Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 25. září 2022 Zlata

Online reportáž

Góly:
59. L. Pleško, 90. M. Šlapák
Góly:

Žluté karty:
68. M. Klesa
Žluté karty:
50. D. Lencevič

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 2 080 (26 % z kapacity 7 900)

Vítejte při dalším online přenosu na iDNES.cz z fotbalové Gambrinus ligy. Společně budeme sledovat přenos z příbramské Adidas Arény, kde se proti sobě utkají domácí fotbalisté s Českými Budějovicemi.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Příbram vede trenérské duo asistentů Ryba - Kopač. Jaroslav Starka nechybí po jejich boku. Mimochodem Starka dnes slaví 55. narozeniny. Oslaví je ziskem bodů?

1

Začal první poločas utkání Příbram - Č. Budějovice
Zápas zahájili domácí fotbalisté v černých dresech. Hosté z Budějovic hrají v růžovobílých barvách.

1

O první útok se pokusili hostující hráči, ale hru přerušil jejich útočný faul.

Sestavy a rozestavení

1. FK PříbramPříbram(4-4-2)

22 Hruška
Hruška
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Nohýnek
o hráči
J. Štochl
o hráči
Divíšek
o hráči
10 Klesa
Klesa
o hráči
21 Macek
Macek
o hráči
74. min Borek o hráči
Tarczal
o hráči
Pleško
o hráči
86. min Šlapák o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči
19 Jurdík
Jurdík
o hráči
62. min Wágner o hráči

SK Dynamo Č. BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Kučera
o hráči
Laštovka
o hráči
Lencevič
o hráči
Horejš
o hráči
46. min Rakovan o hráči
10 Mezlík
Mezlík
o hráči
64. min Pecka o hráči
18 Hudson
Hudson
o hráči
Černák
o hráči
88. min Kaňák o hráči
Lengyel
o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
15 Riegel
Riegel
o hráči
Ondrášek
o hráči

Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták
Počet diváků: 2 080

Náhradníci
Příbram
Náhradníci
Č. Budějovice
1
Důležité

Velkou šanci spálil hned v úvodu mladý Sparťan v barvách Příbrami Jurdík. Z malého vápna však střílel vysoko nad.

2

Hned v zápětí další příležitost domácích. Do vápna se z pravé strany prodral Klesa, ale v rozhodující chvíli o míč přišel. Příbram reklamovala faul a chtěla penaltu, ovšem marně. Byl z toho pouze rohový kop, který bezpečně chytil budějovický brankář Kučera.

4

I hosté o sobě dávají vědět. Hudson se uvolnil na levé straně. Jeho nadějná akce však skončila zblokovaným centrem. Ve vápně na něj však stejně nikdo z jeho spoluhráčů nečekal.

6
Důležité

Příbramský Plašil mohl otevřít skóre po dalším rohovém kopu Klesy. K míči na malém vápně se však nakonec vůbec nedostal.

7

V sestavách obou týmů najdeme zajímavá jména, která zatím fotbalový svět příliš nezdá. Na levém kraji obrany Příbrami nastoupil ke svému čtvrtému ligovému startu mladík Josef Divíšek. Na svou šanci pak na lavičce Českých Budějovic čeká teprve šestnáctiletý Jindřich Kadula.

8

Velmi pohledná akce ze strany domácích. Tarzcal poslal krásný míč ze středu hřiště do strany na Klesu. Jeho centr ovšem skončil jen v rukavicích brankáře Kučery.

8

Velmi pohledná akce ze strany domácích. Tarzcal poslal krásný míč ze středu hřiště do strany na Klesu. Jeho centr ovšem skončil jen v rukavicích brankáře Kučery.

9

Velmi aktivní je zatím na pravé budějovické straně Hudson. Mladý Divíšek si ho zatím pozorně hlídá.

12

Hra se po prvním minutách trošku zklidnila. Domácí jsou aktivnější, ale protože v úvodu nevyužili své dvě velké šance, je stav zatím bez branek.

13
Důležité

Z ničeho nic přišla další vyložená příležitost Příbrami. Akce útočníků Huňa Jurdík však skončila v rozhodující chvíli místo brankou zbytečným útočným faulem.

14

Klesa teď nabíhal na pěkný centr Macka. Na míč však na zadní tyči o centimetry nedosáhl.

