Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 18:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:9.

Také druhé dějství přineslo dva góly, tentokrát se o ně týmy podělily. Hostům se nejprve povedlo snížit a zadělat na drama, následně dokonce vyrovnat, avšak druhý gól jim byl vinou ofsajdu odepřen. To hostující tým poněkud rozhodilo, čehož využili domácí k třetímu zásahu a návratu do dvougólového vedení, které už tentokrát dokázali udržet až do samého závěru. Svůj náskok mohli i zvýšit, stejně tak soupeř mohl duel znovu zdramatizovat, nestalo se však už ani jedno.

Colwill
89. min van Hecke
34 Veltman
Veltman
74. min Undav
25 Caicedo
Caicedo
13 Groß
Groß
22 Mitoma
Mitoma
89. min Gilmour
Mac Allister
20 Enciso
Enciso
46. min Buonanotte
Ferguson
65. min Welbeck

Bree
77. min Livramento
7 Aribo
Aribo
70. min Ballard
45 Lavia
Lavia
84. min Doyle
Ward-Prowse
Elyounoussi
71. min Sulemana
26 Alcaraz
Alcaraz
71. min Armstrong

90+7

Závěr zápasu se blíží, míč drží hosté, ale dopředu se jim už nechce.

90+5

Danny Welbeck se mohl zapsat mezi střelce, ovšem jeho prudká rána levačkou letí vysoko nad hostující svatyni. Mrzet jej to ale moc nemusí.

90+3
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Facundo Buonanotte).

89
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Levi Colwill, přichází Jan Paul van Hecke.

89
Střídání

ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Billy Gilmour.

86

Deniz Undav pálil pravačkou prudce z dálky, mířil však ze svého pohledu vedle levé tyče. Alex McCarthy rychle rozehrává.

84
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Kamari Doyle.

82

Facundo Buonanotte střílel levačkou z hranice vápna příliš vysoko nad.

80

Stuart Armstrong se vydal s míčem do protiakce, nedokázal jej ale udržet na hrací ploše a ten mu utekl do autu.

79

Rohový kop rozehraje domácí tým.

77
Střídání

ze hřiště odchází James Bree, přichází Valentino Livramento.

74
Střídání

ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Deniz Undav.

72

Standardku rozehrál i hostující tým, zblokovaný míč však letí jen do zámezí.

71
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Jöel Veltman).

71
Střídání

ze hřiště odchází Carlos Alcaraz, přichází Stuart Armstrong.

71
Střídání

ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Kamaldeen Sulemana.

70
Střídání

ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Dominic Ballard.

69

Brighton právě vstřelil branku!
Teď už se domácí radují a vrací se zpět do dvoubrankového vedení. PASCAL GROSS si na pravé straně zpracoval míč, nejprve naznačil střelu, ale pak si míč zpracoval, počkal na správnou chvíli a odehrál jej po zemi k bližší tyči, kam Alex McCarthy nedosáhl.

68
Důležité

A hned z toho byla velká šance. Po rozehrávce se do míče opřel hlavou jeden z hráčů Brightonu, avšak Alex McCarthy předvedl fantastický zákrok a míč se mu povedlo vyrazit.

67
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (James Bree).

67

Domácí si vynutili faul a budou tak rozehrávat na soupeřově polovině.

65
Střídání

ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Danny Welbeck.

64
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (James Ward-Prowse).

63

Hosté se vzápětí dočkali srovnání, když James Ward-Prowse načasoval přihrávku pro Walcotta, jenž zasprintoval až před brankáře, kterého překonal obloučkem, avšak vinou milimetrového ofsajdu gól uznán není.

62

Moment překvapení jim nevyšel, nepřesná přihrávka končí u brankáře Southamptonu.

61

Domácí se nikam nehrnou, jejich kombinace probíhá na obranné straně.

58

Southampton právě vstřelil branku!
Hosté z ojedinělé možnosti střílí gól a snižují. MOHAMED ELYOUNOUSSI po rohovém kopu tečoval míč hlavou ke vzdálenější tyči, mimo dosah Jasona Steelea. Rázem tu máme drama.

57

Pascal Groß nyní střílel levačkou příliš slabě, Alex McCarthy neměl se zásahem žádné problémy.

56

Moisés Caicedo si nezpracoval před vápnem Southamptonu přihrávku a do šance se tak nedostal.

55

Carlos Alcaraz odcentroval před domácí bránu, míč byl tečován do vzduchu a poté se snesl do rukou brankáře Brightonu.

52

Kaoru Mitoma střílenou přihrávkou odehrál míč do zámezí, bylo to s tečí a následuje rohový kop.

49

Hodně nepříjemný zásah míčem do hlavy inkasoval jeden z hostujících fotbalistů, hra je přerušena.

48

Domácí rozehráli přímý kop, ovšem šance z toho nebyla, míč letí pouze nad bránu.

46
Střídání

ze hřiště odchází Julio Enciso, přichází Facundo Buonanotte.

46

Začal druhý poločas.

Domácí zatím potvrzují roli favorita, využili dvě šance a do kabin odchází s dvoubrankovým náskokem. Ten mohl být i vyšší, ovšem další příležitosti skončily neproměněné. Hosté směrem dopředu nepředvedli prakticky nic.

45+6

První poločas skončil.

45+5

Domácí v závěru drží míč na kopačkách a nikam už nepospíchají.

45+4

Kaoru Mitoma potřetí zahodil velkou šanci, tentokrát pálil pravačkou po zemi na bližší tyč, kterou ale minul. Je pravda, že tahle šance nebyla tak velká, jako ty dvě předchozí, i tak ale mohla skončit gólem.

