Po katastrofálním výkonu v prvním poločase se Aston Villa ve druhém poločase přeci jen zvedla a dokázala zápas vyrovnat díky trefě střídajícího Dannyho Ingse. V závěru mohly rozhodnout oba týmy, největší šanci ale zazdil až v poslední minutě nastavení Leon Bailey, jenž obešel brankáře Sá, pak ale minul jeho prázdnou branku.

Držení míče: 56 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 6:12.

Konsa
5 Mings
Mings
27 Digne
Digne
67. min Augustinsson
6 Luiz
Luiz
67. min Dendoncker
44 Kamara
Kamara
Young
46. min Coutinho
Buendía
31 Bailey
Bailey
11 Watkins
Watkins
66. min Ings

Bueno
79. min Toti
8 Neves
Neves
27 Nunes
Nunes
Hwang Hi-čchan
59. min Aït-Nouri
Moutinho
59. min Hodge
10 Podence
Podence
46. min Traoré
29 Costa
Costa
66. min Cunha

Důležité

Ohromná možnost domácích! Po nákopu z hloubi pole se Leon Bailey dostal za hostující obranu, obešel Josého Sá, ovšem minul prázdnou branku!

90+2

Buendíův centr odhlavičkoval Kilman.

90+2

Domácí zatlačili soupeře před jeho branku a snaží se o závěrečný nápor, zatím ale bez střeleckého zakončení.

90+1

Rozhodčí Gillett oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90

Další roh Nunese se neujal, míč se pak oklikou vrátil k tomuto hráči, jenž šikovně pronikl do pokutového území, domácím se jeho střelu povedlo zablokovat.

89

Nunesův roh byl prodloužen ke Collinsovi, ten ale v plném běhu nedokázal míč zasáhnout, následovat ale bude další rohový kop.

89
Důležité

Rayan Ait-Nouri se nadechl k parádní individuální akci, zakončil ji prudkou ránou, kterou Martínez vyrazil jen před sebe, míč pak odkopl na rohový kop Tyrone Mings.

88

Matheus Nunes mohl využít Nevesova zisku míče, z dálky ale mířil výrazně nad břevno.

88

Na opačné straně se po Traorého přihrávce pokusil zahrozit Cunha, ovšem chyběla mu veškerá podpora spoluhráčů, o míč tak přišel.

87

Leon Bailey se na zahuštěném prostoru uvolnil mezi třemi protihráči, pak jeho střelu stačil zablokovat Toti.

86

Další útočná snaha Aston Villy je zastavena ofsajdem u postranní čáry.

84

Po rychlé rozehrávce portugalského brankáře mohli hosté zamířit do rychlého brejku, Ait-Nouri si ale nezpracoval dobře přihrávku do volného prostoru, pak už byl u míče později než soupeř.

84

S dalším rohovým kopem domácích si poradil José Sá a jistě stáhl míč do svých rukavic.

82
Karty

Coutinho je potrestán žlutou kartou za zákrok na útočné polovině.

81

Z rohového kopu domácí nijak nezahrozili.

80

Domácí jsou při chuti a k radosti obecenstva vybojovali rohový kop.

79
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Toti.

78

Aston Villa právě vstřelila branku! Mings – Ings, po této rýmovačce je vyrovnáno! Nákop domácího stopera si za zády hostující obrany zpracoval DANNY INGS a tváří v tvář Josému Sá nedal hostujícímu brankáři nejmenší šanci zasáhnout!

77

Sražený centr Ludwiga Augustinssona doputoval k brankáři Sá.

76

Z následného rohového kopu už Villans nezahrozili.

75
Důležité

Ohromná šance domácích! Po centru Mattyho Cashe se míč odrazil k Augustinssonovi, jenž překonal Josého Sá, fantastickým zákrokem ale míč vyhlavičkoval z brankové čáry Max Kilman!

75

Po Augustinssonově centru si Hugo Bueno nastřelil vlastní ruku, domácí se marně dožadovali dopískání penalty.

