Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Česká dvacítka nastoupí proti Brazílii v sestavě: Vaclík - Čelůstka, Hošek, Mazuch, Heidenreich - Wojnar, Řezník, Morávek, Mareček, Fabián - Pekhart.

Utkání jako hlavní řídí španělský sudí Alberto Undiano, asistenty jsou jeho krajané Fermin Martinez a Yuste Jimenez.

Trenér českého týmu Jakub Dovalil udělal v základní sestavě oproti prvnímu utkání, ve kterém Česko porazilo Austrálii 2:1, několik změn. V obraně bude hrát Heidenreich místo Lecjakse, v záloze chybí Zeman a Vácha, místo nich nastoupí Wojnar, Řezník a Fabián, který bude hrát místo druhého útočníka Vošahlíka.

Rogerio, trenér brazilského týmu, pošle do utkání stejnou sestavu jako v minulém zápase, ve kterém jeho svěřenci smetli 5:0 Kostariku.

Sestavy a rozestavení

Brazílie 20(4-3-3)

1 Rafael
Rafael
o hráči
Douglas
o hráči
3 Dalton
Dalton
o hráči
4 Tolói
Tolói
o hráči
6 Diogo
Diogo
o hráči
Teixeira
o hráči
Maylson
o hráči
17 Souza
Souza
o hráči
9 Kardec
Kardec
o hráči
64. min Maicon o hráči
Giuliano
o hráči
11 Ganso
Ganso
o hráči
68. min Costa o hráči

Česko 20Česko 20(4-5-1)

Vaclík
o hráči
Čelůstka
o hráči
3 Hošek
Hošek
o hráči
4 Mazuch
Mazuch
o hráči
Heidenreich
o hráči
17 Wojnar
Wojnar
o hráči
70. min Vácha o hráči
Řezník
o hráči
Morávek
o hráči
Mareček
o hráči
18 Fabián
Fabián
o hráči
10 Pekhart
Pekhart
o hráči
28. min Vošahlík o hráči

Rozhodčí: Undiano - Martinez, Jimenez
Počet diváků: 0

Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, Brazilci nastupují v tradičních žlutých dresech s modrými trenýrkami, Češi budou hrát v bílém. Utkání začne za pár okamžiků.

1

Začal první poločas utkání Brazílie 20 - Česko 20
Výkop měli Češi.

2

Hned po výkopu se Brazilci zmocnili míče a kombinovali ve středu hřiště. Z levé strany pronikal do pokutového území Teixeira a stihl ještě přihrát na nabíhajícího Giuliana, před kterým musel na rohový kop odvracet Heidenreich.

4

Brazilští fotbalisté jsou nadále u míče, vyměňují si ho na vlastní polovině a ve středu hřiště. Češi se snaží jejich rozehrávku napadat, ale když se jim míč už podaří získat, nepřesnou přihrávkou ho zase ztratí.

6

Giuliano potáhl míč středem hřiště a přihrál doleva na obránce Daltona. Jeho prudký centr pouze prolétl před Vaclíkovou bránou.

7

Do útoku se středem hřiště dral český záložník Wojnar, celá akce ale ztroskotala před pokutovým územím, kde brazilští obránci zblokovali jeho přihrávku na Pekharta.

10

Fotbalisté Brazílie jsou v úvodu utkání aktivnější a jejich akce působí daleko fotbalověji. Češi se zatím spíše jenom brání.

12

Na pravé straně dostal prostor Henrique, naběhl si na přihrávku a zasahovat musel český brankář Vaclík, který vyboxoval centr mířící na volného Souzu.

14

První nadějnější akce českého týmu: po úniku se k centru z levé strany na hranici pokutového území dostal středopolař Morávek a na dobrý míč si naskakoval Pekhart. Před českým útočníkem odvrátil na rohový kop jeden z Brazilců, Pekhartovi byl navíc pískán útočný faul.

15

A vzápětí akce na druhé straně. K odraženému míči si po centru z pravé strany sbíhal Teixeira, nerozumněl si ale se Souzou, který nabíhal z horší pozice a vypálil vysoko nad.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Hošek (Česko 20)

20

Prudká přihrávka mířila z Wojnarovy kopačky na Pekharta, akci ale přerušil brazilský obránce Douglas.

22

Do českého pokutového území posílal míč Teixeira, před Kardecem ho musel ze vzduchu sebrat brankář Vaclík.

