Češi vstřelili v prvním poločase šest branek během dvaadvaceti minut. Ve druhé půli už výrazně polevili a skóroval už jen Daněk z dorážky po centru z pravé strany. Na desítku, ke které se schylovalo, tak nakonec vůbec nedošlo. Nevyužila toho, že andorrská frustrace byla jasně čitelná již v úvodním dějství. Češi končí druzí, v září je čeká baráž o postup na ME. To se koná v příštím roce v Gruzii a Rumunsku.

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 3:1. Fauly: 7:18.

90+4

Konec zápasu.

Sestava Česko
Jaroš – Gabriel (46. Suchomel), Vydra, Pojezný, Pech – Žambůrek (C) (64. Křišťan), Karabec – Daněk (64. Jaroň), Sejk (46. Alijagić), Ševčík (76. Jurásek) – Fila.
Náhradníci: Borek – Suchomel, Donát, Alijagić, Jaroň, Křišťan, Vecheta, Jurásek, Endl.
Trenér: Jan Suchopárek

Sestava Andorra
Gimenez – Izquierdo (72. Rente), Gomes (62. Alonso), Babot, Guillén (62. Cuiñas, 89. Cuiñas), Haro (73. Martinez) – Pubill, Boutarfas, Vales (C), Fernandez – Remolins.
Náhradníci: Rabelo – Alonso, Rente, Cuiñas, Martinez, Cerqueira, Roca, Clotet.
Trenér: Eloy Casals

90+3

Fila nebyl puštěn k míči na levé straně.

90+2

Andorra odvrátila centr z levé strany na bližší tyč. Češi zůstávají na balónu.

90+1

Fernandez se dostal při kličce na levé straně již mimo hřiště.

90

Pech centroval zprava na zadní tyč na hlavu Fily, jeho pokus vyrážel Gimenez rukama. I kdyby Fila skóroval, tak byl přistižen v ofsajdu.

89

Střídání v týmu Andorra:
ze hřiště odchází Cuiñas, přichází Clotet.

88

Na plac míří nosítka pro Cuiñase, Andorra ještě může střídat na rozdíl od českého celku.

87

Cuiñas se svíjí na zemi, na trávník se dostal v 62. minutě, ale zřejmě dohrál...

86

Po centru zprava na levou stranu sklepával Suchomel jen na nohu Remolinse a ten odpálil balón do bezpečí.

85

Gimenez musel nakopávat z první na pravou stranu, ale míč skončil jen v prostoru, kde byli čeští hráči.

84

Jurásek se pustil do tří, nebo dokonce čtyř hráčů na pravé straně a balón mu utekl za hostující bránu.

83

Bohužel se utkání už jen dohrává a Češi v porovnání s prvním poločase výrazně polevili.

82

Alijagič nasměroval centr zprava do rukou Gimeneze.

81

Jaroňova standardka skočila o zem vedle pravé tyče, dva hráči ve zdi se otočili.

81

Na druhé straně se nařizuje volný přímý kop pro český celek., když byl faulovaný Fila.

80

Největší hostující šance, Fernandez pěkně zaběhl za obranu při pasu zprava na střed a z druhého doteku trefil českého gólmana do těla!

79

Při souboji Juráska s Cuinasem na pravé straně se dotkl míče jako poslední český hráč, nikoliv skluzující Andořan, vykopává Gimenez.

78

Tentokráte útočný faul Andorry. Nicméně zdá se, že hosté neobdrží desítku, ke které se přitom schylovalo.

77

Alijagič se otáčel na středu vápna, následně na penaltě strhl Valese.

76

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Ševčík, přichází Jurásek.

75

Pech zkazil přihrávku z prvního doteku na pravé straně, ale Cuiñas jen odevzdal do zámezí.

74

Karabec posílal lob do pravé poloviny na Alijagiče, ten byl šlápnut Valesem do levé paty a dožaduje se penalty!

73

ze hřiště odchází Haro, přichází Martinez.

72

ze hřiště odchází Izquierdo, přichází Rente.

71

Češi rozehráli roh z levé strany nakrátko. Ještě předtím řešil sudí konflikt Karabce se soupeřem.

70

Pech odvrací centr z pravé strany z jedničky z české šestnáctky.

69

Pojezný zakončoval ze střední vzdálenosti jen do Hara, který to pořádně schytal.

68

Pech dával míč do běhu na pravou stranu Ševčíkovi, ten se pustil do souboje s Cuiñasem.

67

Ztráta Alijagiče na středu, ale prakticky ihned skončil útok Andorry na pravé straně.

66

Suchomel šlápnut, ale hraje se dál, Češi drží míč na půli.

64

ze hřiště odchází Žambůrek, přichází Křišťan.
ze hřiště odchází Daněk, přichází Jaroň.

63
Karty

Haro potrestán kartou za zákrok z levé strany.

62

ze hřiště odchází Gomes, přichází Alonso.
ze hřiště odchází Guillén, přichází Cuiñas.

61

Alijagič promáchl při centru z levé strany, míč propadl za něj a Daněk spálil obrovskou šanci po zemi zprava vedle vzdálenější tyče.

