Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Anglie ve skupině rozdrtila Írán 6:2, remizovala 0:0 s USA a porazila Wales 3:0, čímž si zajistila postup z prvního místa. Senegal o něj musel bojovat až do posledních minut, po prohře 0:2 s Nizozemskem porazili domácí Katar 3:1 a Ekvádor 2:1.

Anglický kapitán Harry Kane se v Kataru ještě netrefil, nejlepší střelec posledního šampionátu v Rusku si připsal tři asistence a stále mu tak chybí dva zásahy k dorovnání anglického rekordmana Waynea Rooneyho, který dal za Albion 53 gólů.

Ve výběru Senegalu je hned deset hráčů působících v Anglii v čele s brankářem Édouardem Mendym a obráncem Kalidouem Koulibalym z Chelsea. „Je to silný, atletický tým s dobrými individualitami. Opravdu kvalitní mužstvo,“ řekl na tiskové konferenci záložník West Hamu Declan Rice.

Úřadující afričtí šampioni jsou ve vyřazovací části MS podruhé a poprvé od roku 2002, kdy je současný trenér Aliou Cissé jako kapitán dovedl až do čtvrtfinále. „Vyřazovací fáze bude úplně něco jiného, než na co jsme byli zvyklí ze zápasů ve skupině. Buď vyhrajete a jdete dál, nebo prohrajete a jedete domů,“ řekl Cissé.

AnglieAnglie(4-1-2-3)

Pickford
2 Walker
Walker
5 Stones
Stones
77. min Dier o hráči
Maguire
3 Shaw
Henderson
82. min Phillips o hráči
4 Rice
Bellingham
77. min Mount o hráči
17 Saka
Saka
65. min Rashford o hráči
9 Kane
20 Foden
Foden
65. min Grealish o hráči

Jakobs
84. min Ballo-Touré o hráči
18 I. Sarr
I. Sarr
N. Mendy
11 Ciss
Ciss
46. min Gueye o hráči
15 Diatta
Diatta
46. min P. Sarr o hráči
9 Dia
Dia
72. min Diédhiou o hráči
13 Ndiaye
Ndiaye
46. min B. Dieng o hráči

Rozhodčí: Barton - Morán, Nesbittová

Půjde o vůbec první vzájemný zápas. Anglie přitom z 21 utkání proti africkým soupeřům ani jednou neprohrála.

Nejlepší střelec Angličanů na turnaji Marcus Rashford začíná zápas jen na lavičce, šanci po podařeném zápase s Walesem ale dostal Phil Foden. Do zahajovací jedenáctky se vrací na pravém křídel Saka.

1

Začal první poločas utkání Anglie - Senegal

2

Angličané začínají s míčem na kopačkách, opatrně kombinují na vlastní půlce.

4

Foden si naběhl do vápna na kolmici, která ale byla prudká a nemohl ji stihnout na hřišti.

5

Dia se prosmýkl do vápna, angličtí stopeři mu ale cestu k bráně zavřeli.

8

Angličané rozehráli přímý kop na krátko, po signálu dostali míč do pětky, Senegalci ho ale odkopli do bezpečí.

10

Stones zastavil míč a ukazuje rozhodčímu, že hrací náčiní není v pořádku a potřebuje vyměnit.

12

Angličané se zatím nemůžou dostat přes kompaktní senegalský obranný blok.

13

Kane hledal z levé strany ve vápně Saku, jeho prudký centr prolétl do autu.

15

Kane prostrčil míč do vápna, Shaw měl ale k míč mnohem dále než Mendy.

17

Angličané pěkně zakombinovali na levé straně, předfinální nahrávku ale Shaw pokazil a Kane na hranici vápna proti senegalskému obránci neuspěl.

20

Kane reklamoval senegalskou teč a rozhodčí ho vyslyšeli, Angličané budou kopat první roh zápasu.

21

Stones si naskočil na přední tyči a hlavou trkl míč několik metrů vedle brány.

23

Maguire chybně rozehrál, po rychlém kontru se dostal za anglickou obranu Sarr, který zblízka přestřelil Pickforda i bránu.

24

Senegalci reklamovali pokutový kop, situaci zkontroloval VAR a penaltu neobjevil.

27

Angličané drží míč, ale zatím směrem dopředu nic převratného nevymysleli.

30

Mendy se po souboji dlouho nezvedal z trávníku, na nohy ho postavil až příchod rozhodčího, který mu ukázal, že se nic nestalo.

