Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Ve druhém dějství měl více ze hry West Browmich, který si dokonce vypracoval několik velice slušných šancí, přičemž se mu povedlo srovnat krok zhruba deset minut před koncem. Brighton se v průběhu druhého poločasu staral spíše o defenzivní práci, která nakonec dopustila jednu inkasovanou branku. I tak dnešní utkání nenabídlo vůbec atraktivní podívanou, výkony obou celků jednoznačně svědčí o ambicích v letošním ročníku Premier League.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:7.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Brighton & Hove Albion FC(3-4-2-1)

1 Ryan
Ryan
34 Veltman
Veltman
Webster
33 Burn
Burn
Lamptey
3 White
White
Bissouma
20 March
March
70. min Mac Alister
14 Lallana
Lallana
61. min Groß
Trossard
79. min Alzate
9 Maupay
Maupay

West Bromwich Albion(4-1-4-1)

Johnstone
Furlong
Ivanović
6 Ajayi
Ajayi
Townsend
Livermore
63. min Robinson
12 Pereira
Pereira
Gallagher
Krovinović
Diangana
63. min Edwards
29 Grant
Grant
84. min Phillips

Rozhodčí: Moss – Robathan, Davies

Náhradníci
Brighton & Hove Albion FC
 • 17Alzate
 • 7Connolly
 • 30Bernardo
 • 13Groß
 • 10Mac Alister
 • 23Steele
 • 18Welbeck
Náhradníci
West Bromwich Albion
 • 5Bartley
 • 25Button
 • 21Edwards
 • 3Gibbs
 • 16Harper
 • 10Phillips
 • 7Robinson
90+2

Až příliš agresivním způsobem vletěl do protihráče hostující Ajayi, který tak poslal k zemi Maupaye. Brighton bude rozehrávat standardku z velké vzdálenosti.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná tento duel skončí remízou. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.

88

Ve vzdušném souboji se povedlo uspět Veltmanovi, který raději důrazným způsobem odehrál míč na opačnou polovinu, kde se ho ovšem chopil pozorný Gallagher.

87

Brighton si chtěl vzít vedení zpět, jenomže ani další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného. Na opačné straně se v ofsajdovém postavení nacházel Robinson.

84
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Karlan Grant, přichází Matt Phillips.

83
Góly

West Brom právě vstřelil branku!
Naprosto zasloužená vyrovnávací branka West Bromu! Na pravém křídle měl trestuhodně příliš prostoru střídající Robinson, který přichystal naprosto přesnou nabídku na svého kolegu KARLANA AHEARNA-GRANTA. Ten si míč zpracoval na pravou nohu a poté nechytatelným způsobem propálil bezmocného brankáře Ryana.

82

Rohový kop z levé strany nakonec rozehrál střídající Gross, který poslal míč k hranici malého vápna. Tam ovšem zodpovědně zakročil Ajayi, jenž zažehnal nebezpečí.

81

Burn si vzal na starost provedení autového vhazování z levé strany, kterým hledal dnes celkem nevýrazného Maupaye. Ten svému celku zajistil zisk rohového kopu.

80

Ven z branky musel domácí brankář Ryan, který nakonec zachytil balón před dotírajícím Edwardsem. Aby toho nebylo málo, tak domácí celek nasbíral vteřinky.

79
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Steven Alzate.

78

Ani po předchozí šanci tedy není srovnáno, domácí celek si ale skutečně pořádně zahrává. West Bromwich nebyl daleko od vyrovnání, tentokráte ho zastavila tyč.

77
Karty

Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (Brighton & Hove Albion FC).

77
Důležité

Pohodlná kombinace West Bromwiche přinesla roztažení hry na pravou stranu. Tam to na sebe vzal Edwards, jehož centr odvracel protihráč. Za pokutovým územím ovšem našel pouze Pereiru, který svůj další pokus zakroutil do tyče.

76

Jenomže ani Brightonu to v posledních minutách směrem dopředu zrovna nevychází. Pokus o vysunutí Lampteye se nesetkal s úspěchem, míč skončil v zámezí.

75

U středového kruhu bojoval o hrací předmět hostující Pereira, který se nakonec nedostal přes dobře postaveného Mac Allistera, jenž přenášel hru na Webstera.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. V posledních minutách má skutečně více ze hry West Bromwich, který ovšem stále tápe v zakončení.