73

Ait-Nouri uvolnil v pokutovém území Cunhu, ten byl v ostrém úhlu, tak se snažil vrátit míč svému spoluhráči, ten už se k němu ale nedostal. Jinak by to bývala byla skoro tutovka pro hrdinu nedávného zápasu na Evertonu, kde Rayan Ait-Nouri rozhodl zápas v 95. minutě.

72

Baileyho centr sice našel Augustinssona, ten ale nasměroval míč přímo do náruče Josého Sá.

71

Coutinhův centr byl příliš krátký, pak se ze snad čtyřiceti metrů opřel do míče Matty Cash, jeho projektil ale byl zablokován.

70

Baileyho centr byl tečován jedním z bránících hráčů a následovat bude rohový kop Aston Villy.

69
Důležité

Adama Traoré si z pravého křídla navedl míč do pokutového území, pak levačkou pálil těsně nad břevno.

67
Střídání

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker.

67
Střídání

ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Ludwig Augustinsson.

66
Střídání

ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Danny Ings.

66
Střídání

ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Matheus Cunha.

65

Po Traorého centru se do odraženého míče opřel Diego Costa, jeho rána byla zablokována.

64

Digneho centr přeletěl naskakující spoluhráče, domácí se i přes zvýšenou aktivitu stále nemohou dostat do zakončení.

62

Matty Cash po levém křídle vysunul Coutinha, jeho centr byl odražen za postranní čáru.

60

Nepovedená souhra hostů na útočné polovině, Adama Traoré se nestačil vrátit zpoza obranné formace Aston Villy a byl mu odmáván ofsajd.

59
Střídání

ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Joe Hodge.

59
Střídání

ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Rayan Aït-Nouri.

58

Po faulu Buendíi na Matheuse Nunese došlo k roztržce obou hráčů, u rozhodčího Gilletta si ale podávají ruce.

57

Julen Lopetegui chystá další dvě změny v sestavě, zatím se čeká na přerušení hry.

55

Leon Bailey pronikl po pravé straně kolem Buena, pak byl jeho centr odražen ke Kamarovi, jehož rána levačkou byla pořádně nepovedená a mířila mnoho metrů vedle branky.

53

Coutinhovi nevyšel průnik do pokutového území, ztratil stabilitu a padl k zemi, čímž přišel o míč.

52
Karty

Po žluté kartě volal skluz Diega Costy na Tyrona Mingse a rozhodčí Gillett ji skutečně tahá z kapsy.

51

Tentokrát si s centrem Digneho poradil Hugo Bueno, Hwang pak vyvezl míč do středu hřiště, kde byl faulován Coutinhem.

50

Další nepřesný centr Digneho, levý obránce Aston Villy našel jen Maxe Kilmana.

48

Villans po změně stran přeci jen zvýšili aktivitu, Bailyeho centr ale zamířil jen k nohám Maxe Kilmana.

48

Lucas Digne si na levém křídle našel prostor k centru, našel ale jen hlavu Nathana Collinse.

46
Střídání

ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Adama Traoré.

46
Střídání

ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Philippe Coutinho.

46

Začal druhý poločas.

Villans budou do druhého poločasu pochopitelně střídat, když do hry míří Coutinho. Sestava se ale bude měnit i na opačné straně, do hry vběhne i Adama Traoré.

Je za námi první poločas derby oblasti West Midlands, Wolves naprosto zaslouženě vedou ve Villa Parku 1:0 brankou Daniela Podenceho z dvanácté minuty, neboť měli výraznou územní převahu.

Aston Villa bezpochyby šla do zápasu v roli mírného favorita, zatím si ale nevypracovala absolutně nic a Unai Emery asi bude do pokračování zápasu donucen nějak přeskupit řady.

45+2

První poločas skončil.

45+1
Karty

Po dalším ostrém zákroku vidí žlutou kartu i Max Kilman, ten nepříjemně přišlápl nohu Baileymu.

45+1

Rozhodčí Gillett k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.

45

Podenceho rohovému kopu se domácí ubránili, pak nepřesně centroval Moutinho a bude se jen kopat od branky Emiliana Martíneze.

45

Hosté sehráli rychlou kombinační akci po levé straně, v jejím závěru je Podenceho přihrávka sražena na rohový kop.

44

Portugalský záložník už kulhá za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetřování.

