Chelsea dnes potvrdila, že se jí v této sezoně vůbec nedaří. Slavný celek dnes pouze remizoval na domácí půdě s Nottinghamem, který hraje o záchranu. Hosté hned na začátku vedli, když se hlavou prosadil Taiwo Awoniyi. Na další šance jsme v prvním poločase čekali, ale dočkali jsme se jich na začátku půle druhé, kdy Raheem Sterling překlopil utkání na stranu favorita dvěma góly. Chelsea si ale následnou situaci nepohlídala a podruhé se tedy trefil Taiwo Awoniyi. V závěru sice domácí byli lepší, ale zároveň také bezzubí, tudíž hosté berou zasloužený bod.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:9. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:15.

Kovačić
45+1. min Loftus-Cheek
Fernández
Gallagher
31 Madueke
Madueke
73. min Zíjáš
11 Félix
Félix
73. min Havertz

Danilo
90+1. min Toffolo
32 Lodi
Lodi
22 Yates
Yates
85. min Kouyaté
Gibbs-White
Awoniyi
81. min Johnson

90+4

Závěrečný tlak ale stále nepřichází a nervozita fanoušků na stadionu samozřejmě je. Ještě zhruba šedesát sekund se bude hrát.

90+3

Hakím Zíjáš vystřelil z velké dálky. Tato rána rozhodně Keylora Navase překvapit nemohla.

90+2

Na konci druhé nastavené minuty si Chelsea přihrává, ale schází tomu daleko větší pohyb.

90+1

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Danilo, přichází Harry Toffolo.

90

Conoru Gallagherovi byl odpískán útočný faul, tudíž Chelsea se bude muset zatáhnout, alespoň pro pár desítek sekund, poněvadž odkopávat bude Navas.

89

Morgan Gibbs-White odvedl ve středu pole výbornou práci, ale na útočnou polovinu nakonec balón nedostal. Chelsea se tedy opět dostává do kombinace.

87

Kai Havertz po kontaktu se soupeřem upadl v pokutovém území, ale penalta se nepískala. Uvidíme, jestli do celé situace zasáhne VAR.

86

Sterling připravil míč pro Halla, který okamžitě centroval. Také v tomto případě ale byla defenzíva Nottinghamu pozorná.

85

ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Cheikhou Kouyaté.

84

Ruben Loftus-Cheek se na pravé straně pokutového území neprosadil. Domácí budou v tlaku pokračovat autovým vhazováním.

83
Karty

Žlutou kartu viděl také Renan Lodi. Rozhodčí s kartami v posledních minutách rozhodně nešetří.

83

Morgan Gibbs-White při standardní situaci naservíroval do pokutového území kvalitní centr, pro který si ale doběhl brankář Édouard Mendy.

81

ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Brennan Johnson.

81

Raheem Sterling zakončil velmi povedený centr z pravé strany. Hlavička dvougólového střelce ale šla mimo tři tyče. Hosté teď budou střídat.

80

Nottingham na chvíli vystrčil růžky, ale teď se bude muset opět bránit.

79
Karty

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Conor Gallagher).

78

Následný rohový kop rozehrála Chelsea na krátko. Sterling vybídl aktivního Hakíma Zíjáše, jehož centr byl odhlavičkován.

77

Střílený centr Zíjáše zamířil do připravených rukavic kostarického brankáře.

76

Hakím Zíjáš vybojoval nedovolený zákrok. Londýnský celek za chvíli rozehraje přímý kop z velice dobré pozice.

75

Znovu to domácí zkoušeli kombinací. Poté přišel přízemní míč, který byl okamžitě odvrácen. Chelsea ale začíná tlačit.

74

Hakím Zíjáš se po přihrávce Enza Fernándeze poprvé dotkl míče. Hned se snažil centrovat, ale defenzíva celku v červených dresech byla naprosto přesná.

73

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Kai Havertz,
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Hakím Zíjáš.

73
Karty

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Thiago Silva).

72

João Félix si nyní snažil pomoct kličkami, ale okolo beka nepřešel.

70

Další velká šance hostů! K odraženému míči se dostal Renan Lodi, jenž se do balónu pořádně opřel z voleje. Jeho dělovka propadla jen kousek vedle bližší tyče, tady by byl Édouard Mendy úplně bez šance.

