Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.

Atalanta po zásluze vítězí. Domácí fotbalisté byli po celou dobu aktivnější a vytvořili si mnoho zajímavých šancí. Ujala se až nenápadná akce Zapaty, který se probil se štěstím k centru z pravé strany a Pessina ve skluzu rozhodl. Bern srovnat nedokázal, naopak mohl několikrát inkasovat podruhé, ale von Ballmoos už další míč za svá záda nepustil. Atalanta ale i tak vítězí 1:0 a minimálně do konce zápasu Villarealu s Manchesterem United se posouvá do čela tabulky skupiny F! Na kontě má čtyři body, Young Boys zůstávají na třech bodech.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:11.

Zappacosta
89. min Pezzella
15 de Roon
de Roon
11 Freuler
Freuler
89. min Koopmeiners
8 Gosens
Gosens
11. min Maehle
Malinovskyj
75. min Muriel
32 Pessina
Pessina
75. min Pašalić
91 Zapata
Zapata

BSC Young Boys(4-3-2-1)

von Ballmoos
36 Hefti
Hefti
82. min Maceiras
Aebischer
82. min Spielmann
35 Martins
Martins
8 Sierro
Sierro
70. min Mambimbi
15 Elia
Elia
66. min Rieder
Ngamaleu
Siebatcheu
66. min Kanga

90+4

Končí čtvrtá nastavená minuta, Tolói ve skluzu odklidil míč do zámezí.

90+4

Duván Zapata faulován u postranní čáry. To domácím stačí, Atalanta může šetřit čas na útočné polovině.

90+3

Muriel se probíjel do pokutového území, po souboji s Maceirasem spadl už ve vápně. Sudí ale hned rozpačuje, penalta se nepíská.

90+2

Christopher Martins se opřel do odraženého míče z velké dálky, dělovka ale skončila kousek nad brankou Atalanty! Asi druhá největší šance Bernu v zápase, střele ale chyběla přesnost.

90+1

Po nepřesné rozehrávce Bernu ale Musso bude rozehrávat od vlastní branky.

90+1

Hosté mají čtyři nastavené minuty na srovnání.

89

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Giuseppe Pezzella.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Teun Koopmeiners.

89
Karty

Žlutou kartu dostává Davide Zappacosta (Atalanta Bergamasca Calcio).

89

Muriel, který se vrací po zranění, si obhodil Camaru a rázem byl na malém vápně sám. Střelu z úhlu na zadní tyč ale švýcarský gólman David von Ballmoos skvělým zákrokem vyráží a drží naděje Bernu na bodový zisk.

88

Vysoký centr hostů z pravé strany sbírá bez problémů Juan Musso.

87

Domácí znovu zahrozili z brejku! Tolói stihl dlouhou přihrávku na hrací ploše a ještě odcentroval na Zapatu, který z těžké pozice nezamířil mezi tři tyče.

86

Hosté signalizují hru Djimsitiho rukou v pokutovém území. Sudí ale hned ukazuje, že to penalta nebude. Domácímu obránci se míč od břicha odrazil do lokte.

86

Po dlouhé době se Bern dostal do pokutového území, Kanga ale hrál zády k brance a vypálit nedokázal.

85

Důrazný Zapata znovu vyhrál osobní souboj a probil se do místa, odkud před čtvrt hodinou vyslal gólovou přihrávku. Tentokrát posílal míč pod sebe, což si hosté pohlídali.

84

Spielmann hned faulovaný Tolóiem při průniku. Rozhodčí ale v dnešním zápase žlutými kartami šetří.

82

Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Silvan Hefti, přichází Quentin Maceiras.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Marvin Spielmann.

82

Atalanta mohla potvrdit tři body! Tolói odcentroval po vyhraném souboji z pravé strany, Zapatova hlavička byla velmi přesná, ale ne tak razantní. Von Ballmoos se dokázal natáhnout a míč vytěsnil mimo branku. Zappacosta ještě z úhlu dorážel, ale hosté jeho ránu zablokovali.

80

Nepřesnou kombinaci Bernu mohl potrestat Muriel, jenže ten pokazil přihrávku na Zapatu. Z nadějné akce Atalanty tak není nic.

79

Útočný faul přerušuje další snažení Bernu, který bude muset vynaložit další síly na zisk míče.

78

Nečekaná rozehrávka na Muriela, který si počkal na hranici ofsajdu. Z levé strany tak po zemi ostře vypálil, mířil na přední tyč, ale branku netrefil.

77

Atalanta se v klidu brání a sama plánuje vyrážet do brejku. Zapata byl aktuálně faulován šlapákem, Bergamo tak bude rozehrávat z levé strany.

