Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:15.

Je konec! Domácí Brighton dnes naprosto přejel Liverpool a zvítězil 3:0. Brighton po celý první poločas zaměstnával Liverpool rychlými výpady. Největší šance se domácím naskytla ve 41. minutě, kdy sudí nařídil po faulu brankáře Alissona penaltu. VAR ale odhalil ofsajd, a proto se do kabin šlo bez branek. Do druhého poločasu ale Brighton vlétl aktivně a Solly March rychle zařídil Brightonu dvoubrankové vedení. Liverpool se poté sice snažil, nicméně obrana Racků dnešní duel zvládla skvěle. V závěru navíc přidal pojistku Danny Welbeck.

Dunk
90. min Webster
Colwill
Estupiñán
25 Caicedo
Caicedo
Mac Allister
83. min Sarmiento
7 March
March
14 Lallana
Lallana
66. min Veltman
22 Mitoma
Mitoma
90. min Lamptey
Ferguson
66. min Welbeck

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
32 Matip
Matip
69. min Gomez
Konaté
Robertson
Henderson
69. min Elliott
Fabinho
69. min Doak
Alcântara
11 Salah
Salah
18 Gakpo
Gakpo
Oxlade-Chamberlain
69. min Keïta

90+2

Liverpool zahrával rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, kde byl Gomez, nicméně jeho zakončení skončil v rukavicích.

90

Dnešní utkání sleduje 31 645 diváků.

90

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Tariq Lamptey,
ze hřiště odchází Lewis Dunk, přichází Adam Webster.

90

Keita se dostal k odraženému míči, jenže nedokázal zakončit. Po jeho pobídce se vpřed hnal Doak, který získal pro Liverpool první roh v duelu.

89

Cody Gakpo napadal rozehrávku Brightonu, nicméně domácí obránci si na něj dali pozor a rozehrál na pravou stranu.

88

Joe Gomez kombinuje na polovině hrací plochy s Konatém. Další hráči Liverpoolu se ale daleko nedostali.

87

Mohamed Salah napadal rozehrávku Brightonu na polovině hřiště. Jeremy Sarmiento prošel kolem obránce, nicméně jeho přenesení na pravou stranu bylo nepřesné.

86

Doak táhl akci Liverpoolu na levé straně, jenže jeho pobídka se za obranu Brightonu nedostala.

85

Trent Alexander-Arnold si na hranici velkého vápna pohlídal odražený míč a před Marchem míč odkopl do bezpečí.

84

Cody Gakpo si naběhl na přihrávku na polovinu hřiště, jenže proti dvojici obránců neměl sebemenší šanci na úspěch.

83

ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Jeremy Sarmiento.

81

Brighton právě vstřelil branku! Domácí celek potvrzuje svou dominanci třetí brankou! Střídající DANNY WELBECK si naběhl do pokutového území, kde si parádně obhodil obránce a následným zakončením nedal Alissonovi nárok!

80

Mitoma táhl akci Brightonu po levé straně, ale nedokázal si míč přehodit do střelecké pozice.

79

Robertson z levé strany odcentroval do vápna, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě obránce v modrobílém dresu.

78

Eliott poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně následné zakončení skončilo daleko od branky.

77

Brighton kombinuje s míčem na polovině hřiště a bez problémů drží své dvoubrankové vedení. Hráči Liverpoolu nemají moc sil na zvrat.

76

Cody Gakpo spěchal na hranici velkého vápna za přihrávkou z kopačky Mohameda Salaha, ale obrana míč odkopla do bezpečí.

75

Za další přihrávkou do pokutového území sprintoval Doak, nicméně defenziva Brightonu si jeho pobídku pohlídala.

74

Robertson se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

73

Gakpo se z levé strany dostal do pokutového území, ale jeho dloubák levačkou skončil v rukavicích brankáře Alissona.

72

Solly March se ani po další akci nedostal do blízkosti velkého vápna. Obrana Liverpoolu nyní byla důrazná.

71

Solly March poslal do pokutového území centr z levé strany, nicméně jeho pobídka skončila na hrudi obránce.

70

Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut. Brighton ale nyní pečlivě kombinuje na polovině hřiště.

