Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. září 2021 Den české státnosti

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bournemouthu, který svého soupeře porazil poměrem 1:0. Druhý poločas nám přinesl hodně vyrovnanou podívanou, přičemž se Manchester United v závěru utkání dostal do slibného náporu. Dokonce jsme sledovali několik zajímavých šancí, avšak k vyrovnání stavu nakonec nedošlo. Bournemouth tak ustrážil své vedení, v tomto duelu padla jediná branka.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:12.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

AFC Bournemouth(4-4-2)

Ramsdale
15 Smith
Smith
3 Cook
Cook
5 Aké
Aké
21 Rico
Rico
22 Wilson
Wilson
86. min Cook
8 Lerma
Lerma
29 Billing
Billing
24 Fraser
Fraser
13 Wilson
Wilson
7 King
King

Manchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
81. min Williams
Lindelöf
Maguire
18 Young
Young
McTominay
17 Fred
Fred
21 James
James
80. min Greenwood
15 Pereira
Pereira
68. min Lingard
Rashford
Martial

Rozhodčí: Kavanagh – Massey, Hatzidakis
Počet diváků: 10669

Náhradníci
AFC Bournemouth
 • 1Boruc
 • 9Solanke
 • 16Cook
 • 2Francis
 • 14Groeneveld
 • 26Kelly
 • 33Mepham
Náhradníci
Manchester United
 • 53Williams
 • 22Romero
 • 37Garner
 • 26Greenwood
 • 14Lingard
 • 8Mata
 • 16Rojo
90+2

McTominay v závěru zápasu přenechal do lepší palebné pozice pro Freda, který vyslal snad čtvrtý dnešní střelecký pokus. Jeho rána směřovala doprostřed branky.

90+1
Karty

V závěru utkání ještě jedna žlutá karta, vyfasoval jí domácí Wilson, který fauloval kousek od středového kruhu.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Bournemouth se strachuje o výsledek. Ještě musí počítat s nastaveným časem.

88

U postranní lajny byl atakován střídající Williams, čehož si všiml také hlavní sudí. Hosté rozehráli volný kop po zemi, posléze se nastěhovali na druhou stranu.

86
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Lewis Cook.

86

Mezi obránce si seběhl Rashford, který se chystal zakončit. Nakonec mu pod kopačky přijel dnes velmi dobře hrající Cook, který odklidil balón do zámezí.

85

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Bournemouth stále drží vedení o jednu branku. V posledních minutách sledujeme hodně zajímavou partii.

84

Aby toho nebylo málo, tak zhruba ze třiceti metrů od branky napřáhl McTominay. Jeho nepříjemná rána se stala kořistí brankáře, který vyrážel před sebe.

83
Důležité

Málem bylo vyrovnáno! Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, posléze to Fred zkoušel centrem ke vzdálenější konstrukci, kde Greenwood trefil pouze tyč.

83

Maguire se nákopem pokoušel vysunout Rashforda, který dokonalým způsobem zalepil těžkou nahrávku. Po jeho nahrávce se Fredovi povedlo roztáhnout hru.

82

Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, o který se i tentokráte postaral Young. Jeho centr se snášel ke vzdálenější konstrukci, kam přispěchal Ramsdale.

81
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Brandon Williams.

80
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Mason Greenwood.

79

V krátkém časovém sledu bylo opět pískáno. Manchester United se pokoušel rozehrát narychlo, jenomže Rashfordovi nevyšla narážečka s Lingardem.

78

Vypadalo to, že si Maguire vypomohl zatažením za dres, nicméně hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Vzápětí se přihrávka na Wan-Bissaku snesla do zámezí.

77

Aby toho nebylo málo, tak jsme sledovali rohový kop domácích. Ještě před dopadem bylo pískáno, jeden z obránců Bournemouthu si pomáhal nedovoleně.

76
Důležité

Málem to bylo o dvě branky! Wilson se v pokutovém území dostal k sympatické ráně levou nohou, jenomže De Gea se blýskl skvělým zákrokem.

75

Fred se po delší době dočkal k dalšímu střeleckému pokusu, jenomže ani tentokráte nedošlo k ohrožení domácí svatyně. Ramsdale tak bude moci vykopávat.

