Gólová radost španělských mladíků v utkání mistrovství Evropy do 21 let s...

Gólová radost španělských mladíků v utkání mistrovství Evropy do 21 let s Českem. | foto: Reuters

Španělsko - Česko 2:0, mladíci na Euru dohráli, na favorita neměli

• 40
Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let na mistrovství Evropy skončili ve skupině. V posledním utkání podlehli Španělsku 0:2 a spadli mimo postupové příčky. Proti favoritovi celého turnaje se hlavně bránili a nevytvořili si žádnou reálnou šanci. Obě branky dal náhradník Gómez.

Češi neměli na závěr snadnou úlohu, kvůli předchozím dvěma remízám věděli, že budou muset Španěly pravděpodobně porazit, aby mohli do play off.

Po bezbrankovém poločase to bylo jasné, protože Italové, kteří měli před zápasem stejně bodů jako svěřenci kouče Krejčího, vedli nad Slovinci 3:0 a po změně stran přidali ještě jednu branku.

Konečná tabulka skupiny B

Tým Z V R P S B
1. Španělsko 3 2 1 0 5:0 7
2. Itálie 3 1 2 0 5:1 5
3. ČR 3 0 2 1 2:4 2
4. Slovinsko 3 0 1 2 1:8 1

Mladí reprezentanti se ale ve druhé půli za gólem, který potřebovali, nehnali. Směrem dopředu proti silnému soupeři neměli téměř nic, prvním přímým ohrožením brány byla až v 88. minutě slabá hlavička sparťana Krejčího...

To už Španělé vedli 2:0 a duel se víceméně dohrával.

ONLINE:

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Rozhodl ho náhradník Gómez, který se poprvé trefil po pár minutách na hřišti. Španělé otevřeli do té doby velmi pozornou českou defenzivu průnikovým pasem do křídla, Barrenetxea balon okamžitě nasměroval před bránu a tam Gómez ve skluzu skóroval.

Na Češích bylo vidět, jak jim Španělé rozmetali zbytky naděje. Hráči jedenadvacítky zápas odjezdili, makali, ale neustálé bránění jim sebralo spoustu sil. Což se s ubývajícími minutami projevovalo.

Krátce po gólu orazítkoval Puado tyč, pak se znovu prosadil Gómez a bylo hotovo. Nejblíž k brance z Čechů byl asi za stavu 0:2 Šulc, který se dostal k balonu po chybě ve španělské rozehrávce, ale jeho střela k brankáři neprošla.

Španělé zkrátka protivníkovi nic nedovolili. To nicméně do poločasu platilo i obráceně.

V první půli díky obětavé práci celého českého týmu byli favorité celého turnaje, obhájci titulu, prakticky neškodní. Výjimkou byly dalekonosný, nepřesný pokus Garcíi a pološance po individuální akci Puada, kterou na poslední chvíli zastavil skluzem Fukala.

Krejčí po konci jedenadvacítky: Prohra se ctí, Španělé jsou mnohem dál

Pravý bek byl jednou z pěti změn, jež učinil trenér Krejčí. Poprvé na turnaji nasadil Havelku s Vaníčkem, proti předchozímu duelu se Slovinci vypadli ze základní sestavy kromě Holíka a Granečného ještě Janošek, Kohút a Šašinka.

Příležitost dostali mladíci Šulc s Karabcem, avšak prostoru v prvním poločase moc neměli stejně jako celý český tým, jehož ofenzivní snahu kazila zbrklost a nepřesnosti ve finální fázi.

To se po přestávce nezměnilo a Češi se tak s Eurem jedenadvacetiletých loučí v základní skupině. Ve Slovinsku získali dva body za remízy 1:1 s Itálií a domácím národním mužstvem.

„Španělé mají tak obrovskou kvalitu, že hlavně směrem dopředu dokážou přehrát i lepší týmy, než jsme my. Kluci makali nadoraz až do poslední minuty a nemají se za co stydět,“ uvedl trenér Krejčí.

Naopak Španělé, kteří vyhráli tři z posledních pěti ročníků mistrovství Evropy, protáhli sérii bez porážky na 18 utkání, v posledních osmi navíc neinkasovali.