Je tu konec. Máme za sebou utkání 4. kola anglické Premier League mezi domácím Brentfordem a hostujícím Brighton. Sledovali jsme vyrovnaný souboj, který už pomalu spěl k remíze 0:0. Jenže v poslední minutě normální hrací doby zaúřadoval Leandro Trossard, který pohotovou střelou na zadní tyč rozjásal hostující tým.

90+4

Konec zápasu.

90+3

Hráči Brightonu nyní v pohodě kontrolují hru a šetří cenné vteřinky. To budou mít domácí již velmi složité.

Canós
61. min Rasmussen
Baptiste
75. min Onyeka
Nörgaard
27 Janelt
Janelt
68. min Jensen

Webster
37. min Moder
Cucurella
82. min March
Trossard
9 Maupay
Maupay
18 Welbeck
Welbeck
64. min Mac Alister

90+1

Domácí mají čtyři minuty na to, aby s výsledkem něco udělali. Přesně tolik totiž hlavní rozhodčí Scott nastavuje.

90

Brighton právě vstřelil branku!
Šok pro domácí publikum! Hosté dobře rozehráli z levé strany, Alexis Mac Alister poslal balon na hranici vápna k noze LEANDRA TROSSARDA, který utaženou ranou na zadní tyč překonal brankáře Rayu!

90

Hráči Brentfordu se v závěrečné pětiminutovce jen brání. Aby se jim to nevymstilo.

88

Domácí po dlouhé době u balonu, jenže opět z toho nebylo vůbec nic.

86

Hosté jsou nyní více u balonu a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.

83

Konec zápasu se kvapem blíží a zatím to nevypadá, že by jedno z mužstev chtělo za každou cenu hrát na vítězství. Zdá se, že oba soupeři se spokojí s bodem.

82

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Solly March.

80

Bryan Mbeumo zahrál nohou příliš vysoko a po jeho zákroku je pískáno.

79

Hosté se po následném rohovém kopu do zakončení nedostali. Míč skončil u domácího brankáře.

78

Střídající Mac Alister se dostal ke střele, jeho pokus byl ale hned v zárodku zblokovaný.

75

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Shandon Baptiste, přichází Frank Onyeka.

75

Pokus o rychlý výpad hostů skončil ofsajdem, ve kterém byl Leandro Trossard.

74
Karty

Kristoffer Ajer se dopustil hodně tvrdého faulu a dostává žlutou kartu.

72

Hráči Brentfordu se sice hodně snaží, ale do nebezpečnějších gólových zakončení se zatím nedostávají.

70

Další střelecký pokus zaznamenal Shandon Baptiste, míč ale poslal hodně mimo a skóre se tak opět nemění.

68

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Mathias Jensen.

68

Po faulu na Mac Allistera budou u míče hosté.

65

Další střelecký pokus zaznamenal aktivní Neal Maupay, opět ale levačkou zamířil jen mimo a Sánchez zasahovat nemusel.

64

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Alexis Mac Alister.

63

Po faulu Dannyho Welbecka budou u balonu domácí.

61

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Mads Rasmussen.

59

Domácí jsou více na balonu, na střelu ve druhém poločase ale čekáme.

57
Karty

Shane Duffy je dalším žlutě potrestaným hráčem.

55
Karty

Joël Veltman fauloval a dostává žlutou kartu.

53

Shane Duffy to přehnal s nasazením a po jeho faulu na hranici vápna Brentfordu budou rozehrávat domácí. Duffy se sice zlobí, verdikt rozhodčího ale nezmění.

52

Rico Henry fauloval a balon mají hosté.

50

Domácí gólman David Raya nyní odvážně vyběhl mimo vápno a hlavou odvrátil míč před dotírajícím útočníkem.

48

Vstup do druhého poločasu je oboustranně hodně opatrný. Nikdo nechce chybovat.

46

Začal druhý poločas.

První poločas zápasu mezi Brentfordem a Brightonem přinesl především velký boj. Domácí fotbalisté měli sice více příležitostí, avšak v poli sledujeme naprosto vyrovnané utkání. Ani jeden z týmů gól nevstřelil, a tak uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Stav po prvním poločase je nerozhodný 0:0.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Ve velmi dobré střelecké pozici se ocitl ještě v samém závěru nastavení domácí Vitaly Janelt, jehož rána levačkou byla velmi tvrdá, avšak zároveň také mířila přesně do míst, kde byl připravený gólman Sánchez.

45+4

První poločas odkrajuje poslední vteřinky. Zdá se, že nyní se již nic zajímavého nestane.

45+3

Domácím se nyní povedl rychlý protiútok, po kterém pálil z hranice vápna technicky Bryan Mbeumo. Míč poslal asi tak metr vedle pravé tyče Sánchezovy brány.

45+2

Kristoffer Ajer posílal do vápna soupeře střílený centr, našel ale jen náruč pozorného brankáře Roberta Sáncheze.

45+1

Teď je navíc ošetřovaný Adam Lallana a opět se nehraje.

45+1

První poločas se bude především kvůli zranění Adama Webstera nastavovat o čtyři minuty.

44

Po sérii ostrých soubojů se pokračuje ve středu pole. Míč mají nyní hosté, ale to se vždy rychle mění a sledujeme přetahovanou o balon.