74

Young to zkoušel přešlapovačkou u pokutového území, jenomže ta nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Posléze se Billingovi povedlo odklidit další centr.

69

Lingard se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočné akce, po které Young nabízel míč do malého vápna, kde se štěstím zasahoval Cook.

68
Střídání

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Jesse Lingard.

67

Nakonec to na sebe vzal sám faulovaný, tedy Wilson. Jeho zakončení levou nohou nebylo vůbec přesné, míč proletěl pouze do ochozů stadionu za brankou.

67
Karty

Tohle bude hodně zajímavý. Wilson se totiž skácel k zemi u pokutového území, jeho celek tak bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.

65

Je za námi něco málo přes hodinu hry, druhý poločas nám zatím nepřinesl žádnou vyloženou šanci. Manchester United se snaží s výsledkem něco udělat, avšak bez úspěchu.

64
Karty

V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, tentokráte si nedovoleně počínal Lindelöf, který fauloval u pokutového území.

63

Kingovi se povedlo sklepnout do tandemu na Billinga, který si ale ukopl balón daleko od kopačky. Toho dokázal využít brankář de Gea, který okamžitě odkopl.

62
Karty

Žlutou kartu dostává Ryan Fraser (AFC Bournemouth).

62

Aké si splnil veledůležitou práci uvnitř pokutového území, kde se mu podařilo eliminovat aktivně hrajícího Martiala. Bournemouth se dostává pod menší nápor.

61

Rashford si snažil vymodlit nedovolený zákrok, což se mu sice povedlo, nicméně pomezní sudí signalizoval ofsajdové postavení, což potvrdil i opakovaný záběr.

60

Rico si nakonec pro spolupráci vybral Kinga, který měl na ideální řešení příliš málo času. Snadným způsobem ho odzbrojil protihráč, který založil protiakci.

59

Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Rico, jenomže se nejednalo o nedovolený zákrok Wan-Bissaky. Po delší době budou vhazovat také domácí.

58

Frase se s vypětím všech sil pokoušel udržet míč na hrací ploše, nakonec se mu to ale nepovedlo. Wan-Bissaka si tak vzal volný balón, který ihned poslal zpět do hry.

57

Hosté rozehrávali volný kop z vlastní poloviny, o což se postaral kapitán Young. Jeho přízemní nahrávka putovala na Freda, který ještě oslovil Lindelöfa.

56

Pereira se finální nahrávkou pokoušel najít naběhnuvšího Martiala, jenomže přihrávce dal příliš razance. To přinese odkop od branky domácího mužstva.

55
Karty

Žlutou kartu dostává Steve Cook (AFC Bournemouth).

55

Vzápětí se Lermovi povedlo nastartovat Kinga, jenomže toho čistým způsobem odstrčil od balónu pozorný Lindelöf. Manchester United kombinuje u své šestnáctky.

54

S míčem si pohrál také domácí brankář Ramsdale, který před napadajícím Martialem celkem zbytečně odkopával do autu. Young tak bude moci opět vhazovat.

53

Do další útočné akce se zapojil také James, kterému nevyšel pokus o jesličky protihráči. Bournemouth tak uklidnil hru, Wilsonovi se ale nepovedl manévr.

52

Martial si sice zpracoval těžkou nahrávku, jenomže poté se dostal proti přesile protihráčů. Na druhé straně se Wilsonovi nepovedlo oslovit svého jmenovce v útoku.

51

Do nepříjemného nátlaku se dostal hostující Lindelöf, kterému se přeci jenom povedlo rozehrát na kopačku Wan-Bissaky, který poslal míč na druhou stranu.

50

Na opačné straně si z druhé vlny seběhl pro padající míč domácí Frasera, který to zkoušel přímo ze vzduchu. De Gea si se střelou doprostřed branky poradil.

49

Manchester United se nakonec rozhodl rozehrát po zemi nakrátko, přičemž byl při pokusu o nahrávku faulován Fred. I tentokráte byl hlavní sudí velice pozorný.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se Pereirovi povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se nacházel James, jenž si vymodlil nedovolený zákrok Frasera.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, a sice z kopačky domácího Kinga. Aktivněji do tohoto duelu vstoupil Manchester United, který si v úvodu vytvořil několik slibných šancí, nicméně se nejednalo o nic vážnějšího. Posléze převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří se ke konci prvního poločasu střelecky prosadili.

