Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:13.

Je konec! Domácí Chelsea nakonec poráží Southampton 3:1. Londýnský celek vstoupil do utkání aktivně. V páté minutě zahodil první šanci Werner. V 9. minutě už ale po rohovém kopu otevřel skóre Trevoh Chalobah. Hosté si jedinou šanci vypracovali ve 22. minutě, ale Ward-Prowse dělovkou těsně minul branku. Poté měl další šanci Loftus-Cheek, nicméně také nemířil přesně. Po krásné kombinaci mohl navýšit vedení Chelsea Chilwell, ale McCarthy jej vychytal. Domácí pak přidali další dva zásahy, ale první neplatil kvůli ofsajdu a Wernerův gól ze závěru první půle odvolal sudí po prohlédnutí záznamu kvůli faulu Azpilicuety.

Po změně stran Chelsea chvíli diktovala tempo hry, ale po hodině hry fauloval ve vápně Chilwell a James Ward-Prowse pokutový kop proměnil! Právě Ward-Prowse se ale v 77. minutě nechal vyloučit po faulu na polovině Chelsea, což rozhodlo o osudu utkání. V 84. minutě totiž vrátil domácím vedení Timo Werner a v 89. minutě přidal pojistku Ben Chilwell.

Hudson-Odoi
65. min Mount
Loftus-Cheek
83. min Barkley
Chalobah
Kovačić
73. min Jorginho

Walcott
46. min Diallo
6 Romeu
Romeu
Ward-Prowse
23 Tella
Tella
73. min Djenepo
11 Redmond
Redmond
87. min Elyounoussi

Karty

Žlutou kartu dostává Moussa Djenepo (Southampton FC).

90+4

Utkání už se pouze dohrává. Chelsea s přehledem kombinuje na polovině soupeře a díky dnešnímu triumfu se alespoň do zítřka posune do čela Premier League.

90+3

Chelsea se znovu usadila na polovině soupeře. Pro míč si došel Timo Werner, kterého opět poslal k zemi Mohammed Salisu.

90+2

Hosté jsou po promarněném závěru dnešního souboje hodně frustrovaní. Na trávníku přibývá nedovolených zákroků.

90+1
Karty

Žlutou kartu dostává Mohammed Salisu (Southampton FC).

90

Nastavuje se pět minut!

89

Chelsea právě vstřelila branku!
Neskutečná branka Chelsea! Domácí potvrdili svůj triumf. Lukaku nejprve trefil tyč, následná dorážka Azpilicuety také orazítkovala brankovou konstrukci, ale do zakončení se dostal BEN CHILWELL, jehož rána z voleje skončila podle hodinek hlavního rozhodčího za brankovou čárou!

89

Trevoh Chalobah uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a ještě získal pro Chelsea vhazování. Southampton to má v deseti lidech velmi těžké.

88

Probudili se také domácí fanoušci, kteří nyní ženou Chelsea hlasitým skandováním. Do vápna se hnal Ben Chilwell, ale nepovedlo se mu zpracování.

87

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Mohamed Elyounoussi.

86

Chelsea navíc pokračuje v ofenzivní snažení. Lukaku v blízkosti velkého vápna vybojoval míč, ale zakončení levou nohou se mu vůbec nepovedlo.

84

Chelsea si bere zpět své ztracené vedení! Domácí doslova uspali defenzivu Southamptonu a udeřili po rychlé akci! Na prudkou přihrávku na pravou stranu si naběhl Azpilicueta, který ihned předložil míč na malé vápno a TIMO WERNER z malého vápna doklepl míč do sítě!

84

Chelsea pokračuje v tlaku na polovině Southamptonu. Domácí teď dlouho kombinovali kolem šestnáctky, kde však nepřiletěl nebezpečný centr.

83

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Ross Barkley.

82

Azpilicueta odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde číhal Romelu Lukaku, ale před ním odvrátil míč na rohový kop pozorný Romeu.

81

Mason Mount se po další rychlé akci Chelsea dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale mířil do míst, kde stál McCarthy.

