Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 21. září 2021 Matouš

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec žádnou branku nepřineslo, oba celky si tak rozdělí po bodu. Aktivnějším výkonem se v tomto duelu jevil Brighton, který si vypracoval několik slibných šancí, nicméně ani jedna neskončila za brankářem Popem. Naopak Burnely se snažilo vycházet ze zajištěné obrany, což se dařilo natolik dobře, že nedopustilo ani jednu inkasovanou branku. Směrem dopředu to ovšem nebylo zrovna ideální, brankář Ryan si totiž za celý zápas nepřipsal žádný složitější zákrok.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:5.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Brighton & Hove Albion FC(4-3-1-2)

1 Ryan
Ryan
Lamptey
Webster
34 Veltman
Veltman
83. min Džahánbachš
33 Burn
Burn
13 Groß
Groß
3 White
White
Bissouma
14 Lallana
Lallana
9 Maupay
Maupay
18 Welbeck
Welbeck
86. min Connolly

Burnley FC(4-4-2)

1 Pope
Pope
2 Lowton
Lowton
Tarkowski
6 Mee
Mee
3 Taylor
Taylor
11 McNeil
McNeil
Westwood
Brownhill
12 Brady
Brady
9 Wood
Wood
84. min Vydra
10 Barnes
Barnes
70. min Rodriguez

Rozhodčí: Dean – Hussin, Robathan

Náhradníci
Brighton & Hove Albion FC
 • 17Alzate
 • 30Bernardo
 • 7Connolly
 • 16Džahánbachš
 • 10Mac Alister
 • 23Steele
 • 24Pröpper
Náhradníci
Burnley FC
 • 34Dunne
 • 7Gudmundsson
 • 15Peacock-Farrell
 • 28Long
 • 27Vydra
 • 33Thompson
 • 19Rodriguez
90+2

Již nám běží druhá minuta nastaveného času. Brighton se konečně usadil s míčem na útočné polovině, jenomže na jakoukoliv kombinaci má příliš málo prostoru.

90+1

Westwood se uvnitř pokutového území pokoušel proniknout přes protihráče, což se mu ale nepovedlo, odkop od branky.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se ani žádné branky nedočkáme. Zcela určitě musíme počítat s nastavením.

87
Karty

První žlutá karta tohoto zápasu, za nesportovní chování jí obdržel domácí Bissouma.

86
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Aaron Connolly.

86

U opačného pokutového území se Lallana pokoušel na pravém křídle najít Maupaye. Tento úmysl ale dokázal přečíst pozorný Taylor, který zakročil ve skluzu.

85

Na druhou stranu se pokoušel vydat Brownhill, který navíc přesnou kolmicí nastartoval střídajícího Vydru. Ten místo střely ještě nahrával za sebe, což neměl dělat.

84
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.

83
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Alírezá Džahánbachš.

83

Lamptey hezkou patičkou dokázal najít Lallanu, který se ještě celou akci pokoušel vyšperkovat nahrávkou za sebe, kde ovšem dokázal zasáhnout Westwood.

82

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. I nadále čekáme na první branku dnešního duelu, v posledních minutách se ale hra hodně vyrovnala.

81

Grossovi se rozehrávka standardní situace vůbec nepovedla, naopak se povedlo odklidit hrací předmět Lowtonovi. Brighton tak zůstane na útočné polovině hřiště.

80

Ukázkovou práci tělem předvedl Brady, který na hranici pokutového území doslova zahodil na zem Lallanu. Sudí nechává pokračovat, šlo o čistý souboj o míč.

79

Zdravotní problémy měl hostující Mee, který nakonec musel za postranní lajnu. Burnley bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což se však zanedlouho změní.

78

Rozehrávka cvičeným signálem nakonec nabídla pohotový centr na Meeho, který to měl do záklonu. Míč se ještě snažil doběhnout Tarkowski, který to ale nestihl.

77

Možná trochu zbytečně šel agresivním způsobem do protihráče napadající Lamptey, který se nakonec dopustil faulu. Hosté budou zahrávat další standardku.

76

Sledovali jsme autové vhazování z levé strany, o které se postaral hostující Taylor. Po chvilkovém váhání jsme sledovali aut na McNeila, který mu hned vracel.

73

Nakonec jsme sledovali rozehrávku po zemi na osamoceného Lowtona. Ten celkem zbytečně urychleně zkoušel najít Wooda, před kterým zasahoval White.

72

Brighton si tak vybojoval další rohový kop, který ovšem skončil útočným faulem Webstera. Burnley se tak vrací zpět k míči, Pope bude moci znovu odkopávat.