69

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Naby Keïta,
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Ben Doak,
ze hřiště odchází Joël Matip, přichází Joe Gomez.

69

Alexander-Arnold z pravé strany odcentroval do pokutového území, ale tam se do zakončení nedostal Alex Oxlade-Chamberlain.

68

Salah ve sprintu napadal rozehrávku Brightonu, jenže Sánchez si dal pozor a odehrál míč na levou stranu.

67

Střídající Veltman táhl akci Brightonu po levé straně, nicméně akce domácích neměla dlouhého trvání.

66

ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Danny Welbeck,
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Jöel Veltman.

65
Karty

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Trent Alexander-Arnold).

65

Pervis Estupiñán mohl postupovat vpřed po levé straně, jenže si míč zasekl a rozehrál do zadních řad. Domácí to takticky zvládají skvěle.

64

Alisson se vydal za hranici velkého vápna a hlavou odehrál míč na levou stranu. Brighton rozehrávku soupeře neatakuje.

63

Joel Matip se jako obránce vysunul hodně vysoko na polovinu soupeře. Liverpool se snaží vrhat všechny síly vpřed, ale jen těžko se dostává do zakončení.

62

Sánchez se zapojil do rozehrávky Brightonu. Domácí gólman tentokrát nechtěl hrát spoluhráče vpřed a raději rozehrál do zadních řad.

61

Stopeři Brightonu kombinují s míčem na vlastní polovině. Hráči v modrobílém dresu si jsou vědomi svého vedení a bez problémů kráčí za triumfem.

60

Je za námi hodina hry a domácí Brighton zatím bez větších problémů kráčí za triumfem v dnešním souboji. Liverpool stále čeká na první šanci.

59

Brighton táhl akci po pravé straně, jenže tentokrát se defenziva Liverpoolu bez problémů stačila srovnat. Hosté ale potřebují útočit.

58

Konaté si pohlídal náběh aktivního Mitomy, před nějž se dostal tělem a levačkou odehrál míč do zámezí. Vhazovat tak bude Brighton.

57

Konaté kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Liverpool má obrovské problémy s přechodem na polovinu soupeře.

56

Liverpool se dral vpřed po pravé straně. Na malém vápně se do zakončení tlačil Gakpo, ale na pobídku nedosáhl.

55

Na stadionu po skvělém vstupu Brightonu do druhého poločasu panuje vynikající atmosféra. Brighton si může vyšlápnout na soupeře těžkého kalibru.

53

Brighton právě vstřelil branku! Brighton přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k triumfu v dnešním souboji! Ferguson krásnou přihrávkou našel rozběhnutého SOLLYHO MARCHE, který si míč navedl na hranici velkého vápna a levačkou zakončil ke vzdálenější tyči!

52

Konaté opět uspěl v souboji s Marchem u rohového praporku a nenechal domácího fotbalistu odcentrovat. Brighton ale získal rohový kop.

51

Salah napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem. Brighton bude rozehrávat.

50

Domácí útočník Ferguson poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Caicedo, jenže následná rychlá akce Brightonu skončila nepřesnou přihrávkou do autu.

49

Liverpool se ihned po rozehrávce hnal vpřed. Nákop na levou stranu dohnal Jordan Henderson, ale tomu nevyšlo zpracování.

47

Brighton právě vstřelil branku! Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu dnešního souboje dostává do vedení! Mitoma dokázal procedit přihrávku v pokutovém území na malé vápno a SOLLY MARCH z blízkosti otevřel skóre!

46

Domácí Brighton obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít navázat na první poločas.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí na jihu Anglie bezbrankový stav. Mnohem aktivnějším týmem byl domácí Brighton, který po celý první poločas zaměstnával Liverpool rychlými výpady. Největší šance se pro domácím naskytla ve 41. minutě, kdy sudí nařídil po faulu Alissona penaltu. VAR ale odhalil ofsajd, a proto se do kabin jde bez branek.

45+2

První poločas skončil.

45

Lewis Dunk napadal rozehrávku na levé straně, ale obrana Liverpoolu byla pozorná.