43
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Mohamed Elyounoussi).

43

Jasný faul u středové lajny, kterým se provinil Mohamed Elyounoussi a který bude po zásluze odměněn žlutou kartou.

40

A je to o dva góly. Mitoma sice nevyužil své dvě obrovské šance, nyní ho je však třeba pochválit, neboť z levé strany parádní přihrávkou připravil míč EVANU FERGUSONOVI před odkrytou část hostující svatyně a domácí osmadvacítka už měla celkem snadnou práci.

39

Hráči Brightonu se provinili zřejmě faulem, rozehrávat od své brány tak bude Alex McCarthy.

37

Domácí kombinují na útočné polovině, do další šance se jim ale dostat zatím nedaří.

34
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Carlos Alcaraz).

32

Ve 32. minutě se do slušné šance dostal do šance hostující hráč číslo 32 Theo Walcott, jeho zakončení pravačkou však bylo hodně nepřesné a letí mimo bránu.

32

Alex McCarthy pomáhá s rozehrávkou, po malé domů odkopává balón do bezpečí.

29

Nyní už se domácí radují a zřejmě zaslouženě. Moisés Caicedo přihrál k hranici vápna Mac Allisterovi, ten posunul balón na pravou stranu, kde si jej zpracoval EVAN FERGUSON a prudkou přízemní ranou překonal padajícího brankáře Southamptonu.

27

Pascal Groß nyní sám zkoušel ohrozit bránu hostů, obloučkem odehrál míč křižně obloučkem směrem do vzdálenějšího horního rohu brány, Alex McCarthy se ale natáhl a balón lapil.

25

James Ward-Prowse fauloval Pascala Große, domácí rozehrají na útočné straně.

23

Julio Enciso pálil levačkou, jeho rána po zemi byla zblokována.

21
Důležité

Obrovské zaváhání v rozehrávce Southamptonu gól nepřináší. Kaoru Mitoma vystihl mizernou rozehrávku soupeře a ocitl se sám před gólmanem, kterého obloučkem překonal, jenže míč se odrazil od pravé tyče brány zpět k McCarthymu, jenž jej schoval do náruče. Velká škoda pro Brighton.

19

Domácí rozehráli standardku, při které se chytili do ofsajdové pasti.

17
Důležité

Hosté mohli jít do vedení, po pěkné kombinaci měl před sebou Carlos Alcaraz prakticky odkrytou bránu, jenže místo mezi tři tyče odehrál svůj pokus do zámezí.

15

Na hrací ploše zůstává sedět hráč Southamptonu, hra je přerušena.

14
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Jan Bednarek).

12

Střela ze střední vzdálenosti, o kterou se postaral Moisés Caicedo, doputovala přímo do náruče gólmana Southamptonu.

10

Julio Enciso se snažil rychle odcentroval z pravého křídla, trefil však jen protihráče, od kterého se míč odrazil do autu.

8
Důležité

První obrovská příležitost zápasu. Kaoru Mitoma si udělal prostor ke střele v pokutovém území, měl dost času i místa, kam míč odehrát, ovšem trestuhodně skončil jeho střelecký pokus vedle pravé tyče. Tohle měl být gól.

6

Domácí zakombinovali hodně nepřesně, Julio Enciso poslal přihrávku po zemi pouze k brankáři hostů, který míč rychle sebral do rukavic.

4

Zatím se na hřišti nic neděje, hra se odbývá daleko od obou branek.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion: Steele – Estupiñán, Dunk (C), Colwill, Veltman – Caicedo, Groß – Mitoma, Mac Allister, Enciso – E. Ferguson.
Náhradníci: McGill – van Hecke, Moran, Ayari, Buonanotte, Welbeck, Undav, Gilmour, Peupion.
Trenér: R. De Zerbi.

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Lyanco, Bednarek, Bree – Aribo, Lavia, Ward-Prowse (C), Elyounoussi – Alcaraz, Walcott.
Náhradníci: Bazunu – Ćaleta-Car, Livramento, Maitland-Niles, S. Armstrong, Doyle, Onuachu, Sulemana, Ballard.
Trenér: R. Sellés.

Rozhodčí: P. Tierney – C. Hatzidakis, N. Davies.

Vzájemné zápasy

Brighton na svém trávníku porazil Southampton naposledy 2. ledna 2012, kdy v rámci Championship zvítězil 3:0. Poslední duel na hřišti Brightonu skončilo nerozhodně 2:2, předtím se čtyřikrát za sebou radoval hostující celek.

Southampton

Hosté jsou už jistým sestupujícím týmem, na kontě mají pouhých čtyřiadvacet bodů. Mimo svůj stadion odehráli osmnáct utkání a přivezli si jen čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě remízy, k tomu přidali šestnáct vstřelených a o sedmnáct gólů více inkasovaných. Tři z posledních pěti venkovních utkání prohráli, ve zbylých dvou případech to byla remíza.
Angličan James Ward-Prowse vede s osmi zásahy tabulku střelců mančaftu.

Brighton

Domácí tým bojuje na dálku s Tottenhamem a Aston Villou o postup do evropských pohárů. Na svém hřišti se mu daří střídavě, ze sedmnácti klání si odnesl třicet bodů za devět výher a tři remízy, vstřelil třiatřicet branek a o čtrnáct méně inkasoval. V posledním utkání před svými fanoušky nenavázal na dvě předchozí domácí výhry a utrpěl trochu překvapivě debakl 1:5 od Evertonu.
Nejlepším střelcem je desetigólový Argentinec Alexis Mac Allister.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.