70
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Alexis Mac Alister.

69

Nováček Premier League nakonec zahrával rohový kop z levé strany. Nejvýše do vzduchu se vyhoupl pozorný March, který ho poslal ven z pokutového území.

68
Důležité

Posléze velice pohotovým způsobem zakončoval Kroninović, který svůj pokus poslal pouze do míst, kde se nacházel Ryan. West Browmich má nyní více ze hry.

67
Důležité

To nebylo vůbec špatné! Za hranicí pokutového území totiž číhal na nahrávku Pereira, který nakonec zakončoval levou nohou, avšak míč stočil vedle branky.

66

Do pokutového území si seběhl také Pereira, který se ovšem dostal do značného úhlu. West Bromwich přesto zkoušel odcentrovat, roh z toho ale nakonec nebude.

65

Sledovali jsme autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil domácí Lamptey. Tomu se okamžitě nabídl White, jehož nahrávku ale srazil protihráč.

64

Je za námi necelá hodina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Brighton se nyní chopil rozehrávky rohového kopu, který ovšem nepřinesl žádnou příležitost.

63
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Callum Robinson.
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Kyle Edwards.

62

Nahrávka do tandemu našla naběhnuvšího Trossarda, který ještě zkoušel vrátit míč do malého vápna. Tam ovšem zakročil Ivanović, který odehrál balón na roh.

61
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Pascal Groß.

60

Tentokráte šel příliš ostrým způsobem do protihráče zkušený Ivanović, který zákrokem zezadu poslal k zemi Maupaye. Brighton tak bude rozehrávat standardku.

59

V krátkém časovém sledu hned dva nedovolené zákroky z domácí strany, ten druhý vyprodukoval vracející se Trossard, který místo míče trefil pouze protihráče.

58

Obrannou povinnost si před malým momentem dokázal splnit domácí Lamptey, který na hranici pokutového území zablokoval centr. K volnému míči se dostal White.

57

Následovala dalekonosná kolmice, která se ovšem snesla pouze k pozornému Furlongovi. Brighton se daleko nedostal, nyní sledujeme útočnou akci soupeře.

56

Snadná práce pro domácího brankáře Ryana, kterému práci výrazně zjednodušil jeho kolega Veltman, který hrudníkem dopravil míč přímo do rukavic brankáře.

55

Hodně podezřele si před malým momentem pomáhal hostující Ajayi, který zcela evidentně přidržel Lampteye za hrací trikot. Sudí nechal překvapivě pokračovat ve hře.

54

West Bromwich to znovu zkoušel přes levou stranu, kde dnes operuje velice aktivní Diangana. Anglický křídelník svým centrem znovu našel pouze hlavu soupeře.

53

Najednou měl celkem dost prostoru kolem sebe domácí March, který to neprovedl nejlépe. Jeho pokus o lob skončil v náruči Johnstona, jenž rozehrál do strany.

52

West Bromwich tentokráte zkoušel centrovat z levé strany, kde to celkem nepovedeným centrem zamýšlel Diangana. Uvnitř šestnáctky našel pouze Bissoumu.

51

Domácí celek tak v poklidu rozehrával od své branky, přičemž se do rozehrávky zapojil také australský brankář Ryan, který ovšem odkopával až do zámezí.

50

Ve vzduchu se povedlo zodpovědně zakročit domácímu Websterovi, který hlavou sklepl na vedle stojícího Whitea. Brighton si ovšem balónu moc dlouho neužil.

49

Veltman musel pořádně zabrat, nakonec před napadajícím Grantem zakročil ve skluzu. Pakliže by tomu tak nebylo, sledovali bychom vyloženou příležitost.

48

Hned v úvodu druhého poločasu to pasem podél autové lajny zkoušel hostující Furlong. Ten se pokoušel najít kolegu Pereiru, před kterým zasahoval March.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Nakonec jsme se dočkali jediné branky, kterou si hostující celek vstřelil sám, jednalo se tedy o vlastní trefu. Brighton byl v prvním dějství směrem dopředu o něco aktivnější, což se mu nakonec povedlo potvrdit také přesným zásahem. Ještě před touto brankou měl slušnou šanci Maupay, který ovšem trefil pouze brankáře. West Browmich bude muset ve druhém dějství pořádně zabrat.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

U středového kruhu se k volnému míči dostal Townsend, který okamžitě spolupracoval s Dianganou. Ten se ovšem nedostal přes Webstera, který zakročil čistě.