60

Karabec nedosáhl na míč na pravé straně a vhazuje Gomes.

59

Andorra udělala fatální chybu v rozehrávce, ale hosté ještě stačili překřížit Ševčíka na pravé straně Valesem.

57
Karty

Třetí žlutá karta v zápase, vidí ji Gomes za faul na Žambůrka, kterým přerušil slibně začínající český brejk.

57

Česko právě vstřelilo branku!
Alijagič seběhl na pravou stranu a centroval placírkou na vzdálenější tyč, kde se vůbec nedohodl Gimenez s obráncem, který měl proti sobě ještě Filu a diskomunikace využil přesnou dorážkou KRYŠTOF DANĚK.

54

Fila absolvoval souboj s Babotem na levé straně, Češi budou pokračovat autovým vhazováním.

53

Ševčík zkusil centr na vzdálenější tyč, Češi nezakončili, ačkoliv Ševčíkovo provedení nebylo vůbec špatné.

52
Karty

Guillén držel otáčejícího se Aljagiče na pravé straně, výsledkem je karta.

52

Aljagič si píchl míč na pravé straně do běhu, jeho centr byl následně zablokovaný.

51

Pojezný rozehrával přes pravou stranu na polovinu hřiště, hosté srazili balón do autu.

50

Centr na bližší tyč končí na hlavě beka, Gimenez vůbec nezasahoval.

49

Ševčík podkopnut na pravé straně Pubillem. Rozehraje Karabec.

48

Ševčík podržel míč na pravé straně, přidal se Fila s Pechem. Ten se natlačil před Gomese, ale pak neodcentroval.

47

Jaroš si zakřičel při centru z levé strany na zadní tyč.

46

ze hřiště odchází Gabriel, přichází Suchomel.
ze hřiště odchází Sejk, přichází Alijagič.

Žluté karty – 0:1

Češi zatím naprosto dominují. Během devatenácti minut se prosadili hned šestkrát a dali skóre tenisovou podobu. Domácí jsou při chuti, v závěru sice nepatrně polevili, ale i tak sledujeme zápas na jednu branku. Andorra je z průběhu duelu hodně frustrovaná, což bylo poznat zejména při držení Izquierda proti Žambůrkovi, kdy už sudí musel vytáhnout žlutou kartu.

45+1

První poločas skončil.

45

Centr z pravé strany přistál v náruči vybíhajícího Gimeneze na kratší tyči.

44

Češi si vyměnili míč na polovině hřiště až Poljezný zrychlil přihrávkou na levou stranu a balón odskočil Sejkovi.

43

Hosté se snažili napadat českou rozehrávku, ale bez úspěchu. Domácí pak zvládli přechodovou fázi až bylo k vidění držení na Filu.

42

Pojezný pouštěl nepovedený aut Andorry z pravé strany za českou branku.

40

Češi nepatrně polevili v nastoleném tempu...

39

Na Andoře je vidět frustrace, nyní se píská držení na Gabriela u středového kruhu. Pro hosty to bude hodně dlouhý večer.

38

Gabriel vyskakoval na pravé straně do hlavičkového souboje a míč směřoval od něj do autu.

37
Karty

Z průběžného stavu vytočený Izquierdo byl obejit na středu Žambůrkem a jeho držení přináší první kartu duelu.

36

Češi kombinují na své útočné polovině.

35

Český tým by klidně mohl dát desítku...

34

Pech s Filou rozjeli akci po levé straně, jeho centr sklepával Sejk u přední tyče pod sebe za malé vápno a ADAM KARABEC zakončil se zvednutou hlavou k pravé tyči gólmana.

33

Přetažený centr z pravé strany končí vedle vzdálenější tyče, kde byl Daněk.

32

Fernandez zaváhal při zpracování míče na pravé straně, z této situace šlo vytěžit více.

31

Gabriel převzal míč na pravé straně a posílal centr na hranu malého vápna, kde jej VÁCLAV SEJK při souboji s bekem usměrnil hlavou k levé tyči.

29

Žambůrek vyhrál souboj z pozice posledního, vypíchl míč z pravé strany a utnul akci Andorry.

27

Tohle zaváhání debaklem! Fila sbíhal na pas na levou stranu mezi dva hráče, Gimenez šel špatně z vápna, Sejk ještě posunul křížem na pravou stranu a MICHAL ŠEVČÍK poslal balón do prázdné brány.

25

Karabec krásně přihrál patou do pravé poloviny šestnáctky Daňkovi a ten centrem na přední tyč připravil pozici pro VÁCLAVA SEJKA zakončujícího se hlavou, ke kmenovému hráči Sparty pozdě dostoupil Vales.

23

Gabriel se nacházel v ofsajdu při přenesení hry křížem na pravou stranu.

22

Gabriel zasažen ve skluzu z levé strany, karta z toho nebude.

21

Karabec zahrával volný přímý kop z levé strany, posléze skončil pokus hlavou Pojezného v rukavicích Gimeneze.