42

José Sá znovu zaváhal při rozehrávce, teď z toho Villans těží autové vhazování. Na trávníku ale zůstal ležet Matheus Nunes, jenž bude muset být ošetřen.

41

Dosud naprosto neviditelný Ollie Watkins se na levém křídle nedokázal prosmýknout kolem Collinse, ten s vítězným gestem vybojoval odkop od branky.

40

Hosté podnikli rychlejší přechod středu hřiště, Matheus Nunes ale vůbec nezvládl přihrávku na Moutinha, přihrál mu za paty a domácí se snadno zmocnili míče.

39

Wolves se rohovému kopu Douglase Luize bezpečně ubránili.

38

Josému Sá se nepovedl odkop a domácí se lacino dostávají k rohovému kopu.

37

Douglas Luiz byl viditelně otřesen, už se ale zvedá zpět na nohy a měl by být v pořádku.

36
Karty

Hwang Hi-čchan ošklivým zákrokem zajel do Douglase Luize a za žlutou kartu ještě může být velmi rád.

35

Neúspěšný výpad Nelsona Semeda po pravé straně hřiště, bude se jen kopat od domácí branky.

34

Podenceho přetažený centr od praporku sice našel hlavu Collinse, ten ale měl míč v záklonu a musel jej odehrát mimo pokutové území.

33

Buenův centr Mings nepříliš kontrolovaně odehrál nad vlastní branku, následovat bude rohový kop.

31

Rúben Neves se snažil kolmicí podél postranní čáry vysunout dopředu Semeda, přihrávce ale stačil vystavit stopku Lucas Digne.

30

Už se zase hraje pod taktovkou hostů, ti si přihrávají na útočné polovině.

28

Neúspěšná snaha Baileyho o průnik do pokutového území, míč se pak odrazil k Josému Sá.

27

Po nakrátko rozehraném centru vracel přetažený centr Younga zpět před branku Digne, míč pak odhlavičkoval Rubén Neves.

26

Lucas Digne pálil rovnou na branku a směroval míč pod břevno, José Sá vyrazil míč nad něj.

25

Leon Bailey si vynutil faul Rubena Nevese, následovat bude standardní situace v blízkosti rohu hostujícího pokutového území.

24

Ashley Young byl faulován u postranní čáry, domácí rychle rozehráli z místa přestupku.

22
Důležité

Obrovská šance hostů! Centr Huga Buena byl sražen k Nunesovi, ten se snadno probil před Martíneze, zblízka jej ale nepřekonal!

21

No, bylo to opravdu jen na bleskovou chvíli, hosté se brzy zase míče zmocnili a Daniel Podence se průnikovou přihrávkou snažil najít Diego Costu, ten ale měl k míči daleko.

20

Semedo dostal k postranní čáře příliš prudkou přihrávku od Collinse, to je možnost pro Aston Villu dostat se na chvíli k míči alespoň prostřednictvím autového vhazování.

20

Je až překvapivé, že i nadále se hraje pod taktovkou Wolves, domácí se jen stěží vůbec dostávají k míči.

18

Moutinhův rohový kop se nebezpečně odrazil před brankou, pak ale Tyrone Mings odkopl míč až na soupeřovu polovinu.

18

Hwang potáhl míč po pravém křídle kolem Digneho, pak je jeho centr sražen Mingsem na další rohový kop Vlků.

16

Hugo Bueno dostal příliš dlouhý pas po levém křídle a už nestačil doběhnout míč ve hřišti.

16

Hosté už mají zase míč pod kontrolou a přihrávají si ve středu hřiště.

14

Po čase mohla zaútočit Aston Villa, centr Digneho ze standardní situace skončil jen na hlavě Hwanga.

12

Wolves právě vstřelili branku! Rohový kop Podenceho se neujal, míč se pak ale oklikou vrátil a tomuto hráči, DANIEL PODENCE si narazil míč s Joaem Moutinhem, šikovně se prokličkoval do palebné pozice a trefil se centimetrově přesně ke vzdálenější tyči!

11

Wolves v úvodu zápasu hýří aktivitou, na pravém křídle vybojoval další rohový kop Diego Costa.

