Příjemný večer, česká reprezentace má před sebou poslední vystoupení v tomto kalendářním roce. V přátelském utkání se představí na půdě Dánska. Zápas, který má výkop ve 20:15, můžete sledovat v on-line reportáži.

V základní sestavě českého týmu se představí nováček Rezek, který nastoupí na levém okraji záložní řady. Jediným typickým útočníkem bude Necid.

Trenéru Bílkovi chybějí dlouhodobí marodi Baroš se Sivokem, stoper Hubník dostal volno. V Dánsku je osmnáct hráčů, do hry by měli zasáhnout všichni až na druhého gólmana Laštůvku. Podle pravidel může Bílek v přípravném utkání střídat šestkrát.

Dánský trenér Morten Olsen neposílá do utkání nejsilnější jedenáctku, chybí mu např. Bendtner nebo Agger.

DánskoDánsko(4-5-1)

Lindegaard
12 Thomsen
Thomsen
4 Zanka
Zanka
46. min Stadsgaard o hráči
Bjelland
Mtiliga
Rommedahl
76. min Eriksen o hráči
Kahlenberg
62. min Andreasen o hráči
Poulsen
69. min Zimling o hráči
Jörgensen
29. min Jensen o hráči
Krohn-Dehli
18 Junker
Junker
46. min Rasmussen o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Pospěch
85. min Limberský o hráči
2 Suchý
Suchý
Rajnoch
3 Kadlec
Kadlec
85. min Pudil o hráči
Rosický
46. min Lička o hráči
Hübschman
13 Plašil
Plašil
89. min Petržela o hráči
8 Polák
Polák
9 Rezek
Rezek
65. min Bednář o hráči
7 Necid
Necid
65. min Hubník o hráči

Rozhodčí: Webb - Beck, Collin
Počet diváků: 0

Samostatná Česká republika sehrála s Dánskem celkem sedm zápasů a bilanci má lepší: tři výhry, tři remízy a jedna porážka.

Reprezentanti obou zemí už jsou připraveni na hrací ploše stadionu v Aarhusu, který je zatím zaplněn přibližně z poloviny. Zní národní hymny.

Do začátku utkání už zbývá jen několik okamžiků. Řídit ho bude známý anglický sudí Howard Webb, který pískal např. finále mistrovství světa.

1

Začal první poločas utkání Dánsko - Česko
Výkop měli Češi, kteří nastoupili v červených dresech. Dánové mají bílé.

1

Za dlouhým Plašilovým nákopem se hned po úvodním hvizdu hnal debutant Rezek, ale byl mu odmáván ofsajd.

2

Ve středu české obrany propadl Suchý, kterého obral o míč Martin Jörgensen. Na hranici pokutového území míč posunul Junkerovi, který z dobré pozice nezakončil přesně.

4

Český kapitán Rosický posunul míč Plašilovi, který přesným centrem našel před bránou Necida. Ten si míč zpracoval ke střele a nakonec i vsítil gól, který však nebyl uznán kvůli ofsajdu.

5

Zpoza šestnáctky vypálil Rezek, mířil ale pouze doprostřed brány, kde byl připravený gólman Lindegaard.

7

Rosický ve středu hřiště vystihl dánskou rozehrávku, potáhl míč středem hřiště a pak přihrál doprava nabíhajícímu obránci Pospěchovi. Jeho prudká přihrávka měla mířit do vápna na Necida, míč ale odvrátili dánští obránci.

8

Za dlouhým nákopem se hnal podél pravé lajny Polák, stažením za rameno ho fauloval dánský krajní obránce Mtiliga.

8

Následnou standardní situaci zahrával Rosický, jeho centr před bránu byl odvrácen na rohový kop.

9

Centr Rosického od rohového praporku propadl až na zadní tyč, kde si míč snažil zpracovat Necid. Trvalo mu to ale dlouho, dostal se ze střeleckého úhlu a jeho pokus byl zblokován.

10

Po faulu na Plašila zahrával poslal Rosický do dánské šestnáctky další centr, žádný z českých hráčů na míč však nedosáhl.

11

Rosický si s lehce zpracoval míč a dobře viděl po pravé postranní čáře nabíhajícího Pospěcha. Tomu ale cestu zkřížil Mtiliga.

