Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek úterního večera.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:13.

Zápas je za námi, domácí Leverkusen se raduje z vítězství 2:0 nad Atléticem Madrid! V prvním poločase se toho nestálo mnoho, co by stálo za vypíchnutí. Oba týmy vystřelily jen jednou na branku, žádné velké šance to ale nebyly. Nejzajímavější moment se odehrál ve 24. minutě, kdy si hosté žádali penaltu po ruce Tapsoby, VAR ale pokutový kop Oliverovi nařídit neporadil. Ve druhém poločase bylo k vidění před oběma brankami více šancí. Otevřít skóre mohli čeští hráči v dresu Leverkusenu, ale Schick trefil ve 49. minutě břevno a Hložek z dorážky hlavou tyč. Následně měl na druhé straně velkou šanci De Paul, ale jeho technickou ránu Hrádecký vyrazil. Schick neproměnil ani svou šanci v 70. minutě, ale domácí se nakonec gólů dočkali, přičemž oba asistencemi připravil střídající Frimpong. Nejprve v 84. minutě nabil na gól Robertu Andrichovi a v 87. minutě našel po rychlém brejku před brankou Moussu Diabyho. Oba týmy se po dnešním zápase srovnávají na třech bodech, Leverkusen je druhý a Atlético třetí v tabulce.

Leverkusen(4-2-1-3)

Hrádecký
Kossounou
12 Tapsoba
Tapsoba
89. min Bakker
Hložek
69. min Frimpong
19 Diaby
Diaby
89. min Azmún
14 Schick
Schick
89. min Aránguiz
Hudson-Odoi
90+1. min Amiri

Atlético Madrid(5-3-2)

1 Grbić
Grbić
16 Molina
Molina
63. min Griezmann
Reinildo
62. min Carrasco
Llorente
6 Koke
Koke
17 Saúl
Saúl
46. min de Paul
19 Morata
Morata
73. min Cunha
7 Félix
Félix
73. min Correa

90+4

Domácí šli do dalšího rychlého brejku. Míč si naváděl Mitchel Bakker, ale od kopačky mu ho doslova ukradl jeho spoluhráč Sardár Azmún a nakonec z toho nic nebylo.

90+4

Kerem Demirbay se dopustil ve středu pole faulu a hosté ještě můžou jít dopředu.

90+3

Hosté předvedli hezký ťukes na jehož konci byla přihrávka Griezmanna před branku. Tam už ale nikdo z hráčů Atlética nebyl.

90+2

Atlético ještě útočí, ale už je více než zřejmé, že dnešní zápas nevyhraje.

90+1

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Nadiem Amiri.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

89

ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Edmond Fayçal Tapsoba, přichází Mitchel Bakker,
ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Charles Aránguiz.

87

Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácímu týmu vychází rychlý protiútok a zvyšuje své vedení na 2:0! I u tohoto gólu si připisuje asistenci Frimpong, který tentokrát našel přesným míčem před brankou MOUSSU DIABYHO, kterému už stačilo trefit branku. Asistence: Jeremie Frimpong.

86

Atlético nyní dostalo při své akci výhodu, ale hráči Leverkusenu se dokázali rychle zatáhnout pod balón.

85

Už se opět hraje a Atlético bude samozřejmě spěchat dopředu.

84

Konečně tady máme první gól utkání a prosazují se domácí! Frimpong doběhl s míčem do vápna a poté našel zpětnou přihrávkou ROBERTA ANDRICHA, jehož prudká a přesně umístěná polovysoká střela zapadla přesně k pravé tyči branky Atlética. Asistence: Jeremie Frimpong.

82

Jeremie Frimpong dostal dobrý pas na pravé křídlo, odkud poslal balón před branku. Nikoho z hráčů v červených dresech ale nenašel.

81

Marcos Llorente se ramenem opřel o Demirbaye, který šel okamžitě k zemi. Píská se jeho útočný faul.

