Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 14:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:10.

Je konec a Brighton se může radovat z jednoznačné výhry nad Wolverhamptonem. Domácí po čtyřgólovém prvním poločase nepolevili a krátce po návratu z kabin přidali pátou branku, o kterou se postaral Welbeck. Následně svůj druhý přesný zásah v utkání zapsal také Undav, a Wolves, kteří celý zápas tahali za kratší konec, si tak z Amex Stadium odvezou šestigólový příděl.

Brighton & Hove(4-2-3-1)

23 Steele
Steele
34 Veltman
Veltman
66. min Caicedo
March
56. min Buonanotte
20 Enciso
Enciso
65. min Mac Allister
21 Undav
Undav
80. min Ayari
18 Welbeck
Welbeck
56. min Mitoma

Wolverhampton(4-4-2)

1
22 Semedo
Semedo
45+1. min Podence
15 Dawson
Dawson
46. min Collins
23 Kilman
Kilman
64 Bueno
Bueno
35 Gomes
Gomes
46. min Toti
Neto
83. min Traoré
29 Costa
Costa
46. min Hwang Hi-čchan

90+2

Webster zaváhal a Hwang se mohl hnát do šance. Rychle ho však dostoupil Dunk, který mu znemožnil přesné zakončení.

90+1
Karty

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Adama Traoré).

90

A další úspěšný blok hostů, do rány Caiceda se tentokrát obětavě vložil Kilman.

89

Brighton suverénně dohrává tento duel na útočné polovině. Jeho dnešní výkon byl naprosto bezchybný.

88

Mac Allister se do šance neprobil, nicméně míč pak doputoval k Mitomovi. Japonský křídelník to zkusil z první, avšak bránu minul.

87

Groß tentokrát přihrával a málem našel osamoceného Mitomu. Před ním však uzmul balon pro sebe Sá.

86

Po rozehrávce na krátkou vzdálenost střílel Groß, ale jeho pokus byl zblokován.

85

Ayari si píchl balon kolem Nunese, který ho pak stáhl k zemi. Volný přímý kop pro Seagulls.

83

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Adama Traoré.

83

Standardka ale žádnou šanci nepřinesla, míč si ze vzduchu v pohodě stáhl José Sá.

82

Mitoma pláchl Buenovi a namířil si to do vápna, kde ho stačil odzbrojit Collins. Následovat bude rohový kop.

81

Mitoma to při napadání přehnal s důrazem a byl mu odpískán nedovolený zákrok.

80

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Yasin Ayari.

79

Snížit nyní mohl Daniel Podence, avšak Steele předvedl jistý zákrok nohou a udržel čisté konto.

78

Brighton nemá dost a i nadále se snaží útočit. Naopak hráči Wolves už pouze čekají na závěrečný hvizd.

77

Estupiñán si zaběhl za obranu na pas Webstera a postupoval ze strany sám na bránu, avšak jeho lob se mezi tři tyče nevešel.

76

Caicedo připravil balon Gilmourovi, jehož následná střela z hranice vápna prolétla těsně kolem pravé tyče.

75

Nabídku Mitomy si ve vápně hledal Buonanotte, před nímž na poslední chvíli zasáhl Toti.

74

Podence se zbavil svého strážce a poté hledal Neta, avšak míč k němu nepustil Webster.

73

Výborně to udělal Caicedo, který odolal tlaku napadajícího Hwanga a sebevědomě vyvezl balon od vlastního vápna.

72

Neves chtěl přenést hru na Nunese, avšak jeho pas byl hodně nepřesný a balon vycestoval mimo hrací plochu.

71

Portugalský křídelník je v péči lékařů. Vypadá to však, že Podence bude schopen pokračovat.

70

Julen Lopetegui bude muset řešit další problém. Na trávníku zůstává ležet Daniel Podence, který bude potřebovat ošetřit.

69

Hosté působí hodně odevzdaným dojmem. Brighton kombinuje na útočné polovině a hráči ve žlutých dresech je nijak nenapadají.

68

Po odchodu Veltmana došlo k menšímu přeskupení řad, na pozici pravého beka se stáhl dnes dvougólový Groß. Střed pole pak dostali na starost nově příchozí Mac Allister a Caicedo.

66

Brighton právě vstřelil branku!
Brighton přidává šestou branku a opět to bylo po obrovské chybě hostů. Sá rozehrál na Nunese, jenž byl okamžitě pod tlakem Mitomy. Toho ještě podpořil DENIZ UNDAV, který balon získal a poté lehkým obloučkem přehodil portugalského gólmana Wolves.