80

Southampton i v oslabení hraje velmi sympaticky. Kyle Walker-Peters podpořil ofenzivu hostujícího celku dlouhým sprintem po levé straně, ale nedostal se k odcentrování.

79

Redmond posunul míč na pravou stranu, ale domácí Ben Chilwell míč skluzem srazil do zámezí. Redmond ale zůstává ležet na trávníku a stěžuje si na křeče.

78

Chelsea tak pokračuje v dobývání pokutového území oslabeného soupeře. Southampton teď brání v blízkosti vlastního pokutového území.

77
Karty

Velké problémy pro Southampton! Ward-Prowse je po ostrém skluzu na Jorginha vyloučen!

75

Tak pozor! Předchozí zákrok ještě řeší VAR!

74

Střídající Djenepo se ihned zapojil do dění na trávníku a na polovině hřiště fauloval jednoho z hráčů domácí Chelsea.

73

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Jorginho.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Moussa Djenepo.

72

Obrovská šance Chelsea! Lukaku patičkou sklepl míč na Wernera, který ustál souboj s obráncem a dostal se do zakončení. McCarthy ale drží šance Southamptonu na body!

71

Chelsea má nyní obrovské problémy při přechodu na polovinu soupeře. Hosté totiž zahustili prostor kolem půlící čáry a skvěle domácí hráče dostupují.

70

Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme bojovný druhý poločas. Uvidíme, jak bude Tuchel na vyrovnaný stav reagovat.

69

Mason Mount se snažil udržt míč na pravé straně, jenže nikdo v modrém mu nepřišel pomoci. Hráči Southamptonu nyní skvěle napadají rozehrávku Chelsea.

68

Domácí Chelsea už opět hraje s míčem na kopačkách a tlačí se do útoku. Proti výborně hrající obraně soupeře to Chelsea bude mít těžké.

67

Hra je přerušena! Hostující Tella zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za pravý kotník. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.

66

Mason Mount se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do akce Chelsea a odcentroval do vápna, kde zakončoval Chilwell, jehož ránu tečoval mimo branku Romelu Lukaku.

65

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Mason Mount.

64

Adam Armstrong se dostal do blízkosti velkého vápna, kde dokonce zakončil, ale Thiago Silva jeho ránu skluzem srazil na rohový kop.

63

Chelsea se ihned po rozehrávce vydala do útoku. Londýnský celek chce strhnout vedení na svou stranu hodně rychle. Čeká nás zajímavá půlhodina.

61

Southampton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil JAMES WARD-PROWSE a střelou k tyči nedal Mendymu nárok!

59

Pokutový kop pro Southampton! Valentino Livramento se uvolnil ve vápně a Chilwell jej poslal k zemi!

59

Mateo Kovačić chtěl procedit míč kolmou přihrávkou mezi obránce Southamptonu, jenže jeho pobídku přečetl výborně hrající Bednarek.

58

Redmond se dostal na polovinu Chelsea, jenže přechod Southamptonu vpřed je zatím hodně pomalý. Defenziva Chelsea má dostatek času k tomu, aby se stačila srovnat.

57

Ben Chilwell upadl po souboji v pokutovém území. Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí dává jasným gestem najevo, že se bude pokračovat.

56

Salisu zvládl důležitý sprint. Na levé straně totiž spěchal vpřed Romelu Lukaku, ale hostující obránce špičkou kopačky odkopl míč do zámezí.

55
Karty

Silva zastavil unikajícího Redmonda a vidí žlutou kartu.

55

Domácí zůstali po rohovém kopu usazení v blízkosti velkého vápna, ale Chilwell míč neudržel na trávníku. Southampton může znovu rozjet ofenzivu.

54

Timo Werner dostal přihrávku do běhu na pravé křídlo a pohotově poslal míč na malé vápno. Důrazný Bednarek nekompromisně odkopl míč na roh.