44

Cody Gakpo na polovině hřiště sice vystihl rozehrávku Brightonu, ale odražený míč okamžitě získala obrana Brightonu. Domácí jsou v první půli ve většině soubojů o krok dříve.

43

Pascal Groß vhazoval na pravé straně. Na jeho pobídku si naběhl Dunk, který okamžitě otočil hru směrem vpřed.

42

March byl v době náběhu v těsném ofsajdu, což odhalil VAR! Penalta se tedy pískat nebude.

41

Pokutový kop pro Brighton! Alisson složil k zemi Marche a sudí neváhal!

41

Brighton kombinuje kolem velkého vápna, nicméně defenziva Liverpoolu tentokrát brání vysoko nad hranicí šestnáctky a snaží se k soupeřům dostupovat.

40

Stopeři Brightonu nyní zapojili do rozehrávky také brankáře Sáncheze. Domácí gólman poté rozehrál na levou stranu, kde byl Mitoma, ale jeho entr byl příliš prudký.

39

Mitoma se prokličkoval do pokutového území, jenže tam udělal ještě jednu zbytečnou kličku.

38

Pascal Groß vhazoval na pravé straně, jenže defenziva Liverpoolu se stačila srovnat a míč odehrála do bezpečí.

37

Brighton táhl akci po levé straně, nicméně jeho pobídku tečoval March jen do rukavic Alissona.

36

Moisés Caicedo táhl akci Brightonu po levé straně, nicméně jeho pobídka skončila v moci obránců Liverpoolu.

34

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Mitoma prošel do pokutového území, ale Alexander-Arnold jej zastavil.

33

Moisés Caicedo je nyní v péči domácích zdravotníků. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.

32

Po souboji s Jordanem Hendersonem zůstává na trávníku ležet jeden z hráčů Brightonu, který bude potřebovat ošetření.

31
Karty

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Jordan Henderson).

31

Pascal Groß poslal centr do pokutového území, ale dobře postavený Trent Alexander-Arnold jeho pobídku odhlavičkoval mimo vápno.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Do duelu vstoupil lépe domácí Brighton, ale Liverpool v posledních minutách srovnal obraz hry.

29

Henderson narýsoval krásnou přihrávku na Salaha, který nejprve zakončil z ostrého úhlu, ale Sánchez jeho ránu neudržel. Po následném souboji Salah upadl, ale penalta se nepíská.

28

Salah se na opačné straně v pokutovém území opřel do skákavého míče, ale ze záklonu jej poslal vysoko nad břevno domácí svatyně.

27

Robertson se stáhl na vlastní polovinu, kde jej Solly March vysokou nohou trefil do obličeje. Zákrok se obešel bez žluté karty.

26

Konaté nejprve nezvládl sprinterský souboj na levé straně, ale následně se stačil vrátit a skluzem odehrál míč do zámezí.

25

Po přiklepnutí Salaha zakončoval z hranice velkého vápna Gakpo, nicméně jeho pokus skončil blokem prvního obránce.

24

Alex Oxlade-Chamberlain táhl akci hostů po pravé straně, ale obránce Brightonu jej čistým způsobem zastavil. Liverpool bude rozehrávat.

23

Levi Colwill nakopl míč na polovinu Liverpoolu, nicméně Solly March nedokázal následně obejít Konatého. Brighton ale získal další roh.

22

Po krátkém přerušení hry se znovu pokračuje ve hře. Sánchez se rovnou zapojil do rozehrávky, ale domácí nyní kombinují spíše na vlastní polovině.

21

Alex Oxlade-Chamberlain vymyslel přihrávku za obranu Brightonu, kam spěchal Cody Gakpo, ale gólman Robert Sánchez z branky včas vyrazil.

20

Estupiňán se po standardní situaci dostal k odcentrování, nicméně obrana Liverpoolu byla znovu připravená. Tentokrát zasáhl Konaté.

19

Liverpool v posledních minutách lehce otupil sílící aktivitu Brightonu a snaží se podržet míč na kopačkách. Hostům ale vstup do duelu příliš nevyšel.

18
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Lewis Dunk).

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Joël Matip).

17

Ibrahima Konaté chyboval při rozehrávce na vlastní polovině, otočil hru na opačnou stranu hrací plochy, ale Caicedo míč získal pro Brighton.