45+1

První poločas skončil.

45
Góly

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí se krátce před koncem prvního poločasu dostávají do vedení! Bournemouth se totiž nastěhoval k pokutovému území, kam přiletěl nadýchaný bochánek. Po menším zmatku se nejlépe zorientoval JOSHUA KING, který z velké blízkosti propálil brankáře de Geu. Tomu se říká branka do šatny!

44

Koncovka prvního poločasu nám nepřináší zrovna pohledné momenty, ba naopak. Ramsdale tak odkopával od své svatyně, přičemž si na druhé straně vybral Wilsona.

42

Lindelöf si před malým momentem nebral servítky, naopak poskakující předměr nekompromisně poslal do zámezí. To znamená autové vhazování pro domácí.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí celek. Po odraženém centru se k míči dostal Wilson, jehož tvrdá rána trefila pouze jednoho z protihráčů.

36

Manchester United tak mohl rozehrávat rohový kop z levé strany. James to zkoušel cvičeným signálem, Maguire se ale na zadní tyči neprodral k hlavičce.

35
Karty

Lerma vyfasoval žlutý kartónek, stejnou barvu karty obdržel také Fred.

34

Martial se v pokutovém území poroučel k zemi, což vyvolalo celkem slušnou potyčku protihráčů. Lermovi se totiž nelíbil ochotný pád protihráče k zemi.

33

De Gea se postaral o rozehrávku od své svatyně, nicméně rychlou kombinaci zbrzdil Rashford. Mezitím se včas vrátila také smečka hráčů v červených dresech.

32

Na levou stranu si seběhl Rico, který akci příliš uspěchal. Navíc se jeho přízemní nahrávka stala snadnou kořistí Maguirea, který ihned odklidil do bezpečí.

31

Je za námi třetina zápasu, na první branku i nadále čekáme. Manchester United naprosto přestal hrát, najednou jsou o poznání nebezpečnější domácí hráči.

30

Pokus o přenesení hry Cookovi vůbec nevyšel, míč se přitom snesl ven z hrací plochy. Wan-Bissaka se tak ujal autového vhazování, přičemž si vybral Lindelöfa.

29

Bournemouth se tak zmocnil svého druhého rohového kopu, který byl rozehrán katastrofálně. Soupeř se navíc málem dostal k nebezpečnému protiútoku.

28

Najednou jsme sledovali pohlednou souhru domácích hráčů. Wilson nakonec přiťukl lépe postavenému Fraserovi, který levačkou pálil pouze doprostřed.

27

Billing se chtěl vydat podél levé autové lajny, jenomže dobrý obranný zákrok předvedl Wan-Bissaka. Tentýž hráč posléze zablokoval pokus o centr do vápna.

26

Kingovi vůbec nevyšla přihrávka na svého kolegu Wilsona, tento úmysl se navíc podařilo přečíst pozornému Lindelöfovi, který zažehnal případné nebezpečí.

25

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přináší velice zajímavou podívanou. Vyloženou šanci jsme zatím neviděli, nyní jsou aktivnější domácí.

24

Wilson šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kam přispěchal jeho kolega Smith. Následný centr neměl požadované parametry, navíc se snesl na nohu Younga.

19

Po delší době jsme se dočkali útočné snahy ze strany hostujícího celku. Zpětná nahrávka od Rashforda směřovala na Freda, který placírkou pálil nad.

18

Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté se domácí doslova natlačili do pokutového území, kde Wilson pálil vedle. Domácí se ještě dožadovali odpískání penalty.

17

McTominay včas přistoupil k Fraserovi, jehož rána tak putovala vedle branky. Byla v tom jasná teč protihráče, Bournemouth tak bude zahrávat rohový kop.

16

Taktickým faulem se prezentoval středopolař Fred, který na útočné polovině skopl k zemi Kinga. Bournemouth tak bude rozehrávat z blízkosti středového kruhu.

15

Kolmice nakonec směřovala mezi obránce, kam se vydal Wilson. Jeho nahrávka našla za pokutovým územím volného Lermu, jehož ránu zablokoval Lindelöf.

14

Jenomže jeho odkop skončil daleko za postranní lajnou, za což dost možná mohl hodně mokrý trávník. Dnešní utkání totiž doprovází opravdu mohutný déšť.