80

Hráči Atlética jsou i nadále aktivnější a znovu se usadili s míčem na kopačkách na polovině soupeře.

79

Centr ze standardní situace se hostům vůbec nepovedl, bude z toho jen odkop od branky Leverkusenu.

79

Po faulu Frimponga je tu další standardní situace pro Altético, tentokrát je to už daleko od branky.

78

Po centru od rohového praporku se natahoval Mario Hermoso, ale k hlavičce se nakonec nedostal.

78

Antoine Griezmann přímý kop zahrál přímou střelou, ale trefil jen hráče ve zdi. Následovat bude rohový kop hostů.

77
Karty

Robert Andrich fauloval skluzem Correu a Atlético bude zahrávat zajímavou standardní situaci těsně za vápnem.

75

Do vápna Atlética nyní letěly dva nebezpečné centry v krátkém časovém sledu, ale Grmič nakonec zasahovat nemusel.

74

Po Schickově přihrávce zakončoval Frimpong, ale jeho rána je sražená na rohový kop.

74

Yannick Carrasco má sice velmi rychlé nohy, ale na dlouhý míč za obranu ani on nemohl stačit.

73

Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Matheus Cunha.

72

Po následném rohovým kopu už se do zakončení dostal Odilon Kossounou, ten ale branku netrefil.

71

Ani z následného rohového kopu Leverkusenu před brankou Atlética neudeřilo.

70

Schick málem využil nepřesnosti v rozehrávce Atlética! Už mohl střílet do odkryté branky, kde by mu míč od kopaček neodstřelil Felipe.

69

ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Jeremie Frimpong.

69

Rohový kop v podání Griezmanna skončil jen v moci brankáře Hrádeckého.

68

Rodrigo de Paul na sebe vzal zakončení z levé strany. Jeho technický pokus Hrádecký konečky prstů vytlačil nad břevno.

67

Rodrigo de Paul také dokázal oživit hru po svém příchodu na hřiště, tentokrát však byla jeho přihrávka do vápna nepřesná.

65

Právě Griezmann přihrál na Felixe, který se pěkně uvolnil, ale následně střílel nepřesně.

65

Álvaro Morata dostal přihrávku do vápna, ale neměl nakonec prostor na střelu a jeho centr byl sražený do autu.

64

Antoine Griezmann se hned aktivně zapojuje do akcí Atlética a jeho hru viditelně oživil a zrychlil.

63

ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Antoine Griezmann.

62

ze hřiště odchází Reinildo, přichází Yannick Carrasco.

62

Ze standardní situace poslal centr před branku Leverkusenu Rodrigo de Paul a míč poté odvracel Patrik Schick.

60

Ve vzduchu byl ve vápně Altética nejvýš jeho stoper Felipe a dokázal míč odvrátit.

59

Vše se opět přesunuje před branku Atlética, domácí budou mít rohový kop.

58

Schick předložil míč na střelu Demirbayovi, který si ještě vylepšil svou pozici, přesto však jeho rána na branku Atlética neprošla.

57

Felix si všiml, že je na opačné straně rozběhnutý vysunutý pravý obránce Molina, nedokázal ho ale najít přesnou přihrávkou.

56

Rodrigo de Paul hledal centrem od rohového praporku Félixe, před Portugalcem ale míč na poslední chvíli míč odvrátil Piero Hincapié.

55

Reinildo z pozice levého obránce dnes snad poprvé vyrazil přímočaře dopředu a hned je z toho rohový kop pro Atlético.

55

Hudson-Odoi hledal kolmou přihrávkou ve vápně Hložka, český útočník byl ale obranou Atlética dobře pokrytý.

53

Marcos Llorente ještě stihl míč na hrací ploše a dokázal odcentrovat, ale míč v pohodě sebral pro sebe brankář Hrádecký.

52

Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany. Centr posílal před branku Molina, jeho míč ale nebyl vůbec nebezpečný.

