Vítejte u online přenosu z pohárového utkání mezi Bohemians Praha 1905 a Sigmou Olomouc. Průběh vám přineseme minutu po minutě.

Český pohár pozná pátého čtvrtfinalistu, minulý týden postoupili Plzeň, Liberec, Slavia a Teplice. Zbývající osmifinále se odehrají do konce března, příští týden Sparta hostí Ostravu. Pak v reprezentační přestávce jsou na programu duely Boleslav - Slovácko a Vlašim - Jablonec.

V domácí sestavě dostává šanci po boku Tomáše Necida útočník Ibrahim Keita. Jen mezi náhradníky je i gólman Le Giang, místo něj dnes chytá Bačkovský.

Olomoucký trenér Látal udělal jedinou změnu proti poslednímu ligovému zápasu v Plzni (0:1). Na hrotu začne Yunis na úkor Chytila.

Bohemians Praha 1905Bohemians(4-4-2)

Bačkovský
5 Bartek
Bartek
23 Köstl
Köstl
77. min Dostál o hráči
15 Krch
20 Vondra
Vondra
Vaníček
46. min Puškáč o hráči
Jindřišek
63. min Kosek o hráči
7 Hronek
Hronek
19 Květ
Květ
37 Necid
Necid
63. min Pulkrab o hráči
9 Keita
Keita
77. min Bederka o hráči

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-5-1)

24 Mandous
Mandous
19 Látal
Látal
Hubník
68. min Poulolo o hráči
32 Beneš
Beneš
15 Zmrzlý
Zmrzlý
González
78. min Sladký o hráči
7 Breite
Breite
8 Houska
Houska
5 Daněk
Daněk
84. min Nešpor o hráči
25 Hála
Hála
78. min Mihalík o hráči
10 Yunis
Yunis
68. min Chytil o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Dohnálek, Novák

Sigma hrála na Bohemians naposledy v únoru. Ligové utkání skončilo 0:0. Na začátku sezony ale doma zvítězila 3:0.

Hlavním sudím pohárového utkání bude Miroslav Zelinka, pomáhat mu budou asistenti Dohnálek a Novák.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Olomouc

1

Bačkovský se dostal do problémů, protože mu zpětná nahrávka od Krcha na těžkém terénu začala skákat. Míč zvládl odehrát pouze do autu.

2

González získal první roh pro Sigmu. Köstl srazil jeho centr za koncovou čáru.

3

Centr vyboxoval Bačkovský pouze k Breitemu, jehož střela neprošla na bránu. Jindřišek k míči nepustil Yunise.

4

Hála postupoval z levého křídla sám do bohemáckého vápna, ale Jindřišek ho stihl zakřižovat.

7

Necid se natahoval za Bartkovým nákopem z hloubi pole. Balon ovšem odehrál Hubník, který od Necida inkasoval ránu kopačkou.

8

Po faulu na Gonzáleze měli olomoučtí k dispozici přímý volný kop ze středu hřiště. Domácí k žádnému ohrožení brány nesvolili.

10

Krch prováhal šanci na přihrávku a do šance se tlačil Yunis. S ním se vrátil Köstl a o balon ho obral.

11

Trochu nešťastně trefil Krch spoluhráče Jindřiška a dopředu spěchali hosté. Nakonec je z toho roh.

12

Další odvrácený centr si našel za šestnáctkou Breite, ale znovu obránce před sebou nepropálil. Beneš uvnitř vápna kopačkou fauloval Necida.

13

Jindřišek lehkovážně ztratil balon. Do šance se tlačil Yunis a po něm González, jehož centr proletěl pokutovým územím.

15

Olomouc je aktivnější, dobře napadá. Breite dostoupil Hronka a získal aut.

17

Domácím se podařilo konečně srovnat krok a chvíli podržet balon. Kombinace zatím k šanci nevede.

18

Keita oběhl Látala a ostře odcentroval. Zmrzlý srazil balon jen k Vondrovi, jehož ránu vyhlavičkoval Beneš.

19

Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Köstl, ale Mandous jeho střelu pod horní tyčkou chytil.

22

Látalovi se centr moc nepodařil, ale málem ohrozil bránu Bohemians. Bačkovský musel dávat pozor, aby se mu míč nesnesl do sítě.

20

David Houska (Olomouc) vstřelil gól. Bohemians - Olomouc 0:1
Tohle asi lépe trefit nešlo. Houska napřáhl zpoza vápna levačkou, balon se odrazil od břevna za brankovou čáru. Bačkovský se natahoval marně.

24

Bartek se nechal faulovat nejprve Yunisem, posléze i Houskou. Domácí u míče ale nezůstali dlouho. Necid nahrával nepřesně.

25

Hronek byl v tísni, balon před bránu nedostal. Získal aspoň roh.

26

Vaníčkův vysoký balon prodloužil Yunis pouze k Bartkovi, který ale z první netrefil ideálně.

