Příjemný večer, vítejte u sledování podrobné on-line reportáže z druhého dnešního utkání skupiny C fotbalového mistrovství světa. V Kapském městě se od 20:30 utkají Anglie a Alžírsko.

Jeden z největších favoritů MS Anglie vstoupila do šampionátu remízou 1:1 s USA. Alžírsko prohrálo 0:1 se Slovinskem, které už má svůj druhý zápas na MS za sebou. V odpoledním utkání Slovinci remizovali se Spojenými státy a se čtyřmi body vedou skupinu C.

Trenéři obou týmů udělali změny na brankářských postech, oba gólmani totiž v úvodních zápasech pustili laciný gól. Místo Greena tak v bráně Anglie nastoupí veterán James, za Alžírsko bude místo Čaučího chytat Mbuhli.

Kromě gólmana Greena chybí v základní sestavě Anglie také obránce King a záložník Milner, kteří v zápase s USA hráli od začátku. Místo nich kouč Capello postaví Carraghera a Barryho.

Sestavy a rozestavení

AnglieAnglie (4-4-2)

1 James
James
o hráči
Johnson
o hráči
Carragher
o hráči
6 Terry
Terry
o hráči
A. Cole
o hráči
7 Lennon
Lennon
o hráči
63. min Wright-Phillips o hráči
14 Barry
Barry
o hráči
84. min Crouch o hráči
Lampard
o hráči
Gerrard
o hráči
10 Rooney
Rooney
o hráči
21 Heskey
Heskey
o hráči
74. min Defoe o hráči

AlžírskoAlžírsko (3-4-3)

23 Mbuhli
Mbuhli
o hráči
Búghirra
o hráči
Belhadž
o hráči
4 Jahjá
Jahjá
o hráči
21 Kádir
Kádir
o hráči
19 Jibdá
Jibdá
o hráči
88. min Misbáh o hráči
8 Lasín
Lasín
o hráči
Hallíš
o hráči
Budibúz
o hráči
74. min Abdún o hráči
13 Matmúr
Matmúr
o hráči
15 Zjaní
Zjaní
o hráči
81. min Džuidúra o hráči

Rozhodčí: Irmatov - Iljasov, Kochkorov
Počet diváků: 61 000

Také Alžířané nastoupí do dnešního zápasu s dalšími změnami. Kromě brankáře Čaučího chybí v zahajovací sestavě sestavě také útočník Džibbúr, kterého nahradí Budibúz. Mezi náhradníky chybí útočník Ghizzal, který v minulém zápase střídal a po dvou žlutých kartách byl vyloučen.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a stadionem Green Point zní národní hymny.

Angličané budou hrát celí v bílém, jejich soupeř Alžírsko v zeleném.

1

Začal první poločas utkání Anglie - Alžírsko
Výkop obstarali Alžířané, ve středovém kruhu rozehráli Matmúr s Budibúzem.

2

Alžířané se hned po výkopu na chvíli usadili na polovině Anglie, prudkou kolmici do pokutového území sebral brankář James a rozehrál první akci svého týmu.

3

Po přiťuknutí od Rooneyho byl u levé postranní čáře faulovaný Cole.

4

Na následný Gerrardův centr si před alžírskou bránou vyskakoval Heskey, ale v obtížné pozici se neprosadil.

5

Náhradní alžírský brankář Mbuhli se teď dvakrát nepředvedl v dobrém světle. Nejprve podcenil střelu z dálky, která se snášela pod břevno jeho brány a zasahoval tak až na poslední chvíli. O několik vteřin později pak rozehrál nešikovně přímo na nohu Rooneyho, který míč rozehrál doleva na Heskeyho. Z této akce ale nakonec gólová šance nebyla.

6

Dlouhý Gerrardův pas z hloubi pole si po nejistém zákroku alžírského obránce zpracoval Cole, v pokutovém území se už ale uvolnit nedokázal.