50

Následně domácí zahrávali rohový kop. Znovu zakončoval hlavou Hložek, tentokrát to už ale Grbič neměl tak těžké.

49

Leverkusen mohl jít do vedení, ale měl velkou smůlu! Nejprve trefil Patrik Schick svou střelou břevno a poté skončila Hložkova dorážka hlavou na tyči!

48

Ani tentokrát se Patrik Schick nedočkal přesného míče od Demirbaye, balon skončil v moci brankáře Grbiče.

47

Hosté začínají aktivně, znovu se míč velmi rychle dostal před branku Leverkusenu. Nakonec se ale pískal ofsajd.

46

Felix hledal před brankou Moratu, ale toho dobře předskočil Tapsoba a míč na něj nepustil.

46

ze hřiště odchází Saúl, přichází Rodrigo de Paul.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

První poločas je za námi, Leverkusen zatím hraje doma s Atléticem bez branek. V prvním poločase se toho nestálo mnoho, co by stálo za vypíchnutí. Oba týmy vystřelily jen jednou na branku, žádné velké šance to ale nebyly. Nejzajímavější moment se odehrál ve 24. minutě, kdy si hosté žádali penaltu po ruce Tapsoby, VAR ale pokutový kop Oliverovi nařídit neporadil.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Ještě jednu nebezpečnou akci předvedli v závěru poločase hosté, ale Llorente nakonec po dobrém centru z pravé strany nedokázal zakončit.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Schick se snažil vystihnout přihrávku na Felipeho, kousek mu ale v jeho snaze nakonec scházel.

44

Také domácí tým už si připsal první střelu na branku. Vzal to na sebe Diaby, Grbič jeho přízemní střelu nadvakrát zkrotil.

43

Hložek se snažil z první sklepnout míč na Schicka, ale česká spoluhráče tentokrát neklapla.

41

Saú se snažil ve středu pole zrychlit akci Atlética přihrávkou z první, ale nepovedlo se mu to jeho tým kvůli tomu přišel o balón.

40

Za minutu fauloval Tah znovu, tentokrát ale karetnímu trestu unikl. Musí si už ale dávat pozor.

39
Karty

Jonathan Tah byl v souboji o míč pozdě a šlapákem fauloval Félixe. Vidí za to žlutou kartu.

37

Konečně tady máme první střelu na branku, z dálky to vyzkoušel João Félix, ale trefil jen přesně ten prostor, kde stál Hrádecký.

36

Piero Hincapié zasáhl při krytí míče rukou do obličeje Llorenteho, ale sudí Oliver faul nepískal.

35

Moussa Diaby poslal před branku Atlética velmi nepřesný míč, bude z toho jen rozehrávka od branky španělského klubu.

34

Callum Hudson-Odoi si z levého křídla navedl míč až na osu hřiště na střelu, jeho ambiciózní pokus byl ale zablokovaný.

33

Před branku Leverkusenu letěl hodně zajímavý prudký centr, ale nakonec z toho nebyla ani střela na branku a ani rohový kop.

32
Karty

První žlutou kartu utkání dostává za faul právě na Saúla Nigueze Odilon Kossounou.

32

Saúl dostal přihrávku trochu za sebe, ale přesto se dokázal dobře otočit s míčem a na chvíli se uvolnil. Vystřelit z hranice vápna ale nakonec nestihl.

31

Piero Hincapié hodně tvrdě dohrál krajního beka Altética Molinu. Byl to jasný faul.

30

Atlético zase po delší době útočí a zatím se tradičně pomalu přesouvá na útočnou polovinu hřiště.

29

Žádné nebezpečí se po rohovém kopu Leverkusenu nekoná, píská se totiž útočný faul.

28

Demirbay hledal centrem z levé strany Schicka. Ten se sice proti dvojici bránících hráčů neprosadil, ale bude z toho ještě rohový kop.