53

Ben Chilwell si pohlídal nákop za obranu Chelsea a hlavou zahrál až k připravenému Mendymu. Londýnský celek musí začít od své svatyně.

52

Kyle Walker-Peters podpořil ofenzivu Southamptonu náběhem po levé straně hrací plochy. Jeho průnik ale skvěle zastavil důrazný Trevoh Chalobah.

51

James Ward-Prowse vybojoval míč na polovině Chelsea. Do zakončení se následně hnal Nathan Tella, ale Thiago Silva mu nedal nárok.

50

Mohammed Salisu uklidňuje rozehrávku Southamptonu na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu favorizované Chelsea teď soupeřovu rozehrávku neatakuje.

49

Valentino Livramento si dal pozor na rozběhnutého Hudsona-Odeie, kterého s přehledem dokázal odstavit od míče. Chelsea však vstoupila do druhé půle aktivně.

48

Mateo Kovačić vybojoval míč na polovině soupeře, Lukaku si následně odstavil stopera, jenže celou akci zazdil nepovedeným zpracováním Werner.

47

Hosté po vystřídání Walcotta lehce změnili rozestavení. Na hrotu zůstává osamocený Armstrong. Hostující kouč naopak posílil střed pole.

46

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ibrahima Diallo.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Chelsea. Londýnský celek vstoupil do utkání aktivně. V páté minutě zahodil první šanci Werner. V 9. minutě už ale po rohovém kopu otevřel skóre Trevoh Chalobah. Hosté si jedinou šanci vypracovali ve 22. minutě, ale Ward-Prowse dělovkou těsně minul branku. Poté měl další šanci Loftus-Cheek, nicméně také nemířil přesně. Po krásné kombinaci mohl navýšit vedení Chelsea Chilwell, ale McCarthy jej vychytal. Domácí pak přidali další dva zásahy, ale první neplatil kvůli ofsajdu a Wernerův gól ze závěru první půle odvolal sudí po prohlédnutí záznamu kvůli faulu Azpilicuety.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Do rozehrávky Southamptonu se v závěru poločasu musel zapojit i brankář McCarthy. Jeho nákop na pravou stranu byl nepřesný a propadl do autu.

45+2

Nathan Tella se už v nastaveném čase prohnal do pokutového území, kde chtěl levačkou vrátit míč na spoluhráče, ale trefil vracejího se soupeře.

45+1

Nastavují se tři minuty!

45

Southampton se v závěru prvního poločasu usadil na polovině Chelsea a snaží se něco vymyslet. Defenziva londýnského celku ale nedává soupeři prostor.

44

Branka skutečně neplatí! César Azpilicueta totiž při zisku míče přišlápl Walkeru-Petersovi kopačku.

43

Tak pozor! Celou akci ještě zkoumá VAR! Zřejmě se zkoumá zákrok Azpilicuety na jednoho ze soupeřů.

41

Domácí Chelsea nakonec ještě před přestávkou přidává druhý zásah! Londýnský celek si vytvořil obrovský tlak. Po jednom z centrů na míč jen těsně nedosáhl Lukaku. Akce ale pokračovala, Callum Hudson-Odoi míč vrátil na malé vápno a TIMO WERNER usměrnil míč hlavou do sítě! Branka ale nemůže platit pro předcházející nedovolený zákrok!

41

Romelu Lukaku napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Urostlý belgický útočník dostal obránce soupeře pod tlak, ale míč nevybojoval.

40

Nathan Tella se po levém křídle dral na polovinu Chelsea, nicméně Werner mu míč stačil vypíchnout do zámezí. Southampton chce vyrovnat ještě do přestávky.

39

Timo Werner se ve vápně opřel do odraženého míče, jenže obětavý Romeu se mu položil pod nohy a srazil prudké zakončení mimo branku.

38

Thiago Silva přišel v jednom ze soubojů o kopačku, kterou si musel v přerušení opět nazout. Chelsea pokračuje rozehrávkou na vlastní polovině.