75

Nepřesná rozehrávka domácích končí v zámezí. Young Boys ale nezůstali u míče dlouho.

75

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Luis Muriel.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.

73

Rychlá kombinace hostů, Aebischer hledal v pokutovém území nabíhajícího Kangu, toho si obránci Bergama pokryli.

72

Malinovskyj při napadání fauloval, Bern tak rozehrává od vlastního vápna.

71

Vysoký centr Riedera ale sebral ze vzduchu gólman Juan Musso.

70

Young Boys se snaží odpovědět, hosté vybojovali rohový kop.

70

Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Vincent Sierro, přichází Felix Mambimbi.

68

Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta využívá dlouhotrvající tlak a jde do vedení! Zapata si na pravé straně obhodil soupeře, udržel míč na hřišti a poslal míč na bližší tyč. Tam si naběhl MATTEO PESSINA, který uspěl v souboji s Heftim a v tísni poslal míč pod břevno. Von Ballmoos byl bez šance. Asistence: Duván Zapata.

67

Tolói se snažil po zisku odraženého míče probít do pokutového území, García ho ale o balon připravil.

66

Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Meschak Elia, přichází Fabian Rieder.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází Wilfried Kanga.

65
Karty

Žlutou kartu dostává Vincent Sierro (BSC Young Boys).

64

Young Boys chtěli zaútočit, ale u míče dlouho nezůstalo. Sierro přišel o míč a fauloval Maehleho. Hostující záložník uvidí první žlutou kartu zápasu.

63

Střelecké štěstí zkusil i Malinovskyj, von Ballmoos tentokrát zasahovat nemusel, hostující obrana mu pomohla blokem.

61

Bergamo se znovu přiblížilo vedoucí brance! Po centru z pravé strany se k míči dostal Zappacosta, zasekl si míč a tvrdou dělovkou donutil von Ballmoose k obtížnému zákroku! Hostující gólman rychle lehl k zemi a levou rukou předvedl důležitý zákrok. Následně hosté odvrátili míč na roh.

60

Zapatův centr našel jen hlavu Laupera. Atalanta ale zůstává u míče a stupňuje tlak.

59

Zapata zpracoval míč pro Maehleho, který se snažil obhodit protihráče, ten však jeho úmysl pochopil a srazil balon do zámezí.

58

Juan Musso po delší době v permanenci, musel vyrazit proti dlouhému nákopu Bernu, na který si nabíhal Theoson Jordan Siebatcheu.

57

Další míč rozhodčího, který tečoval balon po sražené ráně Zappacosty. Tentokrát rozehrávají Young Boys, von Ballmoos odkopává.

56

Sudí nechtěným zákrokem přerušil akci Atalanty, která tak rozehrává z útočné poloviny.

55

Přetažený centr Malinovského skončil na pravé straně u Maehleho, který ještě sklepl míč pro kapitána Tolóie. Ten vypálil po zemi, von Ballmoos se ale rychle položil a míč v klidu pokryl.

53

Dlouhý nákop na Zapatu byl až příliš dlouhý. Domácí útočník míč na hřišti nestihl.

52

Malinovského centr odvrácen, ukrajinský obránce se poté snažil prosadit individuální akcí, ale po kontaktu s protihráčem spadl na míč a dotkl se ho rukou, což rozhodčí postřehli.

51

Malinovskyj přihrával do vápna z levé strany, hosté pas srazili na rohový kop.

50

Atalanta kombinuje blízko k pokutovému území hostů, k finální přihrávce či střele se ale zatím nedostává.

48

Elia si pohlídal dlouhý nákop Atalanty a pustil míč mimo hřiště. Von Ballmoos odkopává od branky.

47

Merih Demiral byl v hlavičkovém souboji trefen nešťastně kopačkou soupeře! Sudí Brych hned volá domácí zdravotníky. Demiral je ale naštěstí v pořádku a bude pokračovat v zápasu.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

Atalanta byla v prvním poločase rozhodně aktivnější. Vypracovala si tři zajímavé šance. Po centru Malinovského se dokonce domácí radovali, když si míč do vlastní sítě srazil Lauper, jenže nabíhající Tolói byl v ofsajdu. Gól tak odvolal VAR a pokračovalo se za stavu 0:0. Hosté se jen bránili a čekali na brejky. Z nich si vytvořil jedinou šanci Young Boys Meschak Elia, jeho střele ale chybělo pár decimetrů.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Přetažený centr skončil až i Ulissese Garcíi, který vyslal na branku přízemní střelu z voleje. Tečovaný pokus Musso v poklidu kryje.