42

Sledujeme boj o každý metr hřiště. Zakončení zatím nepřichází ani na jedné straně.

40

Po rohovém kopu se hosté k ohrožení brány soupeře nedostali.

39

Centr na zadní tyč odvrátil do zámezí Sergi Canós. Následuje roh pro Brighton.

39

Hosté to zkoušejí postupným útokem, zatím obehrávají míč z levé strany na pravou a zpět.

38

Po vynuceném střídání hostů se již opět pokračuje ve hře.

37

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Webster, přichází Jakub Moder.

34

Na trávníku zůstal ležet Adam Webster, který odkopl míč do bezpečí a poté se chytil za zadní stranu stehenního svalu. To bude problém a hosté budou muset asi střídat.

32

Máme za sebou více než půl hodinu hry a stav zápasu je nadále bezbrankový. Nyní Neal Maupay fauloval a navíc byl signalizovaný ofsajd.

29

Domácí to zkoušeli rychlým přechodem do ofenzivy, jenže vlastní nepřesnosti je připravily o balon.

27

Teď to byli hosté, kteří se snažili kombinovat na polovině soupeře. Až do zakončení se ale zatím neprotlačili.

24

Domácí začínají pomalu přitahovat šrouby. Po přízemní přihrávce z levé strany se k balonu dostal Bryan Mbeumo, levačkou v tísni ale zamířil nad bránu.

22

Ethan Pinnock dostal v souboji hodně naloženo. Je trochu otřesený, ale bude v pořádku.

20

Po rozehrávce nakrátko Mbeumo centroval do vápna, zajímavý signál ale nakonec k ničemu nevedl.

19

Nyní je tu přímý kop pro domácí. Tentokrát je to již střelecká pozice.

17
Karty

Bryan Mbeumo sice neposlal do vápna špatný centr, jenže balon se velmi rychle vrátil do míst, odkud Mbeumo centroval a jelikož se pomalu začal rodit brejk hostů, musel Mbeumo nyní takticky fauloval za žlutou kartu.

16

Adam Webster fauloval u lajny Bryana Mbeuma a bude z toho přímý kop pro domácí. Je to pozice jako určená na centr do vápna.

14

První velká šance přišla záhy, když Trossard poslal míč mezi obránce Dannymu Welbeckovi, kterého ale vychytal domácí brankář Raya!

14

Zápas se hraje před skvělou diváckou kulisou. Na opravdu velkou šanci na jedné druhé straně zatím čekáme.

12

David Raya vyběhl pro míč až na roh velkého vápna. U balonu byl dříve než útočníci soupeře a v pohodě tak zasáhl.

11

Ivan Toney zkoušel překvapit hostujícího brankáře lobem z velké dálky, svůj pokus ale poslal asi tak metr nad horní tyč.

9

Hosté jsou nadále o něco aktivnější, teď ale fauloval Jöel Veltman a míč mají domácí.

6
Karty

Domácí po ztrátě balonu hodně vysouvají presink. To teď pocítil hostující Cucurella, který dostal tvrdě naloženo loktem od Sergi Canóse. Je z toho žlutá karta.

5

V tyrkysových dresech hrající hosté sice dlouze kombinovali, až k bráně soupeře se ale nedostali a teď mají balon domácí.

4

První desítky vteřin dnešního zápasu se odehrávají u postranní čáry pod hlavní tribunou, kde se zahrávalo snad již pět autových vhazování. Zatím na zajímavější akci čekáme.

2

Oba týmy si poprvé osahaly balon, zatím se hraje ve středu pole.

1

Utkání právě začalo.

Hráči obou mužstev za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu.

Úvodní sestavy:

Brentford FC: Raya – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – Canós, Baptiste, Nörgaard, Janelt, Henry – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Fernández – Forss, Ghoddos, M. Jensen, Onyeka, Rasmussen, Thompson, Wissa, M. Jörgensen.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Duffy, Dunk (C) – Veltman, Lallana, Bissouma, Cucurella – Trossard – Maupay, Welbeck.
Náhradníci: Scherpen, Steele – Alzate, Locadia, Mac Alister, March, Moder, Richards, Roberts.

Rozhodčí: Scott – Cann, Scholes.

Dnes hostující Brighton & Hove Albion začal sezonu výhrou na hřišti Burnley 2:1, pak navíc vyhrál také doma nad Watfordem 2:0 a body ztratil až ve třetím kole na hřišti Evertonu, kde prohrál 0:2. Je tedy jasné, že proti sobě dnes nastoupí dva celky v dobrém rozpoložení a že nás dost možná čeká velmi zajímavá podívaná.

Brentford začal novou sezonu jako nováček Premier League skvěle. V historicky prvním zápase po postupu dokázal totiž na domácím hřišti porazit hvězdný Arsenal 2:0, čímž způsobil v Anglii pořádný poprask. Ve druhém a třetím kole pak hrál venku a z obou těchto zápasů získal dva body za dvě remízy – nejprve za remízu s Crystal Palace 0:0 a poté s Aston Villou 1:1.

Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování utkání 4. kola anglické Premier League mezi domácím Brentfordem a hostujícím Brightonem. Čeká nás souboj dvou celků, které prožili slušný vstup do sezony. Domácím fotbalistům patří desátá příčka se ziskem pěti bodů, hosté mají o bod více a jsou osmí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.