Mistrovství světa 2018
KAPITÁN STŘELEC. Paolo Guerrero slaví svou trefu v zápase proti Austrálii.

KAPITÁN STŘELEC. Paolo Guerrero slaví svou trefu v zápase proti Austrálii. | foto: Reuters

Austrálie - Peru 0:2, dopingový hříšník Guerrero má gól a asistenci

• 7
Fotbalisté Peru se s mistrovstvím světa rozloučili vítězstvím 2:0, které zařídili Carrillo a Guerrero. Poražená Austrálie, která na rozdíl od soupeře ještě hrála o postup do osmifinále, tak končí ve skupině C s jedním bodem poslední.

Australané potřebovali na závěr vítězství a zároveň porážku Dánska v souběžně hraném mači s Francií, aby mohli pomýšlet na vyřazovací fázi.

4. Austrálie 3 0 1 2 2:5 1

Nepomohl ani lepší vstup do zápasu, Austrálie byla úvodních patnáct minut lepší, Jedinákův volej zpoza vápna letěl nad, pak ale inkasovala z kopačky Carrilla.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Peruánci překonali defenzívu soupeře velmi snadno - dalekonosným nákopem z vlastní půlky. Kapitán Guerrero ho dokázal zkrotit, v šestnáctce zasekl míč a nacentroval na její hranici, kam si naběhl Carrillo a fantastickým volejem se trefil přesně na zadní tyč.

Austrálie mohla vyrovnat ve 27. minutě, když Rogic prošel přes tři obránce až do vápna. Jeho přízemní pokus však Gallese vyrazil. O několik okamžiků později byl peruánský gólman překonán, Australané ale slavit nemohli.

Rogic přihrál do uličky Krusemu, jenž šikovně posunul míč pod sebe. Leckiemu ale ve skórování zabránil ve skluzu Santamaria. Pět minut před přestávkou se netrefil ani hlavičkující Sainsbury po Mooyově centru ze standardky.

Peru bylo naopak efektivnější, z druhé větší příležitosti přidalo druhou branku. Cueva zatáhl balon do vápna, tam se k míči dostal Guerrero a navzdory teči obránce Milligana zvýšil náskok.

Guerrero mohl na šampionátu nastoupit díky tomu, že švýcarský soud pozastavil jeho čtrnáctiměsíční trest za doping. A v padesáté minutě se stal ve 34 letech a 176 dnech třetím nejstarším střelcem z Jižní Ameriky na MS po šestatřicetiletých Varelovi (Uruguay) a Palermovi (Argentina).

Australané už se na zvrat nezmohli, Behič po přihrávce střídajícího Cahilla pálil těsně vedle, sám Cahill, jenž si zahrál na čtvrtém MS, vzápětí z voleje trefil obránce.

Austrálie - Peru 0:2

Branky: 18. A. Carrillo, 50. J. Guerrero. Rozhodčí: S. Karasev - A. Averjanov, T. Kalugin. ŽK: 10. M. Jedinak, 60. D. Arzani, 67. T. Rogic, 88. M. Milligan - 45. Y. Yotún, 80. P. Hurtado. Diváci: 44 073 (92 % z kapacity 47 659)

Austrálie: M. Ryan - J. Risdon, T. Sainsbury, M. Milligan, A. Behich - M. Leckie, M. Jedinak, T. Rogic (72. J. Irvine), A. Mooy, R. Kruse (58. D. Arzani) - T. Juric (53. T. Cahill)

Peru: P. Gallese - L. Advíncula, C. Ramos, A. Santamaría, M. Trauco - A. Carrillo (79. W. Cartagena), R. Tapia (63. P. Hurtado), C. Cueva, Y. Yotún (46. P. Aquino), E. Flores - J. Guerrero