12

Čeští fotbalisté mají v úvodu utkání míč o něco častěji na kopačkách, Dánové se ale zatím dobře brání.

13

Dánové zahrozili útokem po pravé straně, kde přes Kadlece odcentroval Rommedahl. Před Čechovou bránou se ale do zakončení žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

15

Dlouhý míč skončil až u dánského brankáře Lindegaarda. Ten s rozehrávkou nespěchá.

16

Prudká přihrávka středem pole mířila na Junkera, který se odpoutal od Suchého. Akci ale přerušil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

18

Dánsko bude kopat penaltu! Kadlec na poslední chvíli stáhnul k zemi Rommedahla, který se hnal za dlouhým nákopem z hloubi pole.

19

Brankář Čech ale pokutový kop vyrazil! Míč si postavil Krohn-Dehli, český brankář ale dobře vystihl směr jeho střely.

19

Dánové se mohli prosadit i z následného rohového kopu, těsně před Čechem hlavičkoval jeden z jejich hráčů nad.

20

Domácí teď český výběr přehrávají, další akce Dánů byla zastavena pro ofsajd.

21

Na druhé straně centroval z levé strany z rohového kopu Rosický, ale nebezpečí z toho nebylo.

22

Domácí se hnali do rychlého protiútoku. Suchý vystoupil proti rozběhnutému Krohn-Dehlimu, ale nezasáhl dobře. Akce Dánska nakonec skončila až u Rajnocha, který ho čistě obral o míč.

23

Nákop českého stopera Suchého byl příliš dlouhý, Rezek byl bez šance.

25

Z pětadvaceti metrů vypálil prudce Polák, jeho pokus mířil tři metry vedle tyče.

26

Po rychle a nakrátko rozehráné standardní situaci pronikl do dánského vápna Rezek a přihrával před bránu, kam mu nabíhal Necid. Před ním ale míč na rohový kop odvrátil jeden z obránců.

27

Z rohu Češi nezahrozili.

28

Pěkná kombinační akce českého týmu: Rosický na sebe na hranici vápna navázal protihráče a přihrál do pokutového území Rezkovi, který míč narazil na levou stranu Plašilovi. Ten zkoušel zakončit z první, jeho nepříliš prudkou střelu chytil brankář Lindegaard.

29

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Martin Jörgensen, nahradil ho Daniel Jensen
Diváci se loučí s pětatřicetiletým záložníkem Martinem Jörgensenem, který končí svou bohatou reprezentační kariéru.

30

Střídající Jensen se hned ocitl v šanci, když k němu do vápna prošel prudký centr. Opřel se do míče z voleje, ale trefil jen boční síť Čechovy brány.

31

Z hranice vápna střílel Pospěch, byl ale v záklonu a jeho pokus tak nebezpečný nebyl.

32

Centr Krohn-Dehliho mířil k zadní tyči, kde byl osamocený Kadlec. Ten si ale nebyl jistý, že je sám, a tak míč raději uklidil na rohový kop.

33

Rohový kop z pravé strany rozehrál Rommedahl nakrátko, míč se k němu ale ještě vrátil. Následný centr ze vzduchu si stáhnul Čech.

34

V pokutovém území Dánska si prostor pro střelu dělal Pospěch. Jeho pokus byl zblokován, míč se ale ještě dostal na hranici vápna k Plašilovi, který z první střílel nad.

36

Češi se teď musí bránit, Dánové je uzamkli před vlastním vápnem.

36

Po faulu u levé postranní čáry zahrával standardní situaci Krohn-Dehli, jeho přetažený centr stáhnul ze vzduchu brankář Čech.

38

Po nepřesnosti Suchého v rozehrávce musel míč dlouhým nákopem odevzdat Rajnoch.

40

Dlouhou přihrávkou hledal obránce Rajnoch spoluhráče Pospěcha, ten ale na míč nedosáhl.

42

Z dálky zkusil vypálit Polák, ale střelu mu vůbec nesedla, mířila až na tribunu.

43

Na levé straně se k centru uvolnil Kadlec, ale domácí obránci míč odhlavičkovali.

44

Český tým je teď aktivnější, Plašilova střela z dvaceti metrů byla ale hodně nepřesná.

