To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:10.

Je konec. Bournemouth remizoval s Newcastlem 1:1.
Bournemouth vstoupil do zápasu celkem aktivně a ve 13. minutě se musel Pope natáhnout po hlavičce Solankeho. Ve 30. minutě už šli domácí do vedení díky brance Senesiho. V nastavení první půle ovšem srovnal Almirón. V 70. minutě se hosté dostali do šance, ovšem Longstaff ani Gordon nedokázali dostat míč do brány. V 90. minutě byli domácí velmi blízko k výhře, ale Trippier na brankové čáře dokázal odkopnout míč do bezpečí.

Bournemouth(4-4-1-1)

13 Neto
Neto
15 Smith
Smith
79. min Fredericks
Stephens
25 Senesi
Senesi
53. min Mepham
33 Zemura
Zemura
Ouattara
79. min Semenyo
8 Lerma
Lerma
29 Billing
Billing
32 Anthony
Anthony
63. min Tavernier
22 Traorè
Traorè
Solanke

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Willock
36. min Gordon
Longstaff
Joelinton
Almirón
81. min Murphy
14 Isak
Isak
Saint-Maximin
84. min Anderson

90+7

Hosté následně měli k dispozici autové vhazování, ale posléze se dopustili ofsajdu.

90+7
Karty

Jack Stephens uviděl žlutou kartu za zdržování hry.

90+6

Dominic Solanke se po další chybě v rozehrávce Newcastlu dostal ke střele, ale jeho pokus zpoza šestnáctky letěl vedle.

90+5
Karty

Joelinton uviděl od sudího žlutou kartu, když přerušil brejk soupeře.

90+4

Standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a defenzíva domácího celku si poradila.

90+3

Hosté nyní vybojovali rohový kop z pravé strany a snaží se vytvořit tlak v nastavení tohoto zápasu.

90+2

Joelinton se snažil možná o lob zpoza hranice vápna, ale na to jeho pokus neměl nárok.

90

Rozhodčí nastavuje sedm minut navíc.

90

Je to gól nebo ne?! Daniel Burn se dopustil katastrofální chyby a následně se Dominic Solanke dostal patičkou k zakončení, ovšem Kieran Trippier na brankové čáře odkopl balón! Bournemouth byl pár centimetrů k možnému vítězství!

89

Newcastle se nyní snaží něco vymyslet přes levou stranu hrací plochy, ale Elliott Anderson si nedokázal vytvořit střeleckou příležitost.

87
Karty

Sven Botman uviděl ještě žlutou kartu za nevhodné chování.

86

Následně se ale Joelinton dopustil faulu na Antoineho Semenya a Bournemouth bude moct rozhodnout ke konci utkání.

85

Domácí mužstvo se snažilo prodrat dopředu po levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

84

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Elliott Anderson.

82

Antoine Semenyo se zapojil do obranné práce a zblokoval pokus Burna o centr z levé strany.

81

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jacob Murphy.

79

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Antoine Semenyo,
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Ryan Fredericks.

78

Hamed Traorè to nemyslel vůbec zle, ale jeho centr z pravé strany skončil u obrany Newcastlu.

77

Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic vážnějšího a navíc se posléze odpískal ofsajd.

76

Daniel Burn nechal míč dojít na rohový kop a Newcastle tak má šanci rozhodnout utkání třeba nyní.

74
Karty

Adam Smith si za svůj faul vysloužil kartu žluté barvy.

72

Dominic Solanke se snažil prodrat přes Botmana, ale ten jej zfauloval a následuje tak volný kop Bournemouthu.

71

Následně je ošetřovaný brankář Neto, který se právě ve vápně srazil s Longstaffem.

70

Tentokrát se Newcastle dostal do šance, když Allan Saint-Maximin poslal míč do vápna, který Netovi vypadl a Sean Longstaff s Anthonym Gordonem se snažili zakončit, ovšem míč končí vedle!

68

Alexander Isak se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován. Posléze se ale odmával ofsajd.

66

Dango Ouattara zůstal ležet po souboji s Danielem Burnem a hra je opět přerušená.

65

Druhá půle zatím nemá takové tempo jako ta první a k vidění toho příliš moc není.