28

González se vrhl mezi obránce a prostrčil míč doprava Yunisovi, který ihned pálil. Rána se mu svezla po vnějším nártu a skončila mimo.

30

Daněk se dostal do zakončení po Gonzálezově centru. Ten si dobře odskočil a udělal prostor na pravé straně.

31

Bartek si udělal prostor a odcentroval na Necida, který ale nezakončoval hlavou přesně.

34

Domácí kombinaci pokazil zkušený Jindřišek, který namazal přímo soupeři.

35

Hosté šli do zajímavé situace, ale Hála se nedokázal prosadit přes Köstla.

36

Yunis dostal balon proti noze od Daňka, ještě si ho posunul víc ke středu a vypálil. Bačkovský zasahovat nemusel, střela mířila mimo.

38

Vaníček se s míčem příliš dlouho mazlil, takže o něj musel zákonitě přijít. Simga z dlouhého nákopu brejkovou situaci nevytvořila.

41

Yunis procedil kolem Vaníčka centr na malé vápno, kde se k balonu nachomýtl Hála, který ovšem promáchl.

43

Do šance se tlačili po chvíli i domácí. Bartek se šikovně uvolnil a odcentroval, Necid se ale na míč hlavou nenatáhl.

47

Sudí Zelinka přistihl Květa při hře rukou. Míč pro Sigmu.

48

Köstl rozehrál přímo k olomouckému Houskovi. Protiakci vedl po pravé straně González, ale balon k Hálovi nedostal.

51

David Houska (Olomouc) vstřelil gól. Bohemians - Olomouc 0:2
Hála po Yunisově centru napálil břevno, ovšem odražený balon si našel Houska a dopravil ho do sítě.

53

Daněk se otočil s balonem a upaloval směrem k domácímu vápnu. Ránu nasměroval po zemi doprostřed, kde byl připravený Bačkovský.

54

Bačkovský musel daleko z brány, aby zasekl balon před napadajícím Yunisem.

55

Květ neměl komu a olomoučtí fotbalisté ho dobře vypresovali. Útok ale skončil za autovou čarou.

56

Ze střední vzdálenosti vypálil González, Bačkovský jeho pokus vyrazil na roh.

57

Po olomoucké standardce se jali útočit domácí. Keita ale táhl balon příliš dlouho a nechal se skolit Breitem.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radim Breite (Olomouc)

58

V nepřehledné situaci si balon uprostřed olomouckého vápna našel Puškáč, který zkusil vypálit.Míč se poodrážel a přes Yunise se dostal k Mandousovi.

58

González nechtě přišlápl nohu Vondrovi, který utrpěl ránu do paty. Už se mu věnují domácí zdravotníci.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pablo González (Olomouc)

61

Vondra už je zpět na trávníku a ihned vhodil aut. Po jeho rozehrávce centroval Köstl, avšak dost nepřesně.

63

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Matěj Pulkrab

63

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Josef Jindřišek, nahradil ho Daniel Kosek

65

Bohemians jsou stále hodně nepřesní. Centr z levé strany nebylo komu adresovat. Hostující Hála hrál na jistotu.

66

Vondra si na levé straně narazil s Hronkem, ale trefil jen na přední tyči bránícího Hubníka.

68

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Yunis, nahradil ho Mojmír Chytil

68

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Roman Hubník, nahradil ho Florent Poulolo

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Hronek (Bohemians)

71

Hála se pokusil z první po levé lajně nastartovat čerstvého Chytila. Ten ale správně vyhodnotil, že přihrávku nemůže stihnout.

73

Bartek chtěl pokračovat ve hře, ale nakonec musel míč vzít do ruky a pokračovat autovým vhazováním.

74

Vondra musel stáhnout k zemi Gonzáleze, který pak ještě od přeskakujícího fotbalisty Bohemians inkasoval ránu do hlavy.

80

Zmrzlý napřáhl z velké vzdálenosti. Bránu vůbec netrefil.

81

Zmrzlý se položil do Hronkovy nahrávky a balon trefil tak dobře, že se od domácího Puškáče odrazil do autu.

82

Mihalík se na hřišti uvedl ostrou střelou na přední tyč, kterou Bačkovský vytáhl na roh.

84

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Kryštof Daněk, nahradil ho Martin Nešpor

86

Dalším individuálním průnikem se ke střele vypracoval Mihalík. Ze střední vzdálenosti Bačkovského nezaskočil.

88

Hezkou kombinaci Sigmy zakončoval po narážečce Housky a Mihalíka Breite. Skákavou střelu Bačkovský chytá.

90

Druhý poločas bude nastavený o tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90

Dostál si vyměnil balon s Pulkrabem a odcentroval před bránu. Puškáč se pokusil o střelu z otočky, ale překopl.

90

Až v nastavení se Bohemians dostali do šance. Květ nadvakrát nevyzrál na Mandouse, který se výborně zvedl po první střele a zlikvidoval i dorážku.

90

Manodous musel zasahovat i po nařízeném rohovém kopu. S hlavičkou soupeře si také poradil.