45+1

Meschak Elia se protáhl po levé straně a už pronikal do pokutového území, Malinovskyj ho ale čistým skluzem zastavil. Bern bude rozehrávat rohový kop.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

44

Po závěru před švýcarskou brankou následoval další míč na malé vápno, který propadl k osamocenému Matteu Pessinovi. Jenže ten skákavý míč netrefil vůbec ideálně a odmítl otevřít skóre! Von Ballmoos tak měl nakonec snadnou práci.

44

Maehle osamocený na pravé straně, jeho ladný centr na přední tyč odvrátili hosté na rohový kop.

43

Moumi Ngamaleu se snažil prosadit individuální akcí, ale přes zformovanou defenzivu Atalanty neprošel.

42

Joakim Maehle se přesunul na pravou stranu zálohy, teď však nedosáhl na vysokou přihrávku a míč mu utekl do autu.

40

Berat Djimsiti si naskakoval na centr na bližší tyč, trefil ale hlavu Ngamaleua. Odpískán útočný faul Atalanty.

39

Malinovského hosté ubránili, následoval sražený centr Zapaty. Rohový kop pro Bergamo.

39

Švýcarský celek se ale u míče dlouho neudržel a znovu tak formuje obranný blok.

38

Po faulu Tolóie mohou Young Boys po delší době sami rozehrávat a založit útočnou akci.

37

Zappacostův příliš nízký centr hostující obrana bez problémů odvrátila.

36

Matteo Pessina faulován při rozehrávce, Bergamo rozehrává volný kop.

35

Aktivní Maehle podporuje i útok, na levé straně se snažil obhodit protihráče, to se mu nepodařilo.

35

Bern se pokusil rozjet další brejk, přihrávka na Aebischera byla ale příliš dlouhá. Hostující záložník se pokusil alespoň nastřelit Zappacostu a vybojovat autové vhazování, domácí hráč ale situaci zvládl a udržel míč na hřišti.

33

Young Boys snad poprvé v zápase vytáhli ostré a nebezpečné napadání. Atalanta se s obtížemi vykombinovala na půlící čáru.

32

Joakim Maehle se dostal k odraženému míči na hranici vápna. Rána z levé strany skončila dva metry vedle bližší tyčky.

31

Zappacosta riskoval ztrátu míče, García ho ale o balon obral jen díky faulu.

30

Pokračuje už známý obrázek zápasu. Atalanta kombinuje na útočné polovině, Young Boys zatím pozorně brání.

28

Young Boys dlouho čekali na šanci z brejku, z ničeho nic se do rychlé protiakce dostali! Meschak Elia dostal přihrávku na pravou stranu, mohl ještě přihrávat, ale zkusil vypálit. Technický zakroucený pokus na bližší tyč o kousek minul brankovou konstrukci!

27

Tolói po hlavičkovém souboji faulován a domácí rozehrávají z půlící čáry.

26

Zapata vypálil z voleje z velké dálky, Christopher Martins však jeho ránu srazil do autu.

25

Ruslan Malinovskyj se prokličkoval k centru z pravé strany, Zapata si naskakoval na bližší tyč, ale prudký míč nedokázal trefit. Na zadní tyči už si hosté centr pohlídali.

24

Dánský obránce Joakim Maehle dostal nepříjemný úder do obličeje, střídající domácí hráč je ale v pořádku.

23

Davide Zappacosta nezpracoval přihrávku u postranní čáry a míč mu utekl do zámezí.

22

Duván Zapata v další zajímavé šanci, naskočil si na centr z rohového kopu, ale hlavičkou nezamířil mezi tři tyče.

21

Hned po vhazování se dostal za obranu Zapata, který hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, ale Sierro odvrátil přihrávku na rohový kop.

20

Young Boys vyčkávají na vlastní polovině hřiště, do napadání se nehrnou.

19

Atalanta však pokračuje v aktivitě a stále drží míč.

17

V sedmnácté minutě mohla Atalanta do vedení! Skvělý centr Malinovského našel nohu kapitána Tolóie, který ještě přihrával na malé vápno a Sandro Lauper si srazil míč do vlastní sítě. Hostujícího záložníka a celý tým Young Boys ale osvobodil videorozhodčí. Nabíhající Tolói byl totiž v jasném ofsajdu, gól je tak po konzultaci s VAR odvolán.

16

Joakim Maehle si přiťukl míč se spoluhráčem a Hefti ho tvrdým skluzem poslal k zemi, přerušil tak zajímavou akci Atalanty. Sudí sáhl jen ke slovnímu varování, žlutou kartu zatím neudělil. Následovat bude přímý kop domácích z levé strany.

14

Davide Zappacosta si naběhl na centr Freulera na pravou tyč, ale míč byl až příliš vysoký. Šanci na úspěch tak tato akce domácích neměla.

