17:00Příbram-Dukla 3:0
28. října 2014 20:15Dukla-Příbram 0:0
22. března 2014 18:00Dukla-Příbram 1:1
31. srpna 2013 16:00Příbram-Dukla 0:2
8. března 2013 18:00Dukla-Příbram 1:0
25. srpna 2012 17:20Příbram-Dukla 1:1
23. března 2012 20:15Příbram-Dukla 2:2
23. září 2011 18:00Dukla-Příbram 2:1

Mohlo by vás zajímat