64

Allan Saint-Maximin opět centroval z levé strany, ale míč skončil jen v zámezí.

63

ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Marcus Tavernier.

62

Alexander Isak si při následném brejku vůbec nerozuměl se Seanem Longstaffem, ale Bournemouth toho nedokázal využít.

61

Hamed Traorè se nyní postaral o rohový kop Bournemouth, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.

60
Karty

Anthony Gordon uviděl kartu žluté barvy za svůj faul na Adama Smithe.

60

Hodina utkání je za námi a stav je stejný jako v první půli 1:1.

59

Dango Ouattara dostal přihrávku do běhu, ale Nick Pope opět startoval mimo své vápno a zakopl míč do zámezí.

58

Anthony Gordon se neprocpal po pravé straně přes obránce soupeře, ale Newcastle nadále zůstává u míče.

56

Allan Saint-Maximin dostal přihrávku Isaka, ale jeho pokus zpoza vápna letěl vysoce nad bránu soupeře.

55

Následně se Jordan Zemura sice protlačil přes dva hráče, ale na třetího už nestačil.

54

Nyní domácí mužstvo získalo volný kop z levé strany a může tak ohrozit bránu Popeho pomocí dobrého centru.

53

ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Chris Mepham.

52

Kieran Trippier se provinil faulem v souboji se Solankem.

51

Sean Longstaff se sice dostal ke střele, ale jeho pokus nebyl nebezpečný a dopředu jdou domácí.

50

Alexander Isak využil chyby Adama Smithe, ale nedostal se přes dalšího stopera.

49

Nick Pope se opět ocitl mimo své vápno a odkopl míč do zámezí před blížícím se útočníkem Bournemouthu.

48

Newcastle držel míč na pravé straně, ale následný centr odvrátila obrana domácích do zámezí.

47

Dominic Solanke se sice dostal do zakončení, ale jeho pokus neměl gólové parametry.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

První poločas je za námi a stav je 1:1. Bournemouth vstoupil do zápasu celkem aktivně a ve 13. minutě se musel Pope natáhnout po hlavičce Solankeho. Ve 30. minutě už šli domácí do vedení díky brance Senesiho. V nastavení první půle ovšem srovnal Almirón.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Newcastle právě vstřelil branku!
Těsně před poločasovou přestávkou je srovnáno na 1:1! Allan Saint-Maximin Allan Saint-Maximin skvěle vybojoval míč na levé straně a našel Seana Longstaffa. Ten se dostal ke střele, kterou ještě Neto vyrazil, ale na dorážku MIGUELA ALMIRÓNA už neměl nárok.

45+1

Bournemouth se hnal do dalšího zajímavého brejku, ale ten nakonec nenabídl nějakou velkou šanci.

43

Alexander Isak se snažil vystřelit z levé strany, ale jeho pokus byl hodně slabý.

42

Sean Longstaff byl zfaulován po soubojích uprostřed hrací plochy.

40

Allan Saint-Maximin hledal z levého křídla svého spoluhráče, ale míč odhlavičkoval obránce domácích.

39

Newcastle se nemůže dostat obranou soupeře k nějaké střele. Bournemouth hraje možná jeden z nejlepších poločasů v aktuálním ročníku.

38

Allan Saint-Maximin je dnes zcela neviditelný a jeho přihrávka navíc našla pouze obránce.

36

ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Anthony Gordon.

35

Velmi dlouhou přihrávku na Isaka zachytila obrana Bournemouthu. Domácí následně uklidnili hru a podrželi balón na své polovině.

34

Dominic Solanke se sice dostal ke hlavičce uvnitř vápna, ale Nick Pope byl připraven.

33

Joe Willock má nyní zdravotné problémy a je ošetřován mimo hrací plochu.

31

Centr Kierana Trippiera z pravé strany našel jen náručí brankáře Neta. Newcastle rozhodně nehraje dobrý první poločas.

30

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí celek se ujímá vedení! Centr z rohu prodloužil na zadní tyč Dango Ouattara a následně zakončil do prázdné svatyně z bezprostřední blízkosti MARCOS SENESI. Asistence: Dango Ouattara.

28

Jaidon Anthony se po další akci domácích snažil vystřelit, ale jeho pokus nabral opačnou rotaci a skončil daleko vedle.