32

Dia měl největší šanci zápasu, z levé střely střílel na zadní tyč, Pickford zasáhl na poslední chvíli rukou a poté svoje spoluhráče seřval za ledabylé bránění.

34

Kane se probíjel středem hřiště, před vápnem narazil do senegalské zdi.

37

Sarr unikal na levé straně Walkerovi, který ho zezadu poslal k zemi. Faul za kartu, rozhodčí ji ale anglickému bekovi neukázal.

39

Jordan Henderson (Anglie) vstřelil gól. Anglie - Senegal 1:0
Angličané z první šance udeřili. Kane vysunul uličkou Bellinghama, který podal míč pod sebe a Henderson ho mezi dvěma protihráči uklidil po zemi podél Mendyho k zadní tyči.

41

Saka našel ve vápně z pravé strany Kanea, který v pádu přestřelil.

42

Saka znovu centroval z pravé strany, Foden na míč nedoskočil.

43

Shaw se vřítil do vápna, u své pravé tyče zachránil Mendy a Angličané budou kopat roh.

44

Po akci Rice budou zahrávat Angličané další roh. V závěr poločasu jsou jasně lepší.

45

Maguire se ale k hlavičce nedostal, první poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Saka nasadil rozběhnutému Sarrovi stoličku na půlce a nedovoleně tak přerušil senegalskou akci.

45

Harry Kane (Anglie) vstřelil gól. Anglie - Senegal 2:0
Už v 17. vteřině po druhé minutě nastaveného času dávají Angličané druhý gól. Bleskurychlý brejk dva na jednoho vyřešili Foden a Kane skvěle, anglický kapitán pálil vedle nohy Mendyho a poprvé na turnaji se trefuje do sítě.

46

Senegalský trenér poslal do druhé půlky hned tři nové hráče. Je to jasná sázka na dravé mládí, které nemá co ztratit.

48

Henderson nahrával od čáry pod sebe, nikdo ze spoluhráčů ale poblíž nebyl.

50

Pape Sarr střílel z druhé vlny, míč proskákal vedle tyče.

54

Kane vysunul na pravé straně Saku, který reklamoval teč soupeře, míč ale poslal nad bránu bez cizího zavinění.

56

Kane to zkusil z dálky, Mendymu míč proklouzl pod tělem, senegalský brankář ho ale rychle zalehl.

57

Bukayo Saka (Anglie) vstřelil gól. Anglie - Senegal 3:0
Kane, Foden, Saka a je hotovo! Parádní akci po levé straně zakončil Saka, který dloubl z jedné míč nad padajícím Mendym.

60

Fotbalový svět se těší na čtvrtfinále, ve kterém se v klasické bitvě střetne Francie s Anglií.

63

Islmaila Sarr vypadá otřeseně, ukazuje ale na lavičku, že nechce střídat.

65

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Bukayo Saka, nahradil ho Marcus Rashford

65

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Phil Foden, nahradil ho Jack Grealish

66

Soutghate už myslí na čtvrtfinále a začíná střídat ofenzivní hráče.

70

Centr Ismaila Sarra doplachtil na horní sít anglické brány, senegalští hráči vypadají odevzdaně.

72

Střídání Senegal: ze hřiště odešel Boulaye Dia, nahradil ho Famara Diédhiou

73

Senegal se propracoval k přímému kopu nějakých 25 metrů od anglické brány.

74

Pape Sarr obstřelil anglickou zeď i bránu, Pickford míč u tyče ještě jistil.

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kalidou Koulibaly (Senegal)
Kapitán Senegalu dohrál na půlce zbytečně kapitána Anglie a máme tady první kartu zápasu.

77

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Jude Bellingham, nahradil ho Mason Mount

77

Střídání Anglie: ze hřiště odešel John Stones, nahradil ho Eric Dier

80

Rashford poslal centr do vápna, kde se natahoval po míči Kane, jenže na něj ve skluzu nedosáhl.

82

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Jordan Henderson, nahradil ho Kalvin Phillips

84

Diédhiou hlavičkoval v obklíčení anglických hráčů nad bránu.

84

Střídání Senegal: ze hřiště odešel Ismail Jakobs, nahradil ho Fodé Ballo-Touré

87

Sabalyho tečovaná rána skončila na rohu, po jeho rozehrání chytil míč ze vzduchu Pickford, který se blíží třetí vychytané nule v řadě na turnaji.