To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:14.

Je dobojováno. Sledovali jsme velkou taktickou bitvu, která toho příliš nenabídla. Bylo to hodně opatrné, ani jeden celek nechtěl udělat chybu, ale jedné branky jsme se nakonec přeci jen dočkali. Prosadil se Michy Batshuayi a vystřelil anglickému celku tři body.

AFC AjaxAFC Ajax(4-3-3 )

24 Onana
Onana
28 Dest
Dest
Veltman
89. min Huntelaar
17 Blind
Blind
Tagliafico
Álvarez
89. min de Jong
Promes
74. min Neres

Hudson-Odoi
90. min James
Kovačić
Jorginho
3 Alonso
Alonso
10 Willian
Willian
66. min Pulisic
Abraham
71. min Batshuayi

90+4

Hosté získali míč, šli dopředu, ale zastavil je ofsajd.

90+3

Domácí se ještě tlačí dopředu, ale je to spíše taková závěrečná křeč.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Reece James.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Klaas-Jan Huntelaar.

89

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Siem de Jong.

88

Domácí pospíchají dopředu, moc času už nemají.

86

Chelsea právě vstřelila branku!
Tak pozor, protože hostující celek se hned vydal dopředu a MICHY BATSHUAYI posílá svůj tým do vedení 1:0! Po přihrávce do vápna se Michy Batshuayi dostal do zakončení a míč se od břevna odrazil za bezmocného brankáře.

85

Ošetřován je domácí Hakím Zijach, takže se hrát chvíli nebude.

84
Karty

Žlutou kartu dostává Kurt Zouma (Chelsea FC).

84

Hosté nyní zkusili zrychlit hru dlouhým nákopem, ale domácí zadáci byli pozorní a vše si pohlídali.

82

Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy, na nějakou zajímavou akci stále čekáme. Už několik minut.

80

Hosté zahrávali další rohový kop, ale ani ten nic nepřinesl.

79

Ze svého šestého rohu v tomto utkání ale Chelsea nic nevytěžila a na první branku stále čekáme.

78

Rohový kop pro Chelsea.

76

Ani jeden celek nechce udělat chybu, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

74

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází David Neres.

73

Domácí se snažili něco vymyslet, dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nedostali.

71

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Michy Batshuayi.

70

Dvacet minut mají oba celky , aby tento duel rozhodly. Zatím to vypadá na spravedlivou remízu.

68

Hostující trenér Frank Lampard chce evidentně rozhýbat svůj celek směrem dopředu, tak vsadil na hbitého Pulisice. Uvidíme, co vymyslí.

66

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Christian Pulisic.

65
Karty

Žlutou kartu dostává Lisandro Martínez (AFC Ajax).

63

Ani jednomu celku se v útočné fázi nedaří podle představ. K vidění toho tak moc není.

61

Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímaví.

58

K vidění jsou pouze nepřesné přihrávky, do zakončení se žádný z týmů nedostává.

56

Anglický celek zastavil další útočný faul, takže na tahu je domácí Ajax.

55

Na trávníku se nic zajímavého neděje, vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy. Stále je to velká taktická bitva.

53

Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. Viděli jsme již deset rohový kopů, ale na první branku stále čekáme.

52

Po zblokované střele je tu rohový kop pro hostující Chelsea.

50

Domácí jsou ve druhém poločase aktivnějším týmem a stále se tlačí dopředu.

48
Karty

Žlutou kartu dostává Dušan Tadić (AFC Ajax).

48

Domácí celek nakonec zahrával tři rohový kopy, ale ani z jednoho nic nebylo. Celé snažení Ajaxu ukončil útočný faul.

48

Rohový kop pro Ajax.

47

Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:58 hodin.

První poločas je za námi. Příliš toho nenabídl, byl hodně opatrný a skončil 0:0. Branku vstřelil Promes, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatila. Domácí mnohem více drží míč, ale do zakončení se dostávají sporadicky. Hosté spoléhají hlavně na rychlé brejky. ale žádný jim zatím nevyšle podle představ.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Rozhodčí přidal jednu minutku.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43

Ajax zahrával rohový kop, ale nic z něho nebylo a pokračujeme za stavu 0:0.

42

Rychlík Promes se hnal dopředu po levé straně, ale i tentokrát byl skvěle zastaven a nic z toho nebylo.

40

Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

38

Domácí se samozřejmě zlobili, ale k ničemu jim to nebylo, protože už se hraje dále.