8

První rohový kop utkání zahrávali Alžířané. Zjaního centr před bránu odvracel u přední tyče Gerrard.

9

Přihrávku na Zjaního si pohlídal anglický obránce Carragher.

10

Kombinaci Anglie u půlící čáry zastavil Lampard, od jehož kopačky se míč odrazil do zámezí.

11

Vysoký centr z pravé strany vyrazil anglický gólman James před Matmúrem pravou rukou jen nejistě před sebe. Naštěstí pro Anglii se k němu nedostal žádný z Alžíranů.

12

A hned z protiútoku vybojoval rohový kop Heskey. Z pravé strany centroval před bránu Barry, u zadní tyče hlavičkoval Heskey, ale nad. Navíc byl Angličanům odpískaný útočný faul.

14

Alžírský záložník Budibúz zkusil překvapit Jamese z velké dálky, jeho pokus ale mířil daleko vedle brány.

15

Po rychlé narážečce střílel zpoza pokutového území Gerrard, z voleje se opřel do míče, ale Mbuhliho bránu vysoko přestřelil.

17

Alžířan Zjaní se dokázal uvolnit na levé straně a snažil se přihrát pod sebe do šestnáctky. Míč odvrátil Carragher, ale opět pouze ke Zjanímu, který centroval znovu. Tentokrát zasáhl připravený brankář James.

18

Zjaní vybojoval míč na vlastní polovině, vyhnul se Gerrardovi i Lampardovi a přihrál Matmúrovi. Ten se pokusil vystřelit z dálky, ale napálil pouze hráče před sebou.

20

Na levé straně měl dostatek prostoru aktivní Zjaní a na jeho nadýchaný centr si ve vápně vyskočil jeho spoluhráč Jibdá. Jeho hlavičkový pokus brankář James kryl.

21

Další zblokovaná střela na polovině Anglie. Zpoza pokutového území to zkoušel Matmúr, ale trefil Terryho.

23

Po Matmúrově přihrávce mohl centrovat Belhadž, míč ale přeletěl všechny hráče ve vápně.

24

Přesto si ale Alžířané ještě dokázali vybojovat rohový kop. Centr z pravé strany stáhnul v tísni ze vzduchu anglický gólman James.

26

Do šestnáctky Alžírska centroval Barry, žádný z jeho spoluhráčů na míč ale nedosáhl.

27

Belhadžovu přihrávku vystihl Heskey, který ustál souboj s obráncem a posunul míč na hranici vápna na Rooneyho. Ten si obhodil obránce, následně se však provinil útočným faulem.

28

Po souboji s Búghirrou zůstal na trávníku ležet anglický stoper Terry. Inkasoval kopanec do hlavy.

29

Pokračovat ve hře ale Terry bude, občerstvil se za postranní čárou a už vrátil se do obranné čtveřice Anglie.

31

První pořádná střela na bránu. Středem hřiště postupoval anglický záložník Gerrard, narazil si s Lampardem a z čtyřiadvaceti metrů vypálil doprostřed brány, kde jeho skákavou střelu kryl připravený brankář Mbuhli.

32

Míč na Rooneyho do útoku posunul Lampard, anglický útočník ale byl sám a proti tříčlenné přesile o balon přišel.

33
Důležité

První šanci zápasu měl na svě noze anglický záložník Lampard. Po centru z pravé strany od Johnsona k němu před bránu propadl míč, levačkou slušně vystřelil, ale jeho šanci zlikvidoval dobrým zákrokem brankář Mbuhli.

35

Na druhé straně pěkná akce šikovného Zjaního. Na jejím konci byla střela zpoza vápna, která skončila těsně vedle pravé tyče Jamesovy brány.

37

Dlouhá Lampardova přihrávka na Rooneyho neprošla, míč ještě sice vybojoval Heskey, nakonec se ale Alžířané odkopem do zámezí ubránili.

