Dobrý večer při sledování on-line reportáže ze zápasu mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let mezi českou a dánskou reprezentací. Utkání začíná přesně za hodinu ve 20:45.

Do české sestavy se vrací záložník Václav Černý, který posledně proti Itálii zůstal jen na lavičce náhradníků. Jinak je základní jedenáctka podle očekávání včetně opor jako Simič, Souček nebo Schick.

Čeští fotbalisté stále ještě mohou postoupit do semifinále. Ale postupová matematika je poměrně složitá. Podívat se na ni můžete zde.

V podrobné on-line reportáži můžete sledovat i souběžně hraný zápas Itálie - Německo, jehož výsledek české fotbalisty velmi zajímá. Reportáž najdete zde.

Sestavy a rozestavení

Česko U21Česko U21 (4-5-1)

16 Zima
19 Havel
Havel
o hráči
Lüftner
o hráči
2 Simič
Simič
o hráči
21 Holzer
Holzer
o hráči
78. min Havlík o hráči
17 Černý
Černý
o hráči
Souček
o hráči
Trávník
o hráči
Hašek ml.
o hráči
46. min Chorý o hráči
11 Jankto
Jankto
o hráči
64. min Juliš o hráči
14 Schick
Schick
o hráči

Dánsko U21Dánsko U21 (4-4-2)

Höjbjerg
o hráči
12 Nissen
Nissen
o hráči
3 Maxsö
Maxsö
o hráči
Banggaard
o hráči
Pedersen
o hráči
74. min Blaabjerg o hráči
Hjulsager
o hráči
65. min Ingvartsen o hráči
Christensen
o hráči
57. min Nielsen o hráči
Nörgaard
o hráči
17 Jensen
Jensen
o hráči
11 Zohore
Zohore
o hráči
L. Andersen
o hráči

Rozhodčí: Madden - McGeachie, Mather
Počet diváků: 0

Je 45 minut do výkopu, na hřiště vyšli brankáři obou týmů a zahájili rozcvičení. Hlediště stadionu v Tychách se pomalu plní, dá se očekávat, že v něm Češi opět budou mít domácí prostředí.

Bouřlivé ovace, na rozcvičení vyběhli čeští fotbalisté, je 38 minut do výkopu. Dánové byli o chvíli dřív.

„Je to zápas o naději. Už před Itálií jsme měli podobné motto. A to trvá,“ říká před závěrečným duelem ve skupině trenér Vítězslav Lavička. Rozhovor s českým koučem si můžete přečíst zde.

Česká brankářská jednička Lukáš Zima jako první hráč právě odešel z rozcvičení do kabiny, což je takový rituál. Ostatní jsou dál na hřišti. Do výkopu chybí 21 minut.

Patnáct minut do výkopu, hráči obou týmů končí předzápasové rozehřátí, patnáctitisícové hlediště stadionu v Tychách he už solidně zaplněno.

Hráči obou týmů už přicházejí na hřiště. České fotbalisty v červených dresech přivedl kapitán Trávník.

Stadionem zní hymny obou národních týmů. Nejdřív dánská, pak česká. A poté už zápas začne.

1

Začal první poločas utkání Česko U21 - Dánsko U21
Rozehrála dánská reprezentace.

1

Český stoper Simič vystoupil ze své pozice stopera a dobře načasovaným skluzem nepustil soupeře do útoku.

2
Důležité

První šance českého týmu. Před pokutovým územím se uvolnil ke střele Černý a tvrdě vystřelil. Tečovaná střela skončila jen těsně vedle tyče. Český střelec ještě hecuje fanoušky, ať fandí ještě hlasitěji.

3

Z následného rohového kopu českého týmu, který rozehrál Trávník, nic nebylo.

4

Česká reprezentace začala aktivně. Všechny útoky soupeře zastavuje daleko před svou bránou a naopak se snaží dostat na dostřel dánské brány.