36

Domácí se dočkali branky, slavili, ale rozhodčí vše překontroloval a nakonec gól Promese kvůli ofsajdu neplatí.

35

Následnou akci Ajaxu ukončil útočný faul.

34

Na druhé straně chyboval Kurt Zouma, který se vydal dopředu, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.

32

Domácí nyní šli čtyři na tři, ale skvěle vše přečetl kapitán César Azpilicueta, který se zmocnil míče, dobrá práce.

30

Domácí zastavil útočný faul, kterým se provinil Sergio Dest a hrát tedy budou hráči Chelsea.

28

Další akci už hostující hráči zakončili, konkrétně Callum Hudson-Odoi, ale ani tento pokus nebyl přesný a stav se nemění.

26

Chelsea nyní dobře kombinovala na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

24

Žlutou kartu nyní dostal jeden z hostujících trenérů, který nebyl spokojen s verdiktem rozhodčího.

22

Nyní se domácí znovu dostali do vápna soupeře, ale přihrávku před branku opět zastavil pozorný Kurt Zouma.

21

Je za námi úvodních dvacet minutek a stále čekáme na první šanci. Zatím je to spíše taktická bitva, žádná divočina.

19

Po pravé straně se hnal dopředu Sergio Dest, ale výborným obranným zákrokem ho zastavil Fikayo Tomori, který zatím hraje skvělý zápas.

17

Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale obrovský Kurt Zouma míč za sebe nepustil a celou akci zastavil.

15

Londýnský celek zahrával už třetí rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžil a stále tedy pokračujeme za stavu 0:0.

15

14

Po rychlé akci přišla nepřesná přihrávka a míč skončil v zámezí, takže ani hosté se neprosadili.

12

A po dalším centru skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Kepa Arrizabalaga.

10

Zakončoval Donny van de Beek, který si seběhl do vápna, ale svou dělovkou trefil jen bránícího hráče.

9

Je tu další rohový kop, tentokrát pro Ajax.

8

Domácí hráč upadl před vápnem soupeře, ale rozhodčí byl blízko a faul neodpískal.

7

V úvodu utkání domácí lépe kombinují a hosté spoléhají hlavně na rychlé brejky. Takový obraz asi bude k vidění po celý zápas.

5

K centrovanému míči se dostal Fikayo Tomori, ale měl to hodně složité a míč nakonec skončil v zámezí.

4

Po kombinační akci je tu další rohový kop pro Chelsea.

3

Na druhé straně se domácí Donny van de Beek dostal do zakončení, ale nakonec to bylo zbytečné, byl v ofsajdu.

2

Míč poslal do vápna mladíček Callum Hudson-Odoi, ale míč vyboxoval André Onana.

1

Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AFC Ajax: Onana – Dest, Veltman, Blind, Tagliafico – E. Álvarez, van de Beek, Lisandro Martínez – Zijach, Tadić (C), Promes.
Náhradníci: B. Varela – Schuurs, Mazraoui, Huntelaar, Neres, S. de Jong, Marin.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori – Hudson-Odoi, Kovačić, Jorginho, M. Alonso – Willian, T. Abraham, Mount.
Náhradníci: Caballero – Batshuayi, Giroud, Pulisic, James, Emerson, Gilmour.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe.

Utkání mezi Ajaxem a Chelsea začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, máme se na co těšit.

CHELSEA FC je na tom o trochu hůře. Londýnský celek začal domácím zápasem s Valencií. Chelsea byla lepší, měla více ze hry a mnohem více střeleckých pokusů, ovšem v zakončení se trápila a nakonec dokonce 0:1 prohrála. V dalším utkání ale zabrala a na hřišti Lille vyhrála 2:1.

AFC AJAX si zatím vede skvěle a navazuje na parádní výkony z minulé sezony, kde dokráčel až do semifinále. Nejdříve začal doma s Lille a byla to jasná záležitost, protože Ajax po dobrém výkonu vyhrál 3:0. Pak zajížděl do Španělska, kde narazil na Valencii. Také tento duel Ajax zvládl na jedničku, znovu vyhrál 3:0 a zcela zaslouženě vede skupinu H.

SKUPINA H

1. Ajax 6:0 6 bodů
2. Chelsea 2:2 3 body
3. Valencia 1:3 3 body
4. Lille 1:5 0 bodů

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Ajaxem a Chelsea. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.