Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezké odpoledne z Letné! Zhruba za dvacet minut začne utkání 15. kola Synot ligy mezi domácí Spartou a Českými Budějovicemi, sledovat ho budeme v podrobné on-line reportáži.

Hráči se zatím rozcvičují, mezitím se tribuny pomalu zaplňují. Do začátku utkání zbývá zhruba deset minut a dá se očekávat, že řada fanoušků dorazí až na poslední chvíli.

V sestavě Sparty je znovu brankář Štěch, zraněná jednička Bičík není ani na lavičce. Vrací se Hušbauer, naopak chybí Konaté, kterého do hry nepustí lehčí zranění. V základní jedenáctce je i stoper Brabec nebo Mareček, který opět zastoupí zraněného Váchu.

V základní sestavě Budějovic je poprvé mladý obránce Funda, hraje také další mladík Hála. V útoku bude zřejmě osamocený Linhart, protože vysoký Škoda je tentokrát jen na lavičce.

Sestavy a rozestavení

AC Sparta PrahaSparta (4-5-1)

Štěch
o hráči
Kadeřábek
o hráči
5 Brabec
Brabec
o hráči
25 Holek
Holek
o hráči
26 Costa
Costa
o hráči
Dočkal
o hráči
Mareček
o hráči
Hušbauer
o hráči
62. min Vacek o hráči
Matějovský
o hráči
76. min Schick o hráči
Krejčí
o hráči
70. min Přikryl o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice (4-5-1)

Křížek
o hráči
5 Novák
Novák
o hráči
Lengyel
o hráči
Podstavek
o hráči
55. min Kalod o hráči
3 Funda
Funda
o hráči
Vošahlík
o hráči
12 Hála
Hála
o hráči
7 Benát
Benát
o hráči
89. min Brunclík o hráči
20 Herzán
Herzán
o hráči
18 Hora
Linhart
o hráči
66. min Škoda o hráči

Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Vlasjuk
Počet diváků: 7 451

Náhradníci
Č. Budějovice

Hlasatel přečetl sestavy, zní sparťanská hymna. Týmy jsou zatím ještě v tunelu, ale za malou chvíli už vyjdou na hřiště.

Týmy jsou na hřišti, hráči stojí v jedné řadě s rozhodčími a poslouchají ligovou znělku. Teď ještě los a utkání může začít.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Č. Budějovice

2
Důležité

První akce Sparty hned přinesla šanci! Dočkal přihrál z hranice vápna do běhu Kadeřábkovi, jehož ránu zblokovali obránci Budějovic na roh. Z něj Sparta nezahrozila.

3

Kadeřábek znovu v akci po souhře s Dočkalem. Tentokrát od čáry centroval do vápna, ale jen na nohu Podstavka, který odkopl do bezpečí. Sparta ale začala hodně aktivně.

4

Budějovice raději zklidnily hru a brankář Křížek dlouho otálel s rozehrávkou. Pak poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde ale nikdo ze spoluhráčů míč nevybojoval.

5

Hora sice na polovině hřiště uspěl v hlavičkovém souboji s Kadeřábkem, míč ale jen posunul směrem k lajně a doběhnout ho nestačil. Aut pro Spartu.

6

Horův centr z levé strany byl hodně přetažený, Vošahlík ho doběhl až skoro u rohového praporku. A tam o míč přišel.

7
Důležité

Další slušná možnost pro Spartu. Za vápnem natáhl ke střele Dočkal, míč mu docela dobře sedl, ale do branky se nevešel. Proletěl kousek nad břevnem.

8

Sparta dál útočí. Kadeřábek si znovu narazil s Dočkalem, pak poslal před branku ostrý střílený centr, který odkopl na roh Lengyel. Po rozehrávce se do míče za šestnáctkou opřel Hušbauer, ale pálil mimo.

9

Lafata dobíhal dlouhý míč a brankář Křížek raději vystartoval proti němu. Byl u balonu dřív, ale mimo vápno, takže raději na jistotu odkopl vysoko na tribunu.

10

Kadeřábek znovu hledal Dočkala, ten kousek před hranicí vápna ještě zkoušel najít Lafatu. Ale neúspěšně, Lengyel stačil přihrávku zblokovat.

11

Budějovice po delší době na chvilku u míče. Ale po nákopu Nováka vyhrál Costa souboj s Linhartem a zase hrají sparťané.

13

Také Sparta teď chvíli vyčkávala, pak zkusil Matějovský rychle přenést hru doprava na Dočkala. Ale centr se mu nepovedl a mladý Funda odhlavičkoval do bezpečí.