23

Čeští fotbalisté vhazovali z pravé strany. Hlavičkovat chtěl ve vápně Brazílie obránce Mazuch, v souboji měl ale ruce příliš vysoko a byl mu odpískán útočný faul.

24

Na přihrávku od Wojnara si po pravé straně nabíhal Morávek, před českým záložníkem však na poslední chvíli zastavil míč Toloi.

26

Po jednom ze soubojů musí být ošetřován český útočník Pekhart a vypadá to, že bude muset být vystřídán.

27

Levý český obránce Heidenreich vybojoval míč na pravé straně, měl dostatek prostoru a od koncové čáry se pokoušel o centr před bránu. V pokutovém území Brazilců však míč žádného českého hráče nenašel.

28
Střídání

Střídání Česko 20: ze hřiště odešel Tomáš Pekhart, nahradil ho Jan Vošahlík
Pekhart odkulhává ze hřiště.

29

Brazilci postupovali do zajímavého útoku, na pravou stranu ale dostal příliš dlouhý míč Teixeira.

30

Převaha brazilského mužstva vyjádřená v číslech: 70% - 30% na držení míče.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal , Dalton (Brazílie 20)

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Souza (Brazílie 20)

33

Brazilci zbytečně ztratili míč na vlastní polovině a Češi se hnali do útoku, z pravé strany se ale do pokutového území nedostal střídající Vošahlík.

35

Po několika nepřesnostech z obou stran ve středu pole se za míčem k pravé lajně hnal napadající Wojnar, u postranní čáry byl ale příliš důrazný a provinil se faulem.

37

Na levé straně elegantně oklamal Čelůstku brazilský útočník Giuliano, centr do vápna se mu ale vůbec nepovedl, míč skončil za brankovou čárou.

38

Český záložník Fabián dostal přihrávku na levou stranu, dokázal udržet míč před Douglasem i Maylsonem a vybojoval rohový kop. Míč po následném centru z levé strany odvrátil u přední tyče jeden z Brazilců.

41

Podruhé během krátké doby se Giuliano pokoušel na levé straně projít přes Čelůstku a vybojoval rohový kop. Z něj ale Brazilci nezahrozili.

43

Za dlouhým nákopem se dral na pravé straně brazilský záložník Teixeira a u koncové čáry se pokoušel obhodit Mazucha. Uspěl, ale český stoper ho musel faulovat. Ze standardní situace přilétl před Vaclíkovu bránu přízemní centr, který Češi odvrátili.

45

Z levé strany vhazoval Heidereich a k míči se dostal Řezník, pronikl do vápna, ale jeho následný centr nikoho v bílém před brazilskou bránou nenašel.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Na levé straně pokutového území se dokázal dobře uvolnit Diogo, z úhlu ale nakonec prudkou ranou bránu gólmana Vaclíka vysoko přestřelil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brazílie 20 - Česko 20

47

Hned po výkopu do druhé půle se po levé straně prokličkoval Diogo a předal míč Teixeirovi, který se dokázal zbavit obránce, ale nakonec se do zakončení nedostal.

49

Po chybě Wojnara se dostal k míči Giuliano, šel proti Mazuchovi, do střelecké pozice se ale nedostal byl vytlačen a nakonec musel rozehrát dozadu.

51

Brazilci jsou i na začátku druhého poločasu aktivnější, místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče se přes české hráče ale snaží prosazovat spíše individuálně a Češi se zatím dobře brání.

52

První střela českého týmu na bránu - z dálky pálil Mareček. S jeho pokusem ale neměl brankář Rafael nejmenší problémy.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rafael Tolói (Brazílie 20)

55

Pěkná akce českého týmu! Po centru z levé strany čekal si na zadní tyči dávali přednost tři čeští hráči, o střelu se nakonec pokusil Vošahlík, ale prosadit se nedokázal.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Morávek (Česko 20)
za faul na Toloie. Český záložník bude českému týmu chybět v příštím zápase.

58

Brazilský obránce Diego dostal prostor před pokutovým územím a tvrdě vypálil. Jeho rána ale Vaclíkovu bránu vysoko přeletěla.

59

Českou obranou procházel brazilský útočník Giuliano a dostal se ke střele. Míč mu těsně předtím skočil a po jeho ráně se natahoval gólman Vaclík. Zasahovat nakonec nemusel, Giulianův pokus šel nakonec těsně nad.