69
Karty

João Félix dostal od rozhodčího žlutou kartu za nafilmovaný pád blízko k pokutovému území. Toto samozřejmě na fotbalovém trávníku nechceme vidět.

69

Naopak Chelsea si nyní přihrává na útočné polovině. Dokáže se dostat do kloudné střelecké pozice?

67

Renan Lodi nabral rychlost na levé straně, odkud také velice nebezpečně vystřelil. Édouard Mendy si sice volný prostor hlídal, ale krajní záložník hostů bránu netrefil asi o metr.

65

Trevoh Chalobah prodloužil centrovaný balón pouze za sebe, takže Nottingham bude zahrávat rohový kop.

64

Druhý poločas nám nabízí zatím velice zajímavou podívanou. Na kterou stranu se dnes přikloní štěstí, případně bude z toho remíza?

62

Nottingham právě vstřelil branku!
Opět začínáme od nuly! Defenzíva Chelsea zaspala a při centru Mangaly si nepohlídala TAIWA AWONIYIHO, jenž už měl velice snadnou práci. 2:2. Asistence: Orel Mangala.

60

Noni Madueke to zkusil směrem dopředu dalším útočným výpadem, ale úspěšný nebyl.

58

Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea překlápí vývoj střetnutí na svou stranu! RAHEEM STERLING dostal od Rubena Loftus-Cheeka přihrávku do běhu, poté si míč zasekl, položil si beka na zem a perfektně zamířil k zadní tyči. 2:1. Asistence: Ruben Loftus-Cheek.

58

João Félix to tentokrát zkusil technicky z velké dálky po prostrčení z nohy Sterlinga. Portugalský útočník o pár centimetrů přestřelil horní tyč.

57

Conor Gallagher vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z uctivé vzdálenosti. Keylor Navas si ale tento zákrok vychutnal.

55

Domácí neměli daleko k další brance. Centrovaný míč propadl až k zadní tyči, kde číhal João Félix, který hrací předmět netrefil dobře.

54

Trevoh Chalobah byl aktivní na útočné polovině a nakonec vybojoval faul. Pravý bek Chelsea hraje velmi dobré utkání.

53

Na druhé straně ale znovu hrozili hosté. Po centru balón chvíli zůstal ve vápně, až se ke střele z voleje dostal Danilo. Ten ale levačkou zamířil vysoko nad bránu.

51

Londýňané dokázali krátce po začátku druhého dějství vyrovnat! Trevoh Chalobah dostal přihrávku do běhu a perfektním přízemním centrem našel na penaltovém puntíku volného RAHEEMA STERLINGA, který s přesným zakončením neměl větší problémy. 1:1.

50

Lodiho další centr byl okamžitě odvrácen, dopředu už pádí rychlý Raheem Sterling.

49

Mohlo to být o dva góly! Po rohovém kopu hostů vznikl ve vápně Chelsea obrovský závar. Jen pár centimetrů chybělo Moussu Niakhatému k tomu, aby dokonale zavřel zadní tyč.

47

Noni Madueke nedokázal doběhnout dlouhou přihrávku svého kolegy. Nottingham rozehraje aut poblíž rohového praporku.

47

Navas se během první minuty druhého dějství už dvakrát dostal k míči. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas a z tribun na Stamford Bridge přichází pískot. Domácí totiž prohrávají s Nottinghamem, který zatím velmi srdnatě hraje o záchranu. Chelsea moc šancí neměla, a tak se dá napsat, že průběžný stav je zasloužený. Zatím jediným střelcem utkání tedy je Taiwo Awoniyi.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Hostům byl odmáván i odpískán ofsajd, takže čas na zřejmě poslední akci v prvním poločase bude mít Chelsea.

45+2

Při dlouhém autu do šestnáctky vyhrál hlavičkový souboj Noni Madueke, jenž si počínal celkem suverénně.

45+1

ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Ruben Loftus-Cheek.

45

Za postranní čárou se už chystá střídání, ale domácí ještě kombinují. Za chvíli dodáme informaci, kolik minut se bude nastavovat.

44

Ryan Yates se snažil před vápnem zpracovat poměrně ostrý centr, což se mu ale nepodařilo.

