Dobrý večer z Edenu, vítáme vás u on-line reportáže z přípravného utkání českých fotbalistů proti Litvě.

Čeští fotbalisté nastoupí v předposledním testu před odletem na evropský šampionát bez nejzkušenějšího záložníka Galáska, jinak kouč Brückner do základní sestavy nominoval očekávaná jména.

Zápas ještě nezačal a český fotbal už má ostudu: pořadatelé místo litevské hymny zahráli lotyšskou.

Český útočník Svěrkoš dostal před zápasem ocenění pro nejlepšího střelce uplynulého ročníku první ligy - ostravský fotbalista vstřelil patnáct gólů.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Grygera
Rozehnal
Ujfaluši
75. min Kováč o hráči
Jankulovski
65. min Kadlec o hráči
11 Vlček
Vlček
Jarolím
83. min Matějovský o hráči
3 Polák
Polák
46. min Galásek o hráči
20 Plašil
Plašil
79. min Skácel o hráči
15 Baroš
Baroš
46. min Svěrkoš o hráči

Stankevičius
69. min Jokšas o hráči
Šemberas
59. min Žvirgždauskas o hráči
8 Kučys
Kučys
46. min Kšanavičius o hráči
Česnauskis
75. min Jankauskas o hráči
Danilevičius
28 Poškus
Poškus
60. min Papečkys o hráči

Rozhodčí: Hriňák - Somolányi, Sluk
Počet diváků: 14 220

1

Začal první poločas utkání Česko - Litva

1

Danilevičius střílel vysoko nad Čechovu branku.

2

Domácí obrana zlikvidovala průnik Danilevičiuse, který získal míč po dlouhém autu.

4

Surově byl sražen při přebírání míče Vlček, ale slovenský sudí Hriňák viníkovi jen slovně domluvil.

6

Litevci jsou nepříjemným soupeřem, neustále na domácí hráče dotírají, Čechů se nedaří proniknout do jejich šestnáctky a dostat se k zakončení.

7

Po centru Jankulovského z přímého kopu byl ve vzdušném souboji Koller, poté hlavičkoval asi z deseti metrů Polák těsně nad.

7

Plašil vystřelil bez přípravy z velké dálky, míč skončil nad litevskou brankou.

9

Domácí se ubránili zásluhou Ujfalušiho při rychlém litevském protiútoku.

11

Teď nevyšla útočná akce domácím, rychlý Plašilův pas skončil v autu.

13

Jarolím chytře pronikl z pravé strany k litevské brance, ale jeho zpětný centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.

13

Koller nezištně přistrčil míč Vlčkovi, ale jeho střelu zblízka brankář vyrazil a poté chytil.

15

Čeští fotbalisté si začínají vytvářet velkou převahu, obrana hostí je v permanenci.

16

Centr z pravého křídla po rychlém protiútoku hravě zlikvidoval domácí gólman Čech.

17

Z levého křídla centroval Jankulovski, ale litevská obrana úspěšně zapracovala.

18

Opět zaútočili hosté, dostali k tečované střele z dálky, ale Čech byl opět pozorný.

20

Domácí ofenzivu brzdí časté nepřesnosti, Litevci vybojovali roh, ale Češi se ubránili.

21

Brankář Čech své mužstvo znamenitým zákrokem podržel, když ho nechtěnou střelou na vlastní branku překvapil Grygera; následoval roh a to už se domácí definitivně ubránili.

22

Na hrací ploše je po jednom z mnoha litevských faulů ošetřován Plašil, poté se k ošetření přesunul za lajnu.

24

Plašil je zpátky na hřišti.

25

Po centru Jankulovského z přímého kopu míč prošel klubkem těl a litevský brankář musel v posledním okamžiku zasahovat.

26

Nádhernou táhlou střelu Baroše vyrazil gólman na roh, ten domácí nevyužili.

27

Při rohovém kopu neuspěli ani Litevci.

28

Na Stankevičiusův prudký a nebezpečný centr z pravého křídla jeho nabíhající spoluhráči nedosáhli.

30

Danilevičius uvolnil Poškuse, ten se v šestnáctce obtočil kolem Ujfalušiho a tvrdě vystřelil těsně nad.

33

Míč šel slibně po ose Jarolím - Plašil, ale Plašilův centr před litevskou branku nikdo z domácích hráčů nezasáhl.

34

Velké litevské varování, po centru z pravé strany Ujfaluši neuhlídal Poškuse a ten hlavičkou napříč brankou jen těsně minul.

37

Zápas nyní provází oboustranně hodně nepřesností, stejně tak skončil další z českých útoků.