71
Důležité

Maupay znovu dostal míč směrem do pokutového území, kde ještě nahrával do tandemu na Burna. Po jeho nabídce se vrhal Lamptey, jehož střelu zablokoval Mee.

70
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Jay Rodriguez.

68

Maupay měl před sebou hodně prostoru, což se snažil využít k průniku do pokutového území. Tam si našel prostor k zakončení, které ovšem zablokoval Tarkowski.

67

Burnley se poměrně dlouhou dobu nedostalo na druhou stranu hrací plochy, což jednoznačně hovoří o náporu domácích. Stále je to bez výraznější příležitosti.

66

Po krátké souhře se nakonec o centr postaral obránce Lamptey, který málem našel Maupaye. Před ním ale zasahoval Mee, jenž odvracel ven ze šestnáctky.

65

Na hranici ofsajdové pasti převzal nahrávku domácí Lallana, který místo centru do pokutového území ještě hledal Whita, jenž přenášel hru na druhou stranu.

64

Další rutinní odvrácení centrované nabídky předvedl hostující Mee, který odehrál míč až ke středovému kruhu. Tam se nacházel zcela osamocený Bissouma.

63

Je za námi zhruba hodina hry, nicméně na první přesný zásah tohoto zápasu stále čekáme. Brighton je nyní aktivnější, avšak se horko, těžko dostává do šancí.

62

O nahrávku si na levém křídle řekl také dnes celkem nevýrazně hrající Burn, který to zkoušel centrem do malého vápna. Welbeck měl k míči hodně daleko.

61

Brighton rozehrával od vlastního pokutového území, přičemž se na druhou stranu celkem jednoduchým způsobem dostal Lamptey, který si vybral kolegu Grosse.

60

Brighton si tak alespoň zajistil rohový kop, který byl rozehrán nakrátko po zemi. Lallana se přesto postaral o centr, po kterém White mířil pouze na horní síť.

59
Důležité

V pokutovém území se do zakončení natlačil Lallana, který trefil hráče před sebou. Taylor měl ovšem ruku u těla, pokutový kop tedy následovat nebude.

58

Brighton se konečně na delší časový úsek usídlil na útočné polovině, jenomže nepřesně nahrával White. Ten vysokou nabídkou oslovil pouze Tarkowskiho.

57

Naopak jsme sledovali odkop od branky Brightonu, přičemž Ryan posílal míč daleko na opačnou stranu, kde se Burnovi povedlo prodloužit pouze do zámezí.

56

Hlavní sudí nařídil pro Burnley celkem zajímavou standardní situaci, která rovněž nepřinesla nic nebezpečného. Ryan si ani nyní nepřipsal žádný složitější zákrok.

55

Westwood se pro změnu postaral o rohový kop z levé strany, který se snažil poslat na přední tyč. Tam ovšem akrobaticky zakročil Bissouma, který odvrátil balón.

54

Do vzdušného souboje se dostával domácí Welbeck, který ovšem nedokázal vyzrát na Tarkowskiho. Hra se ihned otáčí, Westwood pronikl na druhou stranu.

53

K exekuci rohového kopu od pravého praporku se nakonec postavil McNeil, který stáčel míč směrem do branky. Ryan si ovšem s padajícím bochánkem poradil.

52

Hodně nepřesnou nahrávkou to zkoušel hostující Brady, kterému se nepovedlo nastartovat Wooda. Ryan to ale neudělal nejlépe, soupeři totiž zajistil rohový kop.

51

Směrem dozadu musel hrát hostující obránce Tarkowski, kterého při pokusu o rozehrávku napadala hned trojice protihráčů. S míčem si tak zahrál také brankář Pope.

50

Pohodová práce pro brankáře Ryana, který nepovedený centr dokázal sevřít do vlastních rukavic. Krátce poté jsme sledovali vyhození míče na nohu Webstera.

49

I tak domácí Webster odvracel hrací předmět pouze ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Burnley. K provedení se ihned postavil zadák Lowton.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali celkem zdlouhavou kombinaci hráčů Burnley. Nakonec to pasem zkoušel Tarkowski, jenž našel pouze soupeře.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jeden přesný zásah. Přitom jsme sledovali celkem aktivní nástup do zápasu, načež měl více ze hry domácí Brighton. Ten měl celkem výraznou územní převahu, jenomže ani jedna z šancí neskončila za brankářem Popem. Burnley se herně přestalo dařit ve druhé polovině poločasu, kdy moc nestíhalo. Přesto zatím neinkasovalo, oba celky tak mají k vítězství pořád stejně daleko.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Důrazně šel do souboje o míč domácí Bissouma, který si nakonec dle sudího pomohl v rámci pravidel. Brightonu to přesto moc nevyšlo, daleko totiž nedoběhl.