13

Pereira si byl vědom svého postavení, proto nepokračoval v útočné akci svého celku. Domácí tak měli klid na rozehrávku, s míčem si opět zahrál brankář Ramsdale.

12

Hodně prostoru měl kolem sebe domácí obránce Cook, který raději ještě vyprodukoval zpětnou nahrávku, po které Ramsdale předvedl dalekonosný odkop.

11

Aké si u postranní lajny počínal náramným způsobem. Nejprve Martiala připravil čistým způsobem o balón, posléze si sám vybojoval zisk volného kopu.

10

Bournemouth má velké starosti s aktivně hrajícím Jamesem, kterému se povedlo načasovat padající bochánek pro Freda, jenž v pádu výrazně minul branku soupeře.

9

Do pokutového území se prohnal hostující Pereira, který se posléze opřel do míče pravou nohou. Výsledkem bylo zakončení, jenž putovalo vysoko nad.

8

Nakonec byl praporek přeci jenom nahoře, ofsajdové postavení potvrdil také následný opakovaný záběr. Téměř vzápětí se Billingovi nepodařilo vysunout Frasera.

7

Na levém křídle si řekl o nahrávku Pereira, který raději ještě přihrával na vedle stojícího Younga, jehož kolmice málem našla Martiala, který si pohlídal ofsajd.

6

Za pokutovým územím se chtěl dostat do zakončení James, jenomže měl kolem sebe příliš málo prostoru. Čistě ho dokázal obrat Aké, který rozjel protiakci.

5

Manchester United se mohl dostat od úvodní šance. Parádní kolmice totiž směřovala na naběhnuvšího Jamese, po jehož nahrávce pod sebe Pereira netrefil míč.

4

Jako první se k padajícímu míči dostal domácí Rico, který našel pouze kopačku soupeře. Tentýž hráč zasahoval na pravé straně, kde za sebe nepustil nahrávku pro Jamese.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali první ofsajd, ve kterém se zjevil domácí forvard Wilson. Bylo tomu tak po dalekonosném odkopu brankáře Bournemouthu.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson, Lerma, Billing, Fraser – C. Wilson, J. King.
Náhradníci: Boruc – Solanke, L. Cook, Francis, Groeneveld, Kelly, Mepham.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Young (C) – McTominay, Fred – James, Pereira, Rashford – Martial.
Náhradníci: Romero – Williams, Garner, Greenwood, Lingard, Mata, Rojo.

Rozhodčí: Kavanagh – Massey, Hatzidakis.

Manchester United

Na opačné straně stojí trápící se Manchester United, který stále nemůže najít ideální herní recept. Manchester se po deseti kolech nachází na sedmé pozici, což by v konečném důsledku neznamenalo pohárovou Evropu, což by zklamalo nejednoho fanouška United. Hostující tým tohoto zápasu čekal na letošní třetí výhru až do desátého kola, Manchester United totiž uspěl na hřišti předposledního Norwiche, kde vyhrál výsledkem 3:1. Ještě předtím přišla na řadu čtyřzápasová série bez výhry, United dokonce hned dvakrát pocítilo hořkost porážky. I tak se bude jednat o nesmírně zajímavý zápas, Manchesteru United se totiž ve venkovních duelech moc nedaří, z pěti duelů vyhrál pouze jediný.

AFC Bournemouth

Fotbalisté Bournemouth se v úvodu tohoto ročníku prezentují celkem sympatickou hrou, výsledky navíc stačí na dosavadní devátou pozici, což znamená horní polovinu tabulky. Bournemouth doposud nasbíral přesně třináct bodů, nicméně manko mezi sedmým a patnáctým celkem jsou pouze dva body, Bournemouth se v případě porážky klidně může propadnout o několik pozic níže. Domácí celek tohoto zápasu čeká na výhru už čtyři duely, naposledy se mu podařilo uspět před více než měsícem, to celkem překvapivě vyhrál na hřišti Southamptonu poměrem 3:1. Od té doby následuje čtyřzápasová série bez výhry, v posledním duelu jsme sledovali bezbrankovou remízu na půdě posledního Watfordu.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AFC Bournemouth a Manchester United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Mohlo by vás zajímat