To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.

Je konec. Sparta Praha nakonec po dobrém výkonu prohrála s AS Řím 1:2.
Ve 21. minutě se domácí dopustili velké chyby v rozehrávce a potrestat je mohla Greggiová, ovšem její střela letěla vedle brány Chládkové. Právě slovenská brankářka měla ve 32. minutě plné ruce práce, neboť musela zlikvidovat hlavičku Giacintiové, kterou vytáhla na horní tyč. V 51. minutě se Lucie Martínková dostala k míči po velké chybě soupeřek a zakončila k levé tyči. Následně několikrát úřadovala Chládeková, která předvedla fantastické zákroky. V 78. minutě se po rohovém kopu dostala do zakončení Elisa Bartoliová a míč poslala přesně k levé tyči. V 90. minutě rozhodla o vítězství hostů Emilie Haaviová.

Sestava AC Sparta Praha
Chládeková – Dědinová (71. Jalecová), Bertholdová (C), Stárová, Dlasková – Cvrčková (71. Pochmanová), Sonntagová, Polcarová – Trippová, Martínková, Changová (82. Švíbková)
Náhradníci: Kožuriková – Brejšková, Ducháčková, Hlouchová, Jalecová, Paulenová, Pochmanová, Švíbková, Šubrtová
Trenér: Martin Masaryk

Sestava AS Řím
Ceasarová – Bartoliová (C), Wenningerová, Minamiová, Landstromová – Andressová (74. Haugová), Giuglianová, Greggiová – Serturiniová (62. Glionnová), Giacintiová (62. Lazarová), Haaviová
Náhradníci: Lindová, Ohrstromová – Bergersenová, Cinottiová, Glionnová, Haugová, Kajzbová, Kollmatsová, Kramzarová, Lazarová
Trenér: Alessandro Spugna

90+5

Konec zápasu.

90+5
Karty

Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího a Řím se dostal do protiútoku, který faulem za žlutou kartu zastavila Petra Bertholdová.

90

AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté jdou v samém závěru utkání do vedení 2:1! EMILIE HAAVIOVÁ dostala míč na levou stranu a z vápna se snažila odcentrovat, ovšem balón jí sjel a nakonec z toho byla excelentní střela pod břevno. Asistence: Lazarová.

89
Karty

Nakonec žluté varování uviděla také Lucie Martínková, která nechtěla jít od míče dál.

89
Karty

Eliška Sonntágová nyní za odkopnutí míče uviděla kartu žluté barvy.

88

Nakonec to ale nebylo nic nebezpečnějšího a hra tak může pokračovat odkop od svatyně slovenské gólmanky.

87

Posléze se Dlasková srazila hlavou se soupeřkou a na hrací ploše jsou lékaři.

86

Haaviová se excelentně dostala přes tři soupeřky, ale její následná střela byla zblokována.

85

Sparta se snažila něco vymyslet na levé straně, ale nakonec je z toho pouze ofsajd.

83

Trippová se sice dostala přes soupeřku, ale její přihrávku zblokovala obránkyně hostů.

82

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Changová, přichází Švíbková.

81

Nyní přišel další nedovolený zákrok ze strany italského mužstva.

80

Lazarová se provinila faulem na Stárovou ve středu hrací plochy, což znamená míč pro Spartu Praha.

79

Tlak Říma ovšem pokračuje a Spartu v posledních minutách zápasu nebude čekat nic jednoduchého.

78

Je srovnáno na 1:1! Giuglianová poslala centr z rohu na přední tyč, kde se zcela osamocená ocitla ELISA BARTOLIOVÁ, jenž zakončila nechytatelně k levé tyči. Asistence: Giuglianová.

Dnešní utkání sleduje 1682 diváků.

76

Nyní přišel faul ze strany Sparty.

74

Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Andressová, přichází Haugová.

74

Glionnová se procpala po pravém křídle, ale její centr jen proletěl vápnem do zámezí.

72

Bertholdová se nyní ukázala jako pravá kapitánka a v těžké pozici dokázala vybojovat autové vhazování.

71

ze hřiště odchází Cvrčková, přichází Pochmanová,
ze hřiště odchází Dědinová, přichází Jalecová.