39

Jan Koller (Česko) vstřelil gól. Česko - Litva 1:0
Po nakrátko rozehraném rohu centroval do litevské šestnáctky Grygera a obrovitý Koller se důrazně prosadil prudkou hlavičkou zblízka.

41

Pas na nabíhajícího Puškyse zlikvidoval pohotovým vyběhnutím až mimo šestnáctku brankář Čech.

42

Barošův gól neplatil kvůli předchozímu Grygerovu ofsajdu.

42

Hra českého týmu je nadále nepřesná a trenér Brückner na své hráče řve od lavičky: Dejte si to, dejte si to!

44

Plašilovu tečovanou dělovku vyrazil litevský brankář, druhou Plašilovu střelu kryl.

45

Po Vlčkově zpětné přihrávce střílel po zemi Jarolím, ale asi ze třinácti metrů těsně minul vzdálenější litevskou tyč.

46

Útok domácích zakončoval hlavou Jarolím, litevský gólman míč kryl.

48

Vlčkovu tečovanou střelu z úhlu vyrazil brankář na roh, po zásahu litevského obránce následoval další roh, poté ještě třetí, ale Litevci se ubránili.

49

Chvilkové obléhání litevské branky zakončoval bombou z úhlu Vlček, ale gólman míč vyrazil.

51

Hra domácích má švih, tentokrát střílel Svěrkoš, opět musel zasahovat litevský gólman.

52

Domácí přežili přímý kop z levé strany, odrazili míč do pole.

53

Rychlý útok domácích, z pravého křídla centroval Vlček, zakončoval nepřesně Svěrkoš střelou z gólové pozice nad.

56

Obranný zákrok litevského zadáka málem skončil vlastním gólem, ale nakonec z toho byl roh, při němž se Litevci ubránili.

58

Galásek to zkusil střelou bez přípravy z dálky, ale míč skončil asi patnáct metrů od litevské branky.

59

Střídání Litva: ze hřiště odešel Deividas Šemberas, nahradil ho Tomas Žvirgždauskas

60

Prohlédněte si fotografie ze zápasu. Aby se vám galerie zobrazila, stiskněte F5.

60

Střídání Litva: ze hřiště odešel Robertas Poškus, nahradil ho Tadas Papečkys

61

Vlček vybojoval roh, ale Litevci se ubránili.

62

Jan Koller (Česko) vstřelil gól. Česko - Litva 2:0
Pas z hloubi pole přiťukl Svěrkoš znamenitě za sebe na Kollera a ten litevského gólmana tvrdou střelou překonal.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Marek Jankulovski, nahradil ho Michal Kadlec

66

Domácí jsou při chuti, Litevci se v těchto fázích zápasu jen brání.

66

Galásek střílel z dálky nad.

68

V souboji se zranil Galásek, zůstal ležet, ale poté přece vstal a hraje.

69

Střídání Litva: ze hřiště odešel Marius Stankevičius, nahradil ho Andrius Jokšas

70

Počet diváků 14 220 (73 % z kapacity 19 370)

72

Převaha českého týmu trvá.

73

Parádní kombinační akce: Svěrkoš přiťukl od brankové čáry Vlčkovi, ten prošel do vápna, poslal zpětnou přihrávku Kollerovi, jehož tvrdá přízemní střela skončila v rukách gólmana.

74

Ke střele po přiťuknutí Vlčka se dostal Kadlec, ale z bezprostřední blízkosti jen trefil brankáře...

75

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Ujfaluši, nahradil ho Radoslav Kováč

75

Hodnoťte české fotbalisty za výkon proti Litvě. Známky dávejte ZDE.

75

Střídání Litva: ze hřiště odešel Deividas Česnauskis, nahradil ho Edgar Jankauskas

76

Kapitánskou pásku si po Ujfalušim navlékl Čech.

76

Litevský gólman zlikvidoval střelu Vlčka, poté Jarolímův tečovaný pokus skončil na horní síti.

78

Po centru Grygery tvrdě vypálil hlavou Koller, těsně vedle.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho Rudolf Skácel

79

Střídání Litva: ze hřiště odešel Audrius Kšanavičius, nahradil ho Mindaugas Kalonas

83

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Jarolím, nahradil ho Marek Matějovský

84

Po táhlém centru z levé strany hlavičkoval z dobré pozice Jokšas, ale míč skončil na horní síti.

85

Hledištěm plují mexické vlny jako dík za výtečný druhý poločas Brücknerova mužstva.

87

Po Vlčkově přihrávce střílel z dálky Matějovský, ale míč mu nesedl a skončil daleko vedle.

89

Opět pohledná křídelní akce, ale Vlčkův centr srazili litevští obránci na roh, ten domácí nevyužili.

90

Utkání končí za velké ofenzivy domácích a nekonečného aplausu spokojených fanoušků.