Hvězda portugalského výběru Renato Sanches, ilustrační foto

Hvězda portugalského výběru Renato Sanches, ilustrační foto | foto: Reuters

Španělští mladíci deklasovali Makedonii, uspělo i Portugalsko

• 27
Fotbalisté Španělska vstoupili do mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku drtivou výhrou 5:0 nad Makedonií. Hattrickem se proti nováčkovi šampionátu blýskl záložník Realu Madrid Marco Asensio. Úspěšně vstoupilo do bojů ve skupině B také Portugalsko, které zdolalo Srbsko 2:0.

Makedonci sice v Gdyni začali aktivněji, ale favorit otevřel skóre už v desáté minutě, kdy Saúl nůžkami zaskočil brankáře Aleksovského. Za šest minut vstřelili Španělé druhý a opět krásný gól. Z dálky vypálil Asensio a trefil přesně horní růžek. Do poločasu ještě přidal třetí branku kapitán Deulofeu z penalty po Bejtulaiově ruce.

On-line

sledovali jsme minutu po minutě

Španělsko začalo výborně i druhou půli a v 54. minutě zvýšil tvrdou ranou opět Asensio. Makedonci na rozdíl od produktivního soupeře šance neproměňovali. Jako v případě Babunského, jenž napálil břevno. V 72. minutě Asensio po individuální akci a přesné střele zkompletoval hattrick.

Portugalci mohli jít v Bydhošti do vedení už v páté minutě, ale Neves po přímém kopu trefil z úhlu tyč. V 37. minutě srbský gólman Milinkovič-Savič nešťastně prodloužil centr jen ke Guedesovi, který hlavičkoval do odkryté branky.

Po změně stran Srbsko dlouho sahalo po vyrovnání. Grujič však hlavou o kousek minul a dvakrát přestřelil také náhradník Radonjič. Poslední slovo tak měl stříbrný tým z minulého šampionátu v Česku. V 88. minutě si kapitán Fernandes naběhl na Sanchesův oblouček za obranu a podruhé překonal srbského brankáře.