14

Matějovskému zatím přihrávky moc nevycházejí, ale teď to myslel hezky. Kolmicí hledal Dočkala, ten se však rozeběhl o vteřinku později a míč už na hřišti nestihil.

15

Na Štěcha ve vápně dotíral Linhart, takže sparťanský brankář nic nevymýšlel a pod tlakem raději nakopl míč za čáru. Budějovice se tak aspoň chvilku udrží na polovině soupeře.

16

Sparťané pěkně zakombinovali před vápnem, několikrát si rychle vyměnili míč. Akci mohl zakončit Krejčí, toho ale obránci Budějovic dobře zdvojili a nedovolili mu vystřelit.

18

Sparťané jsou u balonu skoro pořád, zajímavé bude sledovat statistiku držení míče. Ale teď domácí dlouho kombinovali jen na polovině hřiště, až po chvíli se dostali dopředu. A Kadeřábek vybojoval roh.

19

Po nakrátko rozehraném rohu se míč dostal před vápno k Hušbauerovi, který rovnou střílel. Rána mu moc nesedla, jen trochu skočila a šla doprostřed branky, kde ji Křížek chytil.

20
Důležité

Krejčí dostal ideální přihrávku do běhu, nasprintoval si do vápna a pak z úhlu střílel. Snažil se Křížka propálit, ale hostující brankář znovu dobře zasáhl.

21
Důležité

Matějovský se teď zatáhl až na pozici stopera a rozjíždí všechny sparťanské akce. A z té poslední mohl být gól: Hušbauer převzal míč na hranici šestnáctky, navedl si ho na střelu a vypálil, tentokrát mnohem nebezpečněji. Míč prolétl bez teče těsně vedle branky.

23

V prvních minutách Sparta útočila hlavně po pravé straně, teď pro změnu většina útoků jde zleva. Costův centr směřoval k Dočkalovi, ale před ním odhlavičkoval Lengyel.

24
Důležité

Další závar v šestnáctce hostů. Zleva centroval Krejčí, míč poskakoval na penaltě, kde promáchl Lafata a pak nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal došťouchnout balon za Křížka. Akce ještě pokračovala a z pravé strany se na budějovickou branku řítil Lafata, ale Křížek se mu vrhl pod nohy a znovu ho vychytal.

26
Důležité

A další šance. Centr z pravé strany budějovičtí odvrátili, ale Krejčí rychle míč vrátil do vápna. Tam znovu hosté situaci zvládli, ale odražený balon napálil nebezpečně Mareček a jen díky dobře postavenému Lengyelovi hosté neinkasovali. Po rohu pak ještě střílel těsně nad Hušbauer. Sparta má velký tlak.

28
Góly

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Č. Budějovice 1:0
Teď už hosté inkasují. Dočkal poslal přihrávku na levou stranu Krejčímu, který přesně nacentroval a Lafata, i když byl těsně bráněný, poslal zblízka míč za Křížka.

30

Sparta útočí dál. Kadeřábek se z pravé strany dostal až před vápno, zkoušel centrovat na zadní tyč, ale tentokrát mu to nevyšlo. Křížek byl rychle z branky venku a míč sebral.

31

Teď sparťané znovu hrozí z pravé strany. Dočkal si počkal na náběh Kadeřábka, ten po zemi tlačil centr na bližší tyč, ale tam byl Podstavek včas, aby zblokoval nabíhajícího Lafatu.

32

Mareček zkusil vykouzlit ulici na nabíhajícího Kadeřábka, ale přihrávka byla hodně dlouhá. Tohle pravý bek Sparty nemohl doběhnout.

33

Další akce Sparty po pravé straně skončila u Hušbauera, který nepřesně přihrával pod sebe na Dočkala. Do cesty se mu postavil Herzán a míč zastavil.

35
Důležité

Krásná akce Sparty na jeden dotek. Od Dočkala šel míč na Lafatu, který jen lehce přistrčil Hušbauerovi a ten už šel sám na Křížka. Budějovický brankáře ale opět dobře vyběhl a míč vyrazil na roh. Po něm přišla další šance, Mareček střílel těsně vedle.

36

Také Křížek si vybral slabší chvilku. Míč chtěl odkopnout do autu, ale sjel mu po noze a šel za branku. Sparťané však z následného rohu nic nevytěžili.

38

Sparťané dál útočí. Dočkal zhruba z pětadvaceti metrů napřáhl, střílel po zemi, ale tentokrát nepřesně. Míč proletěl několik metrů vedle branky.

39

Akci Sparty rozjel stoper Brabec, od poloviny hřiště našel přesnou přihrávkou po zemi Lafatu. Ten chtěl z první najít na pravém křídle Dočkala, ale nepovedlo se. Míč je v autu a vhazují hosté.