37

Už to vypadalo, že Chelsea povede o dvě branky, jenže Lukaku si nepohlídal ofsajd, což odhalil asistent rozhodčího přímo na trávníku!

35

Nathan Tella si posunul míč na levé křídlo, kde jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi César Azpilicueta. Sudí domácího obránce kartou neodměnil.

34
Karty

Žlutou kartu dostává Oriol Romeu (Southampton FC).

34

Skvělé utkání zatím hraje autor dosud jediné branky Chalobah, který se stačil vrátit s rozběhnutým soupeřem a odkopl míč do zámezí.

33

Ruben Loftus-Cheek chtěl špičkou kopačky přiťuknout míč na rozběhnutého Tima Wernera, ale Kyle Walker-Peters jeho úmysl přečetl.

32

Antonio Rüdiger rozehrál na levou stranu, kde byl Callum Hudson-Odoi. Domácí poté přenesli hru na pravou stranu, ale útok zastavil útočný faul Kovačiče.

31

Chelsea se opět usadila na polovině Southamptonu, kde domácí číhají na nějakou skulinku v defenzivě soupeře. Southampton teď soupeřovu rozehrávku nenapadá.

30

Chelsea po půlhodině hry zahrávala další rohový kop. Po zajímavé rozehrávce znovu zakončoval Ben Chilwell, ale McCarthy jeho přízemní pokus udržel v rukavicích.

29

James Ward-Prowse poslal přihrávku na Armstronga, který se chtěl otočit kolem důrazného obránce. Trevoh Chalobah však hraje skvěle a nepustil soupeře do zakončení.

28

Hosté uklidňují hru postupnou kombinací na polovině Chelsea. Nikdo v červenobílém dresu Southamptonu se zatím nedostává do zakončení.

27

Ben Chilwell se po nádherné kombinaci domácích kolem pokutového území dostal do šestnáctky, ale jeho přízemní pokus levačkou McCarthy reflexivně vyrazil!

26

Hosté vhazovali na polovině Chelsea, jenže londýnský celek se dokázal srovnat do pevného postavení a nenechal fotbalisty v červeném kombinovat.

25

Jan Bednarek poslal zatažením za dres jednoho z rozběhnutých soupeřů k zemi. Bednarek by si měl pomalu začít dávat pozor, aby si nevysloužil kartu.

23

Na opačné straně se do míče položil Ruben Loftus-Cheek, který zakončoval pravačkou, ale jeho rána těsně minula horní roh soupeřovy branky!

22

Mohlo být vyrovnáno! James Ward-Prowse se zpoza velkého vápna položil nártem do padajícího míče, ale jeho dělovka prolétla těsně vedle branky!

21

Theo Walcott si naběhl na přihrávku na pravou stranu, kde se pěknou kličkou zbavil obránce a sklepl míč na Armostronga. Jeho ránu si Mendy s přehledem pohlídal.

20

Po dalším rohovém kopu se Chelsea nepodařilo udeřit. Fotbalisté Southamptonu byli v pokutovém území připravení a odehráli míč do bezpečí.

19

Timo Werner se prodral do pokutového území, kde chtěl procedit míč na zadní tyč, ale Kyle Walker-Peters míč srazil skluzem na rohový kop.

18

Domácí uklidňují rozehrávku kombinací v zadních řadách. Na pravé straně poté kouzlil Timo Werner, ale neobhodil si důrazného obránce.

17

Callum Hudson-Odoi získal odražený míč na polovině hřiště, sklepl míč za obranu Southamptonu, ale tam už neměl nikoho v modrém dresu.

16

Valentino Livramento vybojoval odražený míč na polovině Chelsea, jenže sudí akci Southamptonu zastavil, protože viděl útočný faul.

15

Southampton zahrával svůj první rohový kop v dnešním souboji. Z hranice velkého vápna se do odraženého míče opřel Walcott, ale jeho rána skončila nad břevnem.

14

Theo Walcott dostal přihrávku do pokutového území a ještě chtěl prodloužit míč na malé vápno. Skvěle postavený Antonio Rüdiger míč srazil na roh.