39

Na pravé straně dostal přihrávku anglický záložník Lennon, posouval si míč do středu a už to vypadalo, že zpoza vápna vystřelí. Nakonec ale přihrál nabíhajícímu Barrymu, který sice obešel protihráče, ale dostal se z ideálního střeleckého úhlu. Jeho následný pokus tak příliš nebezpečný nebyl.

40

Angličané jsou u míče a snaží se o kombinaci na polovině Alžírska, jejich soupeř ale zatím pozorně brání a do střeleckých příležitostí je nepouští.

41

Útočný výpad Matmúra moc šancí neměl, proti přesile u levé postranní čáry o míč snadno přišel.

42

Na levé straně si na přihrávku nabíhal anglický obránce Cole, míč už ale na hřišti nestihl.

43

Obránce Johnson míč zatáhl téměř až před pokutové území Alžírska a vrátil Roonemyu. Ten ze zoufalství vystřelil, ale jeho pokus z dálky doprostřed brány Mbuhli kryl bez větších problému.

45

Rooneyho, který si zpracovával dlouhý nákop, obral snadno o míč Jahjá.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Na levé straně se ještě prodíral Belhadž, míč mu ale utekl do autu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Anglie - Alžírsko

47

Proti Lampardovi vystoupil alžirský obránce Jahjá, anglický záložník stihl míč posunout dopředu, kde už startoval Rooney, který by šel sám na bránu. Přihrávka ale byla nepřesná.

48

Zjaní se dokázal uvolnit na levé straně a dostal se až do pokutového území. Dlouho však otálel s přihrávkou nebo se střelou a Angličané ho nakonec odzbrojili.

50

Po faulu Terryho zahrávali Alžířané přímý kop z 35 metrů. Na ránu si věřil Jibdá, kterému míč přiťuknul Lasín. Jeho přízemní střelu zastavil na hranici pokutového území Johnson.

51

Ve sprinterském souboji s Lennonem běžel za dlouhým míčem Matmúr, na hřišti ho ale už nestihl.

52

V rohu pokutového území Alžírska se uvolnil Heskey a prudce vypálil nad.

54

Alžířané mohli do rychlého protiútoku. Akci ale zazdil Lasín, který přihrával zbytečně dopředu na Jibdá, který byl obsazený, místo toho, aby dal míč doleva na volného Zjaního.

55

Pěkná kombinace Angličanů až do vápna skončila zbytečně u Gerrarda, který přihrával před bránu Rooneymu na paty.

56

Po několika nepřestnostech na obou stranách vzal míč ve středu hřiště Cole a po narážečce s Rooneym vrátil anglickému utočníkovi. Rooney ale na hranici pokutového území o míč přišel.

57

Centr před bránu Anglie odvrátil Cole zbytečně na rohový kop. Ten rozehráli Alžířané nakrátko a nakonec z pravé strany centroval do vápna Zjaní, ale Angličané odvrátili.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jamie Carragher (Anglie)
za faul na Jibdá. Anglický obránce přijde o poslední zápas ve skupině.

59

Z přímého kopu střílel Jahjá, jeho tvrdá přízemní střela proletěla vedle pravé Jamesovy tyče.

61

Rohový kop na druhé straně zahrával Gerrard, jeho centr s obtížemi zlikvidoval brankář Mbuhli.

62

Po šikovném a nadýchaném obloučku od Lennona by Rooney na zadní tyči zakončoval hlavou do odkryté brány, před ním ale na poslední chvíli na rohový kop odvrátil Hallíš.

63
Střídání

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Aaron Lennon, nahradil ho Shaun Wright-Phillips

64

Po chybě anglického stopera Terryho měl teď brankář James hodně co dělat, aby stačil míč odkopnout před dotírajícím Matmúrem.

66

Na pravé straně se prosadil Wright-Phillips a protihráč ho musel faulovat. Po centru měl v pokutovém území míč na noze Lampard, nedokázal se ale uvolnit ke střele.