27

Schick měl nabídku spoluhráčů ze druhé vlny, ale rozhodl se rychle otočit a vypálil. Trefil však jen jednoho z hráčů Atlética před sebou.

26

Po přihrávce Adama Hložka střílel zpoza vápna Kerem Demirbay, ale netrefil branku Atlética Madrid.

25

Na zemi skončil s vyzutou kopačkou Morata, bylo to v souboji mimo míč a faul Hudsona-Odoie se nepískal.

24

Systém VAR tedy nakonec Tapsobu i celý Leverkusen zachránil, penalta se kopat nebude.

23

Tapsobovu ruku už řeší hlavní rozhodčí Michael Oliver, stejně jako systém VAR.

22

Hosté rozehráli svůj první rohový kop na krátko, až poté poslali míč před branku. Nakonec se do velké šance dostal Hermoso, ale ještě předtím tam asi byla ruka Tapsoby.

21

Atlético rozvíjí svou akci zatím velmi pomalu, hráči Leverkusenu jsou kompletně zatažení za míčem.

20

Tak teď už chyběl Schickovi jen kousíček k tomu, aby si zpracoval dlouhý míč za obranu. Zatím ale ty míče na něj nejsou přesné.

18

Centr hostů z hloubi pole byl velmi nepřesný, od branky bude rozehrávat Hrádecký.

17

Adam Hložek se na útočné polovině bil o míč marně, proti přesile hráčů Atlética neměl šanci.

16

První rohový kop zápasu rozehrával Demirbay, ale žádného ze svých spoluhráčů svým centrem nenašel.

15

Moussa Diaby ukázal dnes poprvé své rychlé nohy a rozběhl se po pravém křídle. K centru se ale nedostal, protože čistým skluzem mu vypíchl míč Felipe.

14

Robert Andrich se ve středu pole opřel o Moratu, který se skácel na zem. Tentokrát už se faul píská.

12

Dlouhý míč za obranu opět směřoval na Schicka, ale tentokrát to bylo hodně nepřesné a ten balón v pohodě sebral Ivo Grbič.

11

Centr z pravé strany měl směřovat na českého reprezentanta Patrika Schicka, ale k hlavičce ho vůbec nepustil Marcos Llorente.

10

Máme za sebou prvních deset minut tohoto zápasu a ještě jsme neviděli přesnou střelu mezi tři tyče.

9

Álvaro Morata šel ve vápně Leverkusenu na zem, ale jeho pád byl po souboji s Demirbayem velmi ochotný.

7

Piero Hincapié se na levé stran dobře uvolnil a poslal prudký centr před branku. Hložek se ale k hlavičce nedostal. Poté ještě střílel Robert Andrich, ale nepřesně.

6

Joao Félix dostal přihrávku do ofsajdu, takže tímto akce madridského klubu pro tuto chvíli končí.

5

Po Molinově centrovaném míči se natahoval hlavou Witsel, ale nakonec na ten balón nedosáhl.

5

Hosté nyní budou mít možnost poprvé ohrozit branku Leverkusenu, budou mít standardní situaci z levé strany.

4

Hermoso posílal z levé strany střílený centr před branku Leverkusenu, obrana německého celku ale balón zablokovala.

3

Hosté byli nyní ve středu pole aktivní při napadání a získali míč. Na rychlý brejk si ale netroufli.

2

Oba týmy zatím hrají spíše opatrně, Atlético nyní bude začínat akci až od svého brankáře Grmiče.

1

Píská se nedovolený zákrok hráčů Atlético, faulovaným hráčem byl záložník Robert Andrich.

1

Utkání právě začalo.

Domácí Bayer Leverkusen se představí ve svých tradičních červených dresech, Atlético dnes bude hrát celé v černém.

Hráči obou mužstev už nastupují na trávník BayAreny, utkání Ligy mistrů brzy začne.

Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Tah, Hincapié – Andrich, Demirbay – Hložek – Diaby, Schick, Hudson-Odoi.
Náhradníci: Lomb, Neutgens – Amiri, Aránguiz, Azmún, Bellarabi, Fosu-Mensah, Frimpong, Paulinho.
Trenér: Seoane

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Felipe, Witsel, Hermoso, Reinildo – Llorente, Koke (C), Saúl – Morata, Félix.
Náhradníci: Gomis Aleman, Mestre – Carrasco, Á. Correa, de Paul, Diez, Griezmann, Kondogbia, Cunha, Moreno, Moreno.
Trenér: Simeone

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

ČESKO-SLOVENSKÁ STOPA

Leverkusen: Adam Hložek (2022/23), Patrik Schick (2020/21)
Atlético: Žádný český hráč, posledním byl Tomáš Ujfaluši v sezoně 2010/11

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
06/11/19: Leverkusen – Atlético 2:1 (LM)
22/10/19: Atlético – Leverkusen 1:0 (LM)
15/03/17: Atlético – Leverkusen 0:0 (LM)
21/02/17: Leverkusen – Atlético 2:4 (LM)
17/03/15: Atlético – Leverkusen 2:0 (LM)

ATLÉTICO MADRID
7. místo (LaLiga), 5 zápasů, 10 bodů, skóre: 9:4

V neděli se Atlético naladilo na evropské poháry pohodlnou výhrou nad Celtou Vigo. Posunulo se na sedmou pozici LaLigy s tříbodovou ztrátou na druhou Barcelonu. Simeonův celek tak pokračuje v dobrých výkonech po nečekané domácí porážce s Villarrealem.

Formu madridské mužstvo prokázalo třeba během letošní premiéry v Lize mistrů. Strhující utkání proti Portu přineslo tři góly, všechny však padly v nastaveném čase druhého poločasu. Skóre otevřel až v 91. minutě Mario Hermoso, ale portugalský soupeř brzy srovnal. V 11. minutě nastavení pak rozhodl Antoine Griezmann.

V minulém vydání LM Atlético vypadlo ve čtvrtfinále. Druhý skupinový zápas tohoto ročníku zřejmě vynechá obránce José Giménez a gólman Jan Oblak. S jistotou bude chybět Stefan Savić.

17. místo (Bundesliga), 6 zápasů, 4 body, skóre: 8:11

Minulá sezona v podání Leverkusenu byla hotovým laufem. Tým v domácí Bundeslize obsadil třetí příčku i díky úžasným 24 trefám českého střelce Patrika Schicka. Jenže v novém ročníku je to zatím jiná, dosti pochmurná písnička.

Dokázal to i první skupinový zápas v Lize mistrů, kdy rozhozený Bayer nepředvedl přesvědčivý výkon a proti Bruggám, největšímu outsiderovi skupiny, prohrál o gól. Svěřenci Gerarda Seoaneho zatím zaznamenali jedinou výhru na hřišti Mohuče, která však byla vykoupena dvěma červenými kartami.

Leverkusen momentálně trápí i několik zranění. Proti madridskému soupeři může postrádat brankáře Luňova, dále Bellarabiho, Adliho nebo Floriana Wirtze. Na hrotu by se měl pohybovat Schick, doplnit ho případně může i krajan Adam Hložek, který dosud v novém angažmá hledá fazónu ze Sparty.

10/09/22: Hertha – Leverkusen 2:2
07/09/22: Club Bruggy – Leverkusen 1:0 (LM)
03/09/22: Leverkusen – Freiburg 2:3
27/08/22: Mohuč – Leverkusen 0:3
20/08/22: Leverkusen – Hoffenheim 0:3

Příjemný večer u nejprestižnější klubové soutěže na světě. Fotbalová Liga mistrů svede proti sobě v rámci skupiny B Bayer Leverkusen i s dvěma českými reprezentanty na soupisce a španělský celek Atlético Madrid. Sudí zahájí utkání ve 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.