42

Na trávníku zůstal sedět Mateo Kovačić, jenž má pravděpodobně výraznější zdravotní problém. Uvidíme, jestli chorvatský středopolař nebude muset střídat.

41

Morgan Gibbs-White se po lajně snažil prostrčit balón směrem dopředu, ale s přesností se kreativní záložník tentokrát úplně nepotkal.

40

Thiago Silva řídí rozehrávku Chelsea, nicméně spoluhráči se mu příliš nenabízí. Je evidentní, že londýnské mužstvo je pod dekou.

38

Ryan Yates se po předchozím faulu až teď zvedl z hrací plochy, takže už pokračujeme ve hře.

37

Conor Gallagher si našel přihrávku Trevoha Chalobaha, ale pak si pomohl nedovoleným zákrokem. Domácím ve finální fázi chybí tolik potřebná přesnost.

35

Ještě zhruba deset minut nám zbývá do konce prvního poločasu. Chelsea se pouští do další kombinace.

33

Lewis Hall pronikl po levé straně a následně vyslal skvělý centr, na který si naskočil João Félix. Portugalský forvard nemířil špatně, ale Keylor Navas vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok.

32

Tentokrát byl pískán faul domácích, takže rozehrávka pro Nottingham. Centrovat do pokutového území bude Morgan Gibbs-White.

31

Argentinský mistr světa ale přestřelil o několik metrů. Toto v jeho podání určitě nebylo povedené.

30

Zhruba dvaadvacet metrů před brankou hostů sudí viděl jasný nedovolený zákrok na Félixe. K rozehrání přímého kopu se už chystá Enzo Fernández.

28

Chelsea se pokusila o rychlou kombinaci, která nakonec nebyla dotažena do gólového konce. Nicméně domácí se v posledních minutách zlepšili, a to celkem podstatně.

27

Enzo Fernández čechral do pokutového území centr, který byl okamžitě odvrácen. Pak z dálky vystřelil Raheem Sterling, jehož dělovka byla těly hostů zastavena.

25

Keylor Navas si bez větších problémů doběhl pro centr z pravé strany. Kostarický gólman zatím nemusel řešit výraznější starosti.

24

Édouard Mendy dokázal centr ze strany výborně vyboxovat, tudíž žádné větší nebezpečí před brankou Chelsea nevzniklo.

22

Renan Lodi se na konci 22. minuty dostával do další zajímavé šance. Pod nohy mu ale skočil obránce, takže hosté se budou muset spokojit s rohem, který rozehraje Morgan Gibbs-White.

22

Conor Gallagher si zhruba dvacet metrů před brankou rovnal balón ke střele, ale k zakončení se nedostal. Znovu skvěle zapracoval stoper Felipe.

20

Chelsea se nyní usadila na útočné polovině a zkouší něco vymyslet. Zatím ale pracuje defenzíva Nottinghamu na výbornou.

19

Lewis Hall pořádně zahrozil. Na hranici vápna se dostal k odraženému míči, ale trefil před sebou stojícího obránce.

18

K dlouhé přihrávce se dostal Raheem Sterling. Vypadalo to, že anglický útočník se dostane k zakončení, avšak na poslední možnou chvíli byl zablokován.

18

Lodiho centr byl tentokráte velmi nepřesný. Rozehrávky se ujímá brankář Chelsea Édouard Mendy.

17

Trevoh Chalobah předvedl na pravé straně obranné poloviny dobrý obranný zákrok, jenže pak míč pouze odkopl a opět jej získali hosté.

15

Nottinghamu tato branka zcela jistě pomůže především psychicky. Fotbalisté v červeném si teď přihrávají na vlastní polovině.

13

Hosté se ve 13. minutě dostávají do vedení! Lodi vyslal z levé strany parádní centr, který zapadl mezi stopery. Pro míč se snažil doběhnout Édouard Mendy, jenže balón vůbec netrefil. Hlavou se tedy prosadil TAIWO AWONIYI. 0:1. Asistence: Renan Lodi.

12

Conor Gallagher se poprvé v utkání ocitl na trávníku po kontaktu s Taiwem Awoniyim.

11

Morgan Gibbs-White dostal míč na útočnou polovinu, kde se něco pokusí vymyslet hostující celek.

