Úvodní duel v Istanbulu vyhrál domácí Fenerbahce 3:0, když dva góly dal brazilský ofenzivní záložník Lincoln krásnými střelami ze střední vzdálenosti.

Slovácko přišlo o vyloučeného Hofmann, navíc kvůli zranění nedohráli Reinberk a Havlík.

Na stadionu se schází první fanoušci.

Sestava Slovácka v odvetě 3. předkola Evropské ligy proti Fenerbahce: Nguyen - Tomič, Šimko, Kadlec, Doski - Petržela, Daníček, Trávník, Ljovin, Holzer - Šašinka.

o hráči
63. min Reinberk o hráči
o hráči
84. min Sinjavskij o hráči
8 Ljovin
Ljovin
o hráči
63. min Kohút o hráči
o hráči
71. min Kozák o hráči
7 Holzer
Holzer
o hráči
64. min Kalabiška o hráči

o hráči
74. min Henrique o hráči
28 Peres
Peres
o hráči
65. min Novák o hráči
o hráči
65. min Zajc o hráči
9 Rossi
Rossi
o hráči
22 Bruma
Bruma
o hráči
64. min Mor o hráči
19 Dursun
Dursun
o hráči
10 Güler
Güler
o hráči
80. min Lincoln o hráči

Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Todorovič
Počet diváků: 6 520

Proti úvodnímu duel nehrají obránci Reinberk a potrestaný Hofmann, zraněný záložník Havlík a útočník Kalabiška. Místo nich jsou v sestavě Tomič, Šimko, Šašinka a Ljovin.

V základní sestavě Fenerbahce jsou jen tři hráči ze zahajovací jedenáctky prvního zápasu - obránci Osayi-Samuel se Szalaiem a záložník Rossi. Hvězdy nechal Jorge Jesus na lavičce.

Hosté nenasadili střelce gólů z prvního duelu Emre Mora a Lincolna.

Slovácku udělalo oproti duelu v Istanbulu čtyři změny. Hofmann je vykartovaný, Havlík zraněný, Reinberk po nemoci, s Kalabiškou jsou mezi náhradníky. Šanci dostali Šimko, Ljovin, Šašinka a Tomič.

Fanoušků hostů je v kotli sotva sto, ale vydají za pětinásobek. Tvrdé jádro se obléklo do černého a svůj tým neúnavně povzbuzují.

Hlediště se plní, vyprodáno ale nebude.

Týmy nastupují na hřiště.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Fenerbahce

1

Slovácko se hned po rozehrávce dostalo do útoku, Holzer ale stál v ofsajdu.

2

Doski pálil zpoza vápna z voleje nad bránu hostů.

3

Rossi svedl u rohového praporku souboj s Tomičem, hosté budou vhazovat.

4

Doski vystihl rozehrávku soupeře, jenže míč si dal daleko od sebe a utekl mu zámezí.

6

Rossi byl před chvílí na levé straně, teď útočil po pravé. U autové čáry ho zastavil skluzem Kadlec.

8

Šašinka prohrál běžecký souboj s Lemosem, stejně ale přebíral míč v ofsajdu.

9

Hostující kouč Jorge Jesus se vztekal u lavičky tak moc, až ho musel čtvrtý rozhodčí uklidnit.

10

Dursun se už dostával za obranu Slovácka, Daníček se Šimkem ho zablokovali na poslední chvíli.

12

Tečovaná střela vyletěla vysoko do vzduchu, Nguyen míč bez problémů stáhl.

13

Doski ostře povalil na půlce Rossiho, rozhodčí si zatím vystačil se slovním napomenutím.

15

Jednoho obránce Šašinka obešel, na druhém těsně před vápnem ztroskotal.

16
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Luan Peres (Fenerbahce)
Peres zastavil zezadu Tomiče a dostal první kartu zápasu.

19

Trávníkovi utekl míč do zámezí, Fenerbahce bude odkopávat od své brány.

20

Crespo vystihl špatnou rozehrávku domácích, jeho tečovanou střelu si pak Nguyen u tyče pohlídal.

24

Hluchá pasáž hry, míč pohybuje od vápna k vápnu, ani jeden tým ho nedokáže dostat na delší dobu pod kontrolu.

27

Holzer se přes vyššího obránce neprosadil, míč skončil v zámezí.

27

Po chybě Ljovina uprostřed hřiště se hnali hosté do brejku, střelu Rossiho zablokoval Daníček.