71
Karty

Benedetta Glionnová se nacházela v jasném ofsajdu a následně za své zakončení uviděla kartu žluté barvy.

70

Zbývá dvacet minut k velkému překvapení, neboť podle sázkových kanceláří byl italský AS Řím jednoznačným favoritem.

68

Italky nyní sevřely českého soupeře ve vápně, ale tvrdá rána Glionnové neprošla přes defenzívu Sparty.

66

A další famózní zákrok slovenské gólmanky! Lazarová vypálila ze střední vzdálenosti a její pokus letěl do pravé šibenice, ovšem sparťanská brankářka dnes zamknula svou svatyni.

65

Patrície Chládeková předvedla další velmi dobrý zákrok, neboť se střídající Glionnová dostala do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale slovenská brankáře udržela nulu.

64

Lazarová se snažila zakončit po centru z pravé strany, ale její pokus nebyl nijak nebezpečný.

62

ze hřiště odchází Giacintiová, přichází Lazarová,
ze hřiště odchází Serturiniová, přichází Glionnová.

61

Sonntagová z pravé strany posunula míč na hranici šestnáctky Changové, ale její pokus k levé tyči fantasticky vyrazila Ceasarová!

60

Serturiniová se snažila zakončit, ovšem Bertholdová její pokus dokázala zblokovat.

59

Standardní situace byla rozehrána nakrátko, ale Italky z ní nevytěžily nic nebezpečného.

58

Greggiová dostala nabito zpoza vápna, ale její pokus zblokovala Trippová. Řím pokračuje rohovým kopem.

56

Řím se snaží vytvořit nátlak, ale obrana Sparty zatím funguje velmi dobře.

54

Centr ze standardní situace přinesl jen útočný faul domácího mužstva na brankářku Ceasarovou.

53

Sparťanky jsou nyní povzbuzené vstřelenou brankou a získaly rohový kop z pravé strany.

51

Sparta právě vstřelila branku!
Český celek jde do vedení 1:0! Greggiová se při rozehrávce dopustila fatální chyby a namazala míč LUCII MARTÍNKOVÉ, která v těsném souboji s obránkyní italského mužstva dokázala zakončit šajtlí k levé tyči.

50

Martínková byla tentokrát zfaulována ve středu hrací plochy, ale Sparta z toho nedokázala vytěžit nic vážnějšího.

49

Řím se opět snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale střela Giuglianové letěla nad svatyni Sparty.

47

Andressová to se svou dravostí přehnala a provinila se faulem na Sonntágovou.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

První část utkání je za námi a Sparta Praha hraje s AS Řím bez branek. Ve 21. minutě se domácí dopustili velké chyby v rozehrávce a potrestat je mohla Greggiová, ovšem její střela letěla vedle brány Chládkové. Právě slovenská brankářka měla ve 32. minutě plné ruce práce, neboť musela zlikvidovat hlavičku Giacintiové, kterou vytáhla na horní tyč.

45

První poločas skončil.

45

Po centru ze standardní situace přišlo zakončení Giacintiové, ale to bylo zblokováno.

45

Hostující mužstvo získalo ke konci první půle rohový kop z levé strany.

43

Martínková se snažila vysunout Cvrčkovou, ale nakonec je z toho alespoň autové vhazování pro Spartu.

42
Karty

Valentina Giacintiová uviděla žlutou kartu za řeči vůči sudí Lavrenovaiteové.

41

Martínková šla do souboje uprostřed hrací plochy velmi tvrdě, ale vše v rámci pravidel.

40

Sparťanky to zkusily dlouhou přihrávkou po pravé straně, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a míč skončil u brankářky.

38

Domácí zaváhali s rozehrávkou a Řím tak následně vybojoval rohový kop z pravé strany.

35

Sparta poslala centr na hranici vápna soupeře, ale Římanky si poradily bez problémů.

33

Dědinová se dopustila faulu na Haaviovou a Řím zvyšuje svůj tlak.

32

Slovenská brankářka Patrícia Chládeková nyní podržela Spartu fantastickým zákrokem, kdy hlavičku Giacintiové vyrazila na břevno!

31

Changová to zkusila z dálky, ale míč ji sjel z kopačky a hostující brankářka Ceasarová tak neměla žádnou práci.