15
Důležité

Neskutečná příležitost domácích! Klesa se uvolnil vtipně na pravé straně, odcentroval. Míč se dostal ke zcela volnému Huňovi, kterého sice vychytal pozorný Kučera, ale na dorážejícího Jurdíka zívala prázdná branka. On však trefil hlavu Hudsona, který stihl doběhnout a krýt jediný hostující branku. To byla neuvěřitelná gólovka.

18

Pleško se se štěstím uvolnil na levé straně, prošel s míčem nikým neatakován do středu hřiště, ale zpoza vápna nezopakoval svůj úžasný gól slabší pravou nohou jako v loňské sezoně proti Olomouci a střílel hodně nepřesně.

21

Opět aktivní Klesa. Uvolnění na pravé straně, prudký centr po zemi přesně na nohu Pleška, který seběhl z levé strany. Z malého vápna však střílel i díky teči obrany Budějovic nad. Byl z toho roh, z něj však nic zajímavého.

22

I hosté z jihu Čech teď dvakrát zaútočili, ale vždy je do koncovky nepustila mizerná přihrávka.

23

Budějovický záložník Hudson se přestěhoval na levou stranu. Na pravé mu hru až příliš otravoval mladý obránce Divíšek. Teď se Hudson už vlevo prosadil přes Plašila, ale jeho centr odhlavičkoval právě Divíšek.

26

Hned několik zajímavých momentů se teď odehrálo před hlavní tribunou. Laštovka odnesl ostrý střed s domácím Tarzcalem nepříjemným zraněním. Hra však pokračovala, ale Lengyel mizernou přihrávkou zkazil útočné naděje hostů. Trenér Šilhavý jen bezmocně rozhodil rukama a sledoval šanci Příbrami. Opět u ní byl aktivní Klesa. Jeho centr směřující na volného Huňu ale zblokovala obrana a následná střela Plašila mířila vysoko nad.

28

Teď se mi zdálo, že rozhodčí Paták přehlédl evidentní faul na hostujícího Hudsona. Ten vystihl rozehrávku domácích na pravé straně, obhodil si Divíška, který ho ostře trefil na koleno. Rozhodčí nechal hru pokračovat a i když se Hudson dlouho svíjel bolestí na zemi, hrálo se dál. Míč totiž měli už ve své moci bezpečně domácí hráči a hru nepřerušili.

29

Již čtvrtá střela na branku Budějovic. Nepostaral se o ní nikdo jiný než Klesa, ale jeho pokus, který mířil po zemi na bližší tyč, vyrazil Kučera na roh. Z něj nic nebylo.

32

Domácí Pleško se už po několikáté objevil volný na malém vápně. Jeho přízemní střela byla však opět zblokovaná na roh.

33

První rohový kop pro hosty, ale ani po něm se nedočkali první dnešní střely. Možná k tomu pomůže další kop od rohového praporku.

34
Důležité

Z druhého rohu hostů však přišel naopak rychlý brejk Příbrami. Táhl ho Klesa, přihrál do strany Pleškovi, který se uvolnil přes obránce, ale míč měl ve vyložené šanci na slabší nohu a jeho pokus na zadní tyč mířil dobré dva metry vedle. Pro praváka by to byla jasná tutovka.

37

Dobré dvě minuty se nyní hrálo na polovině domácích. Akce Budějovic však skončila centrem Laštovky, na kterou nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

38
Důležité

To už snad není možné! Domácí kapitán Huňa pálil z dobré pozice. Kučera jeho pokus opět jen vyrazil. Nic jiného ani z jeho prudkou střelou dělat nemohl. Míč se dostal ke zcela volnému Pleškovi. Na něj čekala zcela volná branka hostů. V ní tentokrát už nestál skutečně nikdo, ale levonohý záložník svou silnou levou nohou minul. Míč mu sjel a skončil vedle branky.

40
Důležité

Z čeho chtějí dnes dát příbramští branku, to už skutečně nevím. Centr z levé strany se odrazil na hranici pokutového území, kde ho Pleško špatně zpracoval, ale ideální ho tak připravil Tarzcalovi. Ten z ideální pozice přestřelil.

42

Rekordman v počtu ligových startů, trenér Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý, musí skutečně trpět. Celý poločas stojí na hranici vymezeného prostoru u své střídačky a marně povzbuzuje svůj tým. Ten si koleduje o pěkný výprask. Domácí jsou velmi, velmi ale velmi milosrdní.

