Mistrovství světa 2018
GÓLOVÁ PATIČKA. Střídající španělský forvard Iago Aspas překonává marockého...

GÓLOVÁ PATIČKA. Střídající španělský forvard Iago Aspas překonává marockého brankáře Kaduího Muníra. | foto: AP

Španělsko - Maroko 2:2, drama až do konce, favorit vyhrál skupinu

• 58
Až v poslední minutě a díky opravě od videorozhodčího vstřelili fotbalisté Španělska v utkání s Marokem branku na 2:2. Vzhledem k výsledku souběžně hraného duelu Íránu s Portugalskem (1:1) ovládli o skóre skupinu B.

Španělé tak v osmifinále narazí na Rusko, druhý tým skupiny A.

Za to, že v té své skončili první, vděčí střídajícím Asensiovi s Aspasem, nepozornosti marocké defenzivy a videorozhodčímu.

Skupina B

Tým Z V R P S B
1. Španělsko 3 1 2 0 6:5 5
2. Portugalsko 3 1 2 0 5:4 5
3. Írán 3 1 1 1 2:2 4
4. Maroko 3 0 1 2 2:4 1

V poslední minutě Španělsko vyrovnalo po rychle rozehraném rohovém kopu. Asensio na nic nečekal, přihrál na bližší roh šestnáctky, odkud poslal na malé vápno střílený centr Carvajal.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Náhradník Aspas poslal balon efektní patičkou do sítě, sudí nicméně jeho trefu nejprve kvůli ofsajdu neuznal. Až na radu kolegů u videa z moskevské centrály svůj verdikt změnil.

Španělé tak mohli slavit gól na 2:2, gól, který jim vzhledem k portugalské remíze s Íránem zajistil první příčku. Až nečekaně se na ni nadřeli.

Odvrátili velký trapas, dvakrát reagovali na soupeřovo vedení.

Poprvé se Maročané trefili už ve 14. minutě. Ramos se na polovině hřiště nedomluvil s Iniestou a jejich váhání, kdo že se ujme míče, využil Butaíb. Utekl až do šestnáctky a se štěstím podstřelil De Geu.

Favoritům nicméně netrvalo dlouho, než chybu dvou zkušených opor napravili. Iniesta s Iskem a Silvou si několikrát vyměnili balon před marockým vápnem a druhý jmenovaný se po přihrávce Iniesty trefil pod břevno. Krásná akce.

Španělská defenziva jako by se nepoučila z první branky a pár minut po vyrovnávací trefě Iska zase pádil na De Geu útočník Butaíb, který si naběhl na rychle hozený aut. Tentokrát De Gea zasáhl.

Po změně stran se španělská jednička jen ohlížela za překrásnou ranou Amrabata. Marocký záložník ale střelou zpoza šestnáctky napálil spojnici břevna a vzdálenější tyče.

O něco lépe mířil v 62. minutě Isco, který málem trestal chybu v defenzívě Maročanů. Jejich obranná řada byla dost rozhozená, když španělský středopolař hlavičkoval na zadní tyč. Radost mu zkazil Saís, jenž balon vyhlavičkoval z brankové čáry.

Gólem neskončila ani Piquého hlavička, která po následném rohu zamířila těsně vedle.

Další akce Španělů však byly pomalé, kostrbaté. Devět minut před koncem navíc opět selhala jejich defenziva. Ramos při rohu neuhlídal Nasjrího, jenž se hlavou trefil do horního růžku.

Ani druhé senzační vedení však Maročané neudrželi.

Španělsko - Maroko 2:2

Branky: 19. Isco, 90. I. Aspas - 14. C. Butaíb, 81. J. Nasjrí. Rozhodčí: R. Irmatov - A. Rasulov, J. Saidov. ŽK: 22. K. Ahmádí, 29. Nurdín Amrabat, 31. M. Da Costa, 31. M. Busufa, 90. A. Hakimí, 90. K. Munír. Diváci: 33 973 (96 % z kapacity 35 212)

Španělsko: D. De Gea - D. Carvajal, G. Piqué, S. Ramos, J. Alba - D. Silva (84. M. Rodrigo), S. Busquets, T. Alcántara (74. M. Asensio), A. Iniesta - D. Costa (74. I. Aspas), Isco

Maroko: K. Munír - N. Dirár, M. Da Costa, R. Saís, A. Hakimí - Nurdín Amrabat, K. Ahmádí, J. Bilhanda (63. F. Fadr), M. Busufa, H. Zijach (85. A. Buhaddúz) - C. Butaíb (72. J. Nasjrí)