Střelec Toni zkrotil Ukrajince po pauze

• 62
Hamburk - Italští fotbalisté se probojovali do semifinále mistrovství světa, když ve čtvrtfinálovém duelu porazili jasně 3:0 mužstvo Ukrajiny. Už v 6. minutě otevřel skóre Zambrotta, po změně stran přidal dva góly nejlepší kanonýr italské ligy Toni. V semifinále se Italové střetnou v úterý s domácím Německem.

utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Rozhodující okamžiky utkání přišly po hodině zápasu, když se houževnatí Ukrajinci snažili ze všech sil o vyrovnání. Právě Toni je během deseti minut zkrotil dvěma přesnými zásahy během deseti minut.

Ráz utkání dala rychlá branka italského obránce Zambrotty. Ukrajinci museli hru otevřít a tak se v Hamburku hrál zajímavý fotbal, při němž útočnější byli ze zřejmých důvodů svěřenci trenéra Olega Blochina.

Přesto se ale Ukrajinci nedostávali do šancí, italská obrana byla spolehlivá a pozorná.

Ovšem vstup do druhého poločasu se prohrávajícímu celku vydařil. Do italské šestnáctky začaly létat ostré centry, které obraně "squadry azzury" dělaly velké starosti.

Ve 49. minutě stačili italští obránci nepříjemný centr Kaliničenka srazit na roh, jenže krátce po něm přišel míč z druhé strany k Husinovi a jen skvělý zákrok Buffona, jenž při něm narazil hlavou do tyče, Italy uchránil od gólu.

Slabší okamžiky vyhlášené obrany pokračovaly, protože Ukrajinci rychle poznali, jak se dostat za její záda. Klíčové okamžiky zápasu přišly ve chvíli, kdy byla odehrána téměř hodina zápasu.

V 58. minutě měli během jediné akce obrovské šance Husin s Kaliničenkem, jenže poprvé se znovu vyznamenal Buffon a při druhé ráně ho v opuštěné brance zastoupil Zambrotta.

Fotbalová pravda "nedáš, dostaneš" znovu platila. Italové o minutu později zahráli stejně jako s Čechy výborně roh, Totti poslal přesný centr k Tonimu a ten hlavou zvýšil na 2:0.

Ukrajinci se nevzdali, ale hráli smolný zápas, který potvrdila i  hlavička Husina ze 62. minuty, jež skončila na břevně.

Italové ale brzy potvrdili, že mají na šampionátu skvělou produktivitu. V 69. minutě po  rychlé kombinaci na levé straně přišla přihrávka před prázdnou branku a Toni pátý italský střelecký pokus proměnil ve třetí gól.

Na výsledku nic nezměnil ani tvrdý pokus Ševčenka z dvaceti metrů, který Buffon znovu kryl.

Italský trenér Marcello Lippi si pochvaloval vydařený večer, zdůraznil ale, že jeho tým stále nemůže být spokojen. "Semifinále není náš konečný cíl. Teď je všechno možné. Musíme se všemi silami pokusit postoupit dál, musíme hrát srdcem," řekl kouč.

Jeho svěřenci mají v posledních dnech ještě motivaci navíc. "Chceme vítězství věnovat Pessottovi. Jsme v duchu stále s ním a jeho rodinou," připomněl bývalého reprezentanta, který se v úterý zřejmě pokusil spáchat sebevraždu skokem z okna sídla Juventusu.

V trenérovi poražených Olegu Blochinovi se mísily rozporuplné pocity. "Momentálně jsem samozřejmě zklamaný, že jsem vypadli. Někde pod čarou jsem ale velice spokojený s tím, že jsme pro naši zemi dokázali udělat něco velkého," řekl kouč, který je zároveň poslanec ukrajinského parlamentu.

ITÁLIE - UKRAJINA 3:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 6. G. Zambrotta, 59. L. Toni, 69. L. Toni
Góly:
Sestavy: G. Buffon - G. Zambrotta, A. Barzagli, F. Cannavaro, F. Grosso - S. Perrotta, M. Camoranesi (68. M. Oddo), A. Pirlo (68. S. Barone), F. Totti, G. Gattuso (77. C. Zaccardo) - L. Toni
Sestavy: O. Šovkovskij - A. Rusol (45. V. Vaščuk), V. Sviděrskij (19. A. Vorobej), A. Nesmačnyj - O. Husev, A. Timoščuk, O. Šelajev, A. Husin, M. Kaliničenko - A. Ševčenko, A. Milevskij (72. O. Bělik)
Náhradníci: M. Amelia, A. Peruzzi, A. Nesta, V. Iaquinta, F. Inzaghi, A. Del Piero, A. Gilardino
Náhradníci: A. Pjatov, B. Šust, O. Jacenko, V. Jezerskij, S. Rebrov, S. Nazarenko, R. Rotan, A. Voronin
Žluté karty:
Žluté karty: 16. V. Sviděrskij, 21. M. Kaliničenko, 67. A. Milevskij
Rozhodčí: de Bleeckere (Belgie) - Hermans (Belgie), Vromans (Belgie)
Stadion: Hamburk - AOL Arena
Počet diváků: 50000 (100% z kapacity 50 000 diváků)

Italský brankář Buffon kryje nebezpečnou střelu ukrajinského záložníka Huseva.

S takovou vervou se s ukrajinskými obránci pral o míč italský útočník Toni.

Uprostřed fotbalového stožáru bojuje italský útočník Toni.

Přítelkyni italského brankáře Buffona modelku Alenu Šeredovou (vpravo) a manželku útočníka Tottiho paní Ilary čtvrtfinálový zápas Itálie - Ukrajina zřejmě moc nebavil...

Toni (vpravo v modrém) střílí hlavou druhý gól Italů v utkání s Ukrajinou.

Italští fanoušci před čtvrtfinálovým duelem Itálie - Ukrajina.

Italský fanoušek před zápasem svého mužstva s Ukrajinou.

Italská fanynka se těší na čtvrtfinále Itálie - Ukrajina.

Italské fanynky zdraví své mužstvo před čtvrtfinálovým duelem Italů s Ukrajinou.

Zambrotta dal Ukrajincům gól, blahopřeje mu Pirlo (zcela vpravo), k radující se dvojici přibíhá Totti.

Ve vzdušném souboji vyskočil nejvýš italský obránce Zambrotta.

Po urputném souboji o míč se na zemi octli jak italský stoper Barzagli (dole), tak ukrajinský útočník Ševčenko.

Itálie vede nad Ukrajinou 1:0, střelci Zambrottovi běží blahopřát kapizán mužstva Cannavaro.

Italští fotbalisté se radují, porazili Ukrajinu a jsou v semifinále mistrovství světa.

Půvabná ukrajinská fanynka v hamburském hledišti před zápasem Itálie - Ukrajina.

Italští fotbalisté v 6. minutě upořádali honičku na střelce úvodního gólu zápasu s Ukrajinou obránce Zambrottu.

Italský obránce Zambrotta si v 6. minutě duelu s Ukrajinou připravuje míč na gólovou střelu levačkou.

Italští fotbalisté udělali na šťastném střelci Zambrottovi živou pyramidu.