30

Crespo natáhl ke střele z dálky, Ngyuen měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.

32

Rossi zvedl centr Gülera z přímého kopu hlavou, dobře postavený Nguyen míč chytil do rukavic.

34

Holzer prostrkával míč Šašinkovi, který ale jeho úmysl nepochopil a tak se dokutálel k brankáři hostů.

35

Hlavní rozhodčí šel domluvit hostujícímu kouči, který neustále vybíhá ze svého prostoru. Zdá se, že Fenerbahce má na lavičce muže přímo určeného na uklidňování pocuchaných nervů Portugalce. Kdykoliv vystartuje, vrací ho do vymezeného místa.

38

Přetažený centr na zadní tyč chytil hostující gólman.

41

Trávník v sevření dvou hostujících hráčů dostal pořádně naloženo, rozhodčí ale faul nepískal.

43
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Merchas Doski (Slovácko)
Doski podrazil Brumu a na karty je to 1:1.

45

Ne že by to nebyl faul, ale Crespo se svalil na zem ještě před zákrokem.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Fenerbahce

46

Slovácko bude zahrávat přímý kop z pravé strany deset metrů od vápna.

47

Pro míč si vyběhl brankář Bayindir a sebral ho ze vzduchu.

50

Šašinka si nepohlídal ofsajdové postavení, Trávníkova ulička přitom měla oči.

51

Slovácko začalo druhou půlku aktivně, má další přímý kop.

52

Holzer ale trefil nejbližšího protihráče.

53

Osayi-Samuel fauloval Šašinku, rozhodčí ale ukazuje slováckému hráči, že se nic nestalo. Mezi protihráči pak vznikla menší kontroverze.

55

Dursun zavezl míč do slováckého vápna, přenechal ho Gülerovi, který ale v tísni spadl a domácí míč odkopli.

56

Serdar Dursun (Fenerbahce) vstřelil gól. Slovácko - Fenerbahce 0:1
Další laciný gól v síti Slovácka. Dursun měl před vápnem spoustu místa a času, aby se trefil k tyči. Nguyen trochu zaváhal a nedoskočil. Prsty v brance měla i dvojice Šimko-Tomič, která prohrála s Dursunem souboj.

58

Ondřej Šašinka (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Fenerbahce 1:1
Slovácko okamžitě odpovídá, Šašinka dorazil míč po střele Trávníka, který měl už sám před brankářem skórovat.

59

Roh pro Slovácko.

60

Slovácko vstřelený gól ohromně povzbudil, je v tlaku.

62

Güler to zkusil z dálky, Nguyena nepřekvapil.

66

Oby trenéři vystřídali po třech hráčích, což přineslo trochu uklidnění.

69
Důležité

Kohútova vypálil tvrdě, ale bohužel doprostřed brány, tahle rána volala po gólu. Brankáři ji ale reflexivně vyrazil.

71

Úplně jasný faul hostů u rohového praporku rozhodčí opět neviděl.

71
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Ondřej Šašinka, nahradil ho Libor Kozák

72

Kozákovi utekl míč do zámezí, centroval zbytečně.

73

Lemos leží na trávě, potřebuje ošetření a také střídání.

74
Střídání

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel Mauricio Lemos, nahradil ho Gustavo Henrique

77

Mor hledal dva volné spoluhráče, prudkou nahrávku ale poslal do zámezí.

79

Petržela vybojoval roh pro Slovácko.

80

Pěkná rána Doskiho prolétla metr nad břevnem.

80
Střídání

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel A. Güler, nahradil ho Lincoln

81

Počet diváků 6 520 (80 % z kapacity 8 121)

82

Tomič se odhodlal ke střele z dálky, bránu ale vysoko překopl.

84
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Tomič, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

87

Kozák si naběhl do uličky, k míči měl ale blíže brankář.

87

Dursun hlavičkoval v záklonu vedle brány.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Emre Mor (Fenerbahce)

88

Přímý kop pro Slovácko 25 metrů od brány hostů.

90

Jenže Kohút trefil jen zeď.

90

Druhý poločas bude nastavený o pět minut.

90

Sinjavskij si pěkně zpracoval míč před vápnem, střelu mu hosté zablokovali.

90

Doski se ukvapil a vypálil nepřesně na zadní tyč.

90

Slovácko chce vyhrát, stoper Kadlec sprintoval dopředu, centr mu ale obránce zablokoval.