20

Proti odraženém balónu pálil Guillén z pravé strany a směrem na kratší tyč protáhl přesouvajícího se Jaroše.

19

Žambůrek se dopustil faulu na hranici středového kruhu a po relativně dlouhé době se Andorra podívá na svou útočnou polovinu.

18

Češi jsou při chuti, evidentně chtějí dát Andoře co nejvíc a nehodlají polevit.

16

Vydrovu střelu z penalty vyrážel brankář uprostřed brány, ale balón si našel ADAM GABRIEL v pravé polovině vápna a zakončil po zemi na zadní tyč do protipohybu Gimeneze.

16

Fila se Ševčíkem vybojovali roh z pravé strany.

15

Převaha českého týmu je čím dál výraznější...

14

Daněk si řekl o pas na střed do běhu, posléze chtěl penaltu za zákrok Valese.

13

Rozhodčí domlouvá po stažení Fily na polovině hřiště a neuděluje první žlutou kartu zápasu.

12

Pech zamotal dva hráče na levé straně, sklepl pod sebe na ADAMA KARABCE za vápno, sparťanský hráč si hodil míč na levačku a jeho zakončení tečoval kapitán Andorry Vales do pravé poloviny brány.

11

Češi si přihrávají na útočné polovině.

10

Karabec centroval na protější tyč, tam nezpracoval balón žádný z domácích hráčů.

9

Zase výhoda pro Čechy po zákroku na Daňka na levé straně, následně byl faulovaný i Karabec Valesem a Češi kopou zkrácený roh.

8

Češi měli výhodu, tu ukončil Karabec nepřesným pasem z levé strany do vápna.

7

Fila dostal míč přes pravou stranu do šestnáctky, otočil se kolem obránce, Vales odkopával jen na volej Ševčíka, ten vyrážel Gimenez na přední tyči.

6

Vydra naskakoval na roh Ševčíka na hraně malého vápna a mířil nad branku.

6

Pech seběhl do druhé vlny, jeho centr srazili hosté na roh.

5

Daněk neprošel jeden na jednoho na levé straně, Andorra odkopla na půli k Pojeznému.

4

Jaroš boxoval pravačkou míč stáčející se přímo do brány, poté stáhl centr Gomese.

3

Remolins si při útoku naváděl míč z levé strany na střed a Gabriel přizvedl jeho pokus nad branku.

3

Pech už nezastihl balón na hřišti, déšť je čím dál hustší.

2

Žambůrek nedokázal odcentrovat z pravé strany poté, co Češi velice dobře presovali a Andorra může vhazovat.

1

Češi hrají za deště v červeném, zatímco Andorra ve žlutém.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Jaroš – Gabriel, Vydra, Pojezný, Pech – Žambůrek (C), Karabec – Daněk, Sejk, Ševčík – Fila.

Andorra: Gimenez – Izquierdo, Gomes, Babot, Guillén, Haro – Pubill, Boutarfas, Vales (C), Fernandez – Remolins.

Rozhodčí: Birsan – Ghinguleac, Neacsu (ROU).

Češi zvítězili na konci března v hlavním městě Andorry poměrem 3:0, když skórovali dvakrát během úvodních deset minut. V jednadvacítce tehdy debutoval Vítězslav Jaroš, brankář Liverpoolu.

Andorra
Země, která byla kdysi sedm století kondominiem španělského biskupa a francouzského prezidenta, je na samotném chvostu tabulky "české" skupiny. V devíti zápasech skórovalo pouze v Anglii Rosasem. Proti reprezentaci Albionu padlo 1:4. Na druhou stranu doma, stejně jako český tým, padla Andorra proti Angličanům nejtěsnějším možným rozdílem. Horký papírový favorit rozhodl trefou v 67. minutě. Ani čtvrteční prohra ve Slovinsku 0:2 nepůsobí zas až tak špatným dojmem. Andorra bude dnes usilovat o to, aby nezůstala jediným týmem, který v kvalifikačních bojích o postup na ME v Rumunsku a Gruzii nebodoval.

Česko
Češi se prohrou proti Anglii připravili o naději na přímý postup na turnaji konaný v příštím roce a stejně jako například Slováci budou muset do zářijové baráže. Domácí už mají jistotu toho, že skončí druzí. Trenér Suchopárek udělal po Anglii hned jedenáct změn. Naposledy v pátek opustil národní tým kvůli zdravotním problémům Lukáš Červ a nahradil jej David Jambor. Hlavní kouč sáhl také například po obránci brněnské Zbrojovky Lukáši Endlovi, jenž by si doslova doma mohl zapsat svou reprezentační premiéru. Pro Endla by tak šlo o další milník poté, co se Jihomoravané po roční odmlce vrátili do nejvyšší soutěže. Mimochodem Suchopárek mimo jiné prozradil, že dnes by měl chytat Vítězslav Jaroš.

Hezký den, vítejte u textové reportáže z posledního zápasu české jednadvacítky v rámci kvalifikace o postup na ME. V Brně se střetnou s Andorrou. Začínáme v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.