16

Ani po další standardní situaci Brightonu se skóre dnešního souboje nemění. Prudký přízemní centr bez problémů odvrátil do bezpečí Robertson.

15

Trent Alexander-Arnold na levé straně srazil Mitomu k zemi zatažením za dres a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Brighton bude zahrávat přímý kop.

14

Mitoma táhl akci Brightonu po levé straně, navedl si míč na střed, kde balón předal Marchovi, jenže dloubáček skončil v moci obránců.

13

Jordan Henderson napadal rozehrávku Brightonu, nicméně domácí obrana si bez problémů dokázala poradit a vydala se vpřed.

12

Salah si na pravé straně sice zpracoval prudkou přihrávku, ale následně nakopl míč za obranu Brightonu, kam se ale nerozběhl Cody Gakpo.

11

Další zakončení na straně domácího celku. Po standardní situaci hlavičkoval Mitoma, ale jeho pobídka skončila v rukavicích Alissona.

10

Solly March dostal přihrávku na pravou stranu, vlétl do pokutového území, ale jeho pokus o přízemní obstřel obránce přizvedl na roh!

9

Brighton získal míč na polovině hrací plochy, jenže nikdo v modrobílém si pohybem neřekl o přihrávku do blízkosti velkého vápna.

8

Matip dostal přihrávku na pravou stranu, jenže míč mu přes nohu přeskočil do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Brightonu.

7

Liverpool se dostal po pravé straně na polovinu Brightonu, nicméně nikdo v červeném nedokázal odcentrovat. Obrana domácích zatím drží blok.

6

Ani po další standardní situaci se fotbalisté Brightonu nedostali do zakončení. Defenziva Liverpoolu míč bez váhání odhlavičkovala.

5

Exekuce přímého kopu se ujal Pascal Groß, který odcentroval na zadní tyč, ale dobře postavený Fabinho jeho pobídku přizvedl na rohový kop.

4

Adam Lallana si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna a jeden z hráčů Liverpool jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Brighton bude zahrávat přímý kop.

3

Gakpo napadal rozehrávku Brightonu na jeho polovině. Nizozemský útočník se k míči sice nedostal, nicméně obrana Brightonu nerozehrála konstruktivně.

2

Brankář Sánchez si dal pozor na přihrávku za obranu, nicméně následně rozehrál nepřesně. Liverpool se tak rychle vrátil na míč.

1

Liverpool obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal vpřed, ale Gakpo hlavou přizvedl míč jen k obráncům.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na hřiště. Brighton bude hrát v modrobílém, zatímco Liverpool oblékne červenou sadu.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Groß, Dunk, Colwill, Estupiñán – Caicedo, Mac Allister – March, Lallana, Mitoma – E. Ferguson.
Náhradníci: Steele – Gilmour, Lamptey, Sarmiento, Undav, Veltman, van Hecke, Welbeck, Webster.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Konaté, Robertson – J. Henderson, Fabinho, Alcântara – Salah, Gakpo, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Kelleher – Carvalho, Doak, Gomez, Elliott, Keïta, C. Jones, Milner, Tsimikas.

Brighton

Celek z jihu Anglie naopak může být s průběhem letošního ročníku Premier League spokojený. Brighton totiž v sedmnácti odehraných duelech vybojoval dvacet sedm bodů a je o jediný bod za svým dnešním soupeřem na osmé pozici. Doma ale Brighton získal jen jedenáct bodů. Po světovém šampionátu šla jeho forma navíc dolů. Porážku s Arsenalem ale odčinil triumfem nad Evertonem.

Hostující Liverpool nemůže být s letošním ročníkem spokojený. Po sedmnácti odehraných kolech má na kontě jen dvacet osm bodů a patří mu sedmá pozice. Na příčky zaručující postup do Ligy mistrů navíc Liverpool ztrácí už osm bodů. Na hřištích soupeřů v letošním ročníku získal pouze osm bodů. V nové kalendářním roce navíc v lize padl 1:3 na půdě Brentfordu. V FA Cupu pak doma jen remizoval 2:2 s Wolverhamptonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.