9

Taiwo Awoniyi si odstavil soupeře. Vypadalo to, že tento zákrok byl čistý, ale znovu se pískalo. Nottingham tedy do přečíslení nemohl.

8

Orel Mangala si pomohl u lajny faulem, takže píšťalka sudího se pochopitelně okamžitě ozvala. Následnou standardní situaci rozehrál Hall, který hledal Félixe u zadní tyče, ale ten naopak fauloval loktem.

7

Snaha Noniho Maduekeho na pravé straně vyšla vniveč. Chelsea ale opět míč uvede do hry autovým vhazováním.

6

João Félix chtěl co nejrychleji posunout míč do strany, ale mezitím byl faulován, takže domácí rozehrají standardní situaci.

5

Renan Lodi poslal do šestnáctky velice zajímavý centr, který u bližší tyče byl zakončen, ale hrací předmět zamířil zhruba metr vedle tyče.

4

Benoît Badiashile musel odehrát míč do zámezí. Hosté budou poprvé v utkání kopat od rohového praporku.

3

Balón ale propadl k brankáři Navasovi na straně druhé, ten zatím rozhodně nikam nespěchá.

2

Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště, do přihrávek zapojili také brankáře Édouarda Mendyho.

1

Lewis Hall se na levé straně snažil posunout míč směrem dopředu, ale okamžitě byl zastaven. Nakonec z toho ale bude autové vhazování pro Chelsea.

1

Utkání právě začalo.

Oba celky už přišly na hrací plochu. Chelsea nastoupí v modrých dresech, hosté budou hrát v červeném.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: É. Mendy – T. Chalobah, T. Silva (C), Badiashile, Hall – Kovačić, E. Fernández, Gallagher – Madueke, Félix, Sterling.
Náhradníci: Arrizabalaga – Azpilicueta, Pulišić, W. Fofana, Loftus-Cheek, Mudryk, D. Fofana, Zíjáš, Havertz.
Trenér: Frank Lampard

Nottingham Forest: Navas – Worrall (C), Felipe, Niakhaté – Aurier, Mangala, Danilo, Lodi – Yates, Gibbs-White – Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Toffolo, Boly, Lingard, Freuler, Kouyaté, Surridge, Br. Johnson, A. Ayew.
Trenér: Steve Cooper

Rozhodčí: Paul Tierney.

CHELSEA FC

Chelsea letos chtěla bojovat o titul, ale realita je zcela odlišná. Londýnský velkoklub je na jedenácté pozici a i kdyby poslední zápasy vyhrál, v tabulce se příliš neposune. Chelsea tedy prožívá naprosto mizernou sezonu, navíc ji v domácí soutěži ještě čekají celky Manchesteru City i United. Blues se nezadařilo ani v domácích pohárech, v obou případech vypadli s Manchesterem City v celkem brzké fázi. V Lize mistrů sice Chelsea přešla do čtvrtfinále přes Dortmund, v dalším kole ale nestačila na silný Real Madrid. Nedávno měla v Premier League dokonce čtyři prohry v řadě, avšak v minulém kole dokázala vyhrát 3:1 na hřišti Bournemouthu. Nejlepším střelcem týmu v domácí soutěži je Němec Kai Havertz, jenž zatím nastřílel sedm branek.

NOTTINGHAM FOREST

Nováček letošní sezony bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži. Nottingham má po 35 odehraných kolech na kontě 33 bodů a má tři body náskok na osmnáctý Leicester, který je na první sestupové příčce. Nottingham si výrazně polepšil v posledních třech kolech. Na konci dubna na domácí půdě porazil Brighton 3:1. Posléze sice padl v Brentfordu, avšak v minulém kole dokázal na domácí půdě porazit ve velmi pěkném duelu Southampton 4:3. Kromě Nottinghamu a Leicesteru budou do posledních kol pravděpodobně bojovat o udržení také Everton s Leedsem, který má z těchto čtyř celků nejhorší výchozí pozici. Nejlepším střelcem Nottinghamu je osmigólový Brennan Johnson.

Vzájemný zápas z této sezony

01.01.2023 Nottingham – Chelsea 1:1

Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes se od 16:00 společně zaměříme na souboj mezi Chelsea a Nottinghamem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.