5

První střelecký pokus dánského týmu. Útočník Zohore se pokusil o technickou střelou, ale míč zakroutil úplně mimo českou bránu.

6

Český tým šel do protiútoku, ale proti Černému byli dva protihráči, a tak se mu do pokutového území přihrát nepodařilo.

8

Poprvé se hrálo delší dobu na české polovině. Následoval centr před českou bránu, což vyřešil Lüftner odvrácením na roh.

9

Z rohového kopu se dánský tým do zakončení nedostal.

10

Český tým rozehrál rychle přímý volný kop od levé postranní čáry, což vyústilo ve střelu Černého z hranice pokutového území. Vysoko nad dánskou bránu.

11

Dlouhý centr na levou stranu na nabíhajícího Jankta. Ten předvedl něco mezi překvapivou střelou a přihrávkou před bránou. V každém případě z toho nic nebylo.

12
Důležité

Tohle byla první vážnější šance Dánska. Lucas Andersen dostal míč do pokutového území, kde se snažil ukličkovat Simiče, ale ten mu situaci hodně ztížil. Přesto dánský útočník vystřelil a míč skončil jen těsně vedle brány.

15

Na konci dánského protiútoku byl Zohore, jehož střela skončila vedle české brány.

17

Český útočník Schick předvedl kousek před pokutovým územím dvě rychlé kličky a následně střelu, ale trefil jen protihráče, takže se míč až k bráně nedostal.

18

Trávníkův centr před dánskou bránu obrana soupeře bez problémů odvrátila, přestože si dobře nabíhal Schick.

20
Důležité

Obrovská šance Dánska! Lucas Andersen si naběhl za českou obranu a už byl jen před brankářem Zimou, byť stál v těžkém úhlu. Jeho střela sice gólmana překonala, ale těsně minula i bránu.

22

Po Simičově obranném zákroku budou Dánové zahrávat rohový kop.

22

Centr z rohového kopu sice odvrátil český obránce Lüftner, ale za pokutovým územím číhal Christensen a pohotově vystřelil. Nad břevno. Teď však český tým nehraje povedenou pasáž.

23
Góly

Lucas Andersen (Dánsko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 0:1
Dánský útočník Zohore se nenechal přetlačit od Lüftnera, který ho nechal přihrát na nabíhajícího Lucase Andersena. Ten se obtočil kolem Simiče a v pádu vystřelil - gól!

25
Důležité

Co to znamená pro české postupové šance? Pokud italští fotbalisté neporazí Německo 2:0, tak Česko musí vyhrát o tři nebo více gólů, ale nejméně 4:1. Mimo to už teď nemusí počítat žluté karty, protože ty už teď rozhodovat určitě nebudou.

27
Góly

Patrik Schick (Česko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 1:1
Černý si narazil se Součkem a přihrál Schickovi. Ten stál na hranici pokutového území zády k bráně, ale obratně se otočil a levačkou vystřelil přesně pod břevno.

29

Černý si připsal další českou střelu, ale bez potíží ji chytil brankář Höjbjerg.

30

Dánský obránce Nissen chtěl poslat míč před českou bránu, ale zblokoval ho Simič. Z následného rohového kopu se Dánové do šance nedostali.

32
Důležité

Dobrá zpráva z druhého zápasu? Itálie vede nad Německem 1:0, když dal ve 31. minutě gól Bernardeschi. Ale aby dala šanci na první místo v tabulce pro první tým, tak by italská reprezentace musela vyhrát přesně 2:0. Mimochodem, on-line reportáž z tohoto utkání můžete sledovat zde.

35
Góly

Kenneth Zohore (Dánsko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 1:2
Český tým si nepohlídal dánský protiútok. Pedersen pádil po levé straně a odcentroval do pokutového území, kde si za české obránce naběhl Zohore a v pádu poslal míč do brány.

37
Důležité

Jak je to nyní s postupem? Pokud italští fotbalisté neporazí Německo 2:0 (pak by stačilo jakékoliv vítězství), tak Česko musí vyhrát o tři nebo více gólů.

