Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. září 2021 Berta

Online reportáž

Hezký sváteční večer. Na Julisce je dnes na programu utkání mezi Duklou a Příbramí, které se původně hrálo 17. října, ale kvůli výpadku osvětlení ho sudí po půli předčasně ukončil za stavu 2:1 pro Duklu. Všechny statistické údaje se anulují, ve 20:15 se začne nanovo.

Nejdůležitější zpráva na úvod: reflektory stadionu na Julisce dnes svítily naplno už hodinu před uktáním. Během týdne proběhla jejich zkouška a nic by nemělo bránit tomu, aby zápas tentokrát proběhl bez výpadků.

Dukla nasazuje mladou stoperskou dvojici Jeřábek-Polom. Chybí totiž Štetina, který má trest za karty. V útoku znovu nechybí Beauguel, který už letos stihl šest gólů. Kromě Bergera ho doplní Krmenčík, který dostává přednost před Marešem.

V příbramské sestavě se pomalu zabydluje záložník Deli, zapůjčený ze Sparty. Dnes znovu nastoupí ve středu pole, ani na jiných místech není sestava hostů překvapivá.

Sestavy a rozestavení

Dukla PrahaDukla(4-3-3)

1 Rada
Jeřábek
o hráči
Hanousek
o hráči
Hanousek
o hráči
Čajič
o hráči
62. min Považanec o hráči
Krmenčík
o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
75. min Néstor o hráči
14 Gedeon
Gedeon
o hráči
Beauguel
o hráči
18 Polom
Polom
o hráči
Karavajev
o hráči

1. FK PříbramPříbram(4-5-1)

Boháč
o hráči
Hájovský
o hráči
Zápotočný
o hráči
10 Fillo
Fillo
o hráči
78. min Krbeček o hráči
11 Zeman
Zeman
o hráči
90. min Krameš o hráči
16 Sus
19 Deli
25 Pilík
Pilík
o hráči
90. min Hajrapetjan o hráči
26 Neves
Neves
o hráči
Řezníček
o hráči
Hnaníček
o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Arnošt
Počet diváků: 734

Do začátku utkání zbývá asi deset minut, hráči se běželi ještě ohřát do kabin. Už totiž pěkně přituhlo, takže i hrstka fanoušků na tribunách se choulí v teplých bundách.

Hráči už jsou připravení, zápas za chvilku začne.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Příbram
Rozehráli domácí.

1

První útočnou akci Příbrami zastavil ofsajd Řezníčka na hranici šestnáctky.

2

Rada trochu riskantně rozehrával do strany na Karavajeva, ale vyšlo to a Dukla pokračovala v útočné akci. Tu zastavil Hnaníček, který obral o míč Bergera.

4

Dukla v úvodu drží míč, ale ještě se nedostala na dostřel příbramské branky. Teď si stopeři přihrávají na vlastní polovině.

6

Nevesovi odskočil míč při zpracování a Dukla vyrazila rychle vpřed. Akce ale skončila na hranici šestnáctky, kde Čajič přihrál Bergerovi na paty.

7

Čajič roztáhl hru doleva na Matěje Hanouska, ten centroval do vápna. Tam zůstal chvíli volný Berger, zkoušel zakončit nůžkami, ale míč netrefil.

8

Zeman chtěl v rohu hřiště vybojovat aspoň rohový kop, ale nepovedlo se. Míč se odrazil od jeho nohy a Rada bude vykopávat.

9

Gedeon chtěl poslat přihrávku do běhu Karavajevovi, ale poslal ji moc prudce. Míč skončil v autu a vhazují hosté.

10

První roh zápasu. Řezníček napálil míč do nohy Poloma, od kterého se balon odrazil za čáru.

11

Příbramští poprvé zkoušeli překvapit Duklu signálem při rohovém kopu a málem to vyšlo. Netečovaný míč prošel k Radovi, který vyrazil na další roh.

13

Čajič sprintoval za míčem, ale měl to hodně těžké - příbramští ho totiž ztrojili. Proti takové přesile záložník Dukly balon neudržel.

14

Berger se tázavě díval po rozhodčím, ale ten jen ukázal, že se hraje dál. Záložník Dukly spadl kousek před vápnem, ale podle sudího šel k zemi až moc ochotně.

15

Fillo zezadu vletěl do Gedeona, který se jen těžce sbírá ze země. Rozhodčí odpískal faul, ale kartu nevytáhl.