11

Centr Joaa Moutinha nedoputoval až k adresátu Collinsovi, domácí jej odhlavičkovali k postranní čáře.

10

Po nakrátko rozehraném rohu centroval Podence, Matty Cash srazil míč za branku rukou a následovat bude další standardní situace, tentokrát už z blízkosti pokutového území.

9

Semedův centr srazil Buendía na druhý rohový kop Vlků.

8

Po neúspěšné domácí souhře se bude kopat od branky Josého Sá.

6

Po dalším Podencově centru se k hlavičce dostal Collins a z brankové čáry odvracel Ezri Konsa, zároveň to ale vypadalo na Collinsův ofsajd v době centru.

6

Od praporku rozehrál Daniel Podence, jeho centru se Villans ubránili.

5

Znovu v akci Douglas Luiz, ten odhlavičkoval centr Josého Moutinha, Hugo Bueno ale brzy průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop pro Wolves.

5

Po nedovoleném zákroku Douglase Luize budou Wolves zahrávat standardní situaci od postranní čáry.

3

Po zaváhání v hostující rozehrávce se po přihrávce Douglase Luize dral Leon Bailey, při zakončení ale měl míč na dlouhou nohu a nasměroval jej výrazně vedle hostující branky.

3

Úvod zápasu je velmi opatrný a odehrává se výhradně ve středu hřiště.

1

Oba celky hrají v tradičních barvách, Aston Villa tedy ve vínovo-modrých dresech, Wolves v oranžovo-černé kombinaci.

1

Úvodního výkopu se ujal Diego Costa a je rozehráno!

1

Utkání právě začalo.

Speciálního přivítání se ve Villa Parku dostává Emilianu Martínezovi, jenž přišel představit publiku zlatou medaili pro mistra světa i trofej pro nejlepšího brankáře mundialu.

Úvodní sestavy:

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – Luiz, Kamara – A. Young (C), Buendía, Bailey – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Coutinho, Bednarek, Augustinsson, C. Chambers, Dendoncker, Ings, Sanson, K. Young.
Trenér: Unai Emery

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Collins, Kilman, Bueno – Neves (C), Nunes – Hwang Hi-čchan, Moutinho, Podence – D. Costa.
Náhradníci: Šarkić – Cunha, Aït-Nouri, Jiménez, Hodge, Guedes, Castro, A. Traoré, Toti.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Gillett – Nunn, Mainwaring.

Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton na tom letos stále není vůbec dobře, když je v tabulce až na devatenáctém místě s náskokem jediného bodu na poslední Southampton, jeden bod ale zároveň ztrácí na sedmnáctý West Ham, tedy první tým nad čarou ponoru.

Po přestávce způsoběné světovým šampionátem Wolves nejdříve uhráli cennou výhru 2:1 na Evertonu brankou v 95. minutě, pak těsně prohráli 0:1 s Manchesterem United.

Hostům chybí ofenzivní trojice Kalajdzic, Neto a Chiquinho, ze zápasu s Manchesterem United ale trenér Lopetegui nemusí řešit žádnou novou absenci. Využít může i novou posilu Matheuse Cunhu, jehož hostování z Atlética Madrid už se povedlo plně uzavřít.

Aston Villa se po bídném startu do sezóny a vyhazovu trenéra Gerrarda vzepjala ke skvělým výkonům a v posledních šesti kolech uhrála čtyři vítězství, naposledy přivezla cenné vítězství 2:0 i ze stadiónu Tottenhamu Hotspur.

V tabulce jsou Villans na dvanáctém místě se ziskem 21 bodů z dosavadních 17 zápasů, v domácím prostředí jich získali třináct.

Trenér Emery se stále musí obejít bez Jacoba Ramsey, jenž má potíže se stehnem, dlouhodobé problémy s Achillovkou pak trápí Diega Carlose. Nejistý je i start nedávného hráče právě Vlků Leandera Dendonckera. Do branky by se mohl vrátit čerstvý mistr světa Emiliano Martínez, byť Robin Olsen zachytal na Tottenhamu velmi dobře.

Hezký večer při sledování přenosu atraktivního derby z oblasti West Midlands, Aston Villa přivítá Vlky z Wolverhamptonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.