37

Černého přihrávka pod sebe do pokutového území se neujala a dánská obrana si ji pohlídala. Stejně jako o chvíli později Janktovu přihrávku.

38

Český tým se po rohovém kopu do zakončení nedostal.

40
Důležité

Český tým měl velkou šanci na vyrovnání! Z pravé strany se vřítil do pokutového území Černý, jehož prudkou střelu dánský brankář Höjbjerg vyrazil.

42

Dánský záložník Hjulsager vyslal technickou střelu mimo českou bránu. Tohle gólmana Zimu vystrašit nemohlo.

43

Český útočník Schick raději vystřelil, než aby přihrál některému spoluhráči. Ale střele kousek před pokutovým územím chyběla jak razance, tak přesnost.

44

Po faulu na Schicka bude česká reprezentace zahrávat přímý volný kop z přibližně pětadvaceti metrů. Z této vzdálenosti už lze dát gól...

45
Důležité

Z přímého volného kopu přímo střílel Schick. A nebyl to špatný pokus! Míč proletěl kolem zdi a mířil k tyči, kam však stačil brankář Höjbjerg doskočit.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

45

Český tým má k postupu poměrně daleko... Do semifinále nyní vedou dvě cesty. Buď Itálie porazí Německo 2:0 (nyní 1:0) a česká reprezentace jakýmkoliv způsobem vyhraje nad Dánskem - pak skupinu vyhraje. Anebo čeští mladíci budou druzí (to když Itálie nevyhraje 2:0), ale pak musí vyhrát alespoň o tři góly.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko U21 - Dánsko U21
Rozehrával český tým.

46
Střídání

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Martin Hašek ml., nahradil ho Tomáš Chorý

47

Dánský útočník Zohore prostrkával mezi českými stopery, ale na poslední chvíli stihl zasáhnout Lüftner.

48

Z dálky vystřelil dánský záložník Nörgaard, ale český brankář Zima v pohodě zasáhl, byť musel skočit po své pravé ruce.

49

Hjulsagerova tečovaná střela z dálky skončila vedle levé tyče české brány. Dánsko bude zahrávat rohový kop.

50

Dánsko se z rohového kopu neprosadilo.

50

Prvních pět minut druhého poločasu se hrálo převážně na české polovině hřiště, přestože je to právě česká reprezentace, která se musí tlačit do útoku.

52

Kapitán Trávník vybojoval pro český tým rohový kop. Ten rozehrál Holzer, míč se dostal za pokutové území k Janktovi a jeho střela skončila vysoko nad dánskou bránou.

53

A další roh pro českou, který tentokrát vybojoval Černý.

54

Trávníkův centr z rohového kopu dánská obrana odvrátila.

54
Góly

Tomáš Chorý (Česko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 2:2
Akce po rohovém kopu pokračovala. Do pokutového území vrátil míč Jankto a před bránou hlavičkoval náhradník Chorý. Naděje pro český tým?

56
Důležité

Česko potřebuje vstřelit ještě alespoň tři góly a vyhrát nejméně 5:2, aby postoupilo ze druhého místa. Anebo jednu branku, to by však v souběžně hraném utkání musela Itálie vyhrát nad Německem 2:0 (zatím vede 1:0).

57
Střídání

Střídání Dánsko U21: ze hřiště odešel Lasse Vigen Christensen, nahradil ho Casper Nielsen

58

Český záložník Jankto si připsal střelu, která skončila na boční síti dánské brány.

59

Český tým po vyrovnání ožil. Teď zahrozil z rohového kopu i útoku po levé straně, kdy ovšem nevyšla Schickova přihrávka na Chorého.

62

Ojedinělá akce dánského týmu. Nissenova přihrávka skončila mimo hrací plochu. A tak pokračuje české mužstvo.

63

Čeští hráči si naráželi před pokutovým územím soupeře a všechno skončilo nepovedenou přihrávkou na Černého.