13

Chelsea hraje v úvodu utkání opravdu dobře. Werner sprintoval za další přihrávkou na pravou stranu, nicméně zadáci Southamptonu si dali pozor.

12

Chelsea zahrávala už svůj třetí rohový kop v dnešním souboji. Chilwell odcentroval na malé vápno, ale důrazný Bednarek míč odhlavičkoval.

11

Southampton se ihned po obdržení úvodní branky vydal do útoku se snahou o rychlou odpověď. Příliš dlouhý oblouček za obranu si však pohlídal Mendy.

9

Chelsea se dostává do vedení! Domácí celek otevírá skóre po skvěle sehraném rohovém kopu! Ruben Loftus-Cheek prodloužil míč hlavou na zadní tyč a TREVOH CHALOBAH rybičkou zakončil do odkryté poloviny branky!

8

Ben Chilwell si pohlídal nákop na polovinu Chelsea a jednoduše si míč zpracoval pro sebe. Krajní obránce londýnského celku poté otočil hru na pravou stranu.

7

Romelu Lukaku uspěl v souboji na polovině hřiště a ramenem sklepl míč na spoluhráče z defenzivy. Hráči v modrém však nepřesnou rozehrávkou přišli o míč.

6

Mateo Kovačić si naběhl na přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže prudkou pobídku si nedokázal zpracovat. Chelsea přesto získala alespoň vhazování.

5

První obrovská šance Chelsea! Werner si naběhl na přihrávku z pravé strany, ale střelou z první trefil jen nohu hostujícího brankáře, který míč vyrazil na roh!

4

Valentino Livramento si naběhl na přihrávku na pravou stranu, odkud bez váhání odcentroval do šestnáctky, ale jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.

3

Hosté vstoupili do dnešního duelu hodně aktivně. Hudson-Odoi si v souboji s rozběhnutým Walcottem musel pomoci nedovoleným zákrokem.

2

Armstrong sprintoval za přihrávkou na levou stranu, ale míč před ním utekl do zámezí. Hostující útočník ale pochválil svého spoluhráče za nápad.

1

Hostující Southampton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop směřoval na levou stranu, ale nikdo v červenobílém se k míči nedostal.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Chelsea bude hrát v modrém, zatímco Southampton oblékne červenobílou sadu.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta, Silva, Rüdiger – Hudson-Odoi, Loftus-Cheek, T. Chalobah, Kovačić, Chilwell – R. Lukaku, Werner.
Náhradníci: Arrizabalaga – M. Alonso, Barkley, Havertz, Christensen, Jorginho, Mount, Saúl, Zíjáš.

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – Walcott, Romeu, Ward-Prowse, Tella – Redmond, A. Armstrong.
Náhradníci: Forster – S. Armstrong, Ch. Adams, Diallo, Djenepo, M. Elyounoussi, Lyanco, S. Long, Perraud.

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Hopton.

Chelsea FC

Domácí Chelsea je na tom o něco lépe. Aktuální šampion Ligy mistrů odehrál v letošním ročníku už šest zápasů, ve kterých vybojoval třináct bodů a drží třetí pozici jediný bod za vedoucí Liverpoolem. Poslední dva duely se však Chelsea nepodařily. Nejprve prohrála v Lize doma s Manchesterem City a v týdnu padla stejným výsledkem na půdě Juventusu.

Hostující Southampton nemůžeb být se vstupem do nového ročníku spokojený. Celek z jihu Anglie odehrál v letošním ročníku šest zápasů a vybojoval v nich jen čtyři body. S tímto ziskem patří Southamptonu až šestnáctá pozice ligové tabulky. Southampton totiž v letošním ročníku ještě nevyhrál. Remizovat ale dokázal s Manchesterem United i Manchesterem City. Naposledy ale doma prohrál 0:1 s Wolwes.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům Premier League! Vítejte u sledování textového přenosu mezi Chelsea FC a Southamptonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.