41

Brabec si znovu zaútočil, tentokrát jeho výlet skončil až na vápně. Tam sice ztratil míč, ale sparťané ho hned vybojovali zpět a drží se na dostřel branky.

42

Costovi utekl míč při zpracování, takže po dlouhé době si na chvíli zahrají také hosté. Jejich výkon je ale zatím v prvním poločase hodně tristní a mohou být rádi, že prohrávají jen o gól.

44

Sparta dohrává poločas s míčem u nohy, drží se před vápnem Budějovic. Ale ke střelbě se v posledních minutách nedostává.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Č. Budějovice

46

Druhá půle začala tak, jako první: Dočkal poslal míč ke Kadeřábkovi, ten centroval, ale přetažený míč nikdo ze sparťanů nezachytil. Je z toho ale roh pro domácí.

47

Roh nebyl nebezpečný, Sparta však zůstává u míče. Kombinuje daleko od branky hostů, hráči si přihrávají nakrátko.

48
Góly

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Č. Budějovice 2:0
Sparta vstopuila do druhé půle znovu aktivně a teď přidává druhý gól. Matějovský přesně nacentroval, na jeho přihrávku si do vápna naběhl Dočkal a špičkou kopačky posunul míč za Křížka.

50
Důležité

Budějovice ani druhá inkasovaná branka nevyburcovala k větší aktivitě. Hosté jsou zalezlí na své polovině a teď po průniku Kadeřábka málem inkasovali potřetí: před Lafatou v poslední chvíli odkopl na roh Lengyel.

52
Góly

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Č. Budějovice 3:0
Před chvílí se Lafata ještě k míči nedostal, ale teď už skóruje. Krejčí měl spoustu času na centr, podíval se a našel hlavu sparťanského kapitána, který ve výskoku trefil přesně do protipohybu gólmana. Je to jeho patnáctý ligový gól proti Budějovicím, které ho vychovaly.

54
Důležité

Z ničeho nic obrovská šance Budějovic! Po velkém zaváhání sparťanské obrany šel Hora na Štěcha úplně sám, zkoušel ho přehodit, ale gólman Sparty dobře zasáhl. Pak ještě mohl Hora dorážet, ale už byl z úhlu a míč poslal do boční sítě.

55
Důležité

Na druhé straně pálil po přihrávce Kadeřábka opět Lafata, tentokrát branku přestřelil. Ale k hattricku moc nechybělo...

55
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Podstavek, nahradil ho Richard Kalod

57

Sparťané dál drží míč, hosté jen pobíhají a do hry se skoro vůbec nedostávají. Až teď je u balonu brankář Křížek, který chytil nepovedený centr.

59

Matějovský poslal do vápna pěknou přihrávku na Dočkala, ten ještě stihl míč ve hře a od lajny přihrával pod sebe na penaltu. Tam ale nenašel nikoho ze spoluhráčů a hosté se ubránili.

61
Góly

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Č. Budějovice 4:0
Další krásná akce Sparty zakončená gólem. Lafata se tentokrát proměnil v nahrávače - na pravé straně se rozhlédl, viděl ve vápně volného Dočkala a posadil mu míč přesně na hlavu. Křížek znovu neměl šanci, balon zaplul ke vzdálenější tyči.

62
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Kamil Vacek

64
Důležité

Budějovičtí už by asi byli radši v kabině. Tenhle zápas jim vůbec nevychází a teď byli opět blízko inkasovanému gólu. Lafata šel ze strany sám na Křížka, který ale vyběhl a nadvakrát mu míč sebral z nohy.

65

Teď se po delší době hosté dostali před branku Sparty. Nejdřív střílel Herzán, byl z toho roh. Po něm ještě hlavičkoval Linhart, ale už byl hodně z úhlu a míč poslal vedle.

66
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Zdeněk Linhart, nahradil ho Michal Škoda

67

Počet diváků 7 451 (39 % z kapacity 18 944)

69

Tempo teď přece jen trochu opadlo, Sparta se po čtvrtém gólu už tolik nežene dopředu. Ale pořád zápas kontroluje a fanoušci tleskají.

70
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Tomáš Přikryl

71
Důležité

Dočkal byl kousek od hattricku! Lafata ho našel na zadní tyči pěknou přihrávkou, sparťanský záložník ve skluzu střílel a dostal míč za Křížka, jenže trefil tyč. Balon se odrazil k Marečkovi, který měl před sebou prázdnou branku, ale jeden ze soupeřů mu skočil pod nohy a míč tečoval, takže šel vysoko nad břevno.

