Španělský fotbalista Javier Puado (č. 18) oslavuje se spoluhráči gól v utkání...

Španělský fotbalista Javier Puado (č. 18) oslavuje se spoluhráči gól v utkání se Slovinskem. | foto: Reuters

Hladká výhra obhájce. Španělé na úvod Eura jedenadvacítek zdolali Slovinsko

• 0
Španělští fotbalisté do 21 let úspěšně zahájili mistrovství Evropy. Obhájci zlata v „české“ skupině B porazili domácí Slovinsko 3:0. V Mariboru všechny góly padly až ve druhém poločase, kdy se postupně prosadili Javier Puado, Gonzalo Villar a Juan Miranda.

Slovinci v úvodní půli ještě dokázali s favoritem udržet krok, když je dvakrát podržel brankář Vekič proti nebezpečným střelám Ruize a Mirandy.

Španělé se ale po změně stran rychle dostali do dvoubrankového vedení. V 53. minutě otevřel skóre Puado a hned za minutu ho napodobil Villar další umístěnou ranou.

Domácí kapitán Elšnik mohl v 70. minutě zápas zdramatizovat, ale těsně minul. Třetí gól Španělska přidal minutu před koncem Miranda po narážečce se střídajícím Garcíou.

Slovinsko ve druhém ze tří utkání skupiny v sobotu od 18:00 vyzve český tým, jenž na úvod turnaje remizoval s Itálií 1:1. Španělé změří síly s Italy rovněž v sobotu od 21 hodin. Dva nejlepší celky projdou do osmičlenného play off, které se uskuteční od 31. května do 6. června.

Ve skupině A vstoupilo úspěšně do turnaje Německo, které dalo tři branky Maďarům. Dvě z nich vstřelil Bote Baku, jenž pravidelně kope bundesligu za Wolfsburg. Ve druhém duelu Nizozemci remizovali s Rumuny 1:1.

Slovinsko - Španělsko 0:3 (0:0)

Branky: 53. Puado, 54. Villar, 89. Miranda. Rozhodčí: Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Rahmouni (FRA). ŽK:22. Rogelj, 25. Gnezda Čerin, 27. Petrovič, 81. Prelec.

Slovinsko Vekič – Žinič, Zaletel, Brekalo, Kolmanič – Petrovič, Gnezda Čerin – Rogelj (88. Svetlin), Elšnik (C) (72. Prelec), Matko – Celar (59. Medved).0

Španělsko Fernández – Pipa, Guillamón, Cuenca, Miranda – B. Díaz (83. Beltrán), Puado (69. Pino), Zubimendi (58. Moncayola), Villar, Cucurella (C) (58. García) – Ruiz (83. Goméz).

Maďarsko - Německo 0:3 (0:0)

Branky: 61. Nmecha, 66. Baku, 73. Baku. Rozhodčí: Fernandez – Prieto, Naranjo (ESP). ŽK:46. Szőke, 58. Kiss.

Maďarsko Bese – Bolla (C), Balogh, Mocsi, Deutsch – Kata, Mezei (78. Kovácsréti) – Palincsár (60. Hinora), Szendrei, Kiss (78. Skribek) – Szőke (60. Bíró).

Německo Dahmen – Vagnoman, Pieper, N. Schlotterbeck, Raum (67. Jakobs) – Baku, Dorsch (75. Janelt), Maier (C) (75. S. Özcan) – Burkardt (67. Krüger) – Nmecha, M. Berisha (75. Klimowicz).

Rumunsko - Nizozemsko 1:1 (1:1)

Branky: 20. Ciobanu - 16. Schuurs. ŽK:40. Olaru, 45+1. Marin, 68. Ganea - 68. Zeefuik, 77. Koopmeiners.

Rumunsko Vlad – Haruț, Ciobotariu, Pașcanu – Boboc, Olaru, Marin, Ciobanu, Moruțan (88. Itu) – Ganea (81. Petre), Mățan (72. Oaidă).

Nizozemsko Scherpen – Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker – Reis, de Wit, Koopmeiners – Lang (81. Brobbey), Boadu (64. Gakpo), Kluivert.