43

Lamptey zkoušel centrovat z pravé strany, našel pouze hlavu Tarkowskiho.

42

Po delší době se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Ryan, který konstruktivní rozehrávkou nakrátko našel Veltmana, jenž vyvezl balón na druhou polovinu.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Nakonec se k provedení přímého kopu postavil záložník Bissouma, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho rána ovšem trefila pouze hráče ve zdi.

38

Na hranici pokutového území byl nedovoleným zákrokem zastaven domácí Lallana, který svému celku zajistil výbornou standardku. Určitě to bude na přímý pokus.

37

Mee se při snaze o odehrání míče zároveň pokoušel o oslovení některého ze spoluhráčů na útočné polovině, kde ovšem ve vzdušném prostoru kraloval Veltman.

36

Brighton navíc zahrával další rohový kop, který ani tentokráte nepřinesl nic moc nebezpečného. Naopak snadnou práci měl Pope, který sevřel míč do rukavic.

35
Důležité

Tutovka pro Welbecka! Lallanovi se totiž povedlo načasovat nahrávku právě na Welbecka, který se dostal do vyložené šance, jenomže fantasticky zakročil Pope.

35

Na hranici malého vápna se povedlo střílenou nabídku zablokovat Whitovi, jenomže domácí přesto přišli o balón. Burnley se však nepostaralo o nic nebezpečného.

34

Do útočení se zapojil také defenzivně laděný Veltman, který se u pravé autové lajny dostal k pohotovému centru. Ten ovšem ze vzduchu sebral brankář Pope.

33

Brighton si rovněž vyzkoušel exekuci rohového kopu, a sice z pravé strany. K rozehrávce se postavil záložník Gross, který rozehrál nakrátko. Domácí nakonec nic nevytěžili.

32

Lamptey se uvnitř pokutového území dostal přes Taylora, načež se málem dostal do vyložené šance. Skluze ovšem zakročil Mee, který vytasil skvělý zákrok.

31

Do menších problémů se u vlastního pokutového území dostal domácí Lallana, který se nakonec dostal přes Westwooda, načež pronikl na útočnou polovinu.

27

Lamptey se snažil nahrávkou oslovit naběhnuvšího Maupaye, jenomže v tom mu zabránil zodpovědně bránící Taylor, který pro svůj celek vybojoval další aut.

26

Hezká souhra domácích nakonec přinesla pohotový centr přesně na hlavu středopolaře Grosse, jehož hlavička ovšem putovala přímo doprostřed branky.

25

S napadajícím protihráčem si dokázal poradit hostující Westwood, kterému se navíc povedlo najít volného McNeila. Jeho nabídku ovšem zastavil brankář Ryan.

24

Veltmanovi se z místa povedlo odcentrovat do pokutového území, kde si na jeho nabídku dokázal naskočit právě Welbeck. Jeho hlavička ovšem nebyla přesná.

23

Maupayovi se povedlo vrátit míč na kopačku Welbecka, který se dostával do malého vápna. Tam se k němu na poslední chvíli vrátil Westwood, jenž ho zastavil.

22

Burn si dával s provedením autového vhazování hodně načas, což se nelíbilo sudímu. Domácí obránce si nakonec exekuci zopakoval, navíc dle pravidel.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Směrem dopředu je o něco aktivnější Burnley, nyní jsou u míče domácí hráči.

20

Od vlastního pokutového území vyvážel hrací předmět domácí Bissouma, který dlouho hledal volného spoluhráče, načež si na pravém křídle všiml Lampteyho.

19

Webster znovu spolupracoval s brankářem Ryanem, který před dotírajícím Barnesem raději odkopával na opačnou polovinu, kde se dokázal prosadit Maupay.

18

Do vzdušného prostoru se po dalším centru zavěsil hostující Wood, který se i v tísni dostal k hlavičce. Ta nebyla nikterak důrazná, brankář Ryan tak měl snadnou práci.

17

Následovala standardní situace pro Burnley, nicméně z velké vzdálenosti od branky. Míč plachtil do pokutového území, kde ho ještě za sebe prodloužil McNeil.

16

Barnes si gestem ruky řekl o nahrávku od brankáře Popeho, který nakonec odkopával do volného prostoru. Ve vzdušném souboji se ovšem prosadil domácí Burn.