16

Deli obral Gedeona tentokrát čistě, pak zkoušel kolmicí najít Zemana. Ale byl to naivní pokus, obránci Dukly jeho úmysl přečetli.

17

Poté, co v úvodu měla víc ze hry Dukla, se teď zápas trochu vyrovnal. Jenže na první šanci se čeká dál, hraje se hlavně ve středu pole.

18

Deli zkoušel další kolmici, ale ani teď Zeman míč nedostihl. Tentokrát proto, že balon byl příliš dlouhý a skončil v autu.

20
Důležité

Příbram kopala standardku zhruba z pětadvaceti metrů, rozehrál Zeman. A i když míč nikdo netečoval, byla to zatím největší šance. Gólman Rada očekával teč a pak jen tlačil míč ven očima. Balon nakonec proletěl těsně vedle tyče.

21

Matěj Hanousek se protáhl po levé straně a z lajny centroval do vápna, tam ale Čajiče, ke kterému míč směřoval, uhlídal Hájovský.

22

Fillo sice na chvíli odskočil Bergerovi, ale pak míč zbytečně zasekl a navíc ztratil stabilitu. Skončil na zemi a akce Příbrami už dál nepokračovala.

24

Zatím je to na Julisce fotbalová dieta. Málo střel, málo šancí, zato hodně ztrát a nepřesností. Naposledy pokazíl nadějnou akci Karavajev, který nezvládl centr z pravé strany a poslal míč do autu.

26

Beauguelovi se zřejmě nelíbilo, jak předtím centroval spoluhráč Karavajev, tak si sám seběhl napravo a zkusil centr vzít na sebe. Ale ani jemu se nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů.

28

Fillo se pokoušel něco vykouzlit s míčem u postranní čáry, ale nakonec to vzdal a raději přihrál na jistotu dozadu.

29

Dukla bude kopat první roh...

30

... Vzal si ho na starost Čajič, ale trefil jen prvního bránícíhi hráče. Takže ho čeká repete.

31

Ani napodruhé to nebylo o moc lepší. Rozehrávku na hranici šestnáctky hostující obránci snadno přečetli.

32

Dlouhé obléhání šestnáctky Dukly končí Pilíkovým útočným faulem. Příbramští přitom předtím mohli zakončit, konkrétně Deli, ale ke střele nenašel odvahu.

34

Krmenčík teď moc okatě padal na hranici šestnáctky, rozhodčí mu to nezbaštil. A Hájovský, který u něj byl nejblíž, mu hezky zblízka zdůraznil, ať už nic takového nezkouší.

36

Zeman je často u míče, dělá obraně Dukly problémy, ale teď při pokusu o přihrávku uklouzl. Jenže domácí toho nedokázali využít, do útoku šli příliš pomalu.

38

Dukla zatím směrem dopředu není nebezpečná, hraje mnohem opatrněji než při prvním zápase, který ukončil výpadek světel. To už měla touhle dobou na kontě dva góly, teď naopak čeká i na první střelu.

40

Příbramská kombinace u postranní čáry brzy skončila, takže dopředu mohli domácí. Jenže Polomova ulička na Bergera nevyšla.

42

Beauguel se sice nevymotal z obležení dvou soupeřů, ale v téměř beznadějné pozici vybojoval nakonec aspoň aut.

42

Gedeon zkusil vypálit z velké dálky, snad ze třiceti metrů, ale ránu mu zblokoval Deli.

44
Důležité

Zatím největší šance zápasu! Po přihrávce Matěje Hanouska z levé strany míč prošel s trochou štěstí do vápna k jeho jmenovci Markovi, který se do něj pořádně opřel. Rána šla doprostřed, i tak ale Boháčovi propadla a brankář Příbrami ji ztlumil až na brankové čáře.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Příbram

46
Důležité

První poločas šancí skončil, druhý začal. Pilík se snadno protáhl na pravé straně přes Hanouska, z lajny centroval do vápna, kam vtrhl Fillo. Z voleje šťouchl do míče, ale ten proletěl těsně vedle.

48

Tísněný Krmenčík vyválčil na levé straně aut pro Duklu, po kterém se hra rychle přesunula na druhou stranu. Ale nic nebezpečného ze strany domácích nepřišlo.

50

Řezníček na polovině hřiště zády k brance zpracovával míč, ale Jeřábek mu hned dýchal na záda a nakonec ho čistě o balon připravil.

51

Oba týmy dnes nejvíc trápí rychlý přechod do útoku. Akce se rozjíždějí pomalu a částo končí nepřesností.