26

Dominic Solanke to nyní zkoušel zpoza vápna, ale jeho pokus zblokoval Daniel Burn.

25

Standardní situace Newcastlu ani tentokrát nepřinesla nic nebezpečného a obrana Bournemouthu zatím pracuje velmi dobře.

24

Znovu to hosté zkoušeli přes pravou stranu a získali další rohový kop.

22

Kieran Trippier svou přihrávkou našel pouze obránce a Bournemouth se snažil otočit hru na pravou stranu, ovšem daroval autové vhazování soupeři.

21

Hosté získali hned dva rohové kopy v krátké době, ale ani jeden nepřinesl ohrožení brány Neta.

20

Alexander Isak dostal skvělou přihrávku za obranu, ale natěsno bráněn Jordanem Zemurou vybojoval alespoň rohový kop.

19

Nick Pope šel z brány mimo vápno vypomoct své obraně, což se mu také povedlo.

18

Hosté opět pokojně drží balón v defenzivní formaci na své polovině a hledají cestičky k přímému útoku.

16

Newcastle nyní držel míč u hranice vápna soupeře, ale žádná střelecká příležitost z toho nebyla.

15

Domácí mužstvo znovu dokázalo získat balón ve středu hrací plochy ale přihrávka Solankeho skončila u obránce.

13

Jaidon Anthony fantastickým centrem našel Dominica Solanke, ale jeho hlavičku k pravé tyči skvěle vyrazil Nick Pope!

12

Jordan Zemura se dostal k míči na levém křídle, ale jeho centr byl zblokován. Posléze ještě Bournemouth držel míč, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

10

Kieran Trippier poslal z rohového kopu dobrý centr na hlavu Fabiana Schära, ale jeho pokus skončil vedle brány.

9

Miguela Almiróna trefil zezadu do stehna Jordan Zemura, což znamená, že Newcastle má balón znovu na svých kopačkách.

8

Svěřenci Eddie Howeho přebírají iniciativu na hrací ploše a snaží se vymyslet nebezpečnou příležitost pomoci krátkých přihrávek.

6

Joe Willock se s míčem nedostal daleko, protože Jefferson Lerma se dostal pod jeho nohy a čistým zákrokem mu odebral míč.

4

Nyní se sice Newcastle snažil něco vymyslet přes pravou stranu, ale tam bylo zamčeno. Následující nákop Bournemouthu rovněž skončil jen v moci gólmana.

3

Zatím se hraje převážně ve středu hrací plochy a žádný celek nemá v úvodu větší tlak na míči.

1

Hned v úvodu zápasu se hostující hráč ocitl v ofsajdovém postavení, což rozhodčí viděl a odmával.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AFC Bournemouth: Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi, Zemura – Ouattara, Lerma, Billing, Anthony – Traorè – Solanke.
Náhradníci: Travers – Fredericks, Christie, Mepham, Moore, Semenyo, Rothwell, Tavernier, Viña.
Trenér: Gary O'Neil

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Willock, S. Longstaff, Joelinton – Almirón, Isak, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Dummett, Anderson, A. Gordon, R. Fraser, J. Lewis, Murphy, Ritchie, Miley.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Attwell – Cann, Mainwaring.

Bournemouthu se letos zatím příliš nedaří a nachází se na předposledním 19. místě s počtem 17 bodů a skóre 19:43. Poslední výhra přišla v listopadu s Evertonem. Nyní po dlouhé šňůře proher dokázal remizovat doma 1:1 s Nottinghamem. V posledním zápase ale nestačil na Brighton, který vyhrál 1:0 gólem Mitomy v 87. minutě.
Newcastle United se v tabulce nachází zcela na opačné straně, konkrétně na 4. pozici se 40 body a skóre 34:12. Z posledních pěti zápasů ovšem hned čtyři dopadly remízou. Po bezbrankovém zápase na půdě Crystal Palace remizoval Newcastle také doma a to 1:1 s West Hamem.

Ve 23. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy AFC Bournemouth a Newcastle United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci díky EFL Cupu. O jediný gól se postaral do vlastní sítě Smith. Newcastle tak vyhrál 1:0. Dnes se bude bojovat na Vitality Stadium v Bournemouthu. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.