V generálce na Čechy vyhráli Američané 1:0

Fotbalisté USA uzavřeli přípravu na mistrovství světa vítězstvím 1:0 nad Angolou. Američané absolvovali generálku na úvodní zápas ve skupině s Českou republikou za zavřenými dveřmi v tréninkovém areálu Hamburku a novinářům neposkytli žádné podrobnosti s výjimkou jména autora jediného gólu, kterým byl Brian McBride.

"Chtěli jsme už nabrat trochu zápasový rytmus," řekl asistent trenéra Glen Myernick po zápase s Angolou, která se chystá na svůj debut na mistrovství světa.

Kouč afrického celku Luis Oliviera Goncalves byl o něco sdílnější, ale podrobnosti z průběhu zápasu rovněž neodhalil. Američané nastoupili v dresech bez čísel a jmenovek. Angola hrála zhruba od 30. minuty v deseti, přesto prý měla po přestávce lehce navrch. "Ale jinak to bylo vyrovnané," řekl trenér.

V týmu USA už nastoupil po zranění kapitán Claudio Reyna a byl prý nejlepší na hřišti. V brance se objevil na rozdíl od minulého duelu s Lotyšskem Tim Howard.

Američané trénují od páteční příjezdu do Hamburku bez přítomnosti publika a novinářů. Jediný veřejně přístupný trénink absolvují v úterý od deseti hodin.

Ukrajinci stále bez Ševčenka porazili 3:0 Libyi
Ukrajinští fotbalisté zvítězili v přípravě na mistrovství světa na Libyí 3:0. Zatímco řada týmů už má generálku na šampionát za sebou, nováček na závěrečném turnaji k ní nastoupí až ve čtvrtek proti Lucembursku.

Proti Libyi opět chyběli v ukrajinské sestavě útočníci Ševčenko s Rebrovem, kteří se zotavují ze zranění. O výhře nad 86. týmem světového žebříčku rozhodli brankami ve druhém poločase Jezerskij, Bělik a Vorobej.

Svěřenci Olega Blochina vstoupí do mistrovství za devět dní duelem proti Španělsku.

Fotbalisté Trinidadu a Tobaga vyhráli dva dny po porážce s českou reprezentací nad hamburským klubem St. Pauli z regionální soutěže 2:1.