Mexické vlny smetly Íránce po přestávce

• 22
Norimberk - Výborný výkon po přestávce vynesl mexickým fotbalistům dvoubrankové vítězství nad celkem snaživého Íránu. Poražení stačili soupeři jen prvních pětačtyřicet minut, kdy drželi remízový stav. Do druhé půle poslal mexický trenér dva čerstvé hráče, z nich Naelson byl u obou gólů. Na jeden přihrál a druhý dal nádhernou hlavičkou sám.

vývoj zápasu - ZDE

Íránští fotbalisté sice dlouho sahali ve svém úvodním zápase skupiny D po remíze, ale soustředěným mexickým nájezdům nakonec neodolali. Po chybě obrany se podruhé v zápase trefil Bravo a vzápětí Naelson upravil na konečných 3:1.

Íránci byli ze začátku zápasu lepší, bundesligové hvězdy se na dobře známém stadionu v Norimberku hnaly dopředu, Hášemíján z Hannoveru hlavičkoval nebezpečně k tyči. Sánchez ale robinzonádou jeho šanci zmařil.

Zakřiknutí Mexičané získali půdu mezi nohama rychlým sledem standardních situací. Při čtvrtém přímém kopu si Pardo postavil míč u pravé postranní čáry, jeho spoluhráči vyvolali v šestnáctce zmatek, volný Franco posunul míč Bravovi a ten měl zblízka jednoduchou práci.

Íránci ale odpověděli za osm minut a také jim vyšla standardní situace. Po rohu se ke slovu dostal Rezáeí, Sánchez sice jeho střelu vyrazil, ale ještě než se po srážce s ním stihl sebrat ze země, třepetala se v jeho síti Golmohammadího dorážka.

Argentinský kouč na mexické lavičce Lavolpe do druhého poločasu občerstvil útočnou sílu dvěma střídáními a jeho tým si vydobyl trvalou převahu.

Jenže nová útočná dvojice dlouho nemohla vymyslet nic, čím by soustředěně bránící Íránce překvapili. Asijský tým byl viditelně spokojený s remízou, ale čtvrt hodiny před koncem se mu vidina na bodový zisk rozplynula.

Legendární íránský fotbalista Daeí odcházel ze hřiště zklamaný. V den, kdy se stal ve 37 letech a 82 dnech nejstarším reprezentantem své země, jeho tým přerušil sérii pěti zápasů bez prohry a zrovna v tu nejméně vhodnou dobu.

Trenér vítězů Ricardo Lavolpe překvapivě za hrdiny zápasu neoznačil Brava, který dal dva góly, ani střídajícího Zinhu, ale mexické fanoušky. "Diváci nás hodně motivovali, zvlášť ve druhé půli. To je podle mě ten důvod, proč jsme vyhráli," řekl.

Teprve po přestávce prý z jeho týmu spadla nervozita spojená s úvodním zápasem šampionátu. "Odstranili jsme některé chyby z první půle a hráli jsme lepší fotbal,"
uvedl.

Írán se ze hřiště postupně vytrácel a jeho kouči Branku Ivankovičovi se hra jeho svěřenců líbila méně a méně. "V prvním poločase jsme přitom hráli moc dobře. I když jsme při inkasovaném gólu trochu zaspali. Po změně stran jsme ale od naší hry úplně upustili," posteskl si.