73

Stadion tleská výkonu sparťanů, z hlediště zní pokřik "Kdo neskáče, není sparťan". Fanoušci se tak zároveň trochu zahřejí, protože na Letné je už poměrně velká zima.

74
Důležité

Křížek vyběhl daleko z branky a ztratil míč v souboji s Lafatou. Ten byl sice hodně z úhlu, přesto střílel a moc nechybělo, aby se dočkal hattricku. Míč proletěl kousek vedle opuštěné branky.

76
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Patrik Schick

77

Náhradník Schick se hned dostal k míči, chtěl ho posunout do běhu Lafatovi, ale přihrávku špatně načasoval a byl z toho ofsajd.

78

Ojedinělá možnost pro Budějovice. Centr Herzána proletěl na zadní tyč ke Škodovi, ale před ním stačil v poslední chvíli zasáhnout Štěch. A Kadeřábek pak odkopl do bezpečí.

79

Costovi utekl míč do autu, takže Budějovice vhazovaly a pak se ještě chvíli udržely u vápna Sparty. Costa ale napravil zaváhání a hlavou odvrátil centr na zadní tyč.

81

Vacek zahnal Přikryla až k rohovému praporku, tam sparťané o míč přišli a Budějovice mohly jít do protiútoku. Ten ale skončil už na polovině hřiště.

83

Costa opět podklouzl a míč mu utekl do autu, hosté se aspoň v závěru drží na polovině Sparty. Ale jejich snaha je dost jalová.

85

Sparta už zase kontroluje míč, hraje na polovině soupeře. Hráči si přihrávají a užívají si závěr zápasu stejně jako diváci.

87

Utkání se dohrává, ani Sparta už se nežene tolik dopředu. A budějovičtí už asi také nebudou mít sílu na to, aby výsledek aspoň zkorigovali.

89
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Petr Benát, nahradil ho David Brunclík

90

Ubíhají poslední vteřiny, rozhodčí nemá důvod zápas příliš nastavovat.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0

Vzájemné zápasy

22. února 2025 15:00Sparta-Č. Budějovice -:-
21. září 2024 15:00Č. Budějovice-Sparta -:-
31. března 2024 18:00Č. Budějovice-Sparta 0:1
22. října 2023 15:00Sparta-Č. Budějovice 4:0
5. dubna 2023 18:00Sparta-Č. Budějovice 2:0
12. listopadu 2022 18:00Sparta-Č. Budějovice 1:0
7. srpna 2022 16:00Č. Budějovice-Sparta 0:2
5. února 2022 18:00Č. Budějovice-Sparta 0:0
28. srpna 2021 19:00Sparta-Č. Budějovice 1:0
21. března 2021 16:00Č. Budějovice-Sparta 0:0
22. listopadu 2020 18:30Sparta-Č. Budějovice 2:4
22. listopadu 2019 18:00Sparta-Č. Budějovice 3:3
30. října 2019 17:00Č. Budějovice-Sparta 0:4
29. července 2019 18:00Č. Budějovice-Sparta 2:2
23. května 2015 17:15Č. Budějovice-Sparta 1:3
22. listopadu 2014 17:00Sparta-Č. Budějovice 4:0
1. března 2013 20:15Č. Budějovice-Sparta 0:2
19. srpna 2012 17:00Sparta-Č. Budějovice 3:1
12. května 2012 17:30Sparta-Č. Budějovice 3:0
31. července 2011 17:00Č. Budějovice-Sparta 2:4
21. listopadu 2010 16:00Sparta-Č. Budějovice 2:0
1. srpna 2010 17:00Č. Budějovice-Sparta 1:0
18. dubna 2010 17:00Č. Budějovice-Sparta 0:0
17. října 2009 18:00Sparta-Č. Budějovice 1:1
28. února 2009 17:00Sparta-Č. Budějovice 0:0
22. srpna 2008 19:00Č. Budějovice-Sparta 1:4
5. dubna 2008 17:00Sparta-Č. Budějovice 1:0
21. října 2007 20:15Č. Budějovice-Sparta 1:1
18. dubna 2007 18:00Č. Budějovice-Sparta 2:0
24. září 2006 17:00Sparta-Č. Budějovice 3:0
12. března 2005 14:25Č. Budějovice-Sparta 1:2
11. září 2004 17:00Sparta-Č. Budějovice 2:0
28. února 2004 14:25Č. Budějovice-Sparta 2:2
18. srpna 2003 16:40Sparta-Č. Budějovice 3:0
24. února 2003 16:40Sparta-Č. Budějovice 1:0
3. srpna 2002 14:30Č. Budějovice-Sparta 1:3
9. března 2001 16:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
27. srpna 2000 16:30Sparta-Č. Budějovice 5:1