30

Půl hodina utkání je za námi a na úvodní branku zatím čekáme. Jednu velkou šanci měl Řím, ale tu Greggiová neproměnila.

29

Giacintiová nedostihla příliš rychlou přihrávku a následuje autové vhazování Sparty.

27

Wenningerová svou přihrávkou našla pouze Stárovou, která ze své pozice stoperky získala autové vhazování na levé straně

25

Zatím tempo hry není nijak velké. Lucie Martínková byla zfaulována ve středu hrací plochy.

23

Český celek se dostal dopředu při rychlém přechodu, ale opět z toho nebylo nic vážnějšího.

21

Obrovskou chybu Sparty při rozehrávce mohla potrestat Greggiová, ale její zakončení skončilo vedle levé tyče! Velká chyba a následná příležitost tak neskončila gólem.

19

Serturiniová zblokovala přihrávku soupeřky, ale nakonec z toho ze strany italského celku nebylo nic vážnějšího.

17

Nyní Římanky zvolily přihrávku zpět ke své brankářce Ceasarové a posléze se dostaly ke střele, kterou vypálila Andressová, ale Chládeková byla připravena.

16

Andressa Alvesová se dopustila faulu na Martínkovou, ale Sparta dlouho míč neudržela.

14

Barbora Polcarová si poradila se soupeřkou, ale její přihrávka byla příliš důrazná a skončila v zámezí.

13

Řím se už dostal do zápasu a znovu se snaží vytvořit něco nebezpečného na polovině českého týmu.

11

Nepřesný křížný pas hostujícího celku skončil jen v zámezí a Chládeková se tak postará o další rozehrávku.

9

Centr letěl na přední tyč, ale Dědinová dokázala odvrátit balón za vápno a Sparta tak tuto první defenzivní zkoušku zvládla úspěšně.

8

Po zblokované střele Giuglianové získal AS Řím rohový kop z levé strany.

7

Andressová po chvíli centrovala do vápna z pravého křídla, ale Patrícia Chládeková chytila míč do rukou.

6

Greggiová už nestihla míč na hrací ploše a Sparta tak bude pokračovat autovým vhazováním.

4

Standardní situace byla rozehrána signálem, ale ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného.

3

Římanky se zatím nemohou dostat z úvodního tlaku Sparty, která nyní získala rohový kop z pravé strany.

2

Český celek pokračuje v držení míče na polovině soupeře a má k dispozici další autové vhazování.

1

Sparta získala autové vhazování na levé straně, které si vzala na starost Dlasková.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Chládeková – Dědinová, Bertholdová (C), Stárová, Dlasková – Cvrčková, Sonntagová, Polcarová – Trippová, Martínková, Changová
Náhradníci: Kožuriková – Brejšková, Ducháčková, Hlouchová, Jalecová, Paulenová, Pochmanová, Svibková, Šubrtová

AS Řím: Ceasarová – Bartoliová (C), Wenningerová, Minamiová, Landstromová – Andressová, Giuglianová, Greggiová – Serturiniová, Giacintiová, Haaviová

Rozhodčí: Lavrenovaiteová – Šmitaiteová, Pozdejevová.

Sparta Praha se v domácí soutěži nachází na 2. místě s 12 body a skóre 20:2. Nejprve si Sparťanky poradily s Baníkem Ostrava 8:1, následně 7:0 s Duklou. Posléze přišlo trápení, které ale skončilo výhrou Sparty v Liberci 3:1. V posledním zápase si praženky poradily s Lokomotivou Brno 2:0.

AS Řím je momentálně na 5. pozici s 6 body a skóre 4:1. V úvodu přišla výhra 2:0 s Pomiglianem. Následně stejným výsledkem také s AC Milán, ovšem naposled Římanky prohrály proti Juventusu 0:1.

V dnešním zápase je celkem jednoznačný favorit italský celek, ovšem české týmy už nejednou předvedly skvělé výsledky.

V předkole Ligy mistrů žen se proti sobě utkají týmy AC Sparta Praha a AS Řím. Tato mužstva se spolu zatím ještě neutkala. Dnes se bude hrát v Generali Česká pojišťovna Aréně neboli na Letné v Praze. Utkání bude řídit Lavrenovaiteová a její asistentky Šmitaiteová a Pozdejevová. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.