60

Z levé strany se pokoušel do šestnáctky Brazilců dostat Fabián, předkopl si míč, ale obránce Douglas ho už k němu před koncovou čárou nepustil.

62
Důležité

Brazilský útočník Giuliano si vyskočil na centr z pravé strany a hlavou míč posunul k volnému Teixeirovi, který vystřelil technicky do břevna Vaclíkovy brány!

64
Střídání

Střídání Brazílie 20: ze hřiště odešel Alan Kardec, nahradil ho D. S. Maicon

67

Fotbalisté Brazílie drží míč a kombinují ve středu pole a na útočné polovině. Češi zatím dobře brání, ale když vybojuje míč, většinou ho nějakou nepřesností zase odevzdá soupeři.

68
Střídání

Střídání Brazílie 20: ze hřiště odešel Paulo Henrique Ganso, nahradil ho Douglas Costa

69

Další střelecký pokus Brazilců z dálky, tentokrát pálil nepřesně Maylson.

70
Střídání

Střídání Česko 20: ze hřiště odešel Petr Wojnar, nahradil ho Lukáš Vácha

71

Český záložník Řezník příšel na vlastní polovině o míč a střídající Costa mohl postupovat na jednoho obránce. Místo přihrávky doprava na úplně volného spoluhráče zvolil slabou a nepřesnou střelu z osmnácti metrů.

74

Čeští fotbalisté na chvilku získali míč, u pravé postranní čáry se prosadil Morávek a dlouhou přihrávku adresoval střídajícímu Váchovi. Ten se k míči ale nedostal, obránce Dalton ho nechal projít až za koncovou čáru.

76

Brazilci se snažili o kombinaci na pravé straně, byli tam ale v oslabení. Pokusili se o dlouhé přenesení hry až k levé postranní čáře, tam si ale míč nezvládl zpracovat Diogo.

78
Důležité

Po pěkné kombinaci se mezi obránce až před brankáře Vaclíka s míčem dostal Giuliano, zkusil mu udělat kličku, ale souboj neustál. Nakonec ještě dostal žlutou kartu za filmování.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal , Giuliano (Brazílie 20)

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Douglas (Brazílie 20)
Brazilský obránce fauloval u levé postranní čáry pronikajícího Morávka.

82

Za obranou českého týmu čekal na přihrávku brazilský záložník Teixeira. Dlouhý míč nakonec sebral brankář Vaclík, Teixeira byl navíc v ofsajdu.

83

Od levé postranní čáry posílal míč ze standardní situace k pokutovému území Heidenreich, v souboji s obráncem se prosadil Vošahlík, od brankové čáry se snažil přihrát naslepo do před bránu, ale tam se míče už opět zmocnili Brazilci.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Česko 20)
Český útočník zajel u postranní čáry zezadu do Toloie.

87
Důležité

Největší šance utkání! Po pěkné kombinaci na pravé straně se Čelůstka dostal až do vápna a přihrával před odkrytou bránu Vošahlíkovi. Český útočník vystřelil pravou nohou z první, jeho střelecký pokus byl však nepříliš dobře umístěný a slabý, gólman Rafael stihnul zakročit.

89
Důležité

A vzápětí šance Brazilců! Na pravé straně se s míčem probíjel Teixeira, nasadil jesle Heidenreichovi, na hranici pokutového území se dokázal zbavit i bránícího Fabiána a před bránu vyslal střílenou přihrávku. Naštěstí pro české obránce se k míči před odkrytou bránou žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal D. S. Maicon (Brazílie 20)

90

Po střele z osmnácti metrů musel ještě na zemi zasahovat český brankář Vaclík, naštěstí míč udržel a žádný z dobíhajících Brazilců se k němu nedostal.

90

Počet diváků 0 (0 % z kapacity 17 998)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

30. září 2009 18:45Brazílie 20-Česko 20 0:0
Základní skupiny

Skupina E

Kostarika 20
Česko 20
Česko 20
2:3
Austrálie 20
Brazílie 20
1:3
Brazílie 20
Česko 20
Česko 20
0:0
Austrálie 20
Kostarika 20
0:3
Česko 20
Česko 20
Austrálie 20
2:1
Brazílie 20
Kostarika 20
5:0