GÓLOVÁ OSLAVA. Javier Hernández se raduje z gólu na 2:0 proti Chorvatsku.

GÓLOVÁ OSLAVA. Javier Hernández se raduje z gólu na 2:0 proti Chorvatsku. | foto: Reuters

Chorvatsko - Mexiko 1:3, Ochoa poprvé inkasoval, ale jeho tým postupuje

• 38
Fotbalité Mexika pošesté v řadě prošli do osmifinále na mistrovství světa. Proti Chorvatsku jim stačila i remíza, ale postup pojistili třemi góly ve druhém poločase. Mexický brankář Ochoa na šampionátu držel neprůstřelnost 267 minut, až v závěru ho překonal Perišič a snížil na konečných 1:3.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Osmifinálovým soupeřem Mexičanů bude Nizozemsko.

Chorvatsko potřebovalo k prvnímu postupu ze skupiny od MS 1998 zvítězit, ale od začátku se hodně trápilo. Blízko vedoucí brance byl v 16. minutě Mexičan Herrera, který povedenou střelou z pětadvaceti metrů napálil břevno.

Tři hvězdy zápasu

1. Márquez, 2. Guardado (oba Mexiko), 3. Perišič (Chorvatsko).

Svěřenci Nika Kovače se k šestnáctce soupeře vůbec nedostávali a stříleli jen z dálky. Pranjičův pokus skončil těsně nad brankou, do podobných míst pak zamířil z přímého kopu kapitán Srna.

Chorvatům se nedařilo pronikat mexickou obranu ani ve druhém poločase. Naopak v 64. minutě Guardado napálil v šestnáctce ruku Srny, ale rozhodčí Irmatov penaltu neodpískal. Mexičané poté protivníka sevřeli, stoper Čorluka ještě z brankové čáry odvrátil míč hlavou.

V 72. minutě už gólman Pletikosa inkasoval, když se po rohovém kopu prosadil kapitán Márquez. Za tři minuty už to bylo 2:0. Mexiko rozjelo rychlý protiútok, Peralta předložil míč Guardadovi a ten zavěsil ranou do horního růžku.

Povedenou desetiminutovku podtrhlo středoamerické mužstvo třetím zásahem. Márquez z dalšího rohu přiťukl míč střídajícímu Hernándezovi, který hlavou snadno trefil odkrytou branku.

Chorvatsko snížilo až v 87. minutě. Patičku Rakitiče zužitkoval Perišič a poprvé na brazilském turnaji překonal mexického brankáře Ochou. Nepovedený večer Evropanů však krátce poté završil náhradník Rebič červenou kartu za „šlapák“ na Morena. V nastavení ještě Ochoa jednou vychytal Perišiče.