66

ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Moisés Caicedo.

65

ze hřiště odchází Julio Enciso, přichází Alexis Mac Allister.

64

Veltman chyboval a jeho zaváhání musel napravovat Dunk, jenž taktickým faulem přerušil akci soupeře.

63

Mitoma spadl ve vápně a domácí volali po odpískání pokutového kopu. Arbitr Coote však zůstal v klidu.

62

Steele měl znovu práci, nyní si došel pro příliš dlouhý nákop stopera Collinse.

61

Domácí už nikam nespěchají. Nyní to potvrdil Dunk, který se dostal pod lehký tlak Neta a okamžitě nahrál dozadu na svého brankáře.

60

Wanderers zahrávali rohový kop. Nikdo ve žlutém se nicméně k hlavičce nedostal, balon totiž vyboxoval Steele.

59

Další akci Brightonu zastavil pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd Encisovi.

58

O chvilku později byl v souboji jeden na jednoho úspěšný Mitoma, jenž pak posílal míč pod sebe. Ke střele se nakonec dostal Undav, ale trefil před sebou stojícího Nevese.

57

Buonanotte to zkoušel individuálně, avšak stopku mu vystavil důrazný Toti.

56

ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Kaoru Mitoma,
ze hřiště odchází Solly March, přichází Facundo Buonanotte.

55

Undav si všiml rozběhnutého Encisa a hned mu adresoval svůj pas. Ten však vystihl dobře postavený Kilman.

54

Své defenzivní úkoly si splnil March, jenž se vrátil s Buenem a před pokutovým územím mu vypíchl míč.

53

Ten žádnou šanci nepřinesl, ovšem hosté zůstali na útočné polovině a nyní kombinují kolem vápna Seagulls.

52

Podence nedokázal odcentrovat přes Marche, ale podařilo se mu získat alespoň rohový kop.

51

Estupiñán se zjevil za obranou Wolves a postupoval sám na bránu. Balon se mu ale zamotal pod nohy a nakonec ho stačil doběhnout Neto, který i zblokoval jeho střelu.

50

Enciso se hnal za nákopem Dunka, avšak u balonu byl jako první Bueno.

48

Brighton pokračuje v galapředstavení i ve druhém poločase! Encisovu nahrávku vystihl Collins, který ale nedokázal přesně nahrát a odevzdal míč DANNYMU WELBECKOVI. Zkušený forvard pak nic nevymýšlel, napálil balon na bránu a trefil se přesně k tyči.

47

Podence si navedl balon do středu hřiště a vypálil, jenže zakončil nad bránu.

46

ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Hwang Hi-čchan,
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Toti,
ze hřiště odchází Craig Dawson, přichází Nathan Collins.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi úvodní dějství, ve kterém Brighton dominoval a zaslouženě vede 4:0. Vše odšpuntoval už v šesté minutě Undav, pro nějž to byla první trefa v Premier League. Na svého krajana pak navázal dvěma góly Groß a na konci prvního poločasu přidal čtvrtou branku Welbeck. Také Wolves měli jednu šanci, nicméně Nunese vychytal Steele. Jinak ale Wolves kupili jednu chybu za druhou a směrem dopředu byli neškodní.

45+6

První poločas skončil.

45+5
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Jöel Veltman).

45+4

Žlutí ho rozehráli na krátkou vzdálenost a momentálně kombinují na útočné polovině. Moc místa tam však nemají.

45+3

Neto si došel pro faul a vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.

45+2

Do odraženého balonu se na vápně opřel Solly March a jeho pumelici moc nechybělo. Sá se jen ohlédl.

45+1

Nélsona Semeda nakonec na hrací ploše nahradí Daniel Podence. Dá se tedy předpokládat změna v rozestavení.

45

Už se opět hraje a balon mají ve svém držení domácí, kteří v klidu kombinují na vlastní polovině.

44

Mezitím se do zápasového úboru převléká Toti, který by měl svého krajana nahradit.

43

Ošetřování Nélsona Semeda stále probíhá, vypadá to na problém s pravým kolenem.

42

Na hrací ploše zůstává ležet Semedo. Portugalský bek bude zřejmě muset střídat.

41

Semedův sražený centr skončil v náruči domácího brankáře, jenž pak rychle rozehrál na volného Veltmana.

39

Demolice Wolverhamptonu pokračuje! Hosté poněkolikáté zbytečně přišli o míč ve středu hřiště a Brighton to znovu dokázal potrestat. Domácí po zisku přenesli hru doleva, kde Enciso posunul míč na Estupiñána. Ekvádorský obránce měl spoustu času a svým centrem našel na zadní tyči DANNYHO WELBECKA, který procedil balon do sítě.