45

Dlouhý centr, který ze standardní situace poslal před českou bránu Krohn-Dehli, skončil až u brankáře Čecha.

46

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Mathias Jörgensen Zanka, nahradil ho Kris Stadsgaard

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Mario Lička

48

Na oblouček za české obránce si nabíhal Rommedahl, k míči měl ale blíž brankář Čech.

49

Dánové se pokoušeli prosadit po levé straně, nakonec musel faulovat Pospěch.

50

Dánové rozehráli standardní situaci nakrátko, míč se dostal před vápno k Mtiligovi, který se do něj opřel z voleje. Prudou ránu ještě na malém vápně přizvedl Rasmussen, míč jen těsně přelétl břevno Čechovy brány.

52

V úvodu druhé půle jsou Dánové častěji u míče.

53

Po pravé straně spěchal za přihrávkou do vápna rychlý Rommedahl, před koncovou čarou ještě stačil přihrát před bránu, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

54

Náznak šance také na druhé straně: Rezek sklepl dlouhý míč hrudí Plašilovi, který mu ho hned vrátil. Plzeňský ofenzivní záložník pak vystřelil z první, jeho pokusu z dvaceti metrů ale chyběla větší razance.

56

Necid si naběhl na přihrávku za obránce, byl ale v ofsajdu a navíc si při zpracování míče pomohl rukou.

57

Povedená akce domácích. Rommedahl potáhl míč a po rychlé narážečce si chtěl na pravé straně pokutového území zpracovat míč Thomsen, to se mu ale nepovedlo, utekl mu do zámezí.

58

Na půlící čáře Necid zezadu fauloval pronikajícího Stadsgaarda.

61

Čeští fotbalisté se snaží rozehrát z vlastní poloviny, napadající Dánové jim ale dělají problémy.

62

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Thomas Kahlenberg, nahradil ho Hans Henrik Andreasen

63

Před Lindegaardovu bránu si na přihrávku z pravé strany nabíhal Necid, u míče byl ale dřív dánský brankář.

64

Neúnavný Rommedahl si naběhl na přesný pas z poloviny hřiště, v pokutovém území se uvolnil k přihrávce před bránu, míč nakonec odvrátil Rajnoch.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Roman Bednář

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Michal Hubník

67

Po pravé straně pronikal Thomsen, spolu s ním se ale stihl vrátit i střídající Bednář, který mu nedovolil odcentrovat od rohového praporku.

68

Ve středovém kruhu se po zákroku Jensena svíjí Plašil.

69

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Christian Poulsen, nahradil ho Niki Zimling

70

Po dlouhé době nebezpečná akce českého týmu. Plašil ze středu pole poslal výbornou přihrávku na nabíhajícího obránce Kadlece, ten si převzal míč na hranici vápna, jeho střela ale byla zblokována.

71

Ošetřen musel být také Stadsgaard, kterého ve výskoku do obličeje rukou udeřil Hubník.

72

Na přetažený Hubníkův centr si u zadní tyče vyskočil Lička, dokázal míč vrátit před bránu, ale to už byl v zámezí.

74

Polákova střela z dvaceti metrů byla hodně slabá, brankář Lindegaard ji v pohodě kryl.

76

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Dennis Rommedahl, nahradil ho Christian Eriksen

77

Bednář výborně uvolnil Hubníka, který z levé strany postupoval na bránu. Míč si ale ve vápně předkopl a zezadu ho čistě odzbrojil vracející se Thomsen.

79

Hraje se teď na polovině hřiště, kde fauloval Polák.

80

Český záložník Plašil vystihl rozehrávku dánských obránců a postupoval směrem k bráně. Pět metrů před vápnem ho zezadu fauloval Rassmusen.

81

K přímému kopu se postavil Kadlec technickou střelou trefil levou tyč Lindegaardovy brány!

83

Po Hubníkově přiklepnutí centroval z pravé strany Pospěch, jeho centr byl ale přetažený, Bednář na něj nedosáhl.

85

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Pospěch, nahradil ho David Limberský

85

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Kadlec, nahradil ho Daniel Pudil

86

Proti střídajícímu Pudilovi vybojoval rohový kop Eriksen. Jeho následný centr tečoval hlavou jeden z jeho spoluhráčů před bránou, ale ne nebezpečně pro Čecha.