42
Karty

Žlutou kartu dostává Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion FC).

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40
Góly

Brighton právě vstřelil branku!
Obrovská smůla v podání nováčka soutěže! Nejprve se do zakončení dostal Lallana, který ovšem trefil pouze protihráče. Od něj se k míč odrazil k volnému Lampteymu, jenž vracel míč do malého vápna. Tam ovšem nešťastně zakročil velezkušený Ivanović, který při snaze o odkop trefil pouze JAKA LIVERMORA, od kterého se balón dostal za čáru.

39

Townsend zapojil do útočného výpadu také Dianganu, který to měl velice složité. Patičkou nakonec hledal prvně jmenovaného, před kterým zasahoval Veltman.

38

Po delší době jsme sledovali nedovolený zákrok, kterým se prezentoval domácí Lallana. Sudí byl i tentokráte velice pozorný, mezitím Ajayi rozehrál nakrátko.

37

K hezkému střeleckému pokusu se protlačil domácí Trossard, který zakončoval pod břevno. Tam ovšem číhal Johnstone, jenž vyrážel míč pouze nad sebe.

36

U postranní lajny se Bissouma pokoušel zachytit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo. Nakonec mohl vhazovat hostující Townsend, který nespěchal.

35

Přesto v posledních minutách sledujeme aktivitu Brightonu, který vykřesal zisk dalšího rohového kopu, tentokráte z levé strany. Trossard ovšem našel pouze Ajayiho.

34

Znovu se do rozehrávky zapojil domácí brankář Ryan, který konstruktivní rozehrávkou hledal vedle stojícího Webstera, jenž přenášel hru na opačnou polovinu.

33

Je za námi třetina hry, nicméně na první přesný zásah tohoto zápasu stále čekáme. V posledních minutách se nic moc neděje, častěji u míče jsou ale domácí.

32

Jako poslední se ovšem míče dotkl hostující obránce Ivanović, od kterého šel míč ven z hrací plochy. Domácí tak zahrávali další rohový kop, který ale odvracel protihráč.

31

March se posléze zjevil na levém křídle, odkud posílal do pokutového území přízemní nabídku. Na tu si dokázal seběhnout Maupay, který ovšem balón přeběhl.

27

Na pořadu dne byl rohový kop pro domácí celek, kterého se z pravé strany ujal March. Jeho centr se snášel k zadní tyči, kde ještě vracel míč před branku Veltman.

26

Do protiútoku se pouštěl hostující Pereira, který si ještě počkal na podporu od svých spoluhráčů. Jeho nahrávka nakonec putovala pouze na kopačku Bissoumy.

25
Důležité

Tutovka na straně Brightonu! Po rychlém přechodu do útoku se Lallanovi povedlo přenechat míč pod sebe, kde se nacházel Maupay. Ten ovšem trefil pouze brankáře hostujícího celku!

24

Ven z branky se vydal hostující Johnstone, který před dotírajícím Trossardem nakonec schoval míč do svých rukavic. Ani tentokráte jsme se šance nedočkali.

23

Vůbec špatně to nezkoušel hostující Diangana, který nejprve převzal nahrávku a poté posílal míč napříč pokutovým územím, kde ovšem nebyl nikdo z kolegů.

22

West Bromwich si vyzkoušel rozehrávku standardní situaci, která přinesla nepovedený centr, jenž skončil v rukavicích Ryana. Domácí brankář ihned vyhazoval.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, nicméně na první přesný zásah tohoto zápasu stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, bez vyložených šancí.

20

Webster to zkoušek pasem na druhou stranu, kde šikovně za sebe prodloužil míč Lamptey. Tomu se povedlo najít Lallanu, který ovšem narazil na protihráče.

19

Ajayi velice dobře střežil domácího kanonýra Maupaye, který tak neměl potřebný prostor. Sudí ovšem musel přerušit hru, v bolestech se na zemi ocitl Furlong.

18

Ve vzdušném souboji se povedlo uspět domácímu Lallanovi, který ovšem odvracel míč pouze do zámezí. To přinese autové vhazování v podání zadáka Townsenda.