39

Domácí opět velmi dobře presovali a Kilman byl donucen k zpětné nahrávce na brankáře.

38

Rozehrávku si vzal na starost Bueno, který našel pouze hlavu obránce Webstera.

37

Nunes byl nedovoleně atakován u postranní čáry. Uvidíme standardní situaci Wolverhamptonu.

36

March si zabíhal za obranu na pas Veltmana, avšak balon před ním zastavil Bueno.

35

Estupiñán si pokryl míč tělem a nechal se faulovat Semedem. Brighton bude moct v klidu rozehrát.

34

Domácí fanoušci teď vybízeli Grosse k další ráně z dálky. Německý fotbalista se nicméně nenechal vybláznit a raději roztáhl hru do strany na Marche.

33

Hostům se vůbec nedaří výstavba hry, v jejich rozehrávce evidujeme spoustu nepřesností.

32

Enciso si pohrál se Semedem a následně zakončoval na zadní tyč. Sá byl nicméně připraven a jeho pokus nadvakrát zkrotil.

31

Rohový kop si vyzkoušeli také hosté. Defenziva Seagulls si však poradila, míč odvrátil na přední tyči stojící Undav.

30

Po centru Marche hlavičkoval Dunk. Kapitán Brightonu si každopádně pomohl v souboji s Dawsonem faulem, a proto bylo pískáno.

29

De Zerbiho družina velmi aktivně napadala a neslo to ovoce, díky dobré práci Welbecka z toho bude roh pro domácí.

28

Po přiťuknutí Costy pálil z dálky Neves. Steele mohl zůstat v klidu, míč totiž vylétl vysoko nad bránu.

26

Nedáš – dostaneš! Wolves nevyužili svou šanci a naopak domácí přidávají třetí přesný zásah. Enciso si opět naváděl míč do středu, ovšem místo střely tentokrát nahrával. Jeho pas si zpracoval PASCAL GROSS, který pak tvrdě vypálil a jeho parádní rána zapadla přesně do horního rohu.

25

Enciso se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, nicméně jeho obstřel na zadní tyč se do brány nevešel.

24

Neto potáhl míč po straně a poté vybídl ke skórování Nunese, kterého však famózně vychytal Steele.

23

Nedovoleným zákrokem se prezentoval také Diego Costa, jenž zbytečně dohrál Veltmana.

22

Hosté opět chybovali v rozehrávce a Gilmour okamžitě hledal Undava. Ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

21

Neto si naváděl balon na střelu, nicméně kvůli zákroku Estupiñána se k zakončení nedostal.

20

March si v souboji s Buenem pomáhal zakázaným způsobem, a proto mu byl odpískán faul.

19

Obrovskou chybu vyrobil Sá, jenž doslova namazal Welbeckovi. Ten naštěstí pro Wanderers svou šanci nevyužil a bránu z hranice vápna přestřelil.

18

Brighton se nikam nežene a v klidu vyčkává, zda se v defenzivě Wolves otevře nějaké okénko.

17

V další velké šanci se zjevil Welbeck, kterého ale vychytal Sá. Gól by však stejně kvůli ofsajdu neplatil.

16

Domácí jsou zatím jasně lepší a diktují tempo hry. Uvidíme, zda se hosté dokáží do utkání vrátit.

15

Semedo si chtěl narazit s Costou, avšak zpětný pas španělského útočníka vystihl Dunk.

13

Seagulls předvedli rychlou akci a po třinácti minutách vedou už o dvě branky! Po ztrátě Wolves ve středu hřiště se dopředu vydal Enciso, jenž před vápnem našel úplně volného PASCALA GROSSE a ten tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal.

13

Důležitý obranný zákrok předvedl Dunk, jenž za sebe nepustil průnikový pas Nunese.

12

Nic vážného se zřejmě nestalo, a pokračovat se tak bude v plném počtu na obou stranách.

11

Nyní už byla hra přerušena, do sporu se totiž dostal Costa a Webster. Uvidíme, jak tuto situaci vyhodnotí asistent u videa.

10

Welbeck postupoval středem hřiště a po pár metrech byl poslán k zemi Nevesem. Dle názoru hlavního arbitra se však jednalo o čistý zákrok.

9

S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Neto, ovšem jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.

8

VAR celou situaci dlouho přezkoumával, ve hře byl ofsajd. Vše ale nakonec bylo v pořádku.