67

Před rychlým Matmúrem odvracel na poslední chvíli anglický obránce Carragher do autu.

69

Angličané marně hledají způsob, jak se dostat do pokutového území Alžírska.

70

Gerrard narazil vápna Heskeymu, jeho přízemní střela byla zblokována a míč se z výšky snesl nad bránu. Po následném centru z rohového kopu hlavičkoval Gerrard, ale pouze doprostřed brány do náruče připraveného alžírského brankáře.

72

Alžířané kombinovali před pokutovým územím Anglie, míč držel na levé straně Belhadž, následný centr Zjaního ale příliš povedený nebyl.

73

Z velké dálky zkusil vypálit Rooney, jeho přízemní pokus byl však hodně nepřesný.

74
Střídání

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Emile Heskey, nahradil ho Jermain Defoe

74
Střídání

Střídání Alžírsko: ze hřiště odešel Rijád Budibúz, nahradil ho Džamil Abdún

76

Anglický záložník Gerrard narazil střídajícímu Defoeovi, před ním na poslední chvíli odvrátil na rohový kop Búghirra. Z pravé strany centroval Gerrard, z pokutového území míč odhlavičkoval Lasín.

77

Na levé straně dostal prostor Belhadž, v běhu přihrál do středu Zjanímu, který mu chtěl z první vrátit. Tato přihrávka už ale byla dlouhý, Belhadž byl bez šance.

78

Po Johnsonově centru zahrávali Angličané další roh, Alžírsko se ale brání dobře.

79

Střídající Abdún se z pravé strany snažil dostat do vápna, v souboji s anglickým obráncem Colem si však pomohl faulem.

80

Anglii začíná čas hodně rychle ubíhat. A tým, který byl před začátkem šampionátu považován za jednoho z největších favoritů turnaje, se stále nemůže prosadit a míří k druhé remíze.

81
Střídání

Střídání Alžírsko: ze hřiště odešel Karím Zjaní, nahradil ho Adlan Džuidúra

82

Wright-Phillips se prodíral ve středu hřiště okolo Lasína, ten si musel pomoct nedovoleným zákrokem.

84
Střídání

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Gareth Barry, nahradil ho Peter Crouch

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mahdí Lasín (Alžírsko)
za faul na Wrighta-Phillipse ve středu pole.

85

Počet diváků 61 000 (87 % z kapacity 70 000)

86

Na Lampardův centr z rohového kopu z pravé strany si u bližší tyče nabíhal Defoe, anglický útočník byl však zády k bráně a navíc v tísni. Nemířil tak přesně.

87

Dlouhou přihrávkou z vlastní poloviny se Rooney snažil vysunout Defoea, míč k němu ale neprošel.

88

Z pětadvaceti metrů vypálil anglický záložník Lampard, jeho skákavou střelu kontroloval Mbuhli jen pohledem, mířila hodně mimo.

88
Střídání

Střídání Alžírsko: ze hřiště odešel Hasan Jibdá, nahradil ho Džamil Misbáh

89

Žádný závěrečný tlak Anglie se zatím nekoná. Naopak, hraje se na její polovině, Alžírsko dokonce zahrává přímý kop.

90

Dlouhý centr do vápna zlikvidoval brankář James.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Lampard se pokoušel prostrčit míč do vápna Rooneymu, ale jeho přihrávka byla zblokována. Do odraženého míče se poté opřel Defoe, jeho dělovka přeletěla břevno alžírské brány.

90

Hraje se poslední minuta nastavení, po faulu Rooneyho jsou v útoku Alžířané. Nikam se neženou.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

18. června 2010 20:30Anglie-Alžírsko 0:0
Základní skupiny

skupina C

USA
Alžírsko
Alžírsko
1:0
Alžírsko
Alžírsko
0:0
Alžírsko
Alžírsko
0:1