17
Důležité

Brighton se dokonce dočkal vedoucí branky, avšak ta kvůli ofsajdu platit nemůže. Maupay se tak dlouho neradoval, pokračuje se za bezbrankového stavu.

16

Furlong výborně přenesl hru do volného prostoru, kde se nacházela zcela osamocený Krovinović. K němu ovšem bleskově seběhl Veltman, který ho včas vytlačil.

15

Pro Ryana se jednalo o další práci v podobě dalekonosného odkopu od branky. Ten totiž posílal na levou stranu, kde zkoušel za sebe prodloužit míč Trossard.

14

Najednou to vypadalo, že se dočkáme první vyložené šance, avšak nakonec tomu tak nebylo. Za obranu si totiž seběhl Grant, který se špatným zpracováním dostal do špatné střelecké pozice.

13

Vzápětí se neohroženým způsobem prodral do velkého vápna White, který se nakonec nedostal k centru. Obránce Ajayi si totiž výborně pomohl vlastním tělem.

12

Brighton tak mohl v poklidu rozehrát kousek od svého pokutového území. Na celkem riskantní nahrávku si navíc troufl Webster, kterému se povedlo najít Maupaye.

11

West Bromwich se znovu usadil na polovině soupeře, kde měl na levém křídle celkem dost prostoru Towsend. Sudí nakonec hostujícímu celku odpískal faul.

10

Gallagher si to namířil podél pravé postranní lajny, kde se nakonec ocitl na zemi. Tentokráte se o nedovolený zákrok nejednalo, spíše šlo o teatrální pád na trávník.

9

Poprvé se do akce zapojil také pomezní sudí, který rozpoznal ofsajdové postavení v podání naběhnuvšího Maupaye. West Bromwich bude rozehrávat z vlastní poloviny.

8

Rozehrávající Webster zapojil do rozehrávky také brankáře Ryana, který znovu zkoušel poslat míč na opačnou stranu, kde se Lamptey nedostal přes Towsenda.

7

Další faul, tentokráte ze strany domácího celku. Ve vzduchu si totiž útočným faulem pomohl naskakující Maupay, který si v souboji s Ajayim pomohl rukama.

6

Johnstone odkopával míč k levé autové lajně, kde se Dianganovi povedlo zpracovat těžkou nahrávku. Záhy ho všem fauloval Lamptey, čehož si všiml také sudí.

5

Celkem dost prostoru měl před pokutovým územím hostující Krovinović, který se postaral o první střelecký pokus. Ten ovšem směřoval doprostřed branky.

4

Brighton si vzápětí vybojoval autové vhazování, po kterém se o rozehrávku staral obránce Burn. Ten u středového kruhu oslovil Bissoumu, který ještě hledal Whitea.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se k míči dostal také domácí brankář Ryan, který se postaral o dalekonosný odkop na opačnou stranu, kde se do souboje pouštěl Veltman.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

West Bromwich Albion

Na opačné straně stojí West Bromwich, který si v úvodu tohoto ligového ročníku vede tak trochu podobně. Nováček soutěže pro změnu okupuje sedmnáctou pozici tabulky, přičemž se mu povedlo nasbírat pouhé dva body. West Bromwich tak patří mezi čtveřici celků, kterým se v letošním ročníku ještě nepovedlo ani jednou zvítězit. Nováček Premier League jediné dva body sebral díky dvěma nerozhodným výsledků, které se uskutečnily v soubojích proti Chelsea a Burnley. West Bromwich doposud odehrál dva venkovní duely, ve kterých se mu nepovedlo ani jednou bodovat, naopak v nich inkasoval hned sedm branek.

Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu se po pěti odehraných duelech nacházejí na průběžné šestnácté pozici tabulky, přičemž se jim do této chvíle povedlo nasbírat čtyři body. Brighton tak nezaznamenal úplně nejlepší vstup do sezony, na svém kontě má totiž pouze jednu výhru a naopak hned tři porážky. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole dokázal teprve podruhé v sezoně bodovat, neboť uhrál cenný bod na hřišti Crystalu Palace, kde navíc vyrovnal až v poslední minutě řádné hrací doby. Brighton přesto má zápornou bilanci branek, neboť jich devět vstřelil a hned jedenáct inkasoval.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a West Bromwich Albion.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.