64
Střídání

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Jakub Jankto, nahradil ho Lukáš Juliš

65
Střídání

Střídání Dánsko U21: ze hřiště odešel Andrew Hjulsager, nahradil ho Marcus Ingvartsen

67

Vzruch před českou bránou byl zbytečný, protože dánská akce skončila ofsajdem.

67
Důležité

Český tým už mohl vést. Česný dostal míč do pokutového území, kde si zasekl míč a pak místo přihrávky zvolil střelu. Tečovaný míč tak tak doskákal k dánskému brankáři. Přihrávka by v tomto případě asi byla vhodnější, protože ve vápně byli i lépe postavení spoluhráči.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marcus Ingvartsen (Dánsko U21)
za loket do Havlova obličeje v hlavičkovém souboji.

69

Český tým se dál tlačí do útoku. Teď dánský brankář Höjbjerg vychytal Schicka.

70

Český záložník Černý se řítil středem hřiště a znovu to vzal na sebe. Jeho střela z dálky však skončila mimo dánskou bránu.

71
Důležité

A další šance... Schick udělal kličku dánskému obránci Banggaardovi a z hranice pokutového území vystřelil, ale dobře zakročil brankář Höjbjerg.

73
Góly

Kenneth Zohore (Dánsko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 2:3
Holzer ztratil míč a Dánsko vyrazilo do protiútoku. Ne nijak rychlého, ale míč se stejně dostal před bránu, kde ho nedůrazná česká obrana pustila k volnému Zohoremu. A ten v pohodě doklepával do odkryté brány.

74
Střídání

Střídání Dánsko U21: ze hřiště odešel Mads Pedersen, nahradil ho Jakob Blaabjerg

76
Důležité

Začala poslední čtvrthodina zápasu. Český tým potřebuje vstřelit alespoň čtyři góly. Anebo dva, ale to by Itálie musela dát Německu ještě jednu branku, protože zatím vede 1:0.

78
Střídání

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Marek Havlík

79
Důležité

Český náhradník Havlík nacentroval před dánskou bránu, kde hlavičkoval Schick. Míč se od země odrazil těsně vedle tyče. Tohle byla slušná šance!

81
Důležité

Český kapitán Trávník napřáhl z dvaceti metrů a tvrdě vystřelil. Dobrý zákrok si připsal dánský gólman Höjbjerg, který střelu vyrazil.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Stefan Simič (Česko U21)
za taktický faul na polovině hřiště, kterým zastavil dánský protiútok.

84

Český tým už hraje vabank na centry před dánskou bránu.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Václav Černý (Česko U21)
za protesty proti rozhodčímu.

85

Dánsko zahrávalo rohový kop, po kterém vyboxoval brankář Zima centr do bezpečí mimo pokutové území.

87

Blíží se konec zápasu a na české vzepětí to zrovna nevypadá...

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Souček (Česko U21)
za dohrání dánského protihráče, který předtím odehrál míč.

90

V poslední minutě normální hrací době rohový kop pro Dánsko. Z něj nic nebylo.

90
Góly

Marcus Ingvartsen (Dánsko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Dánsko U21 2:4
Nepovedený zápas českého týmu vrcholí. Zohore přihrál Ingvartsenovi před odkrytou bránu, kterému stačilo jen doklepnout.

90

Začíná poslední minuta nastavení.

90

Místo postupu konec. Česká reprezentace končí ve skupině C na posledním místě.

90

Počet diváků 0

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:4

Vzájemné zápasy

24. června 2017 20:45Česko U21-Dánsko U21 2:4
17. června 2015 18:00Česko U21-Dánsko U21 1:2
Základní skupiny

skupina C

Dánsko U21
Dánsko U21
2:4
Itálie U21
Itálie U21
0:0
Dánsko U21
Dánsko U21
3:0
Itálie U21
Itálie U21
3:1
Dánsko U21
Dánsko U21
Itálie U21
Itálie U21
0:0