13

Young Boys rozehrávají od vlastní branky, snaží se rozjet akci po zemi, nakonec však von Ballmoos přeci jen odkopává.

12

Maehle se hned zapojil do útočné akce, na hranici vápna si navedl míč na pravačku a vypálil. Hosté ale pokus zablokovali, následně skákavý míč sebral von Ballmoos.

11

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Joakim Maehle.

10

Domácí se rohovému kopu ubránili, nicméně stále hrají o deseti. Gosens signalizuje, že bude muset střídat.

9

Robin Gosens má zdravotní problémy a nevypadá to s ním moc dobře. Aktuálně je domácí záložník ošetřován.

8

Michel Aebischer si naběhl na přihrávku do pokutového území, pas byl sražen na rohový kop pro Bern.

7

Domácí jsou zatím aktivnější a jsou více na míči. Young Boys vyčkávají, co jim soupeř dovolí.

5

Ruslan Malinovskyj vykombinoval akci středem a přihrál nalevo na Duvána Zapatu. Ten nasadil jesličky Heftimu, poté vypálil ostře po zemi, ale z dobré pozice zamířil jen doprostřed branky. Von Ballmoos tak dokázal balon vyrazit, nicméně to byla dobrá šance Atalanty.

4

Atalanta oblehla hostující pokutové území, po sražené přihrávce ještě vyslal míč do vápna Tolói, ale míč doputoval až k von Ballmoosovi.

3

Meschak Elia si naběhl na dlouhou přihrávku po pravé lajně, dobrý skluz Djimsitiho ale akci přerušil.

2

Ruslan Malinovskyj se napřahoval k ráně z pětadvaceti metrů, vracející se Michel Aebischer ho ale o šanci připravil dobrým obranným zákrokem.

1

Davide Zappacosta se probíjel do pokutového území po levé straně, chtěl si vymodlit přímý kop, ale pád k zemi mu německý sudí Brych nesežral.

1

Rozehrávku obstarali hostující fotbalisté, kteří hned vyslali do útoku dlouhý nákop, který se ale neujal.

1

Utkání právě začalo.

Fotbalisté obou celků nastupují na trávník. Favoritem zápasu je Atalanta. I kvůli početným absencím švýcarského týmu, kterému chybí hned devět hráčů!

Úvodní sestavy:

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Zappacosta, de Roon, Freuler, Gosens – Malinovskyj, Pessina – D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Iličić, Lovato, Maehle, Al. Mirančuk, Muriel, Pašalić, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini, Koopmeiners.

BSC Young Boys: von Ballmoos (C) – Hefti, M. A. Camara, Lauper, U. García – Aebischer, Martins, Sierro – Elia, Ngamaleu – Siebatcheu.
Náhradníci: Faivre, Laidani – Bürgy, Jankewitz, Kanga, Lefort, Maceiras, Mambimbi, Rieder, Spielmann, Sulejmani.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (GER).

Bern se prokousával do Ligy mistrů už od 2. předkola. Přes Slovan Bratislava přes po výsledcích 0:0 a 3:2. Také proti Kluži rozhodli Švýcaři na domácím hřišti, po remíze 1:1 vyhráli doma 3:1. Proti maďarskému Ferencvárosi zvítězili v obou zápasech 3:2. Na úvod letošního ročníku překvapil Manchester United vítězstvím 2:1!

V domácí soutěži Young Boys ovládli poslední čtyři ročníky soutěže. Letos jim však patří druhá příčka za Basilejí, Bern nasbíral 14 bodů ze sedmi zápasů. Poslední tři duely ale vyhrál, má tak velmi solidní formu. Naposledy Young Boys prohráli zápas 7. srpna!

Atalanta Bergamasca Calcio
Begamo se do Ligy mistrů probojovalo znovu po roce díky skvělému třetímu místu v italské Serii A. Tam se letos Atalantě daří vcelku dobře. Ze šesti zápasů vybojovala tři výhry, dvě remízy a jednou prohrála. Na kontě tak má 11 bodů, které stačí na sedmou příčku tabulky.

V loňském ročníku nejslavnější mezistátní klubové soutěže Bergamo dokonce postoupilo z druhého místa do osmifinále! V něm narazilo na slavný Real Madrid, se kterým dvakrát padlo. Doma 0:1 a venku 1:3.

Na úvod letošní sezony Ligy mistrů Atalanta remizovala na půdě Villareailu 2:2. Za hosty se trefili Freuler a Gosens.

Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u duelu 2. kola základních skupin Ligy mistrů, ve kterém Atalanta Bergamasca Calcio vyzve BSC Young Boys z Bernu. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.