6

Máme tu rychlý gól v síti Wolves! Veltman odcentroval z pravé strany a poté mohl zakončovat Welbeck. Anglický útočník balon jen lehce lízl, ale připravil tak brankovou příležitost pro DENIZE UNDAVA, který se zblízka nemýlil. Pro německého fotbalistu je to první přesný zásah v dresu Brightonu v Premier League.

5

Menší zdravotní problém měl Semedo, který se po krátkém ošetření zvedl zdá se, že bude v pořádku.

4

Undav byl faulován zezadu a autor tohoto zákroku Lemina může být rád, že vyvázl jen s domluvou.

3

Dobře to teď udělal Enciso, jenž udržel míč proti dvěma protihráčům a poté nahrál volnému Marchovi.

2

Dopředu se poprvé vydali hosté. Jejich akci táhl Neto, který ale před vápnem nedokázal prostrčit balon na Costu.

1

David Coote dal pokyn ke hře, zápas začíná! Úvodní rozehrávku obstarali hráči Brightonu, kteří budou hrát v modro-bílých dresech. Jejich soupeř se navlékl do žluté sady.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman, Dunk (C), Webster, Estupiñán – Groß, Gilmour – March, Enciso, Undav – Welbeck.
Náhradníci: R. Sánchez – Colwill, van Hecke, Offiah, Mac Allister, Mitoma, Caicedo, Ayari, Buonanotte.
Trenér: Roberto De Zerbi

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Bueno – J. Gomes, Neves (C), Lemina, Nunes – P. Neto, D. Costa.
Náhradníci: Bentley – Collins, Toti, Podence, Sarabia, Moutinho, Hwang Hi-čchan, Cunha, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: David Coote – Simon Bennett, Timothy Wood.

První vzájemné utkání v této sezoně

5.11. 2022 – Wolverhampton Wanderers – Brighton & Hove Albion 2:3

Branky: 12. Guedes (Bo. Traoré), 35. Neves (pen.) – 10. Lallana (Trossard), 44. Mitoma (Lallana), 83. Groß

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Collins, Kilman, Bueno – Moutinho, Neves (C), Bo. Traoré (90. Ronan) – Guedes (74. Aït-Nouri), Hwang Hi-čchan (68. Ad. Traoré), Podence (46. Castro).

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Groß, Webster, Dunk (C), Estupiñán (82. Gilmour) – Caicedo, Mac Allister – March, Lallana (65. Welbeck), Mitoma (90. Veltman) – Trossard (82. Undav).

Wolverhampton Wanderers

Wolverhamptonu se vůbec nevydařil vstup do sezony a dlouho se krčil na sestupových pozicích. Po světovém šampionátu v Kataru ale k týmu nastoupil Julen Lopetegui a od té doby jdou jeho výkony nahoru. Wolves začali pravidelně sbírat body a vyšvihli se až na třinácté místo, přičemž na osmnáctý Leicester už mají poměrně komfortní osmibodový náskok. Stále je však na čem pracovat, Wanderers jsou totiž s devětadvaceti vstřelenými góly třetím nejhorším týmem co se týče ofenzivy. Se střílením branek by vlkům mohl pomoct Saša Kalajdžić, jenž by se měl pomalu vracet po vážném zranění kolene. Je ale dost možné, že Lopetegui nebude chtít riskovat a pošetří rakouského útočníka, aby byl připravený na start další sezony.

Brighton & Hove Albion

Brighton patří k nejpříjemnějším překvapením této sezony. Seagulls jsou stále ve hře o evropské poháry a pod vedením italského stratéga De Zerbiho se prezentují velmi atraktivním pojetím hry. Kromě Premier League si dobře vedli i v FA Cupu, kde prohráli až v semifinále s Manchesterem United. Vedení však neusíná na vavřínech a už nyní skládá kádr na další ročník. Novou smlouvu podepsal osmnáctiletý talent Evan Ferguson, jenž do ligy vlétl ve velkém stylu a zaznamenal už čtyři branky. Mladému Irovi nicméně zřejmě přibyde konkurent, objevily se totiž spekulace, že do Brightonu má namířeno Brazilec João Pedro z Watfordu. Stále je však ještě potřeba dohrát několik utkání této sezony a je nutné říct, že modro-bílé nečeká vůbec nic jednoduchého.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Sezona se blíží ke konci a pomalu začíná jít do tuhého. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Brightonu s Wolverhamptonem, kteří si to rozdají o velmi důležité body. Na Amex Stadium se začne v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.