45

Blíží se konec prvního poločasu. Hosté se snaží zahrozit. Nyní mohli využít špatného zpracování Klesy, ale akci zbrzdili. Nyní si nahrávají okolo poloviny hřiště.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

V prvním poločase zvítězili domácí fotbalisté v počtu střel na branku 7:0, na střely mimo branku 8:0. Rohové kopy byly v poměru 6:2.

45

Příbramští fotbalisté pomalu přicházejí na hrací plochu.

45

Až teď přicházejí na hrací plochu rovněž hosté a trio rozhodčích.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Č. Budějovice

46
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel David Horejš, nahradil ho Michal Rakovan
Do druhého poločasu se již nepodívá hostující kapitán Horejš. Vystřídal ho Michal Rakovan, který se postavil do středu zálohy místo Lengyela, který zaplnil post středního obránce vedle Lenceviče.

48

Pleško táhl míč po levé straně, ale zpětnou přihrávkou nenašel žádného ze spoluhráčů.

49

Nepřehledná situace v pokutovém území Budějovic. Klesa tam zavezl míč, ale upadl společně s obráncem a tito dva dlouho drželi balón pod sebou. Po chvíli ho domácí vykopli k Pleškovi, který však svou střelou trefil opět jen ležící hráče.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dmitrij Lencevič (Č. Budějovice)
Ostrý zákrok hostujícího stopera byl oceněn žlutou kartu. Následný trestný kop rozehraný nakrátko mezi Pleškem a Klesou nebezpečí nepřinesl. Akci nakonec zakončil nedůraznou hlavičkou Huňa.

52

Důrazně si teď počínal budějovický útočník Ondrášek. Dokonce přetlačil o míč jednoho z domácích obránců, ovšem míč už ve hřišti nestihl.

54

Třetí rohový kop Budějovic přinesl první střelu. Ta však skončila několik metrů vedle branky Aleše Hrušky.

56

Druhý poločas zatím nepřínáší takovou převahu domácích jako ten první. Stále čekáme na první vážnější šanci. Hosté jsou častěji u míče, ale spíše ho pouze nakopávají.

59
Góly

Lukáš Pleško (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Č. Budějovice 1:0
Příbramský Pleško to prolomil! Před vápnem zaváhal Rakovan, ztratil míč, nabídl ho Tarzcalovi. Ten ho zatáhl po levé straně, odcentroval. Jeho přetažený míč před branku vrátil Plašil a zcela volný Pleško z malého vápna trefil přesně levý dolní růžek Kučerovi branky. Ten byl na jeho slabší pravou nohu krátký.

62
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Milan Jurdík, nahradil ho Tomáš Wágner
Ze hřiště odchází hlavní zahazovač dnešních šancí domácích Jurdík.

64
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Pavel Mezlík, nahradil ho Luboš Pecka
Na hřiště přichází zachránit českobudějovické Dynamo obávaný kanonýr Luboš Pecka. Letos se však zatím zcela nevyléčil ze svého nedávného zranění a není v ideální formě. Dostane se do ní dnes?

66

Budějovice kopaly čtvrtý roh. Nic z něj však nevyprodukovaly.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Klesa (Příbram)
Nenápadný faul na probíhajícího Hudsona.

69

Hudson se pěkně uvolnil na pravé straně, ale jeho zpětnou přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů netrefil. Hosté začínají zlobit. Prostor se tím však otevírá i Příbrami, která hrozí z rychlých protiútoků.

71

Začíná se hrát převážně na polovině Příbrami. To se sice domácím nelíbí, ale nějak je opouští aktivita.

73

Rudolf Otepka v dresu Budějovic nemá vůbec svůj den. Nejdříve se nechal přehlavičkovat před gólem Příbrami a nyní kazí řadu lehkých přihrávek.

73

Akce Budějovic po pravé straně. Hudson, nejaktivnější hráč hostů, si zasekl míč do středu, střílel z velmi nadějné pozice, ale obrana jeho pokus zblokovala na roh. Z něj nebezpečí pro domácí nepřišlo.

74
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Michal Macek, nahradil ho Tomáš Borek
Pracovitý střední záložník Příbrami odchází za potlesku hlavní tribuny ze hřiště.

75

Huňa dostal hezký míč od Pleška. Odpoutal se od stoperů, zpracoval ho na prsa, ale dlouho váhal, jak se svou šancí naloží. Nakonec přihrál zpět Tarzcalovi, který střílel hodně nepřesně.