15

Burnley se po pohodlné kombinaci dostalo na opačnou polovinu, kde nikterak nepospíchalo. Naopak Brownhill si na pravém křídle všiml volného obránce Lowtona.

14

Do rozehrávky Brightonu se nyní zapojil také australský brankář Ryan, kterému se povedlo přízemní nahrávkou najít Veltmana, který přeposlal na Bissoumu.

13

Na opačné straně si své postavení nedokázal pohlídat naběhnuvší Barnes, který se dle výroku sudího nacházel v jasném ofsajdu. To potvrdil také opakovaný záběr.

12

V pokutovém území si hledal prostor na zakončení Maupay, kterému nakonec uskočil míč daleko od kopačky, čehož dokázal využít pozorný Tarkowski.

11

Logicky to neznamenalo žádnou práci pro brankáře Popeho, který tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky. Jeho celek navíc vybojoval autové vhazování.

10

Brighton se rychlým způsobem dostal k opačnému pokutovému území, kde Bissouma zkoušel centrem na hranici malého vápna najít Welbecka, kterého nenašel.

9

Na další přenesení hry si tentokráte troufl domácí Bissouma, který se na opačné polovině hrací plochy pokoušel oslovit Lampteyho, před kterým zasáhl pozorný Taylor.

8

V pokutovém území se do zakončení pokoušel dostat hostující Barnes, který si nakonec dle sudího pomohl faulem. Volný kop tak mohl rozehrát zadák Webster.

7

Hodně nepřesnou nabídkou to před malým momentem zkoušel domácí Burn, který se pokoušel nastartovat Welbecka. Míč ovšem skončil u brankáře Popeho.

5
Důležité

Málem jsme tu měli překvapení! Lowtonovi se na pravém křídle nepovedl centr, avšak ten se nakonec snesl do břevna. Ryan měl nyní velké štěstí!

5

Ve středu hrací plochy měl hodně prostoru Maupay, který si troufl na přenesení hry k levé postranní lajně. Tam číhal Burn, který zpětnou nahrávku poslal na Veltmana.

4

Sledovali jsme velice přesné přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel hostující Lowton. Po jeho pasu se nakonec k míči nedostal útočník Barnes.

3

Hostující brankář Pope si nakonec na tento střelecký projektil vůbec nesáhl, což znamenalo rozehrávku od branky. Ta nakonec putovala na kopačku Tarkowskiho.

2
Důležité

Hned v úvodu zápasu vyložena šance pro Brighton! Welbeck si totiž seběhl na dalekonosnou nabídku, načež předkládal míč pod sebe, odkud Lamptey mířil nad.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Lamptey, Webster (C), Veltman, Burn – Groß, White, Bissouma – Lallana – Maupay, Welbeck.
Náhradníci: Steele – Alzate, Bernardo, Connolly, Džahánbachš, Mac Alister, D. Pröpper.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – McNeil, A. Westwood, Brownhill, Brady – Wood, A. Barnes.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Dunne, Gudmundsson, K. Long, Vydra, Thompson, Jay Rodriguez.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Robathan.

Burnley FC

Na opačné straně stojí ještě mizerněji hrající Burnley, kterému pro změnu patří poslední pozice tabulky. Burnley má na svém kontě pouze jediný bod, čímž se rovná předposlednímu Sheffieldu, který má o něco lepší skóre. Hostující tým tohoto zápasu se navíc řadí mezi jedinou trojici mužstev Premier League, které se nepovedlo ani jednou zvítězit. Doposud se to nepovedlo West Bromu a právě zmiňovanému Sheffieldu. Burnley jediný získaný bod vybojovalo na domácí půdě proti West Bromu, přičemž tento duel nenabídl ani jednu branku. Burnley navíc během šesti zápasů nasázelo pouze tři branky, na druhou stranu jich inkasovalo hned dvanáct, což značí průměr dvou inkasovaných branek na utkání.

Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu neprožívají vůbec ideální vstup do letošního ročníku. Domácí celek tohoto zápasu se totiž po sedmi odehraných zápasech nachází na průběžné šestnácté pozici, což zatím není nikterak optimistické. Brighton & Hove Albion do této chvíle dokázal nasbírat pět bodů, nicméně zvítězil pouze v jediném případě. Brighton zbylé dva body logicky vybojoval díky nerozhodným výsledkům, které se uskutečnily v soubojích proti Crystal Palace a West Bromu. V posledním ligovém utkání Brighton pocítil letošní čtvrtou porážku, nestačil totiž na domácí Tottenham, který nakonec po velkém boji zvítězil výsledkem 2:1.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a Burnley FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Mohlo by vás zajímat