52

Počet diváků 734 (9 % z kapacity 8 150)

53

Deli si elegantně obhodil Čajiče, pak rozehrál do strany na Filla. Ale ten už nic nebezpečného pro domácí branku nevymyslel.

54
Důležité

Slušná šance pro hosty. Zeman centroval z pravé strany do vápna, kde si na míč naběhl nehlídaný Zápotočný. Poslal ho ale přímo na Radu, který dokázal vytěsnit balon do bezpečí.

57

Příbram je teď lepší, hraje se hlavně na polovině Dukly. Ta začala druhý poločas hodně pasivně a před branku soupeře se ještě pořádně nedostala.

58

Zemanovy centry jsou nebezpečné, obrana Dukly s nimi má dál problémy. Tentokrát vysoký stoper Jeřábek odhlavičkoval, ale Příbram teď bude kopat roh.

59

Další možnost pro Zápotočného, kterému obrana Dukly opravdu nechává dost prostoru. Tentokrát hlavičkoval v ne úplně ideální pozici a míč šel vedle branky.

61
Důležité

Příbram se rozjela, měla další šanci. Ve vápně doletěl míč k Pilíkovi, který ale pálil ze záklonu a branku vysoko přestřelil.

62
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Jakub Považanec

63

Teď zahrozila i Dukla. Berger si zpracoval v šestnáctce míč, pak z levé strany pálil, ale obránce mu ránu zblokoval. Míč se odrazil k Považancovi, který se do něj opřel z voleje a rána proletěla zhruba metr vedle tyče.

67

Dukla se trochu probudila, teď to je ona, kdo častěji drží míč a tlačí se před branku soupeře. Považanec střílel z vápna těsně mimo, teď už je míč na polovině domácích, ale ti ho mají pod kontrolou.

68

Před Řezníčkem uklidil Považanec míč na roh, z pravé strany ho bude kopat Zeman.

69

Z rohu nic nebezpečného nevzešlo, teď ale bude Příbram kopat zajímavou standardku kousek za vápnem po faulu na Filla.

70

Ale ani přímý kop nepřinesl žádné ohrožení pro branku Dukly. Příbram se ještě drží na polovině domácích, ale daleko od brány.

74

Tempo znovu opadlo, šance nepřicházejí. Skoro to vypadá, jako by oba týmy byly s výsledkem spokojené.

75
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Albiach Roger Néstor

77

Standardku z pravé strany rozehrál Néstor, ale trefil jen nejbližšího hráče soupeře.

78
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho Tomáš Krbeček

80

Nadějná akce Dukly. Beauguel centroval do vápna směrem k Považancovi, ale tomu v poslední chvíli míč ukopl obránce. Je z toho roh.

81

Příbram už se dopředu moc nežene. Až teď za dlouhým míčem sprintoval Krbeček, ale pomohl si útočným faulem.

83

Polom se zlobí na Matěje Hanouska, ale sám asi nemá čisté svědomí. Spoluhráči poslal přihrávku na paty a míč skončil v autu.

87

Oběma týmům se nedá vytknout bojovnost, ale hezkých momentů dnes fanouškům moc nenabídly. A teď to vypadá, že utkání se už jen dohrává.

89

Dukla to ještě zkouší, nebezpečně centroval Matěj Hanousek. Ale Příbram zatím brání pozorně.

90
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Levon Hajrapetjan

90
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Martin Zeman, nahradil ho Martin Krameš

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

25. května 2019 17:00Příbram-Dukla 3:2
7. prosince 2018 18:00Dukla-Příbram 1:2
11. srpna 2018 17:00Příbram-Dukla 4:0
5. května 2017 18:00Dukla-Příbram 3:1
5. listopadu 2016 17:00Příbram-Dukla 3:1
30. dubna 2016 15:00Příbram-Dukla 2:2
7. listopadu 2015 17:00Dukla-Příbram 0:1
25. dubna 2015 17:00Příbram-Dukla 3:0
28. října 2014 20:15Dukla-Příbram 0:0
22. března 2014 18:00Dukla-Příbram 1:1
31. srpna 2013 16:00Příbram-Dukla 0:2
8. března 2013 18:00Dukla-Příbram 1:0
25. srpna 2012 17:20Příbram-Dukla 1:1
23. března 2012 20:15Příbram-Dukla 2:2
23. září 2011 18:00Dukla-Příbram 2:1