76

Hra se teď přesouvá ze strany na stranu. Dva noví muži na hřišti v domácím dresu Borek-Wágner se nedohodli při rychlém kontru a nepřesná přihrávka Borka akci ukončila. Na druhé straně kopali roh hosté, ale nic z něj nevymysleli.

80

Příbramský Wágner vyhrál hlavičkový souboj s Lengyelem, připravil míř pro parťáka Huňu. Ten však v souboji jeden na jednoho s Lenčevičem neuspěl. Někteří divácí si už žádají Huňovo střídání.

80

Počet diváků 2 080 (26 % z kapacity 7 900)

81

První roh Budějovic a první střela na branku. Hruška s ní však neměl žádné problémy.

81

A pozor. Budějovice začínají nebezpečně zlobit. Rychlá akce po ose Otepka-Pecka-Ondrášek skončila krásným centrem na Hudsona, který jen o milimetry minul míč na malém vápně.

83
Důležité

U Litavky mohlo být rozhodnuto. Klesa našel krásnou přihrávkou za obranou zcela volného Huňu. Ten však míč netrefil ideálně a branku ve vyložené šanci minul. Počet diváků, kteří si přejí okamžité Huňovo střídání, se rapidně zvyšuje.

84

Huňa postupoval s míčem od poloviny hřiště. Celý stadion tiše očekával co provede tentokrát. Nakonec zkusil vystřelit, Lengyel jeho pokus zblokoval na roh.

86
Střídání

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Lukáš Pleško, nahradil ho Martin Šlapák
Ze hřiště odešel za potlesku tribun střelec jediné dosavadní branky tohoto zápasu Lukáš Pleško.

88
Střídání

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Peter Černák, nahradil ho Michal Kaňák

89
Důležité

Lengyel minul míč na vlastním malém vápně a nabídl gólovku Plašilovi. Krajní obránce Příbrami však hlavičkoval podél celé branky. Míč možná lízl i tyčku, každopádně skončil vedle.

90

Nadějný brejk Příbrami a sprinterský souboj Lenčevič Klesa. Obránce Budějovic míč v poslední chvíli ukopl Klesovi do autu.

90

Příbram si drží těšné vedení. Nikam nespěchá a kontroluje hru.

90
Góly

Martin Šlapák (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Č. Budějovice 2:0
Wágner šel se Šlapákem sám na branku a přihrál Šlapákovi před prázdnou branku. Ten se nemýlil.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0

Vzájemné zápasy

1. května 2021 15:00Příbram-Č. Budějovice 0:1
20. ledna 2021 16:00Č. Budějovice-Příbram 2:1
8. prosince 2019 14:30Č. Budějovice-Příbram 2:0
10. srpna 2019 17:00Příbram-Č. Budějovice 2:0
11. dubna 2015 16:00Příbram-Č. Budějovice 1:0
27. září 2014 14:00Č. Budějovice-Příbram 0:3
5. dubna 2013 18:00Č. Budějovice-Příbram 0:1
22. září 2012 16:00Příbram-Č. Budějovice 1:1
21. dubna 2012 16:00Příbram-Č. Budějovice 1:2
30. října 2011 15:00Č. Budějovice-Příbram 4:1
24. dubna 2011 17:00Č. Budějovice-Příbram 3:0
2. října 2010 16:00Příbram-Č. Budějovice 2:0
4. dubna 2010 17:00Č. Budějovice-Příbram 2:1
27. září 2009 17:00Příbram-Č. Budějovice 3:1
22. února 2009 15:00Č. Budějovice-Příbram 2:2
17. srpna 2008 17:00Příbram-Č. Budějovice 3:0
6. května 2007 16:00Příbram-Č. Budějovice 1:0
22. října 2006 17:00Č. Budějovice-Příbram 2:1
5. prosince 2004 17:00Příbram-Č. Budějovice 1:0
15. srpna 2004 17:00Č. Budějovice-Příbram 0:0
13. března 2004 17:00Č. Budějovice-Příbram 0:0
30. srpna 2003 17:15Příbram-Č. Budějovice 0:2
24. května 2003 14:25Č. Budějovice-Příbram 1:1
10. listopadu 2002 16:30Příbram-Č. Budějovice 2:0
8. dubna 2001 16:30Příbram-Č. Budějovice 1:0
1. listopadu 2000 17:00Č. Budějovice-Příbram 0:0